Czy działają elektroniczne przynęty wędkarskie?

Zdobycie nowej przynęty na wędkę może być wielką sprawą, a to sprawia, że ​​rozgałęzianie się może być mylące. Przynęta elektroniczna nie jest niczym nowym, ale niewielkie zastosowanie, jakie widzą, oznacza, że ​​wielu wędkarzy nie wie, jakie korzyści dają.

Czy działają przynęty elektroniczne? Jak w przypadku każdej przynęty, będzie to kwestia indywidualna. Nie wrzucisz go i nie złapiesz za każdym razem, ale elektroniczne przynęty mają zalety, których nie ma w przypadku wielu innych, takich jak zdolność wabienia ryb za pomocą świateł LED.

W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto użyć przynęty wędkarskiej, a my podamy kilka wskazówek wędkarskich, które pomogą Ci skutecznie z nich korzystać

Korzyści z używania przynęty elektrycznej

Korzyści z używania przynęty elektrycznej są prawie takie same, jak w przypadku używania innego rodzaju sztucznej przynęty, ale dodaje się fakt, że wiele z nich będzie wyposażonych w światła LED i są zwykle nazywane „błyszczącymi”

Przyciągasz większe ryby

Używanie żywej przynęty jest świetne do zwabienia ryb dowolnej wielkości, ale może to oznaczać poważne problemy dla twojej przynęty, jeśli nie jest wystarczająco mocna, aby pomóc holowi cięższej ryby. Mówiąc prościej, używając przynęty elektrycznej, polujesz głównie na większe ryby. Różnorodność kolorów, z jakimi są one związane, nadal przyciągnie wszystko, co ciekawe, ale jeśli złapiesz cięższą rybę, nie będziesz mieć tylu problemów w fazie kołowrotka.

Nie dodajesz nowej przynęty

Przynęty sztuczne/elektryczne mogą wyeliminować konieczność zakładania przynęty na haczyk przy każdym połowu. Istnieje szansa, że ​​małe, pulsujące światło przyciągnie uwagę pobliskiej ryby, co może pomóc w ograniczeniu przynęty. Kolejnym atutem tych przynęt jest ich bezpieczeństwo oraz łatwość łowienia i wypuszczania.

Dodaje nowe wyzwanie

Łowienie na przynęty elektryczne może być nieco bardziej żmudne niż na żywą przynętę. Ryby są przyciągane do ruchu, który emitują, dlatego użycie światła LED na swojej przynęcie może sprawić, że będzie wyglądać, jakby nie była po prostu martwa w wodzie. Podczas gdy niektórzy mogą być ciekawi, niewątpliwie będą inni, którzy są przestraszeni światłem i mogą nie podejść do niego, dopóki nie będą w wodzie przez kilka minut.

Czytać  Czy węzły osłabiają żyłkę?

To z tego powodu, kiedy wciągasz swój połów, masz poczucie spełnienia. Żywa przynęta jest dobra do oszukiwania ryb, ponieważ ruch z niej sygnalizuje czas obiadu. Ryba może nie być przyzwyczajona do tego, jak często przynęta mruga lub ćwierka, i może doprowadzić do całkowitego spłoszenia się z miejsca rzucania.

Dlaczego warto użyć żywej przynęty

Przynęty elektroniczne mają swoje zalety, ale to nie znaczy, że pod każdym względem są lepsze od żywej przynęty. Nawet jeśli nie musisz kupować żywej przynęty przed każdą wyprawą wędkarską, jak myślisz, ile wydasz na nowe haczyki, gdy zardzewieją lub, co gorsza, wyskoczą podczas holowania? Żywa przynęta może wylądować więcej ryb, ponieważ ruch jest czymś, do czego są przyzwyczajeni.

Żywa przynęta jest również znana z tego, że sprowadza większe ryby w sposób bardziej spójny niż w przypadku przynęt elektronicznych i mówi się, że ma największe szanse, gdy wszystko, co chcesz zrobić, to złapać dużą rybę. To prawda, te kołowrotki mogą stać się uciążliwe, gdy musisz ciągle ponownie zaczepiać przynętę, co jest jedną z kategorii, w których sztuczna/elektroniczna przynęta wygrywa z żywą przynętą.

W rzeczywistości najlepsza przynęta będzie się różnić w zależności od tego, jakie są twoje cele wędkarskie, a także jakiego rodzaju ryby chcesz złapać i gdzie planujesz to zrobić.

Do jakiego rodzaju ryb są najlepsze?

Będziesz chciał łowić je w słodkiej wodzie. Przynęty elektryczne są świetne na każdy rodzaj ryb, ale tak naprawdę powinieneś ich używać tylko wtedy, gdy chcesz złowić większą rybę. Mówi się, że Bass bardzo reaguje na nie ze względu na to, jak są wybredne, a na pewno złapiesz kilka, jeśli zarzucisz je w gorących miejscach Bass, takich jak obszary w pobliżu brzegów rzek i doków dla łodzi.

Czytać  Czy kołowrotki wędkarskie mają numery seryjne?

Kiedy łowisz z tym, spróbuj dopasować kolory diody LED do ryb w tym akwenie. Na przykład, jeśli łowisz w ciemniejszej wodzie, dobrze zrobisz, jeśli użyjesz jaskrawych diod LED, aby przyciągnąć Bass. Jeśli woda jest znacznie czystsza, powinieneś użyć światła LED, które emituje bardziej subtelny kolor. Aby naprawdę przyciągnąć uwagę Bassa, użyj światła LED, które emituje kolor pomarańczowy lub żółty.

Czy pomagają w nocnym łowieniu ryb?

Przynęty elektroniczne sprawdzą się podczas nocnych wypraw wędkarskich. Światło LED z pewnością przyciągnie więcej uwagi w nocy niż w ciągu dnia. Pomyśl o tym, jak ciemna będzie woda i jak to małe pojedyncze światło będzie można zobaczyć z większej odległości w zbiorniku wodnym. Możliwe, że sam zobaczysz swoją przynętę.

Wspomnieliśmy już wcześniej o tym, że nie musisz raz za razem przehaczać przynęty lub przynęt. Możesz zobaczyć, dlaczego opłacałoby się to w nocy, gdy twoja widoczność jest niska. Ciągłe ponowne zahaczanie przynęty może być uciążliwe, gdy ledwo ją widzisz i boisz się spłoszyć ryby swoimi światłami.

Jakie są rodzaje przynęt elektronicznych?

Woblerów elektronicznych naprawdę nie brakuje i nie wszyscy są tacy sami. Będziesz mieć kilka przynęt, które emitują określony dźwięk ćwierkający, aby zwabić pobliskie ryby, lub takie, które trzepocą co kilka sekund, aby oszukać rybę, aby pomyślała, że ​​to żywa przynęta. Nie wszystkie z tych przynęt świetnie radzą sobie z łowieniem różnych ryb i być może będziesz musiał sparować kilka rzeczy, aby upewnić się, że są tak skuteczne, jak to tylko możliwe.

Na przykład, Bass naprawdę kocha bluegill, więc zakup przynęty specjalnie do koszyczków Bluegill, które ćwierkają, może naprawdę ci pomóc. Nawet gdy pogoda nie sprzyja, a łowisko znane jest z kilku połowów. Najlepiej poeksperymentować z tymi przynętami i zobaczyć, która z nich najlepiej sprawdzi się na Twoim łowisku i spróbować znaleźć przynętę, która naśladuje lokalną ofiarę ryb.

Czytać  Czy rybacy są sportowcami?

Gdzie szukać przynęt elektronicznych?

Wiele z tych rodzajów przynęt można znaleźć w lokalnych sklepach sportowych na świeżym powietrzu. Mogą to być przynęty niskiej jakości „użyj kilka razy”, które są tanie, po naprawdę trwałe przynęty, które sprawią, że Twój portfel będzie lżejszy. Ta ostatnia to najlepsza trasa, ponieważ gdy masz na żyłce przyzwoitej wielkości rybę, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest jej oderwanie, a jeśli to twoja jedyna przynęta, może to być przygnębiające.

Jeśli nie mieszkasz w pobliżu sklepu z artykułami sportowymi, nie stanowi to problemu. Nie brakuje firm internetowych, które możesz przejrzeć, a niektóre oferują przynęty, których i tak nie znajdziesz w sklepach. Jednym z nich jest Livingston Lures, ao produktach, które oferują, mówi się nagminnie. Opierają się głównie na ćwierkających przynętach, które emitują trzysekundowy dźwięk w celu zwabienia ryb (a konkretnie Bassa).