Czy gogle przeciwmgielne naprawdę są tego warte, gdy jeżdżę na skuterze śnieżnym?

Średnia prędkość skutera śnieżnego wynosi około 100 mil na godzinę. Kiedy podróżujesz tak szybko, musisz chronić oczy przed śniegiem i innymi latającymi odłamkami. Jednak podczas jazdy gogle zawsze zaparowują, co jest niebezpieczną sytuacją. Czy gogle przeciwmgielne to rozwiązanie, którego potrzebujesz?

Gogle lub okulary przeciwmgielne to sprytny wybór zapewniający optymalną widoczność podczas jazdy na skuterze śnieżnym. Należy jednak pamiętać, że z biegiem czasu ochrona przeciwmgielna, jeśli jest to spray lub powłoka, może odpaść. Będziesz musiał ponownie zastosować kurację, aby Twoje gogle nie zaczęły ponownie zaparowywać.

W tym artykule wyjaśnimy naukę stojącą za goglami przeciwmgielnymi, a następnie zagłębimy się w to, jak skuteczne są i czy gogle pomagają podczas jazdy na skuterze śnieżnym. Polecimy nawet kilka gogli przeciwmgielnych do rozważenia, więc czytaj dalej!

Co to są gogle przeciwmgielne?

Aby wyjaśnić, jak działają gogle przeciwmgielne, najpierw musimy sprawdzić, dlaczego soczewki zaparowują.

Dlaczego gogle i okulary zaparowują?

Jeśli nosisz okulary korekcyjne, prawdopodobnie znalazłeś się w takim scenariuszu więcej niż raz. Jest zima, więc przytulasz się do nosa. W chwili, gdy wychodzisz na zewnątrz, z twarzą schowaną pod szalikiem, okulary zaczynają zaparowywać.

A może jest bardzo gorący letni dzień i puszczasz prąd z klimatyzacji w swoim samochodzie. Docierasz do celu, wysiadasz, a upał sprawia, że ​​okulary zaparowują.

W obu przypadkach przyczyną zaparowania okularów była różnica temperatur. Innymi słowy, temperatura na wewnętrznej powierzchni soczewek okularów jest wyższa niż na zewnętrznej powierzchni. Para wodna lub wilgoć kondensują się na okularach, powodując zaparowanie soczewek.

Kiedy nosisz gogle, które uszczelniają twarz, różnica temperatur jest jeszcze bardziej wyraźna. Dlatego Twoje wycieczki na skuterach śnieżnych mogą być zakłócane przez zamglone gogle.

Inne źródła pary wodnej również mogą przyczyniać się do zamglenia, takie jak wilgotność otoczenia, oddech (szczególnie, gdy oddychasz ciężko) i pocenie się.

Gogle przeciwmgielne 101

Zaparowanie gogli nie jest problemem, z którym muszą sobie radzić tylko skutery śnieżne. Każda inna aktywność fizyczna, która wymaga używania maski lub gogli, również może prowadzić do tego problemu, na przykład nurkowanie. Z pewnością istniała potrzeba technologii przeciwmgielnej i to NASA odpowiedziała na wezwanie.

Project Gemini był programem lotów kosmicznych z lat 60. XX wieku, dopiero drugim takim programem, który obejmował ludzi. Aby zapobiec parowaniu wizjerów hełmu w kosmosie, NASA stworzyła środek przeciwmgielny. To zadziałało i więcej astronautów zaczęło używać rozwiązania przeciwmgielnego.

Obecnie technologia przeciwmgielna jest dostępna w wielu formach. Dwutlenek tytanu jest jednym z takich środków przeciwmgielnych, ponieważ wystawiony na działanie światła UV przyciąga cząsteczki wody. Hydrożele i polimery, takie jak wosk pszczeli i żelatyna, mogą zapobiegać przywieraniu pary wodnej do soczewki. Te również są uważane za hydrofilowe, takie jak dwutlenek tytanu.

Istnieją nawet rozwiązania przeciwmgielne DIY. Zarówno nurkowie, jak i skutery śnieżne odkryli, że stosując pewne detergenty i środki powierzchniowo czynne, mają dobre wyniki przeciwko mgle. Te środki powierzchniowo czynne obejmują krem ​​do golenia, mydło i szampon. Sztuką jest dodanie środka powierzchniowo czynnego do soczewki gogli, wytarcie jej, ale nie należy używać wody do jej czyszczenia.

Nawet plucie działa w mgnieniu oka. Bierzesz trochę własnej śliny, wycierasz wokół soczewki, a następnie zakładasz gogle. Jest obrzydliwy, ale skuteczny w walce z mgłą.

Czy potrzebuję gogli przeciwmgielnych do jazdy na skuterze śnieżnym?

Jest kilka powodów, dla których zachęcamy Cię do zdecydowanego rozważenia gogli przeciwmgielnych jako wartościowego dodatku do sprzętu do skuterów śnieżnych. Pamiętaj, że na goglach lub okularach mgła może powstawać na różne sposoby, z których wiele masz skłonność podczas jazdy na sankach.

Ze względu na dużą prędkość, z jaką podróżujesz, okulary lub gogle do skuterów śnieżnych muszą ściśle przylegać do twarzy. W przeciwnym razie to nakrycie głowy odleciałoby od razu. Zawijający się pasek po bokach lub z tyłu gogli zapewnia bezpieczne dopasowanie, ale to zabezpieczenie pozwala również na tworzenie się wilgoci na wewnętrznej powierzchni soczewek.

Po drugie, mimo że jazda na sankach jest zajęciem w chłodne dni, to nie jest tak, że siedzisz bezczynnie i pozwalasz skuterowi wykonać całą ciężką pracę. Aktywujesz wiele mięśni, w tym mięśnie brzucha, dolną część pleców, pośladki, ścięgna podkolanowe i mięśnie czworogłowe. Przewiduj, że będziesz się spocić, co zwiększa prawdopodobieństwo zaparowania gogli lub okularów.

Po trzecie, gdy poruszasz się po zaśnieżonym szlaku na sankach, z wysiłkiem fizycznym będzie ciężej oddychać. Gdy sapniesz i zaciągniesz się, Twoje gogle staną się coraz bardziej zamglone.

Przy tak dużej szansie na zamglenie okularów podczas jazdy na skuterze śnieżnym, czy naprawdę chcesz nosić coś innego niż okulary przeciwmgielne? Już teraz unikasz jazdy w nocy lub podczas burzy z powodu słabej widoczności. Kiedy twoje gogle zaparują, trudno w ogóle cokolwiek zobaczyć. Twoja widoczność może być jeszcze gorsza niż podczas jazdy na sankach w ciemności, ponieważ wszystko przed tobą to tylko jedna wielka plama.

Pomyśl o wszystkich okropnych okolicznościach, które mogą nastąpić, jeśli niebezpiecznie jedziesz skuterem śnieżnym, nie będąc w stanie zobaczyć. Możesz zderzyć się z innym sankiem lub uderzyć w drzewo, skałę lub inne otaczające niebezpieczeństwa. Możesz poślizgnąć się skuterem śnieżnym na lodzie, a nawet spaść z klifu, jeśli nie będziesz ostrożny. Urazy, skutki finansowe i możliwa utrata życia po prostu nie są tego warte!

Najlepsze gogle przeciwmgielne do jazdy na skuterze śnieżnym

Jesteś przekonany, że potrzebujesz przeciwmgielnych gogli do skuterów śnieżnych, ale to będzie twój pierwszy zakup. Jesteśmy z Tobą. Oto garść tego, co nazywamy najlepszymi goglami przeciwmgielnymi, wszystkie dostępne na Amazon.

Gogle narciarskie Smith Drift

Naszym pierwszym polecanym wyborem jest Gogle narciarskie Smith Drift. Te okulary są wyposażone w soczewki Sol X z powłoką przeciwmgielną marki Fog-X. Cylindryczne gogle zawierają również technologię soczewek TLT, która dodatkowo poprawia widoczność, dzięki czemu praktycznie zapomnisz, że nosisz gogle.

Gogle Smith’s są unisex i są dostępne w średnim rozmiarze. Aby utrzymać je bezpiecznie na głowie, pasek do gogli jest silikonowy i ma bardzo szeroki krój. Dopasuj gogle do swoich potrzeb dzięki podwójnemu przesuwnemu systemowi regulacji. Możesz nawet wybrać kolory soczewek, z takimi dostępnymi opcjami czerwony/pomarańczowy, niebiesko-fioletowy, niebiesko-różowy lub półprzezroczysty.

Gogle narciarskie HONGDAK

Jako najlepiej sprzedający się na Amazon gogle do skuterów śnieżnych, Gogle narciarskie HONGDAK są z pewnością warte rozważenia. Soczewka z poliwęglanu, która jest jednoczęściowa, ma powłokę przeciwmgielną, która dodatkowo chroni przed zarysowaniami. Te gogle są również wyposażone w ochronę UV400, aby zmniejszyć zniekształcenia wizualne.

Pianka otacza soczewki, dzięki czemu te gogle są wygodniejsze na twarzy. HONGDAK zawiera system wentylacji w swoich goglach, a także technologię odprowadzania wilgoci, dzięki czemu pot jest mniej podatny na gromadzenie się w goglach, przez co stają się one zaparowane.

Zintegrowany z goglami system blokowania klipsów umożliwia wymianę soczewek, jeśli wolisz używać innego zestawu z tymi goglami. Rama wykonana z TPU została zaprojektowana z myślą o trwałości, dzięki czemu gogle są idealnym wyborem podczas jazdy na skuterze śnieżnym i innych zimowych aktywności.

Możesz także wybrać kolory szkieł do gogli HONGDAK, korzystając z takich opcji, jak srebrny, szmaragdowy, lodowy błękit i jaskrawopomarańczowy.

Gogle narciarskie Zerhunt

Produkt Amazon’s Choice, Gogle Zerhunta może być właśnie tym, czego szukasz. Posiadają ramkę z termoplastycznego poliuretanu ze szklanymi soczewkami. Zerhunt nazywa ich technologię przeciwmgielną „zaawansowaną”, ponieważ soczewki są traktowane oddzielnie. Aby te gogle były jeszcze bardziej wolne od zaparowania, kanały wentylacyjne umożliwiają podróżowanie powietrzem.

Sferyczny widok panoramiczny zmniejsza zakłócenia i otwiera szerszy widok, ponieważ oprawka tych gogli jest dość opływowa. Zapnij gogle za pomocą zapięcia na sprzączkę z tyłu i gotowe. Ponieważ gogle Zerhunta są wykonane ze szkła, musisz zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć skakania na skuterze śnieżnym, gdy je nosisz!

Gogle narciarskie Unigear Skido X1

Jeśli potrzebujesz niedrogiego wyboru na przeciwmgielne gogle do skuterów śnieżnych, Gogle Unigear Skido X1 pasuje do tego rachunku. Te gogle mają soczewki z poliwęglanu wykończone technologią przeciwmgielną, w tym barierę cieplną, podwójne soczewki i wentylację. Unigear twierdzi, że jego powłoka przeciwmgielna pochodzi prosto z Włoch.

Soczewki o cylindrycznym kształcie zostały zaprojektowane z myślą o ograniczaniu światła poziomego, które może odbijać się od padającego śniegu i utrudniać dostrzeżenie. Promienie UVB i UVA również nie mają szans, ponieważ te gogle blokują oba. Rama z TPU jest plastyczna, ale wytrzymała, a pianka otaczająca gogle jest hipoalergiczna, co zmniejsza podrażnienie twarzy.

Gogle Unigear są dostępne w takich odcieniach soczewek jak niebieski srebrny, różowy czerwony, żółty Revo, czerwony Revo i pomarańczowy.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji gogli przeciwmgielnych

Podsumujmy, przedstawiając kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby konserwować gogle do skuterów śnieżnych. W końcu, nawet jeśli kupiłeś parę budżetową zgodnie z naszymi sugestiami powyżej, nadal chcesz, aby Twoje gogle wytrzymały długo!

Niech śnieg wysycha sam

Pocieranie gogli koszulą lub nawet płaszczem jest zdecydowanie nie do przyjęcia. Możesz porysować soczewki i, co gorsza, spowodować przedwczesne ścieranie powłoki przeciwmgielnej. Gdy lód, śnieg lub deszcz dostanie się na Twoje gogle, pozwól mu wyschnąć samoczynnie. Jeśli krople utrudniają widoczność, potrząśnij goglami, aż woda się rozproszy.

Przechowuj gogle, gdy nie są używane

Niektóre z gogli, które sprawdziliśmy w ostatniej sekcji, zawierają własną torbę lub futerał. Jeśli tak nie jest, warto wydać dodatkową część pieniędzy na walizkę lub torbę. Ułatwia to bezpieczne przechowywanie gogli, dopóki nie będziesz gotowy do ich użycia.

Regularnie nakładaj powłokę przeciwmgielną

Powłoka przeciwmgielna jest świetna, ale nie została zaprojektowana tak, aby trwała wiecznie. Jeśli kupisz niedrogie gogle do skuterów śnieżnych, możesz uzyskać trzymiesięczną ochronę, zanim powłoka zniknie. Najwyższej klasy powłoka przeciwmgielna utrzymuje się przez rok lub dłużej.

W tym momencie masz kilka opcji. Możesz użyć domowych środków przeciwmgielnych, takich jak ślina lub krem ​​do golenia, aby wyczyścić okulary. Możesz kupić nową parę gogli, ale pamiętaj, że stanie się to samo. Możesz również nałożyć więcej powłoki przeciwmgielnej.

Optix 55 jest wysoce zalecaną obróbką przeciwmgielną dla wszelkiego rodzaju soczewek antyrefleksyjnych, w tym gogli, a nawet okularów. Masz tylko kilka dni lub tygodni od tej kuracji, zanim będziesz musiał ją ponownie dodać, więc pamiętaj, aby nosić butelkę ze sobą lub mieć ją zawsze pod ręką. W przeciwnym razie musisz splunąć na gogle do skuterów śnieżnych.

Końcowe przemyślenia

Mgła tworzy się na soczewkach gogli z powodu różnic temperatur między wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnią soczewek. Pocenie się i ciężki oddech mogą również pogorszyć mgłę, które zdarzają się podczas jazdy na skuterze śnieżnym.

Teraz, gdy wiesz już, jak ważne są gogle przeciwmgielne, możesz bezpiecznie jeździć na sankach bez obaw o widoczność!

powiązana zawartość

To, co nosisz podczas jazdy na skuterze śnieżnym, będzie odgrywać dużą rolę w tym, jak dobrze mija dzień. Jeśli twoje ubranie zalewa się potem lub nie jest wodoodporne, szybko zmarzniesz. Wielkogabarytowe ubrania mogą ograniczać zwrotność, wpływając na zdolność do jazdy. Bez jakiego sprzętu na zimę nie chcesz się obyć podczas jazdy na sankach?

Nadszedł dzień Twojej pierwszej przygody na skuterach śnieżnych! Przewidujesz, że w przyszłości będzie o wiele więcej takich dni, to znaczy, jeśli potrafisz nawigować przez dzisiaj. Jak zachować bezpieczeństwo na skuterze śnieżnym? Zalecamy te wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przed i podczas obsługi skutera śnieżnego.