Czy dajesz wskazówki swojemu przewodnikowi po tyrolce?

Hurra! Właśnie odbyłeś najlepszą przejażdżkę podszewką na suwak w swoim życiu. Warunki były świetne, nachylenie toru było niesamowite, a ty nabrałeś ogromnej prędkości. Masz za to przewodnik po tyrolce, przynajmniej częściowo, i chciałbyś o tym powiedzieć napiwkiem. Czy możesz przechylać swój przewodnik po tyrolce, czy też jest to mile widziane?

Jeśli chcesz napić przewodnika po tyrolce za dobrze wykonaną pracę, zrób to! Będziesz chciał dać napiwek między 15 a 20 procent, czyli około 20 do 25 dolarów. Upewnij się, że wszyscy w twojej grupie dają napiwki przewodnikowi i że każdy przewodnik, który ci pomógł, otrzymuje napiwek.

Jasne, cały czas dajesz napiwki swojemu dostawcy pizzy, a także ulubionemu pracownikowi stacji benzynowej, ale przewodnik po tyrolce? To będzie twój pierwszy raz, kiedy im napiwek. Nie martw się, ponieważ ten przewodnik dostarczy Ci wszystkich potrzebnych informacji, w tym kiedy dawać napiwki, ile i gdzie w międzyczasie trzymać pieniądze.

Zacznijmy!

Czy więc powinieneś napić się przewodnika po tyrolce?

Nigdy nie wyjdziesz z restauracji bez pozostawienia napiwku (a przynajmniej mamy taką nadzieję), ale kiedy już zaczniesz przygodę z przygodą, taką jak zjazd na tyrolce, to zupełnie inna kula wosku. Nie masz pojęcia, czy Twój przewodnik po tyrolce będzie oczekiwał napiwku, czy możesz zakończyć swoje doświadczenie bez napiwków i nikogo nie urazić.

Przewodnicy Zipline nie oczekują napiwków, więc nie musisz dawać im gotówki po przejażdżce. Przewodnicy wiedzą, że nie każdy jeździec na tyrolce ma przy sobie gotówkę. Nawet jeśli dana osoba zwykle ma gotówkę, mogła podróżować lekko, gdy zapinana na suwak, aby jej portfel nie wylądował w wąwozie lub nie zgubił się na zboczu klifu. Mogą też mieć napięty budżet na wakacje, który nie pozostawia wiele miejsca na napiwki.

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz dawać napiwku przewodnikowi po tyrolce lub robisz to, ale nie masz gotówki, nie wywołasz żadnych urazów. Możesz wrócić do tej firmy zajmującej się zipliningiem za miesiąc i pracować z tym samym przewodnikiem, a oni cię nie znienawidzą. Tym razem nadal będą wkładać tyle samo wigoru w twoją wycieczkę z podszewką na suwak, co ostatnim razem, ponieważ nie są zależne od twojego napiwku.

To nie jest branża restauracyjna, w której napiwki rekompensują niskie dochody, które zazwyczaj zarabiają kelnerzy i barmani. Zgodnie z zasobem pracy Szklane drzwi, prowadnice tyrolki zarabiają 42 188 USD rocznie. To całkiem niezły dochód w większości części kraju iz pewnością sam w sobie wystarczający, by przewodnik mógł dalej żyć.

Przewodnik po suwakach traktuje wskazówkę jako komplement, ponieważ udowadnia im, że zrobili wszystko, aby Twoja podszewka na suwak była ekscytująca i niezapomniana. Nie potrzebują twojego napiwku, ale doceniają to!

Ile napiwków daje przewodnik po tyrolce?

Dzisiaj jest dzień Twojej jazdy na tyrolce. Przewidujesz napiwek swojego przewodnika, ale nie masz pojęcia, ile pieniędzy odłożyć. Zalecamy odroczenie standardowej stawki napiwków wynoszącej od 15 do 20 procent. Pamiętaj, że ta stawka dotyczy liczby przewodników, których miałeś podczas jazdy na tyrolce.

Wszyscy członkowie twojej drużyny również powinni dać napiwek przewodnikom, niezależnie od tego, czy jest to jeden przewodnik, czy więcej. Dla tych, którzy zrobili zjazd na tyrolce rodzinnym romansem lub wybrali się z grupą przyjaciół, a twoja grupa składa się z co najmniej czterech osób, oznacza to pomnożenie napiwku razy cztery. Przeciętna wskazówka dla przewodnika po tyrolce wynosi od 20 do 25 USD za przewodnika.

Wiele firm zajmujących się tyrolką pozwala jeździć dzieciom w wieku nawet siedmiu lat. Oczywiście, w ich wieku, sami nie dadzą przewodnikowi napiwków, ale i tak powinieneś wpłacić pieniądze na napiwki dla dziecka/dzieci, ponieważ przewodnik ich obsługiwał.

A jeśli nie możesz napiwków procentowych? Możesz dawać napiwki po niższej stawce 10 lub 12 procent, ale nie zalecamy schodzenia poniżej 10 procent. Jeśli wszystko, co masz do zaoferowania przewodnikowi po ziplinach, to kilka zmiętych, spoconych banknotów i zapasowe drobne, lepiej nie daj im wcale napiwków. Przekazywanie takiej gotówki może być kłopotliwe zarówno dla Ciebie, jak i dla przewodnika.

Jeśli chodzi o napiwki powyżej 20 procent, możesz to zrobić, jeśli naprawdę chcesz, chociaż nie jest to w zwyczaju. Pamiętaj, żaden przewodnik nie oczekuje napiwku, nie mówiąc już o ogromnej. Jednak jeśli miałeś naprawdę niesamowitą jazdę na podszewce z suwakiem i chcesz podziękować, niektórzy jeźdźcy często dają przewodnikowi napiwek około 100 USD.

Gdzie trzymasz pieniądze na napiwek podczas zipliningu?

Jednym ze sposobów, w jaki napiwki dla przewodnika po linie różnią się od napiwków dla dostawcy pizzy, jest to, że przy poprzedniej czynności znajdujesz się co najmniej 30 stóp nad ziemią, jeśli nie dwa razy więcej. Potrzebujesz, aby Twoje pieniądze były dostępne dla napiwków po przejażdżce, ale nie na tyle, aby można je było zgubić podczas jazdy na tyrolce. Gdzie najlepiej trzymać gotówkę podczas zipliningu?

Wrzuć gotówkę do saszetki lub torby na pasek, która jest zabezpieczona wokół talii podczas zapinania suwakiem. Upewnij się, że torba jest całkowicie zamknięta, aby nic nie wyleciało, gdy osiągniesz końcową prędkość podczas zjazdu na tyrolce.

Jeśli uważałeś, że dobrym miejscem do przechowywania jest twoja kieszeń, tak nie jest. Jeśli twoja kieszeń zapina się na zamek, możesz czuć się lepiej, przechowując tam pieniądze, ale poza tym nie rób tego. Między otwartą kieszenią, siłą pędzącą w powietrzu podczas zapinania zamka błyskawicznego, a także kątem zejścia, zbyt łatwo jest wylewać się pieniędzy z kieszeni.

Nawiasem mówiąc, dotyczy to wszystkiego, co wartościowe możesz mieć przy sobie, w tym portfela, kluczy i smartfona. Możesz dotrzeć na sam dół tyrolki tylko po to, by zdać sobie sprawę, że twoje kosztowności zniknęły!

Kiedy należy napić się przewodnika po tyrolce?

Twoja jazda na tyrolce skończyła się, zanim się zorientowałeś, ale świetnie się bawiłeś, że już myślisz, kiedy możesz to zrobić ponownie. Gdy już wylądowałeś, odłączyłeś się od połączeń suwakowych i wyciągnąłeś ze swojego sprzętu, jest to idealny moment, aby przechylić przewodnik po linie. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, przewodnik może przejść do następnej grupy.

Możesz poczekać, aż zapłacisz kasjerowi za jazdę tyrolką, ale znowu śledzenie, z których przewodników skorzystałeś, może być w tym momencie trudne. Jeśli to twoja jedyna opcja, powiedz kasjerowi, kim byli twoi przewodnicy i ile chcesz im dać napiwku. Kasjer powinien otrzymać dla Ciebie wskazówki do przewodników.

Czy przewodnik po tyrolce kiedykolwiek odmówi napiwku? Co powinieneś zrobić?

Przechylanie przewodnika po tyrolce jest na tyle częstym zjawiskiem, że nie powinieneś zaskoczyć swojego przewodnika, jeśli zaoferujesz mu pieniądze. Jednak, tak jak to Ty decydujesz, czy chcesz dać napiwek swojemu przewodnikowi, tak samo jest z ich wyborem, czy chcą przyjąć napiwek.

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja napiwek może zostać odrzucona i nie mają one nic wspólnego z Tobą. Może firma zipline ma politykę, w której przewodnicy nie mogą przyjmować napiwków. Być może przewodnik nie ma przy sobie miejsca, w którym mógłby schować dodatkową gotówkę, więc odmawiają.

W takim scenariuszu naprawdę radzimy nie brać tego do siebie. Przewodnik nie odmawia napiwku, ponieważ nie zaoferowałeś wystarczającej ilości pieniędzy. Zamiast próbować podnieść stawkę swoją ofertą pieniężną, lepiej odejść wystarczająco dobrze w spokoju. Nie próbuj też przechylać przewodnika za plecami, tak jak dawanie pieniędzy z napiwków kasjerowi. Zaoszczędź pieniądze i wykorzystaj je na wykupienie rodzinnego obiadu.

Końcowe przemyślenia

Dawanie napiwków przewodnikowi po tyrolce, pod warunkiem, że jesteś zadowolony z ich poziomu usług, jest dopuszczalne, ale nie obowiązkowe. Jeśli dajesz napiwek, użyj standardu branżowego od 15 do 20 procent, czyli około 20 do 25 USD za przewodnika. Aha, i trzymaj gotówkę (i inne kosztowności) w pasie na pieniądze lub saszetce, aby nie zgubić niczego po drodze!