Czy balony na ogrzane powietrze niosą spadochrony?

Zawsze lubisz być przygotowanym na najgorszy scenariusz, zwłaszcza jeśli będziesz znajdować się setki lub tysiące stóp w powietrzu, tak jak podczas lotu balonem. Czy pilot balonu będzie miał spadochrony, których można użyć do lądowania w przypadku awarii balonu?

W balonach na ogrzane powietrze nie ma spadochronów, ponieważ nie jest to konieczne. Pilot balonu zawsze upewni się, że system palnikowy ma paliwo na podróż. Jeśli jeden lub oba palniki zawiodą, a balon nie będzie w stanie utrzymać lotu, wiatr wewnątrz balonu sprawi, że będzie się zachowywał jak spadochron, sprowadzając cię na ziemię.

Jesteśmy tutaj, aby uspokoić umysł dzięki temu artykułowi. W dalszej części porozmawiamy o tym, jak balon na ogrzane powietrze wylądowałby w sytuacji katastrofy i dlaczego spadochrony nie są potrzebne. Zagłębimy się również w statystyki bezpieczeństwa i sposób, w jaki piloci balonów zdobywają skrzydła, dzięki czemu możesz czuć się komfortowo podczas lotu balonem!

Dlaczego nie potrzebujesz spadochronu podczas lotu balonem?

Jak pisaliśmy w innym miejscu na blogu, podczas lotu balonem nierzadko osiąga się wysokość 2500 stóp. Na tej wysokości przekraczasz niektóre z najwyższych budynków w Stanach Zjednoczonych, w tym One World Trade Center w Nowym Jorku na 1776 stóp, Central Park Tower w Nowym Jorku na 1550 stóp i Willis Tower w Chicago na 1451 stóp.

Jest całkowicie zrozumiałe, że chcesz mieć plan awaryjny na wypadek najgorszego. Wiesz, jak balon na gorące powietrze spadający z powietrza. Pomyślałeś, że przyniesiesz spadochron, który możesz przywiązać do pleców i rozwinąć, jeśli będziesz musiał, że tak powiem, opuścić statek.

O ile nie skaczesz ze spadochronem z balonu na ogrzane powietrze, nie musisz nosić spadochronu. Nie jest to również wymagane przez firmy balonowe w całych Stanach Zjednoczonych.

Czemu? Spadochron po prostu nie jest potrzebny.

Bez względu na to, jakie masz obawy związane z lotami balonem, te wyniki są prawdopodobnie bardzo mało prawdopodobne. Jeśli martwisz się, że w balonie zabraknie propanu, pilot balonu nie dopuści do tego. Mają wskaźnik poziomu paliwa, który będą obserwowali podczas lotu, który wskazuje, kiedy w systemie palnika kończy się paliwo. Jeśli palniki potrzebują więcej paliwa, pilot balonu uzupełni je, po prostu.

A co, jeśli na pokładzie nie ma już paliwa, pytasz? Wtedy kapitan balonu szukałby miejsca do nagłego, ale bezpiecznego lądowania.

Może nie martwisz się tak bardzo, że balon na ogrzane powietrze wyczerpuje się, ale system palnika awaria. Jeśli twój balon jest wyposażony w system jednopalnikowy, wystarczy, że jeden palnik się wyłączy. Nawet w systemie dwupalnikowym awaria jednego palnika może być katastrofalna.

Porozmawiajmy co jeśli, żeby wiedzieć, co się stanie. W tej sytuacji system palnika balonu na gorące powietrze uległ całkowitej awarii. Pilot balonu próbuje go przywrócić, ale nie mogą ponownie uruchomić palników.

Ponieważ palniki wytwarzają gorące powietrze, które zapewnia unoszenie się i wyporność i zasadniczo pozwala ci latać, bez niego zaczniesz spadać. Pilot balonu zwykle wypuszcza gorące powietrze przez balon lub okresowo wyłącza i włącza zawór wydmuchowy (który wysyła propan do układu palnika) w celu stopniowego lądowania.

Bez systemu palników pilot balonu nie może kontrolować prędkości lądowania, prawda?

Zło! Sam balon na ogrzane powietrze będzie działał jak spadochron, jeśli zaczniesz spadać. Koperta, czyli tkanina balonowa, złapie powietrze i uniesie się na nim, aż spadniesz na ziemię. Jasne, jeśli jest to szczególnie wietrzny dzień, lądowanie może być trochę szybkie i ostre, ale z drugiej strony nie powinieneś lecieć balonem w wietrzny dzień, więc prawdopodobnie nie stanowi to problemu.

Z balonem zachowującym się jak spadochron, będziesz schodzić z taką samą prędkością, jak podczas skoku na tej wysokości. Szybkość opadania wynosi około 17 stóp na sekundę, czyli około 4,77 mil na godzinę.

Biorąc pod uwagę, że balony na ogrzane powietrze podróżują ze średnią prędkością 5 mil na godzinę, nie zauważysz zbyt dużej różnicy między zwykłym balonowaniem a lądowaniem, jeśli wszystkie części balonu zawiodą.

A co z tlenem? Czy balony na ogrzane powietrze to przenoszą?

Ta ostatnia sekcja z pewnością otworzyła oczy. Po przeczytaniu tych informacji czujesz się lepiej, ale nadal masz obawy związane z lotami balonem. Martwisz się, że wznosząc się w balonie, zabraknie Ci tlenu. Czy balony na ogrzane powietrze przewożą tlen?

Balony na ogrzane powietrze będą przewozić tlen, jeśli lecisz na wysokość ponad 12500 stóp, zgodnie z nakazem Federalnej Administracji Lotnictwa lub FAA, ale w przypadku wszystkich innych lotów tlen nie jest ani wymagany, ani konieczny.

Pamiętaj, co powiedzieliśmy w ostatniej sekcji, że średnia wysokość lotu balonem na ogrzane powietrze wynosi około 2500 stóp. Nawiasem mówiąc, chodzi o maksymalną wysokość, którą osiągniesz. Balony mogą lecieć tak nisko, jak 500 stóp, jeśli mogą to zrobić bezpiecznie, lub będą unosić się na głębokości od 500 do 2500 stóp.

Możesz wznieść się na wysokość 26 000 stóp, zanim będziesz potrzebował tlenu. Nie 2600 stóp, ale 26 000. Innymi słowy, istnieje różnica ponad 11 000 stóp między wysokością lotu balonem a strefą śmierci.

Jasne, czy niektórzy zawodowi baloniarze pragnący ustanowić smugi i pobić rekordy latają powyżej 2500 stóp? Absolutnie, ale nie musisz się tym przejmować, ponieważ lecisz na spokojną przejażdżkę balonem.

Balony na ogrzane powietrze zwykle nie przenoszą tlenu tylko dlatego, że nie ma takiej potrzeby. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest to, że planujesz – oczywiście pod przewodnictwem firmy balonów na ogrzane powietrze – latać na wysokości co najmniej 10 000 stóp, czasem nawet 12 500 stóp. Wtedy pilot balonu przyniesie kanister z tlenem, jeśli nie kilka.

ten Federalna Administracja Lotnictwa lub FAA ma przepisy nakazujące podróżowanie balonów na ogrzane powietrze z tlenem. Zgodnie z ich przepisami, jeśli lecisz przez 30 minut na wysokości 12 500 stóp lub większej, to tak, musisz mieć tlen.

Wdychanie tego dodatkowego tlenu może zapobiec chorobie wysokościowej, która w łagodnych przypadkach może powodować duszność, zmniejszenie apetytu, zmęczenie, zawroty głowy i bóle głowy.

Skąd pilot balonu będzie wiedział, na jakiej wysokości leci balon na ogrzane powietrze? Używają wysokościomierza. Pilot balonu nie chce wchodzić do gorącej wody z FAA tak samo, jak ty chcesz cierpieć na chorobę wysokościową, więc z pewnością będzie obserwował swoją wysokość.

Czy balony na gorące powietrze są bezpieczne?

Pomyśleliśmy, że poświęcimy również sekcję omówieniu bezpieczeństwa balonów na ogrzane powietrze, widać, że naprawdę nie ma się czym martwić. O statystykach bezpieczeństwa wspominaliśmy już na blogu, ale minęło trochę czasu, więc oto przypomnienie.

Według raportu dziennika z 2013 r. Medycyna lotnicza i wydajność człowieka, w okresie 12 lat od 2000 do 2012 roku Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zgłosiła 78 wypadków balonów na ogrzane powietrze. W katastrofach tych brało udział do 518 osób.

Spośród 518 poszkodowanych, tylko pięć zmarło. Kolejnych 91 zostało ciężko rannych, a reszta nie została poważnie ranna. Większość obrażeń skupiała się wokół kończyn dolnych, aż 56 proc. Wynika to z tego, że 81 procent wypadków miało miejsce podczas lądowania balonu na ogrzane powietrze, a 65 procent wypadków było spowodowanych twardym lądowaniem.

Pilot balonu zawsze zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić pasażerom balonu na ogrzane powietrze płynne, pewne lądowanie. Wybiorą bezpieczne miejsce do lądowania, wolne od niebezpiecznych linii energetycznych. W okolicy nie będzie zwierząt, a w pobliżu będzie droga, aby obsługa naziemna mogła pomóc w razie wypadku.

Nie bagatelizować ofiar śmiertelnych, ponieważ każda śmierć jest niefortunna, ale balony na ogrzane powietrze nie mają wysokiego wskaźnika zgonów. Pięć zgonów na 518 osób to wskaźnik 25,9 proc. Powiedzielibyśmy, że latanie balonem jest bardzo bezpieczne.

Jak zacząć piloci balonów na ogrzane powietrze?

Kiedy latasz balonem, oddajesz swoje dobre samopoczucie w ręce pilota balonu. Jak pilot dostaje swoją pracę? Czy muszą przejść jakieś szkolenie? Tak, robią. Piloci balonowi są również licencjonowani przez FAA.

Przed uzyskaniem licencji początkujący piloci balonowi muszą przejść szkolenie FAA przez określony czas. Następnie muszą przystąpić do egzaminu pisemnego i zdać go. Jeśli to zrobią, muszą następnie zaplanować lot balonem zatwierdzony przez FAA, w którym latają samotnie na różnych wysokościach.

Jeśli początkujący pilot zaliczy wszystko, otrzymuje licencję. Możesz ufać, że są w stanie przelecieć Cię balonem na ogrzane powietrze i bezpiecznie wylądować, gdy nadejdzie czas!

Końcowe przemyślenia

Noszenie spadochronu podczas lotu balonem nie jest konieczne, chyba że skaczesz ze spadochronem. Balon mógłby sam stać się jak spadochron, gdyby system palników zawiódł i balon stracił gorące powietrze potrzebne do lotu. Mamy nadzieję, że ten artykuł sprawił, że poczujesz się wystarczająco pewnie, aby zaplanować lot balonem!

powiązana zawartość

Balony na ogrzane powietrze są dowodem na to, że nauka nie ma sensu. To znaczy, to wielkie nylonowe worki z dziurą na dole i na górze, które jakoś wciąż latają. Więc co dokładnie robi ta dziura na szczycie balonu na ogrzane powietrze?

Gdybyś mogła wybrać idealną porę roku na lot balonem, byłaby to wiosna lub lato, kiedy przebywanie na świeżym powietrzu jest przyjemne. Jednak wiedząc, że balony na ogrzane powietrze wykorzystują ciepłe powietrze, aby osiągnąć wzniesienie, nie możesz nie zastanawiać się, czy zimne lub ciepłe warunki sprzyjają lepszej pogodzie balonowej. Który to jest?