Co to jest stacja zrzutu RV i jak z niej korzystać?

W zbiornikach na szarą i czarną wodę Twojego pojazdu kempingowego gromadzą się odpady. Nie chcesz na zawsze tych zbiorników pełnych mazi, dlatego przydają się stacje zrzutu RV. Co to jest stacja zrzutu RV i jak z niej korzystać?

Stacja zrzutu RV to wyznaczone miejsce do opróżniania zawartości szarych i czarnych zbiorników. Aby skorzystać ze stacji zrzutowej, należy wyjąć wąż kanalizacyjny z platformy, podłączyć wąż do zbiornika kampera i spuścić wodę.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących stacji zrzutu RV, to trafiłeś we właściwe miejsce. W dzisiejszym poście zdefiniujemy bardziej szczegółowo stacje zrzutu RV, a także omówimy, co można zrzucić. Powiemy Ci nawet, gdzie znaleźć stacje zrzutu RV, aby Twoje zbiorniki nigdy nie były długo pełne. Czytaj dalej!

Co to jest stacja zrzutu RV?

Zacznijmy od rozmowy o stacjach zrzutu RV. Stacje te to miejsca, w których można zrzucać odpady ze zbiorników przyczepy kempingowej. Kiedy wypuszczasz odpady związane z kamperem na stacji zrzutu, są one filtrowane do szamba lub kanalizacji, więc nie jest tak, że po prostu wylewasz zawartość zbiornika na trawę, na beton lub coś takiego.

(W ramach zastrzeżenia, w niektórych miejscach jest to dopuszczalne w przypadku zawartości zbiornika szarej wody, ale nadal nie polecamy tego.)

Co trzymają czołgi, pytasz? W twoim RV są trzy rodzaje zbiorników. Jednym z nich jest zbiornik na słodką wodę. Za każdym razem, gdy bierzesz prysznic w swoim kamperze, myjesz ręce lub pijesz, woda wypływa z tego zbiornika. Jak sama nazwa wskazuje, H2O ze zbiornika świeżej wody nadaje się do picia.

Zbiornik na czarną wodę to drugi rodzaj zbiornika na fekalia w Twoim pojeździe. Ten zbiornik też zawiera wodę, ale to woda toaletowa. Zdecydowanie nie chcesz pić niczego ze zbiornika czarnej wody, ponieważ jest to uważane za marnotrawstwo.

Trzecim typem zbiornika jest zbiornik na szarą wodę. Trzeba przyznać, że nie wszystkie kampery mają ten czołg. Jeśli twój pojazd tak, to zbiornik szarej wody utrzymuje zużytą wodę ze zlewu kuchennego twojego kampera i prysznica. Ta woda jest zazwyczaj mydlana, pienista i trochę obskurna.

A jeśli nie masz zbiornika na szarą wodę? To nic wielkiego. Cała woda z umywalki i prysznica byłaby kierowana do zbiornika czarnej wody. Oznacza to, że zbiornik czarnej wody napełnia się znacznie szybciej niż w przypadku dwóch zbiorników na odpady, więc będziesz go zrzucać znacznie częściej.

Co można zrzucić na stacji zrzutu RV?

Teraz, gdy jesteś bardziej zaznajomiony ze stacjami zrzutu RV, co dokładnie możesz uwolnić w tych obiektach? Tylko odpady ze zbiorników ścieków szarych i czarnych, w tym ścieki surowe. Nawet jeśli jeden z twoich czołgów jest szczególnie zabezpieczony i obrzydliwy, możesz tutaj zrzucić swoje odpady.

A co jeszcze? Nie po to są stacje zrzutowe. To dotyczy śmieci i starego jedzenia. Aby bezpiecznie pozbyć się tych przedmiotów, rozejrzyj się za koszami na śmieci i recyklingiem, które napotkasz podczas swoich przygód, zwłaszcza na kempingach.

Jak korzystać ze stacji zrzutu RV?

Właśnie podjechałeś do stacji zrzutu RV po raz pierwszy. Nie jesteś też nowy w trzymaniu czołgów, więc trochę denerwujesz się korzystaniem ze stacji zrzutu. Nie bądź. Trzeba przyznać, że cały proces jest nieco niedopracowany (daj spokój, wyrzucasz odpady), ale nie jest to takie trudne, gdy już to opanujesz.

Oto co robić.

Mieć odpowiednie materiały

Zdecydowanie, zdecydowanie nie chcesz wyrzucać odpadów z kampera bez rękawiczek. Gumowe rękawiczki są w porządku, ale rękawiczki ogrodnicze lub inny rodzaj grubych rękawic mogą być tutaj lepsze. Potrzebny będzie również wąż kanalizacyjny, jeśli stacja zrzutowa go nie zapewni (często tak się dzieje). Aby uzyskać pełną listę wszystkiego, czego potrzebujesz, w tym zrzucania, sprawdź ten post tutaj.

Znajdź swoje zbiorniki na szare i czarne wody

Zakładamy, że w przyszłości twój kamper ma oddzielne zbiorniki na wodę czarną i szarą. Jeśli tak się nie stanie, zignoruj ​​instrukcje dotyczące zbiornika szarej wody.

Dobrą wiadomością jest to, że zlokalizowanie tych czołgów zazwyczaj nie jest zbyt trudne. Każdy zbiornik jest wyraźnie oznaczony na większości kamperów. Etykieta nie będzie też jakimś symbolem ani serią liczb. Zamiast tego będzie wyraźnie mówić „zbiornik na szarą wodę” lub „zbiornik na czarną wodę”. To dla ciebie bardzo wygodne.

Podłącz wąż kanalizacyjny do zbiornika

OK, więc zlokalizowałeś swoje zbiorniki na szarą i czarną wodę. Świetny. Teraz czas zacząć zrzucać. Zanim to zrobisz, musisz podłączyć wąż kanalizacyjny do zbiorników.

Pod etykietą wskazującą, który to zbiornik, powinieneś zobaczyć zawór. Chcesz podłączyć wąż kanalizacyjny do tego zaworu. Drugi koniec węża kanalizacyjnego powinien łączyć się z kanałem stacji zrzutowej.

Sprawdź połączenie i zrzuć

Sprawdź trzykrotnie, czy połączenia węża kanalizacyjnego są zabezpieczone z każdej strony. Zaufaj nam, gdy powiemy, że nie chcesz, aby wąż poluzował się podczas zrzucania, albo będziesz miał niezbyt zabawną niespodziankę.

Kiedy będziesz gotowy, chwyć zawór i pociągnij. Powinieneś usłyszeć, jak zbiornik zaczyna się opróżniać, gdy płyn przepływa przez wąż. Możesz nawet zobaczyć, co wychodzi z węża, w zależności od tego, czy wąż jest półprzezroczysty czy półprzezroczysty.

Kiedy nie słyszysz ani nie widzisz płynącej cieczy, zbiornik jest pusty. Chcesz zamknąć zawór, upewniając się, że robisz to całkowicie. Jeśli zawór jest nawet częściowo otwarty, zawartość zbiornika może wypłynąć w najgorszym możliwym momencie, na przykład podczas jazdy kamperem.

Powtórz z drugim czołgiem

Po zrzuceniu jednego zbiornika, musisz powtórzyć te same kroki z drugim zbiornikiem. Po opróżnieniu pierwszego zbiornika powinno to być całkiem proste.

Usuń wąż kanalizacyjny

Skończyłeś opróżniać zbiorniki, więc teraz nadszedł czas, aby odłączyć wąż kanalizacyjny od zaworu zbiornika. Wyjmij również zbiornik kanalizacyjny z kanalizacji. Jeśli to twój wąż, możesz go włożyć do wiadra, aby nie grzechotał w twoim kamperze. Jeśli jest to wąż stacji zrzutu, możesz być uprzejmy i wypłukać go przed pozostawieniem go następnej osobie do użycia.

Oto przydatny samouczek na YouTube, który ilustruje cały proces zrzucania czołgów RV od początku do końca.

Gdzie znajdziesz stację zrzutu RV?

Kiedy jeździsz swoim kamperem, gdzie możesz natknąć się na stację zrzutu? Możesz oczekiwać, że znajdziesz stacje zrzutowe w różnych miejscach, takich jak stacje benzynowe, postoje ciężarówek, przystanie, salony kamperów, postoje, parki kamperów, kempingi i parki narodowe.

Kampendium stworzył listę wszystkich stacji zrzutów w Stanach Zjednoczonych i niektórych w Kanadzie. Informacje są organizowane według stanu lub miasta. Możesz kliknąć stan, w którym mieszkasz lub podróżujesz, a następnie zobaczyć wszystkie stacje zrzutowe na mapie tego stanu.

Nie mogliśmy znaleźć informacji o ostatniej aktualizacji listy, dlatego zalecamy przed przyjazdem zadzwonić lub wysłać e-maila do kierownika/właściciela stacji zrzutu i zapytać, czy jest ona nadal aktywna. Możesz także przejechać, jeśli stacja zrzutu nie jest na twojej drodze.

Czy musisz płacić, aby korzystać ze stacji zrzutu RV?

Namierzyłeś stację zrzutu i wjeżdżasz. Zanim zaczniesz podłączać węże, czy możesz korzystać ze stacji zrzutu RV za darmo?

To może się różnić w zależności od stacji zrzutu. W przypadku kempingów i parków, w ramach noclegu, możesz mieć bezpłatny dostęp do stacji zrzutu, z której możesz korzystać w dowolny sposób. Jeśli jednak tylko przejeżdżasz i nie zatrzymujesz się, być może będziesz musiał uiścić opłatę za korzystanie ze stacji zrzutu.

Ile kosztuje stacja zrzutu? To zależy. Na Przystanek podróży miłości w Benson w Arizonie wypuszczanie odpadów na składowisko kosztuje 10 dolarów. W Kolorado Stacja zrzutowa Crested Butte RV to 15 dolarów do wykorzystania. Ceny nie wydają się być zbyt wysokie, może od 20 do 25 USD.

Jeśli stacja zrzutu nie jest wolna, powinna być oznakowana tak, abyś nie był zaskoczony, gdy tam dotrzesz.

Niektóre stacje zrzutowe umożliwiają zapisanie się na członkostwo, w którym można regularnie zrzucać odpady z czarnej wody i szarej wody przez cały rok. Może to kosztować 200 dolarów za roczne członkostwo do nawet 1500 dolarów w niektórych przypadkach. Zalecamy członkostwo tylko wtedy, gdy będziesz trzymać się tych samych obszarów podczas podróży.

Wskazówki dotyczące użytkowania stacji zrzutu RV

Podsumujmy, dzieląc się kilkoma wskazówkami dotyczącymi prawidłowego korzystania ze stacji zrzutu RV. Przyniesie to korzyści zarówno tobie, jak i twoim kolegom RVers, którzy przyjdą do stacji zrzutu po tobie!

Najpierw zrzuć zbiornik na czarną wodę, a potem na zbiornik na szarą wodę

Podczas opróżniania zbiorników na szarą i czarną wodę zacznij od tego drugiego. Dzięki temu mydlana woda ze zbiornika na szarą wodę oczyści wąż kanalizacyjny, dzięki czemu nie będziesz musiał używać do tego swojej cennej świeżej wody.

Wiedz, kiedy zrzucić swoje czołgi

Jeśli zbiornik na czarną wodę jest pełny w dwóch trzecich, to czas go zrzucić. Robienie tego wcześniej to tylko strata czasu i wysiłku, ale zbyt długie czekanie może doprowadzić do rozlania płynu, więc stąpaj ostrożnie!

Użyj długiego węża kanalizacyjnego

Jeśli musisz kupić własny wąż kanalizacyjny, taki, który ma co najmniej osiem stóp długości, powinien wystarczyć do wszelkiego rodzaju zrzutów. Ten Camco RhinoFLEX wąż to dobry wybór. Jest to nie tylko produkt Amazon’s Choice, ale RhinoFLEX to hojne 10 stóp!

Zostaw wszystko tak, jak to znalazłeś

Stacje zrzutowe to popularne miejsca. Nawet jeśli jesteś sam, kiedy zrzucasz swoje zbiorniki, możemy zapewnić, że ktoś inny będzie w drodze wkrótce po tobie. Nie chcesz, żeby trafiły do ​​bałaganu z odpadami łazienkowymi, płynami i brudnymi wężami. Oczyść stację zrzutu i zostaw ją tak, jak ją znalazłeś, zwłaszcza jeśli nic nie zapłaciłeś za jej użycie.

Przyspiesz swój proces dla długich linii

Jeśli stanie się odwrotnie, a stacja zrzutu jest pełna po przyjeździe, wszyscy powinni być taktowni i szybko załatwić swoje sprawy. Możesz na razie chcieć spłukać własny wąż kanalizacyjny, dopóki nie znajdziesz się w mniej upakowanym miejscu.

Końcowe przemyślenia

Stacje zrzutu RV to miejsca do uwalniania zawartości zbiorników na szarą i czarną wodę. Zbiorniki te zawierają mesy łazienkowe, kuchenne i prysznicowe, w tym ścieki i brudną wodę.

Dzięki stacjom zrzutu dostępnym w całym kraju, z których wiele możesz zrzucić za darmo, jesteś teraz gotowy, aby być sumiennym i miłym użytkownikiem stacji zrzutu!