Czy karma dla psów przyciąga ryby?

Twój pies zawsze skomle i skomle, jeśli zostawisz go w domu podczas wędkarskich wypraw. Dziś rano było podobnie, więc pakujesz kanister suchej karmy dla psów, łapiesz sprzęt wędkarski i jesteś w drodze z Fido w holu. Jednak karma dla psów jest tylko dla psów, prawda? Czy możesz łowić z nim ryby?

Tak, karma dla psów przyciąga ryby, zwłaszcza sumy, panfishe i karpie. Większość wędkarzy używa suchej granulowanej karmy dla psów, samodzielnie lub w połączeniu z mąką, wodą i skrobią kukurydzianą, aby była bardziej ciastowata. Mokra karma dla psów to kolejna opcja, chociaż jest o wiele bardziej bałagan!

W tym artykule opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o używaniu karmy dla psów do połowu większej liczby ryb, w tym porady dotyczące holowania ulubionych gatunków ryb. Pamiętaj, aby czytać dalej, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebować alternatywy dla sztucznej, a nawet żywej przynęty!

Czy możesz używać karmy dla psów do połowu ryb?

Przez lata wypróbowałeś wiele przynęt, aby złowić więcej ryb, zwłaszcza gdy przechodzisz przez mały okres suchego łowienia. Używałeś nawet unikalnych sztucznych przynęt, takich jak spinnerbait czy miękkie plastikowe robaki.

Cała przynęta, którą wypróbowałeś, jest przeznaczona na ryby. Nie możesz pojąć, używając karmy dla psów – mokrej lub suchej – dla ryb. W końcu to coś dla psów, prawda?

Tak, ale karma dla psów jest realną opcją do połowu ryb. Jeśli zapytasz swoich wędkarzy, prędzej czy później, natkniesz się na kogoś, kto z łatwością przyzna, że ​​używa karmy dla psów do napełniania ich lodówki rybami.

Niektórzy wędkarze sami używają karmy dla psów. Inni łączą go z serem lub chlebem, aby stworzyć super mieszankę, której pozornie żadna ryba nie może się oprzeć. Jeszcze więcej sprawi, że będzie ciastowaty ze skrobią kukurydzianą i innymi składnikami (o tym później!).

Głównym pytaniem, jakie możesz mieć, gdy zaczynasz używać karmy dla psów jako przynęty na ryby, jest to, czy powinieneś sięgnąć po mokrą karmę w puszkach, czy po granulowaną karmę suchą. Możesz użyć albo!

Oczywiście mokra karma będzie bardziej bałaganem z dwóch opcji, dlatego przyda się gaza lub rajstopy.

Granulki dla psów mogą zacząć się wysychać, ale gdy są zbyt długo w wodzie, mogą puchnąć i stać się łuszczące i kruszące się. Tak więc obie opcje mają wady. Rozważ swoje opcje przed wyborem rodzaju karmy dla psów, którą chcesz.

Wydaje się, że nie ma znaczenia, którą markę karmy dla psów wybierzesz. Możesz zanurzyć się w zapasie jedzenia swojego psa, ale pamiętaj, aby go uzupełnić. Jeśli Twój pies je drogie jedzenie i wolisz go nie marnować, zawsze możesz kupić tanią karmę do połowu ryb.

Najważniejsze jest to, że karma dla psów jest aromatyczna. Jeśli Twój pies go zje, to z pewnością powinno wystarczyć miejscowej rybie!

Jakie ryby są pociągane do karmy dla psów?

Jeśli używasz karmy dla psów jako przynęty na ryby, jakiego gatunku ryb możesz się spodziewać? Każda z poniższych opcji jest realną opcją, jeśli te gatunki żyją w zbiornikach wodnych w pobliżu.

Kocia ryba

Jedynym gatunkiem ryb, który jest najbardziej podatny na karmę dla psów, jest bez wątpienia sum. Niektórzy ludzie z sumami domowymi karmią je karmą dla psów. Podobno długotrwałe postępowanie może być szkodliwe dla zdrowia ryb.

Jednak nawet jeśli łapiesz i wypuszczasz sumy, jeden przypadek karmienia sumów karmą dla psów nie powinien powodować żadnych negatywnych skutków. Jeśli łowisz, aby zachować i zabić swoje ryby, nie ma znaczenia, czym je karmisz.

Pytasz, dlaczego sumy są tak podatne na karmę dla psów? Jak już pisaliśmy na blogu, sumy szczęśliwie kąsają prawie wszystko, co jest nawet w niewielkim stopniu jadalne. Dotyczy to zarówno karmy dla ludzi, takiej jak bekon czy ser, jak i karmy dla psów, granulowanej i mokrej karmy dla psów.

Blueskrzele

Bluegill – znany również jako leszcz lub słoneczko – to kolejny gatunek ryby, który będzie kąsać na karmę dla psów. W Stanach Zjednoczonych najprawdopodobniej znajdziesz bluegills w zachodnim Nowym Jorku, zachodniej i północnej Minnesocie, zachodnim Teksasie, wybrzeżu Florydy, wybrzeżu Wirginii i wschodnich Górach Skalistych.

Nawet w innych akwenach w całych Stanach Zjednoczonych możesz zwijać bluegill. Używanie karmy dla psów jako przynęty na ryby to dobry sposób na wprowadzenie większej ilości tego panfisha. Ich zwykle mdła, wypełniona owadami dieta jest ożywiona obecnością innych pokarmów, takich jak sucha karma dla psa.

Karp

Przy co najmniej 10 gatunkach możemy się założyć, że w Twoim ulubionym jeziorze lub rzece pływają karpie.

W Stanach Zjednoczonych w porównaniu z innymi częściami świata karpie nie są tak uwielbiane, ale mówimy, dlaczego nie spróbować karpia? Podczas łowienia karpi będziesz miał mniejszą konkurencję niż inne gatunki ryb. Dodatkowo masz asa w rękawie, używając karmy dla psów jako przynęty na ryby!

Jedzenie karpia to dość ciekawe doświadczenie. Gładka konsystencja ryby w połączeniu z łagodnym smakiem i białym mięsem sprawia, że ​​nawet ci, którzy nie przepadają za owocami morza, mogą usiąść i zjeść posiłek z gotowanego karpia.

Wskazówki dotyczące połowu ryb z karmą dla psów

Wyobrażasz sobie, że w zamian za zabranie psa na wyprawę wędkarską, nie będzie miał nic przeciwko, że użyjesz odrobiny ich jedzenia jako przynęty na ryby. Teraz, gdy zamierzasz wypróbować tę dobrze znaną opcję przynęty, oto kilka wskazówek, jak odnieść sukces.

Zawiń mokrą żywność i umyj ją

Mokra karma dla psów nie tylko powoduje bałagan, ale ma tendencję do unoszenia się na wodzie. Aby uzyskać karmę na głębokości, na którą ryby będą kąsać, zalecamy związanie porcji mokrej karmy dla psów w gazę lub nawet rajstopy. Dołącz kamień lub małą kotwicę z prowizoryczną wiązką, a następnie wrzuć całość do morza.

Karma dla psów zacznie tonąć z powodu ciężaru skały. Na tej głębokości ryby zobaczą przynętę i rzucą się na nią. Działaj szybko, a dziś wieczorem możesz mieć suma lub błękitnoskrzelika na swoim talerzu!

Wymieszaj suchą karmę lub użyj jej samodzielnie

Niektórzy wędkarze używają suchej karmy dla psów, która jest prosto z torebki. Inne, jak powiedzieliśmy, sprawiają, że karma dla psów jest jeszcze trwalsza, mieszając ją z innymi składnikami. Wszystko czego potrzebujesz to trochę skrobi kukurydzianej, mąki i wody.

Kiedy połączysz te trzy produkty z karmą dla psów, wynik powinien być podobny do ciasta. Ciasta przynęta lepiej trzyma się haczyka. W przeciwieństwie do samej suchej karmy dla psów, ciasto nie zacznie puchnąć i rozpadać się na tobie.

Wyrzuć suchą karmę na powierzchnię jako przynętę dla swojej przynęty

Możesz również użyć suchej karmy dla psów jako przynęty lub jako sposób na powiedzenie rybie, że tak, jesteś tutaj. Wrzuć do wody garść suchej karmy dla psów. Niektóre ryby, takie jak sum, wypłyną na powierzchnię wody, aby się nakarmić, jeśli jest tam wystarczająco dużo ich ulubionego jedzenia. Przygotuj swoją żyłkę wędkarską, ponieważ możesz zwinąć dużą!

Inne pokarmy nie dla ludzi, których można użyć jako przynęty na ryby

Na blogu dużo mówiliśmy o oddaniu pepperoni lub boczku rybom jako przynęty, ale może to postawić Cię w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Jeśli bardziej podoba Ci się myśl o używaniu pokarmu dla nie-ludzi jako przynęty na ryby, oto kilka innych opcji w tym samym duchu, co karma dla psów.

Karma dla kotów

Może wolisz koty od psów. Nawet jeśli nigdy nie zabrałbyś kota na swoją łódź rybacką, możesz zdobyć część jego jedzenia jako przynętę. Używałbyś karmy dla kotów w taki sam sposób jak karmy dla psów, robiąc z niej ciasto lub tonąc mokrą karmę z rajstopami i małym kamieniem.

Pickerel, gówniany i bluegills ugryzą dla kota!

Wątróbka z kurczaka

Dobrze, więc technicznie, wątróbka drobiowa to pokarm dla ludzi, ale nie jest to najbardziej pożądana część kurczaka. Jeśli potrafisz znieść konsystencję wątróbki drobiowej, możesz złowić więcej słodkowodnych okoni pasiastych i sumów na swoje kłopoty. Striper, bluegill i pstrąg również chętnie chrupią tę część kurczaka.

Niedopałki papierosów

Rozmawialiśmy o tym w ostatnim poście, ale tak, niedopałki papierosów są realną opcją przynęty na ryby. Nie jesteśmy pewni, dlaczego to działa, ale działa. Jak sugerowaliśmy wcześniej, nie musisz palić papierosów, aby znaleźć tyłki. Zawsze możesz zeskrobać innych z ziemi, jeśli są w dobrym stanie.

Mydło

Tak samo dziwne, jak używanie niedopałków papierosów jako przynęty na ryby jest mydłem. Ta ostatnia jest znacznie bardziej popularną i przez to akceptowalną opcją wśród wędkarzy. Kiedy mówimy mydło, mamy na myśli twarde mydło w kostce, a nie miękkie mydło w płynie.

Bezchemiczne, bezzapachowe mydła zwabią najwięcej ryb. Mydło Ivory to jedna z takich marek, które polecają wędkarze, ale wiele innych marek również powinno działać. Ług w mydle świetnie pachnie dla sumów, choć brzmi to dziwnie.

Końcowe przemyślenia

Chociaż nie jest to najdziwniejsza przynęta na ryby, z pewnością jest tam karma dla psów. Zarówno mokra, jak i sucha karma dla psów może łowić więcej ryb, zwłaszcza karpia, suma i błękitnoskrzeli. Teraz, gdy znasz tę małą sztuczkę wędkarską, następnym razem będziesz się dobrze bawić!