Czy kamper może holować przyczepę dla koni? Średnia zdolność holowania samochodów kempingowych różnych klas

Czy posiadasz przyczepę dla koni? Ponieważ sama przyczepa nie nadaje się do jazdy, zawsze potrzebujesz pojazdu ciągnącego, aby przetransportować swoje konie do iz gospodarstwa lub gdziekolwiek się wybierasz. Jeśli niedawno kupiłeś samochód kempingowy, zastanawiasz się, czy może on stać się Twoim pojazdem ciągnącym. Czy kamper może holować przyczepę dla koni?

Pojazdy kempingowe mogą ciągnąć przyczepy dla koni, ale biorąc pod uwagę wagę samej przyczepy i koni, gdy przyczepa jest pełna, będziesz potrzebować pojazdu kempingowego o większej zdolności holowania, takiej jak klasy A lub, w niektórych przypadkach, klasy C.

Jeśli jesteś nowy w kamperach i nie znasz różnic między kamperami klasy A, B lub C, to jest to jeden post, którego nie będziesz chciał przegapić. Porozmawiamy o nośności wszystkich trzech klas RV, a także zagłębimy się w zawiłości holowania przyczepy dla koni za pomocą RV.

Zacznijmy.

Jakie są wymiary przyczepy do przewozu koni i ile waży?

Zanim będziemy mogli określić, czy kamper może ciągnąć przyczepę dla koni, potrzebujemy więcej informacji na temat samej przyczepy, takich jak jej wymiary i waga.

Przyczepy dla koni – określane również jako spławiki dla koni, boksy dla koni lub furgonetki dla koni, w zależności od tego, z której części świata pochodzisz – nie są rozwiązaniem uniwersalnym. Niektóre przyczepy dla koni są przeznaczone dla maksymalnie dwóch koni, inne dla trzech, jeszcze więcej dla ośmiu, a niektóre przyczepy dla ponad ośmiu koni.

Przyjrzyjmy się bliżej różnym rozmiarom przyczep dla koni.

Przyczepy od jednego konia do trzech koni

Pojedyncze przyczepy dla jednego konia to najbardziej kompaktowe dostępne przyczepy dla koni. EquiSpiritproducent przyczep dla koni, ma przyczepę dla jednego konia o nazwie SoleMate, której użyjemy jako przykładu.

Sama ta przyczepa waży 2780 funtów. Ma 14 ½ stopy długości i 7 stóp, 6 cali wysokości w środku. Przyczepa ma hals o powierzchni 24 stóp kwadratowych. Jego tylne drzwi mierzą 20 cali na 24 cale, a nośność osi SoleMate wynosi 7000 funtów.

A co z przyczepą dla koni dla maksymalnie dwóch koniowatych? Jeśli potrzebujesz dwukonnej przyczepy o standardowym rozmiarze, może ona mieć 6 stóp szerokości i 7 stóp i 6 cali wysokości. Przyczepa tego rozmiaru ma 10 stóp długości dla halsu i 2 stopy długości dla noska klina, co w sumie daje 14 ½ stopy długości. Ta dwukonna przyczepa może ważyć 2800 funtów lub więcej.

Jeśli masz większe konie, możesz potrzebować dwukonnej przyczepy XL z wyższą wysokością wnętrza 7 stóp, 8 cali. Ta przyczepa może być dłuższa na 15 ½ stopy i zwiększyć ogólną wagę do około 3030 funtów.

W przypadku jeszcze większych koni dwukonna przyczepa XXL byłaby szersza na 6 stóp i 8 cali bez zmiany długości lub wysokości przyczepy. Ta przyczepa ważyłaby więcej ze względu na szerszy wzrost, może około 3230 funtów.

Jeśli chodzi o standardową przyczepę trzykonną, może to mieć 7 stóp, 8 cali wewnątrz, szerokość 6 stóp, 8 cali i długość 29 stóp, 6 cali. Dodanie dodatkowego ciężaru zwiększa wagę przyczepy do 6300 funtów.

Mniejsze przyczepy jedno- do trzykonnych są holowane przez niektóre SUV-y i pickupy.

Przyczepy czterokonne

Gdy masz więcej niż trzy konie, musisz zajrzeć do większej przyczepy. Przyczepa czterokonna może mieć całkowitą długość skrzyni 21 stóp, 6 cali i całkowitą długość 29 cali z gęsią szyją. Wysokość tej przyczepy wynosiłaby od 7 stóp, 4 cale do 7 stóp, 6 cali z szerokością stoiska 40 cali i długością 117 cali. Standardowa przyczepa czterokonna waży 6300 funtów lub więcej.

Przyczepy ośmiokonne

A jeśli masz dwa razy więcej koni niż w przyczepie czterokonnej? Wtedy będziesz potrzebować przyczepy z ośmioma końmi, którą zwykle można holować za pomocą gęsiej szyi lub przyczepy z siodełkiem, a także pickupów typu dual-style, które mogą holować do tony.

Przyczepa na osiem koni od 4 Rozpocznij zwiastuny ma 7 stóp wysokości, 44 stopy długości i 8 stóp, 6 cali szerokości. W wykazie przyczepy nie ma mowy o wadze, ale zakładamy, że około 10 000 funtów, może trochę mniej.

Jeśli masz przyczepę tej wielkości, nadal możesz użyć gęsiej szyi do transportu. Możesz także wypróbować naczepę, która również jest wystarczająco mocna do pracy.

Czy kamper może holować przyczepę dla koni?

Teraz, kiedy dokładniej przyjrzeliśmy się przyczepom dla koni, możemy wrócić do naszego głównego pytania. Czy możesz użyć kampera do holowania przyczepy dla koni?

Możesz, ale rozmiar przyczepy dla koni, którą możesz bezpiecznie holować, zależy od klasy RV, czy to klasy A, B lub C. Jeśli potrzebujesz wprowadzenia lub przypomnienia o rodzajach klas RV, czytaj dalej, ponieważ my Porozmawiamy o tym w następnej sekcji. Zajmiemy się również zdolnościami holowania na klasę RV.

Najczęściej przyczepa dla koni nie będzie pusta, więc musisz również dodać wagę koni do ogólnej nośności.

Ile waży przeciętny koń? To zależy od płci, wieku i gatunku konia. Zakres wagi dorosłego konia wynosi od 840 funtów do 2200 funtów. To pozostawia nam dużo miejsca na poruszanie się pomiędzy nimi.

Biorąc pod uwagę, że przyczepa jednokonna waży około 2780 funtów, dodając konia 840-funtowego, twoja całkowita waga wynosi 3620 funtów. Będziesz potrzebował kampera, który może wtedy unieść co najmniej tyle ciężaru, najlepiej więcej.

Dwukonna przyczepa XL waży około 3030 funtów, a przy dwóch 840-funtowych koniach waga wzrasta do 4710 funtów. Czterokonna przyczepa, która waży 6300 funtów, waży 9660 funtów, gdy jest pełna.

Możesz sobie tylko wyobrazić, o ile astronomicznie wyższe byłyby te wagi, gdybyś miał konia ważącego 2200 funtów.

Jaka jest zdolność holowania kampera według klasy?

Aby pomóc Ci określić, jaki typ przyczepy kempingowej musisz holować (z dodaną masą koni), zgodnie z obietnicą, omówmy trzy klasy przyczep kempingowych, a także maksymalną zdolność holowania dla każdej z nich.

Klasa A

Zdecydowanie największą i najmocniejszą klasą RV jest klasa A. Jeden z tych potężnych kamperów może mieć nawet 45 stóp długości. Nawet mniejsze modele mają około 26 stóp każdy, co jest bardzo obfite. Biorąc pod uwagę ich rozmiar, w kamperze klasy A można zmieścić wszystkie udogodnienia, jakich tylko zapragniesz, w tym salon, kuchnię, część sypialną, a może nawet łazienkę z prysznicem oraz toaleta.

Cały ten luksus ma swoją cenę, ponieważ nie znajdziesz droższego kampera niż klasy A. Średnia cena kampera klasy A to 50 000 USD na niższym poziomie i 200 000 USD na wyższym poziomie. Możesz otrzymać niewielką zniżkę na używany samochód kempingowy klasy A, więc warto spróbować. W przeciwnym razie będziesz potrzebował budżetu prawie tak dużego jak ten RV, aby pozwolić sobie na klasę A.

Średnio kamper klasy A może holować 10 000 funtów. Powinno to wystarczyć do przewożenia większości przyczep do przewozu koni z końmi włącznie.

Klasa B

Chociaż można by pomyśleć, że alfabetycznie kamper klasy B byłby następny co do wielkości, w rzeczywistości jest to najmniejsza z trzech klas kamperów. Wyglądają trochę jak furgonetki, ale klasa B jest znacznie ładniejsza niż przeciętna furgonetka. Wewnątrz klasa B może być dość luksusowa, ze znacznie mniejszymi udogodnieniami niż klasa A ze względu na ograniczenia wielkości, ale nadal miłą, przytulną atmosferą dla Ciebie i małej grupy Twoich ulubionych osób.

Najkrótsze kampery klasy B mają 17 stóp długości, a większe 19 stóp. Ważą od 6000 do 8000 funtów w zależności od ich wielkości. Niektóre modele kamperów klasy B mogą się powiększać dzięki zastosowaniu wydłużonych sufitów i/lub wysuwanych ścian. Te funkcje zapewniają jeszcze więcej miejsca na rozprostowanie nóg lub zaproszenie na pokład innego znajomego.

Cena kampera klasy B jest rozsądna, między 60 000 a 90 000 USD. Nawet przy najdroższych modelach nadal nie osiągają tego samego pułapu cenowego, co klasa A. Dostajesz też połowę zdolności holowniczej, tylko 5000 funtów.

Byłbyś w stanie ciągnąć przyczepę dla koni z jednym lub dwoma końmi w klasie B RV, a przyczepa dla dwóch koni musiałaby mieć standardowy rozmiar, a nie XL lub XXL.

Klasa C

Możesz myśleć o kamperze klasy C jako pomiędzy kamperami klasy A i klasy B. Ten kamper ma od 21 do 41 stóp długości, więc jest więcej niż większy niż standardowa klasa B. W kamperze klasy C można zmieścić wiele udogodnień, i to o wiele wygodniej. Możesz nie mieć tu pełnego prysznica, ale dostaniesz wydzielone miejsca do spania i jedzenia lub te, które mogą się zmieniać.

Ich szykowna jakość ma cenę bardziej przypominającą RV klasy A. Za tańszy kamper klasy C zapłacisz 50 000 USD, a za większy, dłuższy samochód od 100 000 do 250 000 USD. Tylko kampery klasy Super C kosztują 200 000 USD i więcej.

Pytasz, co to jest Super Klasa C? Te kampery z silnikiem wysokoprężnym mają większą moc dzięki podwoziu, które jest zrekonfigurowanym Fordem F-550.

Jeśli masz większą klasę C lub nawet Super Class C, możesz z łatwością holować 10 000 funtów swoim kamperem, tak jak w przypadku klasy A.

Końcowe przemyślenia

Przyczepy dla koni ważą od 2500 do 10 000 funtów w zależności od liczby holowanych koni. Biorąc pod uwagę, że dorosły koń może ważyć 850 funtów lub więcej niż 2000 funtów, potrzebna jest siła pociągowa kampera klasy A lub klasy C, aby pociągnąć konia (konie) i przyczepę. Powodzenia!