Co to jest zawór holowniczy w skuterze wodnym?

Być może słyszałeś już o zaworze holowniczym, ale możesz nie wiedzieć, co to jest lub czy go potrzebujesz. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zaworze holowniczym do skutera wodnego.

Zawór holowniczy to urządzenie, które blokuje główny przewód zasilający od pompy do silnika skutera wodnego. Utrzymuje zawór zamknięty, dzięki czemu woda nie wpływa do silnika przez układ chłodzenia podczas holowania skutera wodnego.

Dlaczego zawór holowniczy jest ważny

Jednym z największych problemów związanych z posiadaniem skutera wodnego jest zniszczenie silnika. Nie chcesz holować skutera wodnego i mieć przepełniony wodą silnik. Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz mieć awarię na wodzie i kiedy będziesz musiał przymocować swój skuter wodny do łodzi i holować go na brzeg.

Zatopienie skutera wodnego to najgorsza rzecz, jaka może się przytrafić, a jeśli holujesz go zbyt szybko po wodzie, ciśnienie wzrośnie, a woda wpłynie do węża chłodzącego i dostanie się do cylindrów silnika. Gdy tak się stanie, Twój skuter wodny nie będzie zbyt daleko od całkowitego zatonięcia! Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, zanieś go od razu do mechanika, aby mógł spróbować go uratować.

Jeden mały zawór holowniczy może rozwiązać wszystkie te problemy i zapobiec bankructwu lub utracie skutera wodnego.

Holowanie skutera wodnego bez zaworu holowniczego może być dużym kłopotem, ponieważ nie będziesz musiał jechać więcej niż 8 mil na godzinę aż do brzegu, aby woda nie dostała się do wnętrza skutera. Jeśli masz zawór do holowania, możesz poświęcić 5 minut i podłączyć go, a następnie możesz holować skuter wodny z dowolną prędkością, nie martwiąc się o przepełnienie silnika.

Gdy silnik skutera wodnego przepełni się wodą, niewiele można zrobić, aby go uratować. Koszt uszkodzeń silnika wypełnionego wodą może sięgać nawet 6000 dolarów! Być może będziesz musiał nawet kupić zupełnie nowy skuter wodny. Nie każdy może sobie na to pozwolić, więc dbanie o to, co masz, jest bardzo ważne. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to wydać tysiące dolarów na naprawę skutera wodnego.

Tak jak musisz dbać o swój samochód i wymieniać olej, tak musisz dbać o swój skuter wodny. Aby upewnić się, że Twój skuter wodny jest bezpieczny, zawsze noś ze sobą zawór holowniczy na wypadek, gdybyś musiał go holować z powrotem na brzeg. Zawory holownicze są bardzo niedrogie i istnieje wiele różnych opcji do kupienia. Możesz zamówić zawór holowniczy przez Internet i błyskawicznie go do Ciebie wysłać.

Istnieje wiele sposobów na utknięcie w wodzie na skuterze wodnym. Twoja bateria może umrzeć na tobie, może zabraknąć oleju, silnik może nie działać poprawnie i wiele innych. Nie jest dobrym pomysłem holowanie bez zaworu holowniczego i bez względu na to, jak bardzo uważasz, że jesteś wolny od wypadków, nie jesteś.

Gdzie kupić zawór holowniczy

Istnieje wiele opcji zakupu zaworu holowniczego online. Na Amazon i Ebay jest kilka opcji:

  • WaveEater Zawór dopływu wody do holowania – Można to zamówić na Amazon za około 20 dolarów i odetnie wąż wody chłodzącej, aby silnik nie zalał. Działa to na wielu różnych skuterach wodnych i zapewnia bezpieczeństwo silnika podczas holowania skutera.
  • Zawór wody holowniczej WaveEater Sea-Doo – Sea-Doo stworzył własną wersję dla wszystkich 4-suwowych silników Sea-Doo. Sprzedaje się na Ebay i Amazon za około 20 USD.
  • WaveEater Zawór doprowadzający wodę do holowania dla 2-suwóws – Jeśli masz dwusuwowy skuter wodny, to jest to zawór holowniczy dla Ciebie. Sprzedaje na Amazon za około 20 USD. Na wszelki wypadek będziesz musiał wziąć ze sobą zawór i jest to świetna opcja.
  • Zacisk zaciskowy do małych skuterów wodnych Sea-Doo – To tańsza opcja, którą Ebay sprzedaje za około 8 USD. Jest bardzo łatwy w użyciu i wystarczy ścisnąć wąż, aby woda nie dostała się do silnika.
  • Ugryzienie rekina – W sklepach takich jak Home Depot można znaleźć zawory, które będą kompatybilne z Twoim skuterem wodnym. Zanim pójdziesz do sklepu, zmierz swój wąż i obszar wokół węża, aby upewnić się, że zawór będzie prawidłowo dopasowany.

Niektórzy ludzie lubią tanio kupować części i robić sobie zaciski, ale radzę zaopatrzyć się w taki, który został wcześniej przetestowany, aby upewnić się, że woda nie dostanie się do środka. Zakup zaworu holowniczego wcale nie będzie drogi, a może nawet tańsze niż robienie własnych.

Czy wolałbyś wydać 20 dolarów na zawór, czy musiałbyś wydać tysiące na naprawę skutera wodnego? Zawór może być mały, ale ma bardzo ważne zadanie i zakup zaworu jest koniecznością, jeśli chodzi o obsługę skutera wodnego.

Który skuter wodny potrzebuje zaworu holowniczego?

Bardzo rzadko zdarza się, aby narty wodne miały już wbudowany zawór holowniczy. Jeśli kupujesz starszy model skutera wodnego, na pewno będziesz musiał kupić własny zawór holowniczy. Jeśli kupujesz nowy skuter wodny, powinieneś zapytać, czy zawór holowniczy jest już zainstalowany.

Najprawdopodobniej będziesz musiał kupić zawór za 20 USD i zainstalować go samodzielnie. Może wydawać się to uciążliwe, ale na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Zalanie skutera wodnego jest jednym z największych i najdroższych błędów, jakie możesz popełnić. Kup więc zawór holowniczy, aby uchronić się przed bólami głowy.

Używanie zaworu nie jest zbyt powszechne, ale nigdy nie wiadomo, kiedy nastąpi sytuacja awaryjna.

Kupując skuter wodny, prawdopodobnie nie będziesz myślał o tym, czego będziesz potrzebować do holowania skutera wodnego na brzeg. Ale powinieneś pomyśleć o tym, czego potrzebujesz w nagłych wypadkach, a zawór holowniczy jest jedną z tych rzeczy. Tak, potrzebujesz kamizelek ratunkowych i bojek bezpieczeństwa, ale musisz też pomyśleć o tym, jak uniknąć uszkodzenia skutera wodnego.

Każdy skuter wodny powinien mieć zainstalowany zawór, aby można było zapiąć wąż, gdy zajdzie taka potrzeba. Dołączenie zaworu holowniczego do węży chłodzących nie jest trudnym procesem, ale oto wyjaśnienie, które może ci pomóc.

Jak podłączyć zawór holowniczy

Wszystkie rodzaje zaworów mają różne instrukcje, więc zapoznaj się z instrukcjami otrzymanymi z zaworem. Instalacja nie jest ani zbyt trudna ani skomplikowana. Zanim go zainstalujesz, zdecydowanie polecam udanie się do lokalnego sprzedawcy, aby pokazać, który wąż jest właściwy, aby założyć zawór, aby zrobić to poprawnie.

Po prostu bierzesz zawór i otwierasz punkt dostępu do węża chłodzącego (zwykle w pobliżu tylnego końca skutera wodnego). Po znalezieniu właściwego węża dokręcasz zawór wokół niego i zwykle jest przełącznik, aby go dokręcić lub poluzować, gdy nie jest potrzebny.

Same zawory są bardzo małe, więc upewnij się, że mierzysz szerokość rurki chłodzącej skutera wodnego, abyś mógł kupić zawór, który będzie pasował i odpowiednio dokręcał wąż. Gdy znajdziesz zawór holowniczy, który działa dla twojego skutera wodnego, kupiłbym dodatkowy na wypadek sytuacji awaryjnej. Zawsze przed wejściem do wody zachowaj środki ostrożności!