Czy firmy Side-by-Side potrzebują ubezpieczenia?

W miarę jak UTV stają się coraz bardziej popularne, rosną potencjalne problemy, takie jak wypadki. Z tego powodu ludzie otrzymali ubezpieczenie, a inni zastanawiają się, czy ubezpieczenie jest potrzebne, czy nie. Wypadki na pewno się zdarzają, więc myślę, że jest to temat wart zgłębienia. Potrzebujesz ubezpieczenia?

Zaleca się posiadanie ubezpieczenia obok siebie, nawet jeśli nie wszystkie stany tego wymagają. Jeśli ulegniesz wypadkowi i nie masz odpowiedniego ubezpieczenia, możesz mieć duże zadłużenie z powodu nieprzewidzianego zdarzenia. Wysokość i rodzaj ubezpieczenia może zależeć od przewoźnika i wykupionego pakietu.

Nie wszystkie stany wymagają ubezpieczenia, ale warto je mieć. Wypadków nie można przewidzieć, a ubezpieczenie to dodatkowy koc bezpieczeństwa, który może mieć znaczenie podczas podróży. Gorąco polecam wykupienie ubezpieczenia, abyś mógł być bezpieczny w swoich przedsięwzięciach na wydmach lub podczas poszukiwań szlaków.

Czy firmy Side-by-Side potrzebują ubezpieczenia?

Nie jest to często wymagane, ale Polecam mimo wszystko. Nie możesz być pewien, kiedy wystąpią problemy, wypadki lub szkody. Z tego powodu warto poświęcić czas i pieniądze, aby ubezpieczyć się obok siebie.

Możesz pomyśleć: „Dopóki jestem ostrożny, nie potrzebuję tego”. Co się stanie, jeśli ktoś inny cię uderzy i nie ma ubezpieczenia na pokrycie szkód, ponieważ pomyślał to samo, co ty? Wyjdziesz z uszkodzonym pojazdem i rachunkami za leczenie, które mogą obniżyć koszty. Lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Oprócz wypadków, z biegiem czasu mogą się zdarzyć rzeczy. Rzeczy takie jak zużycie. Czasami Twój pojazd zostanie uszkodzony przez coś, co na niego spadnie lub przez losowy akt natury, który zrujnuje Twój UTV.

Czy wymagane jest ubezpieczenie?

Niektóre stany tego wymagają, ale nie wszystkie. Nie mogę znaleźć informacji o tym, które dokładnie stany. Będziesz musiał to rozgryźć. Aby odpowiedzieć na pytania, czasami wymagane jest ubezpieczenie. Wiele parków stanowych wymaga posiadania ubezpieczenia, aby móc korzystać z ich parków. Niezależnie od tego, czy jest to obowiązkowe, czy nie, gorąco polecam, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się wydarzy.

W miarę upływu czasu ubezpieczenie pojazdów UTV/ATV może stać się obowiązkowe. Popularność tych pojazdów terenowych rośnie, a ponieważ dochodzi do większej liczby wypadków, mogą powstawać wokół nich przepisy mające na celu ochronę ludzi. Tylko czas powie.

Wiele osób zastanawia się, czy pojazdy UTV/ATV są legalne na ulicy. Po raz kolejny zależy to od twojego stanu. Sprawdź to obszerna lista przepisów dotyczące tego, jakie jest prawo w każdym z 50 stanów. Na samej górze znajduje się mapa Stanów Zjednoczonych, która zapewnia szybki dostęp do dowolnego stanu, w którym mieszkasz.

Ile kosztuje ubezpieczenie dla firmy Side-by-Side?

Średni koszt ubezpieczenia UTV to 25 dolarów. Kwota ta może się zmieniać w zależności od wielu czynników. Podstawowy zakres, składki i dodatkowe ubezpieczenia zmieniają się w zależności od posiadanego operatora. Rzeczy mogą się zmieniać w zależności od firmy i wieku osoby ubezpieczonej.

Pamiętaj, że marka, model i rok produkcji UTV wpływają na cenę ubezpieczenia.

Co obejmuje ubezpieczenie UTV?

Ubezpieczenia UTV mogą się zmieniać w zależności od tego, co kupujesz w pakiecie. Są ogólne rzeczy, które są zawarte w prawie każdym podstawowym ubezpieczeniu. Jest wiele rzeczy, które mogą się przydarzyć Twojemu UTV, więc jest wiele rzeczy do omówienia. Jakie są jednak te podstawowe ubezpieczenia?

  • Koszt medyczny
  • Kolizja
  • Zakres odpowiedzialności
  • Kompleksowy zasięg
  • Ubezpieczenie nieubezpieczonego/niedoubezpieczonego kierowcy

Teraz, kiedy je tutaj przedstawiłem, przyjrzyjmy się dokładnie, co każdy z nich oznacza.

Jest coś, o czym muszę wspomnieć, zanim zapomnę. Jeśli masz swój UTV na swojej posesji i coś się z nim dzieje, jest on zazwyczaj objęty ubezpieczeniem właściciela domu. Myślę, że to ważne, aby się dzielić. Wiele osób tego nie wie.

Koszt medyczny

Koszty leczenia są dość proste. Jeśli doznasz obrażeń w wypadku lub w innych okolicznościach, koszty leczenia najprawdopodobniej pokryją rachunek. To jest najczęściej brane pod uwagę przy ubezpieczeniach. Ludzie chcą wiedzieć, czy ubezpieczenie pokryje koszty potrzeb medycznych.

Ubezpieczenie medyczne zwykle obejmuje Cię, jeśli zostaniesz uderzony przez inną osobę ale jeśli jesteś winny, polityka może być inna. Będziesz musiał to rozgryźć, kupując ubezpieczenie od firmy. To wszystko, co mam do powiedzenia na temat ubezpieczenia medycznego.

Kolizja

Duży procent obrażeń pochodzi z kolizji. Ten rodzaj ubezpieczenia jest podobny do ubezpieczenia od kolizji samochodowych. W większości przypadków, ubezpieczenie od kolizji obejmuje najazdy. Ponieważ jest to tak powszechne, znajdziesz to w zasadzie w każdej firmie ubezpieczeniowej. Nigdy nie widziałem takiego, który nie obejmuje kolizji.

Zakres odpowiedzialności

Czasami to my spowodowaliśmy wypadek. Generalnie jest wiele szkód i przeciętny człowiek nie jest w stanie za to zapłacić. Tu właśnie pojawia się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Pokryje ono koszty leczenia i uszkodzenia pojazdu drugiej osoby. Obejmuje również szkody majątkowe.

Jeśli wpadniesz na czyjś dom i spowodujesz szkody, zostanie to pokryte. Pokrycie odpowiedzialności jest tak ważne. Przerażające rachunki, które musiałbyś zapłacić, mogą być nie do pokonania. Dzięki temu ubezpieczeniu firma ubezpieczeniowa może przyjąć uderzenie, gdy Ty nie możesz.

Czasami ludzie decydują się pozwać, to bardzo realna sprawa. Jeśli osoba, którą uderzyłeś, zrobiła to i okaże się, że jesteś winny, ubezpieczenie może pokryć koszty sądowe i opłaty prawne. Te pieniądze zapewnią ci prawnika i rzeczy, których potrzebujesz, aby rozwiązać sytuację.

Kompleksowy zasięg

Teraz, gdy te duże są już na uboczu, co powiesz na wszystkie inne małe rzeczy? Cóż, w tym miejscu pojawia się kompleksowy zasięg. Jest to sekcja „inne” dla wszystkich drobiazgów. W pewien sposób wypełnia pęknięcia. Obejmuje rzeczy, których nie ma, gdy pojazd jest w użyciu. Przykładami tego są spadające przedmioty, które wgniatają się, wandalizm, kradzieże, pożary i inne przypadkowe rzeczy, które mogą się zdarzyć. Wiele osób nazywa te rzeczy „przypadkowymi aktami natury”.

Ubezpieczenie nieubezpieczonego/niedoubezpieczonego kierowcy

Jeśli masz wypadek, a druga osoba nie ma ubezpieczenia lub nie ma wystarczającego ubezpieczenia, jak to działa? Tutaj przydaje się ten rodzaj pokrycia. Powiedzmy, że są odpowiedzialni i nie mają ubezpieczenia, wtedy Twoje ubezpieczenie pokryje Twoje koszty, takie jak rachunki za leczenie i szkody.

Nie wszystkie stany wymagają ubezpieczenia, tak wiele osób go nie ma. Uważają, że nic im nie jest bez tego, o ile są bezpieczni. Potem wdają się w wypadek i zdają sobie sprawę, że mają przerąbane i nie mogą zapłacić za twoje rachunki. W takich okolicznościach dobrze jest mieć taki rodzaj pokrycia.

Jak mogę zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu UTV?

Możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu. Większość firm oferuje kurs bezpieczeństwa, który po jego ukończeniu daje zniżkę. Firmy ubezpieczeniowe przyznają nagrody rabatowe za zarejestrowanie w nich wielu pojazdów UTV/ATV. Niektórzy dają zniżki, jeśli jeździsz UTV przez tyle lat. Jeśli masz polisę na swój dom i samochód, możesz uzyskać zniżki na ubezpieczenie UTV.

UTV są ogromnym celem złodziei. Często są kradzione. Jeśli masz skonfigurowany sprzęt antykradzieżowy na swoim UTV, możesz uzyskać zniżkę na ubezpieczenie. Niezależnie od rabatu uważam, że to sprytny pomysł.

Co wpływa na to, ile płacę za ubezpieczenie UTV?

Pierwszy jest oczywisty. Wybrana przez Ciebie firma ubezpieczeniowa określi większość ceny. Każdy jest inny. Wraz z tym składki, oferty pakietów i dodatki, które kupujesz, będą miały wpływ na kwotę, którą płacisz.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest wiek osoby, która jest ubezpieczona. Twój wiek wpływa na to, ile płacisz. Ogólnie rzecz biorąc, nastoletni chłopcy są drożsi. Wszystko opiera się na statystykach dotyczących wieku, płci i innych rzeczy dotyczących tego, kto ulega wypadkom. Chroni firmę i to mądry biznes. Twój rekord jazdy może również wpłynąć na cenę twojego ubezpieczenia.

Marka, model i rok produkcji UTV będą miały wpływ na cenę ubezpieczenia. Pod każdym względem jest to podobne do samochodów. Jeśli kupisz tańsze marki, ubezpieczenie Twojego UTV nie będzie kosztować tak dużo. Kupowanie mniej znanych marek ma swoją korzyść.