Czy golden retrievery są dobrymi psami pieszymi?

Wyprawa na piękne i spokojne plenery wraz ze swoim futrzanym przyjacielem jest nie lada przeżyciem. Masz wystarczająco dużo czasu na związanie się, ćwiczenia i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Istnieje kilka ras psów, które są wspaniałymi towarzyszami przygód. Jednak wielu turystów wciąż zastanawia się, czy golden retrievery są dobre do uprawiania turystyki pieszej?

Jest to pytanie, z którym boryka się wielu właścicieli psów, ponieważ podobno rasa jest w dużej mierze leniwa ze względu na duży rozmiar i wyluzowaną postawę. Wbrew tym bezpodstawnym twierdzeniom, Goldies są najlepszymi towarzyszami przygód. Te wspaniałe zwierzęta, początkowo hodowane w celu polowania i wyszukiwania zwierzyny, mają gorącą pasję do backcountry, skoczne osobowości i nieskończone zasoby energii. Czytaj dalej, ponieważ ten artykuł ma na celu dowiedzieć się, dlaczego ta rasa psa byłaby wyjątkowym wyborem na następną wycieczkę.

Czy golden retrievery są dobrymi psami pieszymi?

Źródło obrazu: pixabay.com

Dlaczego Golden Retriever to dobre psy piesze?

Kilka cech wyróżnia te psy, jeśli chodzi o eksplorację na świeżym powietrzu. Oto szczegółowe wyjaśnienie siedmiu wyjątkowych powodów, dla których te puszyste kły nie zawiodą Cię na szlaku w dżungli:

i. Są ciekawi i zabawni

Nic nie zbliża się do goldies, jeśli chodzi o ciekawość i zabawę. To tak, jakby urodziły się na zewnątrz, co może być prawdą, biorąc pod uwagę, że zostały stworzone do polowań. Fajnie jest być w pobliżu. Twój golden retriever zawsze będzie prowadził w odkrywaniu i cieszeniu się nowymi fascynującymi zapachami, dźwiękami i widokami. To sympatyczny atrybut, który zachęca również Ciebie jako ćpuna na świeżym powietrzu.

ii. Czujny i inteligentny

Jest to prawdopodobnie jeden z największych powodów, dla których turyści mogą potrzebować towarzystwa psa. Rasa jest bardzo inteligentna i poinformuje Cię, czy w pobliżu jest coś niebezpiecznego. Zwiększy to poziom twojego bezpieczeństwa i zapewni niezakłócone spotkanie na świeżym powietrzu.

iii. Miej niesamowitą wrodzoną wytrzymałość

Miej niesamowitą wrodzoną wytrzymałość

Golden retriever mają naturalną wytrzymałość, która popycha je do chodzenia lub biegania przez wiele mil bez dyszenia lub ciężkiego oddychania. Pochodzące z szkockich Highlands psy pracujące spędziły niezliczone dni ze swoimi panami polując na obszarach górskich i zalesionych. Dlatego nie będą mieli trudności z nadążaniem, chyba że będą ranni, głodni lub chorzy.

iv. Wystarczająco wytrzymały, aby unieść mały ładunek

Każdy turysta pokochałby partnera, który może podnieść jego wagę. To właśnie otrzymujesz, wybierając golden retrievera. Pies, hodowany jako pies pracujący, ma silne, atletyczne ciało, które pozwala mu nosić niektóre zapasy, takie jak woda i przekąski. Odciąży to trochę twój plecak, dzięki czemu doświadczenie będzie przyjemniejsze.

Czytać  Jak prawidłowo czyścić worek nawilżający

v. Posłuszny i bez wysiłku trenować

Życzeniem każdego właściciela psa jest posiadanie psa, który słucha jego poleceń. Na szczęście posłuszeństwo powinno być najmniejszym zmartwieniem, gdy masz Goldie. Te kły są niezwykle inteligentne, wychwytują nowe słowa i płynnie reagują na wskazówki. Dodatkowo lubią robić wrażenie na rodzicach i zrobią wszystko, aby cię uszczęśliwić. Wszystkie te atrybuty przydadzą się podczas szkolenie psów.

vi. Energetyczny

To jest coś, z czym się rodzą. Nic nie jest w stanie powstrzymać zdrowego golden retrievera. Czy to skaliste tereny, czy bagniste równiny, te psy mogą przemierzać każdą powierzchnię dżungli bez przerywania potu.

Energiczny Pies

vii. Miej słabość do długich spacerów

Oprócz niezrównanej siły i bestialskiej wytrzymałości, te zwierzęta po prostu lubią spacerować obok swoich ulubionych ludzi. Długi spacer daje im szansę spędzenia więcej czasu ze swoimi ludzkimi kumplami. Niemniej jednak nie pozwalaj im długo chodzić w czasie upałów. Niezwykle gorące warunki zwiększają prawdopodobieństwo ich przegrzania ze względu na ich grubą sierść.

Często zadawane pytania

1. Jak długo może wędrować golden retriever?

Dorosły golden retriever, który jest w dobrej formie i jest w dobrym zdrowiu, jest w stanie wędrować przez około 5-10 mil bez zamieszania. Jest to możliwe dzięki kilku czynnikom, w tym ich niesamowitej energii, ponadprzeciętnej determinacji i niezrównanej atletyce. Jednak ta rasa czworonożnych kumpli nie może pokonać i utrzymać dystansu przez nieprzerwany zestaw dni.

2. Jak daleko można przejść golden retriever?

Cóż, wszystko zależy od wieku jak i stanu zdrowia psiaka. Niemniej jednak retrievery są zbudowane tak, aby były aktywne przez cały dzień. Twojemu psu wystarczy 45-60 minutowy spacer przynajmniej raz dziennie. Chociaż ta rasa zawsze będzie prosić o więcej, musisz postępować ostrożnie, ponieważ nadmierne ćwiczenia niszczą płytki wzrostu, szczególnie u młodego szczenięcia. W tym samym świetle, niedostateczna aktywność fizyczna może prowadzić do problemów behawioralnych wraz z nadpobudliwością i innymi problemami zdrowotnymi.

Czytać  Co robić podczas burzy z piorunami podczas wędrówki?

3. Czy Golden Retrievery są dobrymi psami kempingowymi?

Rzeczywiście, golden retrievery są świetnymi towarzyszami na kempingu. Po pierwsze, są bardzo posłuszni z minimalnymi problemami behawioralnymi, co jest cechą niezbędną dla twojego bezpieczeństwa. Poza tym aportery są pełne wytrzymałości i energii, co przydaje się podczas odkrywania mil na świeżym powietrzu. Aby to wszystko ukoronować, są inteligentni i ostrzegają o aspekcie, który zwiększy Twoje bezpieczeństwo podczas przygody na kempingu.

4. Czy Golden Retrievery lubią się przytulać?

Rasa lubi się przytulać. Te szczenięta są często czułe i przyjazne. To może wyjaśniać, dlaczego tak naprawdę cenią sobie spędzanie czasu z rodzicami. Co więcej, posiadają niewiarygodną inteligencję emocjonalną i potrafią powiedzieć, kiedy jesteś zmartwiony lub kiedy musisz się przytulić.

5. Czy Golden Retrievers są leniwi?

Nie oni nie są! Golden retrievery to wysokoenergetyczne psy wyhodowane do najbardziej wymagających zadań przez cały dzień. Początkowo miały pomagać myśliwym w aportowaniu zwierzyny i ptaków na wolności. Żaden leniwy pies tego nie przeżyje. Jedyne czynniki, które mogą sprawić, że aporter będzie wyglądał jak kanapowy ziemniak, to wiek, problemy z wagą, problemy zdrowotne, stres emocjonalny i nadmierne ćwiczenia.

6. Czy możesz przejść na spacer Golden Retriever?

TAk! Istnieje możliwość przejścia psiaka. Po pierwsze, golden retrievery to duże wysportowane psy, które będą chodzić przez godzinę i biegać do 30 mil na godzinę bez narzekania. Jednak twój piesek może zajść tylko tak daleko, jak go wytrenujesz. Jeśli jest przyzwyczajony do 45 minut zabawy lub chodzenia, to nagle wyjdziesz poza to, trudno będzie mu nadrobić zaległości. Ponadto może to również prowadzić do letargu, lęku i problemów z poruszaniem się.

7. Czy 5 mil marszu to dla psa za dużo?

Wszystko sprowadza się do rasy, atletyki i stanu zdrowia psa. Większość ras, w tym golden retrievery, może się rozwijać podczas 5-milowych spacerów lub spacerów trwających 30-60 minut. Inne rasy psów, takie jak schipperkes i dalmatyńczyki, mogą nawet pokonać 5 mil w ciągu dnia. Właściwie możesz chodzić ze swoim zwierzakiem tak daleko, jak to możliwe, biorąc pod uwagę, że jest to wygodne.

8. Czy piesze wędrówki są dobre?

Piesze wędrówki niosą ze sobą mnóstwo korzyści dla Twojego puszystego przyjaciela. To świetna forma treningu fizycznego i psychicznego. 3 do 5 mil aktywności fizycznej pomaga utrzymać wagę psa w ryzach. Idąc dalej, niesamowite widoki, dźwięki i zapachy na wolności sprzyjają stymulacji umysłowej. Ogólnie rzecz biorąc, przygoda eliminuje nudę i odsuwa problemy behawioralne.

Czytać  Planowanie idealnej podróży z plecakiem ze znaczącą inną osobą

9. Czy schody są złe dla Golden Retrievera?

Chociaż golden retrievery i inne duże psy mogą być podatne na dysplazję stawów biodrowych i powikłania związane ze stawami, schody nie są dla nich złe. Mogą powodować problemy tylko u starszych psów z zapaleniem stawów. Z drugiej strony korzystanie ze schodów pomaga psiakowi poprawić ruch i siłę mięśni.

10. Czy Golden Retrievery dużo rzucają?

Rasa rzuca dużo, co jest naturalne i całkowicie normalne, ponieważ golden retrievery są podwójnie pokryte. Można powiedzieć, że są ciężkimi siewcami. Wiadomo, że zrzucają obficie jesienią i wiosną. Sytuacja umiarkowanie poprawia się zimą i latem. Dolna linia; gubią włosy przez cały rok.

11. Czy Golden Retriever wymaga konserwacji?

TAk! Te psy są bardzo wymagające pod względem opieki. Wynika to w dużej mierze z ich genetycznych słabości, szczególnie podwójnej sierści, która sprawia, że ​​są ciężkimi wydalaczami. W związku z tym wymagają regularnej pielęgnacji sierści, aby pozbyć się kleszczy i much. Dodatkowo, bycie dużymi psami oznacza, że ​​są podatne na zapalenie stawów i problemy związane z wagą. Potencjalnie zwiększy to liczbę wizyt u weterynarza.

Wniosek

Golden retriever to solidny wybór dla każdego entuzjasty outdooru, który szuka niezawodnego towarzysza wędrówek. Niemniej jednak goldies łatwo przytłacza upał w ciepłym klimacie ze względu na ich gęste futro. Dlatego upewnij się, że są dobrze nawodnione podczas wędrówki w takich warunkach.

Poza tym rób regularne przerwy w trakcie przygody, aby K-9 mógł złapać oddech, nawet jeśli nie wykazuje oznak zmęczenia. Urazy z bezlitosnego terenu w dżungli mogą być wielką przeszkodą dla twojego pieska. Na to też uważaj. Na domiar złego bardzo ważne jest przygotowanie psiaka – zarówno fizycznie, jak i psychicznie – do przygody przed wyznaczeniem kursu. Proces ten wymaga czasu i cierpliwości, ale zajmie dużo czasu w budowaniu wytrzymałości zwierzęcia, oprócz zwiększenia jego tolerancji na odległość.