Czy bramkarz hokeja na trawie może złapać piłkę?

Jednym z słabszych wydarzeń wszelkich igrzysk olimpijskich jest hokej na trawie. Jest to sport, który uprawiany jest na całym świecie zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, i ma kilka interesujących zasad dotyczących bramkarza.

Bramkarz w hokeju na trawie nie może złapać piłki ręką. Mogą używać kija, podkładki, nóg i stóp, ale bez rąk. Podkładki chroniące dłonie mogą służyć do zatrzymywania i odbijania piłki, ale bez łapania.

Dla niektórych hokej na trawie to sport, który od wieków żyje na kontynencie, ale nie cieszy się uznaniem, na które zasługuje. Jedź dalej i dowiedz się, co robi bramkarz hokeja na trawie, aby pomóc swojej drużynie wygrać mecz.

Bramkarz: co robią?

Celem gry w hokeja na trawie jest zdobycie bramki przez drużynę przeciwnika. Prowadzisz twardą piłkę hokejową po boisku i jesteś albo napastnikiem, albo obrońcą. Każdy gracz zamieni się w zależności od tego, kto posiada. Odzwierciedla to piłkę nożną, ponieważ jest to gra w szybkim tempie, z ciągłymi zmianami w posiadaniu piłki.

Każda drużyna ma 11 graczy, a boisko ma wymiary 100 jardów na 60 jardów. Przeciętny zawodnik, a nie nasz ukochany bramkarz, przebiegnie podczas meczu około pięciu mil. Gra jest lekka i szybka, co jest zabawne i utrzymuje publiczność w grze.

Bramkarz to jedna z najbardziej ekscytujących pozycji na boisku. Mają obszar 20 jardów, w którym mogą wykorzystać dowolną część ciała, aby powstrzymać piłkę przed wpadnięciem do bramki. Żaden zawodnik na boisku nie może użyć rąk, gdy nie jest przywiązany do kija, do złapania piłki. Bramkarz może użyć podkładek przymocowanych do dłoni i ramion, aby zablokować piłkę i usunąć ją ze swojego obszaru.

Jeden z największych nie-nosów w hokeju na trawie leży na piłce. Ilość skoków i zmian wykonywanych przez bramkarza często umieszcza je na piłce hokejowej. Powoduje to zatrzymanie gry, co nie nadaje się do gry. Gdy piłka zostanie zatrzymana, gracz odda rzut wolny na bramkę. Jest to typowy mecz, który znamy z piłki nożnej i jest równie ekscytujący.

Strefa bramkarzy

Obszar wokół bramki wynosi 23 m (75 stóp dla USA), bramkarz może wyjść poza obszar, ale są warunki. Bramkarz musi zdjąć kask, kiedy wychodzi poza swoje pole. Nie mogą również używać ochraniaczy na nogi i stopy do prowadzenia piłki. Muszą używać swoich kijów tak jak inni gracze na boisku

Istnieją ścisłe zasady regulujące działania każdego gracza. Na przykład gracz nie może podnieść kija nad głowę, ponieważ może to zranić innego gracza podczas downswingu. Bramkarz nosi większość wyposażenia ochronnego. Muszą być ubrani w różnokolorową koszulę z ochroną ramion i nóg.

Bramkarz nosi większość wyposażenia ochronnego. Muszą być ubrani w różnokolorową koszulę z ochroną ramion i nóg.

Jakiego sprzętu bramkarskiego potrzebuję?

Bramkarz jest jednym z najlepiej wyposażonych zawodników na boisku. Muszą być w innym kolorze niż zwykłe stroje drużynowe. Każdy element wyposażenia służy swojemu celowi i jest wymagany w zasadach przed rozpoczęciem gry. Lista wyposażenia potrzebnego bramkarzowi to:

  • Ochraniacz na klatkę piersiową
  • kije
  • Ochrona głowy/gardła
  • Ochrona rąk
  • Nagolenniki

Ochraniacz na klatkę piersiową

Pancerz OBO Yahoo to lekki ochraniacz klatki piersiowej, który waży zaledwie trzy funty. Składa się z 38 różnych kawałków pianki, strategicznie rozmieszczonych, aby chronić gracza przed kolizjami i dzikimi patykami. Oddzielne ramiona zapewniają miejsce do ochłodzenia użytkownika. Gra jest tak szybka i trudna dla graczy, że potrzebują oni całej wentylacji cieplnej, jaką mogą uzyskać. Ten zestaw jest jednym z najfajniejszych na rynku i nie tylko wygląda mądrze.

Liczba strzałów, które bramkarz oddaje w meczu, może być dość wysoka. Jeśli bramkarz zdejmie kilka z nich z klatki piersiowej i nie ma ochraniacza, może to oznaczać pęknięcie mostka lub obojczyka. Gdy na ramieniu lub barku pojawi się silny siniak, bramkarz stanie się mniej skuteczny.

kije

Jeśli chodzi o kije, opcji jest kilka, ale każda musi odpowiadać wymaganiom ligi. Upewnij się, że sprawdziłeś zasady, zanim wskoczysz i wydasz mnóstwo dolarów na nowy kij. Dobrą zasadą, której należy przestrzegać, są krótsze kije dla niższych graczy. Najbardziej masywne kije mają około 37,5 cala i są przeznaczone dla graczy o wysokości 5’10 cali i wyższych.

Wiele innowacji wprowadzono w nowoczesny kij, który jest wykonany z włókna węglowego i włókna szklanego. Jeden z najczęściej używanych patyków, Grays GX8000, jest doskonałym przykładem tej innowacji. Największy model jest lekki, waży nieco ponad funta, a gigantyczna twarz oznacza lepszy odbiór piłki. Najbardziej elitarni gracze na świecie używają kijów model Greys dla ich dodatkowej wytrzymałości.

Ochrona głowy/gardła

Włókno węglowe to materiał, który jest mocniejszy niż plastik, ale znacznie lżejszy. Jest używany w wyścigach sportowych, aby zapewnić taką samą ochronę jak stal, a także do produkcji kasków do hokeja na trawie. Jedną z takich firm jest OBO. Robią OBO Robo. Robo to seria produktów, które można wymieniać, tworząc jeden solidny element wyposażenia. OBO występuje w każdym kolorze, który można dopasować.

Jest to jeden z najwyżej ocenianych modeli na rynku, a także jeden z najbezpieczniejszych. Posiada od wewnątrz żelową powłokę, która amortyzuje głowę i chroni ją przed urazami. Konstrukcja ma ukośną ochronę oczu, która odbija piłki z dala od użytkownika. Klatka z przodu kasku wykonana jest z wytrzymałego metalu, zwykle aluminium, który chroni użytkownika, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo miejsca na dobrą linię wzroku.

Ochrona rąk

Jeśli chodzi o rękawice do hokeja na trawie, są dwa rodzaje. Pierwszy to standardowy model używany przez wszystkich graczy, ponieważ Pole Brony, chroni odsłonięte palce dłoni, pozostawiając kciuk odsłonięty do uchwycenia kija. Uchwyty większości kijów są pokryte gąbczastym materiałem przypominającym taśmę, który amortyzuje uderzenie piłki w rakietkę.

Dla bramkarzy dostępny jest inny zestaw ochraniaczy. Te długie, płaskie elementy chronią rękę i nie pozwalają bramkarzowi zacisnąć pięści. OBO to jedni z najlepszych w grze, jeśli chodzi o branżę sprzętu do hokeja na trawie. Ich OBO Ogo Zestawy bramkarskie to jedne z najczęściej kupowanych i najwyżej ocenianych produktów na Amazon.

Nagolenniki

Ochraniacze na nogi noszone przez bramkarzy są bardziej rozbudowane niż noga i zakrywają od kostki do biodra. Bramkarz może używać tych podkładek do poruszania piłką w swojej strefie, więc powinny one być czymś więcej niż miękkimi poduszkami. Jest to najdroższa część wyposażenia bramkarza, ale obejmuje również największą powierzchnię. Podkładki z pianki są przymocowane do mniejszego buta zwanego kickerem.

Kickers to część ochraniaczy na nogi, która zakrywa stopę. Mocują się do ochraniaczy nóg i należy je dokupić osobno. ten OBO Robo Hi to świetny wybór podczas wybierania kilku kickerów. Wykonane są z tego samego materiału co cholewka i zapewnią równą ochronę.

Hokej na trawie: 101

Wersję hokeja na trawie znaleziono na starożytnym greckim garnku datowanym na VI wiek pne Gra, którą znamy dzisiaj, przybrała formę w latach pięćdziesiątych XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Szkoły publiczne wykorzystywały ten sport jako zajęcia zimowe. Nieustanny ruch zapewniał uczniom doskonałe ujście, a grę można było rozgrywać za pomocą kijów znalezionych w domu.

Dziś gra jest rozgrywana na całym kontynencie, a obie płci grają w hokeja na bardzo wysokim poziomie. Gra zmieniła się od czasów kija z rogu łosia, ale akcja, którą zapewnia gra, nadal inspiruje fanów i graczy.