Czego szukać w pojemniku na niedźwiedzie i jak go używać

Zabieranie jedzenia na wędrówki i wyprawy na kemping jest istotną częścią tego doświadczenia. Podczas tych czynności musisz podtrzymywać metabolizm, więc każdy będzie chciał mieć sposób na transport swoich ulubionych potraw w dziczy. Jednak dzikie zwierzęta mogą być przyciągane zapachem ludzkiego jedzenia, dlatego ważne jest, aby mieć sposób na ochronę swoich zapasów. Pojemnik na niedźwiedzie to dobry sposób na zrobienie tego.

Pojemniki na niedźwiedzie to pojemniki z twardymi ściankami, które służą do przechowywania żywności. Większość kanistrów może pomieścić żywność na 3-5 dni dla jednej osoby. Mają za zadanie blokować zapach jedzenia i utrudniać zwierzętom przebicie się przez pojemnik. Muszą być tak lekkie i wytrzymałe, jak to tylko możliwe.

Jeśli często podróżujesz przez kraj niedźwiedzi, na pewno będziesz chciał kupić kanister na swoje zapasy. Nawet jeśli nie boisz się niedźwiedzi, kanister to dobry sposób na zagęszczenie zapasów żywności i przechowywanie ich w centralnej lokalizacji. W ten sposób niedźwiedzie, wiewiórki i inne dzikie zwierzęta nie będą miały dostępu do twoich zapasów.

Czego szukać w pojemniku na niedźwiedzie

Istnieje wiele prowizorycznych przedmiotów, których możesz użyć jako pojemnika na niedźwiedzie, ale są pewne cechy, których powinieneś szukać. Ten przedmiot prawdopodobnie będzie zawierał całe twoje jedzenie podczas podróży z plecakiem lub na kemping, więc ważne jest, aby kupić taki, który wykona dobrą robotę. Jest kilka cech, których będziesz chciał szukać:

Rozmiar

Rozmiar kanistra będzie miał duży wpływ na Twoje plany pakowania. Jeśli pojemnik jest za mały, aby zmieścić całą potrzebną żywność, być może będziesz musiał zaopatrzyć się w drugi. Z drugiej strony, jeśli pojemnik jest zbyt duży, zajmie zbyt dużo miejsca w torbie i możesz nie być w stanie zabrać innych, które chciałeś. Zaplanuj ilość jedzenia, które będziesz musiał spakować i wybierz pojemnik o odpowiednim rozmiarze.

Waga

Kanistry na niedźwiedzie bywają dość ciężkie. Niekoniecznie wynika to z wagi samego pojemnika, ponieważ ma on więcej wspólnego z zapasami, które wkładasz do środka. W końcu jedzenie może być ciężkie, zwłaszcza jeśli zapakujesz go dużo na małej przestrzeni. Większość pojemników na niedźwiedzie waży 2-3 funty. ale niektóre mogą być czymś więcej. Nie bierz kanistra, który jest znacznie cięższy niż ten, ponieważ trudno będzie zrównoważyć go z resztą sprzętu.

Trwałość

To duży czynnik do rozważenia! Idealnie, twój kanister nigdy nie zostanie poddany próbie, ale jeśli zwierzę spróbuje się do niego włamać, nie powinno być w stanie tego zrobić łatwo. Upewnij się, że wybrałeś pojemnik, który nie przecieka, nie pęknie ani nie pęknie, gdy zostanie poddany zbyt dużemu naciskowi. Zwierzęta na bok, nie chcesz, żeby włamał się do twojej torby! Jeśli pojemnik zostanie naruszony, twoje jedzenie może rozlać się wszędzie, a ponadto nie będziesz miał sposobu, aby chronić swoją żywność (i siebie) przed dzikimi zwierzętami. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie kanister jest mocny i wytrzymały!

Łatwość dostępu

Wreszcie, należy pamiętać o mechanizmie otwierania. Będziesz chciał mieć łatwy dostęp do zawartości swojego kanistra, ale nadal utrudnisz zwierzętom zrobienie tego samego. Niektóre kanistry mają specjalne narzędzia, które są niezbędne do ich otwarcia, podczas gdy inne po prostu wykorzystują trudne do otwarcia pokrywki. Powinna to być czerwona flaga, jeśli trochę zbyt łatwo jest dostać się do twojego kanistra.

Jak korzystać z pojemnika na niedźwiedzie

Używanie pojemnika na niedźwiedzie jest całkiem proste, gdy wiesz, jak go otwierać i zamykać. Wystarczy zapakować go z całym jedzeniem, którego potrzebujesz w podróży, szczelnie zamknąć pokrywę i umieścić ją na środku plecaka, aby uzyskać lepsze rozłożenie ciężaru. W poniższym filmie znajduje się kilka dobrych wskazówek dotyczących efektywnego pakowania. Na przykład możesz wyeliminować dużo marnowanego miejsca, przenosząc żywność do toreb, zamiast zostawiać je w oryginalnych pojemnikach.

Gdy już znajdziesz się na szlaku ze swoim kanistrem, nadal musisz podjąć pewne środki ostrożności. Kiedy będziesz gotowy do przechowywania jedzenia na noc, umieść kanister na otwartej przestrzeni co najmniej 30 metrów od kempingu. Nie zostawiaj go w pobliżu zbiorników wodnych, ponieważ może się toczyć lub zostać poruszony przez ciekawskie zwierzę.

Możesz również umieścić pojemnik do góry nogami, aby ukryć mechanizm zatrzaskowy i zapobiec ewentualnym wyciekom. Niedźwiedzie są całkiem sprytne i czasami potrafią nawet wymyślić, jak otworzyć kanistry. Jako dodatkowy środek możesz również umieścić pojemnik w worku uszczelniającym przed nieprzyjemnym zapachem, aby był jeszcze trudniejszy do wykrycia.

Polecane pojemniki na niedźwiedzie

Bezpieczeństwo dzikiej przyrody i ludzi jest najwyższym priorytetem wielu parków, a w wielu parkach narodowych wymagane jest stosowanie pojemników na niedźwiedzie lub toreb na niedźwiedzie. Na szczęście National Park Service zalecił również kilka dobrych opcji dla podróżnych. Możesz wyświetlić pełną listę tutajale kilka z najlepszych modeli to:

Zawsze możesz mieć pewność zakupu, wybierając jedną z tych marek. Zwykle oferują również różne rozmiary, więc możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Końcowe przemyślenia

Wybór dobrego pojemnika na niedźwiedzie to świetny sposób na ochronę siebie i swoich zapasów, gdy jesteś na łonie natury. Będziesz mógł przechowywać całą żywność i perfumowane przybory toaletowe w jednym miejscu, a ponadto nie będziesz musiał się martwić, że zapach zwierząt przyciągnie Cię do głowy. Jeśli podejmiesz odpowiednie środki ostrożności, będziesz o wiele bezpieczniejszy, gdy przyniesiesz jedzenie na szlak.

powiązana zawartość

Niedźwiedzie to nie żarty. Mimo że większość ataków niedźwiedzi nie będzie śmiertelna, mogą spowodować ogromne obrażenia i problemy na całe życie dla ofiar. Każdy turysta musi znać kilka sposobów na uniknięcie konfliktu i/lub ochronę przed atakami. Spray na niedźwiedzie okazał się skutecznym środkiem odstraszającym, a więcej szczegółów na jego temat można znaleźć w naszym zestawieniu „Czy spray na niedźwiedzie naprawdę działa?”

Bardziej prawdopodobne jest, że wpadniesz na niedźwiedzia, jeśli spędzasz dużo czasu na łonie natury. Wędrowcy z pewnością mogliby natknąć się na niedźwiedzia lub dwa, ale wędrowcy są jeszcze bardziej narażeni na to niebezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się, jak zachować bezpieczeństwo podczas trekkingu wokół niedźwiedzi. Znajdujesz się na ich terytorium, więc podejmij wszelkie możliwe środki ostrożności!