Czy balony na ogrzane powietrze mogą latać w nocy?

Zbliża się Twoja rocznica i chcesz zrobić coś słodkiego dla swojego partnera. Nie możesz wymyślić nic bardziej romantycznego niż unoszenie się w balonie na ogrzane powietrze pod baldachimem gwiazd. Już teraz możesz zarezerwować lot balonem, ale zanim to zrobisz, musisz coś wiedzieć. Czy balony na ogrzane powietrze latają nocą?

Nie, balony na ogrzane powietrze nie będą latać w nocy, ponieważ zgodnie z przepisami Federalnej Administracji Lotnictwa lub FAA nie wolno im tego robić. FAA ma tabelę zasad lotu z widocznością, która określa, że ​​widoczność podczas lotu balonem musi wynosić co najmniej jedną milę, co nie zawsze jest możliwe podczas lotu w nocy.

W tym artykule rozpakujemy zasady lotu balonem FAA, omówimy, jak naprawdę wyglądałoby loty balonem w nocy, i zalecimy lepsze czasy na latanie. Nadal możesz tworzyć niezapomniane chwile w balonie na ogrzane powietrze, nawet jeśli nie możesz latać po zmierzchu. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak!

Dlaczego balony na ogrzane powietrze nie mogą latać w nocy?

Jesteśmy pewni, że nie musimy przedstawiać FAA, który jest organem zajmującym się wszelkiego rodzaju samolotami w Stanach Zjednoczonych. Tak, w tym balony na ogrzane powietrze, ponieważ technicznie są to samoloty. Więc co mówi FAA o balonach na ogrzane powietrze latających w nocy?

Balony na ogrzane powietrze muszą mieć przez cały czas widoczność z lotu co najmniej 1 do 3 mil ustawowych. Jedna mila ustawowa odpowiada 1760 jardów, czyli 5280 stóp. Pomyśl o tym przez chwilę. Czy widzisz 5280 stóp przed sobą w ciemności?

Właściwie może być trochę dalej. Ten Porady dotyczące gotowości artykuł mówi, że w ciemności niektórzy ludzie mogą zobaczyć świecę z odległości około 3 mil. Nauka na żywo wysunął teorię, że odległość może wynosić nawet 30 mil. Mimo to, w tym momencie, mówią, że świeca byłaby ledwie widocznym błyskiem.

Ponieważ nikt nie próbuje przesuwać granic ludzkiego wzroku podczas lotu balonem, przepisy FAA określające, jaka widoczność musi mieć pilot balonu na ogrzane powietrze, wynosi 3 mile. Mimo że niektórzy piloci balonów mogą widzieć dalej w ciemności, latanie nadal jest zbyt ryzykowne.

Nawiasem mówiąc, dotyczy to nie tylko nocnych lotów balonem na ogrzane powietrze. W mglisty poranek obowiązywałaby ta sama zasada, a twój balon byłby uziemiony, dopóki mgła się nie podniesie.

Zasady lotów VFR FAA dla balonów na ogrzane powietrze i innych statków powietrznych

Zasady lotów z widocznością FAA lub Mapa VFR ładnie określa wszystkie zasady, więc nic nie podlega interpretacji. FAA definiuje typy przestrzeni powietrznej od A do G na mapie. Zaufaj nam, że Twój pilot balonu zna te informacje, ale dla jeźdźców również warto się uczyć, dzięki czemu masz pojęcie, czego się spodziewać podczas lotu balonem.

 • Klasa przestrzeni powietrznej A: Nie dotyczy
 • Klasa przestrzeni powietrznej B: Musi mieć widoczność w locie 3 mile ustawowe i być z dala od chmur
 • Klasa przestrzeni powietrznej C: Musi mieć widoczność w locie 3 mile ustawowe i znajdować się 1000 stóp nad chmurami, 500 stóp pod chmurami i 2000 stóp poziomo do chmur
 • Klasa przestrzeni powietrznej D: Musi mieć widoczność w locie 3 mile ustawowe i znajdować się 1000 stóp nad chmurami, 500 stóp pod chmurami i 2000 stóp poziomo do chmur
 • Klasa przestrzeni powietrznej E:
  • Jeśli jesteś na 10 000 stóp średniego poziomu morza lub powyżej, musisz mieć widoczność w locie 5 mil ustawowych i znajdować się 1000 stóp nad chmurami, 1000 stóp pod chmurami i 1 milę ustawową poziomo do chmur
  • Jeśli jesteś na poziomie poniżej 10 000 stóp średniego poziomu morza, musisz mieć widoczność w locie 3 mile ustawowe i znajdować się 1000 stóp nad chmurami, 500 stóp pod chmurami i 2000 stóp poziomo do chmur
 • Klasa przestrzeni powietrznej G:
  • Jeśli znajdujesz się na wysokości 1200 stóp (lub poniżej) nad powierzchnią (bez względu na średnią wysokość poziomu morza), to w dzień musisz mieć widoczność z lotu na 1 milę ustawową i nie zachmurzyć się, a w nocy musisz mieć widoczność w locie 3 mile ustawowe i znajdować się 1000 stóp nad chmurami, 500 stóp pod chmurami i 2000 stóp poziomo do chmur
  • Jeśli znajdujesz się więcej niż 1200 stóp nad powierzchnią, ale nie przekroczyłeś 10 000 stóp średniego poziomu morza, to w dzień musisz mieć widoczność w locie 1 milę statutową i znajdować się 1000 stóp nad chmurami, 500 stóp pod chmurami, i 2000 stóp poziomo do chmur; w nocy musisz mieć widoczność w locie 3 mile ustawowe i znajdować się 1000 stóp nad chmurami, 500 stóp pod chmurami i 2000 stóp poziomo do chmur
  • Jeśli znajdujesz się więcej niż 1200 stóp nad powierzchnią lub przekraczasz 10 000 stóp średniego poziomu morza, musisz mieć widoczność w locie 5 mil ustawowych i 1000 stóp nad chmurami, 1000 stóp pod chmurami i 1 milę ustawową poziomo do chmury

4 inne powody, dla których balony na gorące powietrze w nocy są niewskazane

Poza faktem, że w nocy jest znacznie ciemniej niż w ciągu dnia, oto cztery ważne powody, dla których lot balonem w nocy nie jest wcale bezpiecznym pomysłem.

Bardzo trudne do zobaczenia przeszkody

Tak, nasze oczy mogą przystosować się do ciemności, ale może to zająć od 10 do 20 minut. W tym momencie lotu balonem powinieneś już być w powietrzu lub przygotowywać się do rozpoczęcia wznoszenia.

Wyobraź sobie, że kiedy wznosisz się, pilot balonu na ogrzane powietrze nie widzi korony sosen ani pobliskiego wiatrowskazu. Nawet gdyby mogli to zobaczyć, istnieją dowody na to, że nasza zdolność oceny odległości w nocy jest gorsza niż w ciągu dnia. Balon na ogrzane powietrze ma przeciętnie 55 stóp szerokości, więc nawet niewielka błędna ocena odległości może spowodować, że koperta wskoczy w spiczastą przeszkodę.

Kopertę można było przebić. Jak pisaliśmy niedawno, jeśli balon na ogrzane powietrze ma w sobie dziurę, to niekoniecznie koniec świata. Pilot balonu może używać zaworu nadmuchowego do wysyłania gorącego powietrza do powłoki z przerwami, dopóki nie będą mogli wykonać względnie bezpiecznego lądowania.

Z wyjątkiem ciemności pilot balonu może nawet nie zdawać sobie sprawy, że koperta ma w sobie dziurę, dopóki nie zaczną tracić wysokości.

Łatwo się zdezorientować

Wysokościomierz prowadzi pilota balonu podczas lotu balonem na ogrzane powietrze, ponieważ na niebie wszystko może wyglądać tak samo. Jeśli pilot balonu nie ma punktu odniesienia podczas lotu w dzień, wyobraź sobie, o ile bardziej mylące może być kierowanie balonem na ogrzane powietrze w nocy. Nie jest tak, że pilot balonu może z łatwością zobaczyć wysokościomierz, chyba że jest on podświetlony. Może to prowadzić do dezorientacji i błędów ze strony pilota balonu, które narażają wszystkich pasażerów na niebezpieczeństwo.

Trudno ocenić dobre miejsce do lądowania

Gdy nadejdzie czas, aby sprowadzić balon na ogrzane powietrze w celu lądowania, pilot balonu skontaktuje się z załogą naziemną, aby wybrać miejsce. Powiedzmy, że nawet podczas lotu nocą załoga naziemna znalazła dobre miejsce do lądowania Twojego balonu. Wiemy już, że ocena odległości jest trudna w ciemności. Jeśli pilot balonu popełni błąd, może ponownie zderzyć się z drzewami. Co gorsza, mogą zaplątać się w linie energetyczne.

Tego typu incydenty zabiły baloniarzy w przeszłości, zwłaszcza te z udziałem przewodów pod napięciem. Tak samo szorstkie lądowania były śmiertelne, ponieważ są główną przyczyną zgonów podczas baloniarstwa.

Jakie są lepsze czasy na lot balonem?

Aby bezpiecznie latać balonem, potrzebujesz kombinacji słabego wiatru i dobrej widoczności. Spróbuj zaplanować lot balonem na jeden z tych okresów zamiast na noc.

Wczesny poranek

Wczesny poranny lot balonem na gorące powietrze obudzi Cię i odmłodzi na nadchodzący dzień. Nie musisz się też martwić wiosennymi lub letnimi upałami, które powodują, że się pocisz, ponieważ rano zwykle jest chłodniej.

Przed zachodem słońca

Ponieważ chcesz podkręcić romans o kilka stopni, lot balonem późnym popołudniem przed zmierzchem może być właśnie tym, czego szukasz. Obserwowanie, jak słońce zaczyna zachodzić, a niebo zmienia piękne kolory, naprawdę wprawi w nastrój!

Końcowe przemyślenia

Balony na ogrzane powietrze nigdy nie powinny latać w nocy, więc bądź ostrożny, jeśli znajdziesz firmę balonową, która powie, że to zrobi. Piloci balonów muszą widzieć przed sobą od 1 do 3 mil ustawowych, co może być trudne w ciemności. Co gorsza, pilot balonu może się zdezorientować i mieć trudności z oceną odległości bez światła, które by go poprowadziło.

Mgliste warunki mogą również uniemożliwić Ci latanie, nawet w świetle dziennym. Twój pilot balonu wie, w której pogodzie można bezpiecznie latać, a w której nie, więc zaufaj jego osądowi!

powiązana zawartość

Gdybyś mogła wybrać idealną porę roku na lot balonem, byłaby to wiosna lub lato, kiedy przebywanie na świeżym powietrzu jest przyjemne. Jednak wiedząc, że balony na ogrzane powietrze wykorzystują ciepłe powietrze do osiągnięcia elewacji, nie możesz nie zastanawiać się, czy zimno lub ciepło sprzyja lepszej pogodzie balonowej. Który to jest?

Decydujesz się zarezerwować lot balonem i dowiadujesz się, że będziesz musiał lecieć wcześnie rano. Wolisz nie, więc dzwonisz do innej firmy balonowej i słyszysz tę samą odpowiedź. Myślisz, że to trochę dziwne. Dlaczego balony na ogrzane powietrze latają rano?