Czy haczyki bez chwastów faktycznie działają? Próbowałem ich

Haczyki bez chwastów obiecują zapobiegać zaczepianiu się haczyka o chwasty w wodzie, ale spróbowałem sam ustalić, czy rzeczywiście to robią, czy nie. Wyniki zmagały się z intensywnymi błędami użytkowników, ale ogólnie sam produkt wydaje się bardzo przydatny dla profesjonalisty.

Czy haczyki bez chwastów rzeczywiście działają? Chociaż początkowo nie działały dla mnie, jako początkującego wędkarza, bardziej doświadczony wędkarz od razu odniósłby z nimi wielki sukces. Po kilku ćwiczeniach udało mi się znacznie poprawić.

Haczyki bez chwastów mogą być trudne lub łatwe w użyciu, w zależności od poziomu doświadczenia, sprzętu i doświadczenia w pracy ze sprzętem i posługiwaniu się nim. Im bardziej zaznajomisz się ze swoim sprzętem, tym łatwiej będzie Ci go używać.

Czy haczyki bez chwastów działają?

W przypadku tradycyjnych przynęt z miękkiego plastiku haczyk ma tendencję do zaplątania się w chwasty. Jeśli nie masz zamiaru łapać chwastów, zrujnuje to Twoją podróż, ponieważ przeciąganie kęp chwastów przez wodę ma tendencję do płoszenia ryb. Haczyki bez chwastów podobno wsuwają haczyk w przynętę, zapobiegając zaczepieniu się haczyka.

Niezależnie od tego, czy działają, zależy od Ciebie, jaki masz sprzęt, jaki kupujesz haczyk bez chwastów oraz jak mocujesz i obsługujesz haczyk. Jeśli nie zastosujesz się do instrukcji dotyczących haczyka i przynęty bez chwastów, złapiesz jeszcze więcej chwastów niż zwykłym haczykiem.

Kiedy spróbowałem ich po raz pierwszy, miałem niewiele szczęścia. Usiadłem ponownie i ostrożnie zahaczyłem o siebie przynętę zgodnie z instrukcją. Zajęło mi to znacznie dłużej, ponieważ byłem bardzo ostrożny, ale zadziałało znacznie lepiej.

Czym są haczyki bez chwastów?

Hak bez chwastów, w swojej najbardziej podstawowej formie, to po prostu haczyk z pewnego rodzaju osłoną zapobiegającą zaplątaniu się zanieczyszczeń w haczyk. Osłona wykonana jest z lekkiego drutu, który utrzymuje chwasty z dala od ostrza haka.

Czytać  Czy działają elektroniczne przynęty wędkarskie?

Haczyki bez chwastów występują w kilku różnych formach, najbardziej znany jest haczyk Weedless Wacky Worm Hook. Jest to najbardziej standardowy haczyk bez chwastów, jaki można kupić, ponieważ wykorzystuje lekką osłonę, aby zapobiec zaczepianiu się haczyka o przedmioty.

Wiele innych rodzajów haczyków jest pozbawionych chwastów. Teoretycznie prawie każdy haczyk mógłby być pozbawiony chwastów, gdyby umieścić drut świetlny na czubku haczyka. Innym sposobem na ukrycie haczyka przed zanieczyszczeniami w wodzie jest schowanie przynęty, ale może to być trudniejsze do opanowania.

W tym poście dowiemy się, gdzie można znaleźć haczyk bez chwastów, jak z powodzeniem używać haczyków bez chwastów, a także kilka wskazówek, jak ukryć haczyk w swojej przynęcie. Wszystko to są świetne narzędzia, dzięki którym staniesz się mistrzem wędkarstwa.

Gdzie można znaleźć haczyk bez chwastów?

Pierwszym miejscem, do którego poszedłem w poszukiwaniu haczyka bez chwastów, był mój lokalny sklep wędkarski. Mają duży wybór haczyków, przynęt i wszystkiego, czego możesz sobie życzyć. Z pomocą miłego starszego dżentelmena sprawdziłem wybór haczyków, które reklamowały się jako bez haczyków.

Drugim miejscem, w którym zajrzałem, były nasze duże sklepy firmowe w mieście, ale nie miały zbyt wiele do zaoferowania. Mają bardzo ogólną sekcję wędkarską, która z pewnością miała kilka opcji haczyków bez chwastów, ale nie tak wiele jak dziadek. Sklep z narzędziami również miał pewien wybór.

W następnej sekcji zajmiemy się różnymi stylami haczyków bez chwastów. Ale wcześniej, gdzie można je kupić, zwłaszcza jeśli brakuje Ci lokalnego sklepu wędkarskiego prowadzonego przez czyjegoś dziadka? W tym samym miejscu, w którym wszyscy kupujemy wszystko inne – możesz je zobaczyć tutaj na Amazon.

Kiedy wróciłem do domu po zakupie haczyków bez chwastów, usiadłem do porównania cen. Amazon oferuje znacznie niższą cenę w innych miejscach, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić i mieć taką, spróbuj odwiedzić lokalny sklep dziadka.

Czytać  To najlepszy klej na szczytówkę wędki

Jakie są rodzaje haczyków bez chwastów?

Właśnie omówiliśmy fakt, że kupiłem różne haczyki bez chwastów, aby wypróbować i gdzie jest najtańsza lokalizacja, ale jakie rodzaje haczyków bez chwastów robią? W końcu istnieją dziesiątki różnych rodzajów haczyków, które ze względu na swój kształt najlepiej nadają się do różnych zadań.

Jak odkryłem, nie tylko ich haczyki bez chwastów, ale wiele innych rodzajów haczyków wykorzystuje tę samą technikę. Na przykład pokazano mi haczyk jigowy z klatką z lekkiego drutu. Był taki sam jak typowy haczyk jigowy, ale między końcówką a podstawą przebiegał maleńki drut.

Jeśli masz dość łapania chwastów zamiast ryb, ale nie możesz przestać używać swojego ulubionego haczyka, nie martw się już. Teraz możesz zamówić praktycznie każdy rodzaj haczyka, jaki możesz sobie wyobrazić od Amazona. Można je również zamówić na zamówienie lub wykonać własne, opisane poniżej.

Prawie każdy haczyk można zrobić bez haczyków. Wystarczy trochę pracy, aby stworzyć haczyk bez chwastów. Najpierw wybierz haczyk, który chcesz zrobić bez chwastów. Wtedy będziesz potrzebować tylko lekkiego drutu, który skręcisz u podstawy haka, aby poprowadzić go do punktu.

Jak skutecznie używać haczyka bez chwastów: porady i wskazówki na temat błędów początkującego

Jak wspomniałem wcześniej, moja pierwsza próba z hakiem bez chwastów przyniosła połowę szczątków w rzece, a przynajmniej tak mi się wydawało, gdy ciągnęłam na brzeg, aby odzyskać haczyk i przynętę. To dlatego, że w ogóle nie byłem przyzwyczajony do używania haka, a przyzwyczajenie się do tego wymaga trochę praktyki.

Nie tylko przyjrzałem się opakowaniom moich konkretnych przynęt i haczyków, ale także zajrzałem na stronę Bass Pro, aby uzyskać od nich pomoc w wyborze haczyków i jak najlepiej ich używać. Wiele informacji, których się dowiedziałem, pochodzi z tutaj.

Czytać  Chińskie kołowrotki wędkarskie: czy są tego warte?

Bezzałogowe haczyki mogą być trudne do zaakceptowania, ale wielu mistrzów wędkarstwa przysięga na nie i ich zdolność do uratowania cię przed niepokojeniem gruzu i płoszeniem ryb. Oczywiście możesz też używać przynęt bezchwastów. Niektórzy przysięgają, że są one znacznie lepsze niż haczyki bez chwastów.

A co z przynętami bez chwastów?

Zamiast haczyków bez chwastów często stosuje się przynęty bez chwastów. Zasadniczo haczyk jest schowany w środku, dzięki czemu hak jest chroniony przed łapaniem gruzu. Haczyk podwija ​​się do wnętrza przynęty i przechodzi przez nią, więc gdy ryba weźmie, haczyk wyskoczy i złapie.

Przynęty bez chwastów mogą być trudne do opanowania. Nauczyłem się swojej lekcji i dokładnie przeczytałem o przynętach bez chwastów, zanim spróbowałem w nich wbić haczyk. Kiedy już to rozgryzłem, było to proste, ponieważ jest miejsce, do którego może zajrzeć przez wnętrze przynęty, a końcówki wychodzą w sam raz.

Cieszyłam się, że to zrobiłam, bo prawie dostałam haczyk w palec i na pewno bym to zrobiła, gdybym nie przeczytała, jak bezpiecznie z nich korzystać. Musisz być bardzo świadomy, bo inaczej wbijesz haczyk zarówno przez przynętę, jak i w kciuk, nawet bardziej niż w przypadku typowych przynęt.

Łatwiej było mi używać przynęt bezchwastów ze zwykłymi haczykami niż z samymi haczykami bez chwastów, jednak były drogie w zakupie i często gubię przynęty. Haczyki bez chwastów były trudniejsze do opanowania, ale były tańsze w zakupie i trudniejsze do zgubienia dla mnie.