Czego potrzebuję w apteczce pierwszej pomocy?

Wędrówki i wędrówki z plecakiem to zabawne sposoby na poznawanie przyrody. Jednak za każdym razem, gdy bierzesz udział w przygodzie na świeżym powietrzu, istnieje nieodłączne ryzyko kontuzji, podrażnień i innych niedogodności. Niektóre problemy są niewielkie, a inne poważne. Niezależnie od trudności szlaku każdy turysta powinien mieć w plecaku apteczkę!

Apteczki na wędrówki powinny zawierać narzędzia wielofunkcyjne, agrafki i pęsety. Przynieś również środki przeciwbólowe i leki na alergie i problemy żołądkowe. Przyjmuj leki miejscowe, takie jak środek dezynfekujący, krem ​​​​antybiotykowy i leczenie ukąszeń owadów. Zapakuj bandaże i koc termiczny też.

Nigdy nie wiadomo, kiedy na szlaku mogą pojawić się niedogodności, a nawet sytuacje awaryjne. Zanim wyruszysz, musisz przygotować się na każdy typowy problem, więc upewnij się, że twój zestaw jest dobrze zaopatrzony w odpowiedni sprzęt. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych elementów, a także kilka wskazówek i konkretnych zastosowań dla każdego z nich.

Multitool/Scyzoryk

Multitool to świetny dodatek do każdej wycieczki, niezależnie od tego, czy jesteś na wycieczce, czy nie. Zawsze trzymam w torbie narzędzie wielofunkcyjne, które od czasu do czasu się przydaje. Są tanie i oferują wiele różnych funkcji. Wierz lub nie, ale mogą być również przydatnym dodatkiem do Twojej apteczki!

Możesz użyć multitoola do przecięcia bandaży, a większość z nich jest wyposażona w małe nożyczki lub pęsety. Możesz też zabrać te przedmioty osobno, ale dobry scyzoryk/multitool to przydatny przedmiot na każdą wycieczkę w plener. Tylko upewnij się, że utrzymujesz go w czystości, aby nie wprowadzić żadnych bakterii ani rdzy do otwartej rany.

Pinceta

Pęsety ratują życie, jeśli chodzi o radzenie sobie z drzazgami, cierniami i innymi bolesnymi drzazgami. Wystarczy zlokalizować intruza i ostrożnie go wyciągnąć. Możesz również użyć pęsety przeciwko niektórym pasożytom, takim jak kleszcze, ale musisz uważać, aby nie usunąć ciała i nie pozostawić osadzonej głowy. Możesz użyć alkoholu lub innego środka dezynfekującego, aby rozluźnić chwyt kleszcza.

Nożyczki chirurgiczne

Nożyczki są zdecydowanie niezbędne w apteczce. Będą bardzo pomocne, gdy będziesz musiał wyciąć bandaże, ubrania lub szwy. Większość gotowych apteczek zawiera małą parę tępych nożyczek, ale można je również znaleźć w przystępnej cenie w różnych sklepach.

Ibuprofen/środki przeciwbólowe

Środki przeciwbólowe mogą uratować życie, gdy jesteś w połowie wędrówki. Jeśli nagle zacznie narastać ból głowy lub pojawi się irytujący skurcz mięśni, możesz po prostu łykać kilka tabletek i kontynuować podróż.

Ibuprofen i Asprin to jedne z najlepszych i najbezpieczniejszych środków przeciwbólowych, które nie mają wielu skutków ubocznych. Łatwo je kupić w lokalnych sklepach i aptekach i nie wymagają recepty. Możesz użyć silniejszych leków, jeśli są dostępne, ale upewnij się, że nie ma skutków ubocznych, które spowodują większe problemy na szlaku.

Suplementy elektrolitowe

Piesze wędrówki to spocony biznes i łatwo się odwodnić. Kiedy dużo ćwiczysz i pocisz się, musisz uzupełnić trochę elektrolitów. Możesz to zrobić, połykając tabletki elektrolitów lub pijąc takie rzeczy jak Wsparcie odporności na napędy lub jedzenie Tabletki nawadniające Nuun Sport z elektrolitem. Poczujesz się lepiej i będziesz miał więcej energii na resztę wędrówki.

Leki zobojętniające sok żołądkowy i leki przeciwbiegunkowe

Problemy żołądkowe nie są zabawne na szlaku i tak naprawdę nie masz możliwości zatrzymania się, kiedy tylko masz na to ochotę. Jeśli w połowie wędrówki poczujesz ból brzucha lub biegunkę, naprawdę potrzebujesz czegoś, co pomoże Ci w momencie, gdy wrócisz do domu!

Tu na ratunek przychodzą leki zobojętniające i przeciwbiegunkowe. Mogą one pomóc uspokoić żołądek i złagodzić ból. Upewnij się, że zabierzesz je na następną podróż!

Leki alergiczne (przeciwhistaminowe)

Alergie mogą być brutalne i zdecydowanie nie chcesz mieć do czynienia ze swędzącymi oczami, katarem lub innymi irytującymi objawami, gdy próbujesz cieszyć się przyjemną wędrówką. Leki przeciwhistaminowe to leki, które mają za zadanie uspokoić alergie i sprawić, że objawy znikną (lub przynajmniej staną się znośne).

Jeśli masz poważne reakcje alergiczne na naturalne rzeczy, takie jak użądlenia pszczół, trujący bluszcz lub inne rośliny/zwierzęta, upewnij się, że masz ze sobą EpiPens lub inne specjalne leki. Każdy w Twojej grupie powinien wiedzieć, jak je stosować w nagłych wypadkach.

Rękawiczki jednorazowe

To duży problem, zwłaszcza jeśli na szlaku musisz leczyć otwarte rany. Brud, pot, bakterie i inne zanieczyszczenia mogą infekować rany i powodować problemy na drodze. Jednorazowe rękawiczki mogą mieć duże znaczenie, gdy trzeba stworzyć warunki sanitarne.

Staraj się unikać pakowania rękawiczek lateksowych, jeśli możesz tego uniknąć, ponieważ niektórzy ludzie mają reakcje alergiczne na ten materiał. Nawet jeśli nie stanowi to dla ciebie problemu, nigdy nie wiesz, kiedy przyjaciel lub inny turysta może potrzebować pożyczyć parę rękawiczek.

Termometr

Termometr to kolejny przedmiot, który powinien znaleźć się w apteczce pierwszej pomocy. Pomogą Ci dowiedzieć się, czy Ty lub ktoś inny ma gorączkę. Pierwszym krokiem do leczenia jest zrozumienie, na czym polega problem, i tak ważne jest, aby wiedzieć, czy rozwija się gorączka. Zmierzenie czyjejś temperatury na zewnątrz może być trudne, zwłaszcza jeśli jest już gorący dzień. Poręcznym rozwiązaniem tego problemu są termometry.

Bandaże

Żadna apteczka nie byłaby kompletna bez bandaży! Są to bariera ochronna, która chroni użądlenia, ugryzienia, zadrapania przed brudem i zarazkami. Każda apteczka powinna mieć różne bandaże do różnych celów.

Po pierwsze, powinieneś przynieść gazę. Jest to miękka, ochronna warstwa, która zwykle jest łączona z raną taśmą lub zewnętrznymi owijkami. Warto również zabrać ze sobą bandaże samoprzylepne o różnych rozmiarach i kształtach. Mogą przylegać bezpośrednio do ran i świetnie nadają się do małych zadrapań lub skaleczeń.

Ważne są również bandaże motylkowe. Są one ważne dla głębszych cięć, ponieważ mogą ścisnąć skórę i stale wywierać nacisk. Na koniec weź długie bandaże z tkaniny (takie jak bandaże Ace). Są idealne do tworzenia szyn, owijania zwichnięć i opatrywania ran. Odrobina taśmy sportowej lub agrafek pomoże ci zabezpieczyć te bandaże na miejscu.

Środek dezynfekujący

Środek dezynfekujący to podstawa każdej apteczki. Może mieć postać alkoholu, chusteczek higienicznych lub nadtlenku wodoru. To zabija zarazki i bakterie oraz zapobiega infekcjom.

Możesz również zabrać ze sobą plastikową strzykawkę, która pomoże ci czyściej nałożyć płynny środek dezynfekujący. Wystarczy zalać ranę lub przetrzeć chusteczką higieniczną. Będzie bolało, ale to ważna część procesu oczyszczania.

Aloes

Ekspozycja na słońce jest powszechna wśród turystów pieszych, więc potrzebujesz czegoś, aby poradzić sobie z następstwami. Aloes to naturalna i sprawdzona substancja, która może łagodzić oparzenia słoneczne. Chłodzi skórę i zapobiega bolesnym i zapalnym oparzeniom.

Małe butelki aloesu są łatwe do kupienia i zwykle nie trzeba wiele przynosić w zestawie awaryjnym. Trzymaj większą butelkę w samochodzie lub w domu, abyś mógł użyć jej dużo, gdy skończysz wędrówkę.

Krem z antybiotykiem

Krem z antybiotykiem to kolejna ważna część apteczki. Po zdezynfekowaniu, wyleczeniu i przygotowaniu rany do zabandażowania należy nałożyć jeszcze jedną warstwę ochronną. Kremy antybiotykowe to maści do stosowania miejscowego, które utrzymują rany nawilżone, czyste i wolne od bakterii.

Zabiegi na owady

To ciągła walka z owadami na szlaku turystycznym, więc Twoja apteczka musi mieć coś, co złagodzi ukąszenia i użądlenia. Komary, gzy, pszczoły i inne owady mogą pozostawić bolesne wspomnienie o swojej obecności. Stosowanie sprayu na owady może zdecydowanie pomóc, ale niektóre robaki po prostu nie mogą zostawić turystów w spokoju!

jestem wielkim fanem Po ugryzieniu gumka swędząca. Jest to leczenie miejscowe, które można zastosować w przypadku ukąszeń owadów. Na początku trochę szczypie, ale wkrótce nie będziesz już niepokoić bolesnym swędzeniem. Jeśli zostaniesz ugryziony przez nieznanego owada, możesz jak najszybciej udać się do gabinetu lekarskiego, aby być bezpiecznym. Niektóre ugryzienia mogą wydawać się nieszkodliwe, ale mogą szybko ulec pogorszeniu.

Moleskin

Pęcherze są wrogiem turystów na całym świecie. Kiedy każdy krok boli, trudno cieszyć się wędrówką. Pęcherze mogą pojawić się z powodu źle dopasowanych butów, noszenia wilgotnych skarpet lub zbyt długiej wędrówki. Bez względu na powód, każdy turysta potrzebuje sposobu na znalezienie ulgi w tych bolesnych obrzękach.

Moleskin to wypróbowana i prawdziwa metoda. Po prostu odcinasz mały kawałek, wycinasz otwór, który zmieści się wokół blistra i przyklejasz krecik do stopy. Zapewnia to bufor między skórą a naciskiem buta.

Koc termiczny

Wielu turystów nie spędza nocy na szlaku, chyba że podróżują z plecakiem. Jednak każda apteczka powinna zawierać lekki koc termiczny. Pomoże Ci to ogrzać się podczas przerw i może zapobiec hipotermii, jeśli wpadniesz do zimnej wody.

Jeśli zgubisz się w nocy, koc termiczny może również zapewnić ratujące życie ciepło. To sprzęt ratunkowy, którego nie będziesz chciał zostawić!

Poradnik leczenia w nagłych wypadkach

Na koniec weź ze sobą mały przewodnik lub broszurę zawierającą informacje na temat powszechnych problemów zdrowotnych i metod leczenia. Jeśli znajdziesz się w sytuacji awaryjnej, nie będziesz chciał zgadywać, co powinieneś zrobić dalej. Przewodnik może być niezwykle ważny dla prawidłowego leczenia kontuzji na szlaku.

Końcowe przemyślenia

Każdy turysta potrzebuje dobrej apteczki. Zawsze możesz kupić jeden gotowy, a na rynku jest wiele dobrych opcji. Sprawdź to Model zatwierdzony przez FDA który zawiera wszystkie potrzebne rzeczy. Zawsze możesz też stworzyć własne, korzystając z powyższych wskazówek. Tak długo, jak zakrywasz swoje bazy, powinieneś być przygotowany na szczęśliwą, zdrową wędrówkę!

powiązana zawartość

Wędrówki to jeden z moich ulubionych sposobów na zaczerpnięcie świeżego powietrza i poznanie nowego obszaru! Jednak nie zawsze jest to łatwe hobby i istnieje pewne ryzyko, na które każdy turysta musi się przygotować. Niektóre zagrożenia są poza naszą kontrolą, takie jak zła pogoda lub dzikie zwierzęta blokujące szlak. Ale są też inne błędy, których łatwo uniknąć, jeśli podejmiesz właściwe kroki!

Ekspozycja jest największym zagrożeniem dla wszystkich podróży z plecakiem. Wiatr, deszcz i śnieg mogą szybko wyssać ciepło Twojego ciała, powodując dreszcze przez całą podróż. Utrata ciepła ciała podczas podróży z plecakiem jest nieszczęśliwa, nie wspominając już o niebezpieczeństwie. Jak więc ogrzać się na szlaku?