Co to jest skuter wodny (ze zdjęciami!)

Zanim odbyłem wiele wycieczek nad jezioro, nie wiedziałem nic o skuterach wodnych. Z biegiem czasu bardzo się zainteresowałem i oto czego się nauczyłem!

Skuter wodny to mała jednostka wodna napędzana wodą, która jest wprowadzana do silnika i wypychana siłą, aby poruszać pojazdem do przodu. Skuter wodny ślizga się po wodzie i jest prowadzony jak motocykl.

Istnieje wiele rodzajów skuterów wodnych, więc jeśli nadal masz więcej pytań, czytaj dalej!

Skąd się wzięły narty wodne?

Skutery wodne były kiedyś nazywane skuterami wodnymi, kiedy zostały wynalezione w połowie lat pięćdziesiątych. Konstruktorzy motocykli w Europie próbowali rozszerzyć swój rynek i wpadli na ten pomysł. Oryginalny silnik napędzający skuter wodny nazywano silnikiem zaburtowym.

Dopiero w 1973 roku Australijczyk Clayton Jacobson przywiózł do Kawasaki swój najnowszy wewnętrzny model z pompą strumieniową (stąd nazwa Jet Ski). Model pompy wewnętrznej wykluczył masywny silnik zwisający z tyłu. Nazwali jego model Jet Ski i został nagrodzony tytułem wiernej publiczności jako sposób na jazdę na nartach po wodzie bez łodzi.

Zabawnym faktem dotyczącym nazwy skutera wodnego jest to, że w rzeczywistości jest to nazwa marki. Tak jak ludzie nazywają Jell-O nazwą marki Jell-O, ludzie nazywają Jet Skis nazwą marki.

Gdy stały się bardziej popularne, ludzie zaczęli tworzyć nowsze modele, które pozwalały ludziom usiąść podczas jazdy i zapewniały miejsce dla więcej niż jednej osoby na raz. To stworzyło społeczny aspekt nart wodnych.

Obecnie istnieją trzy główne marki nart wodnych: Sea-Doo, Yamaha i Kawasaki. Większość ludzi kupuje skutery wodne do użytku rekreacyjnego. Ludzie używają skuterów wodnych samodzielnie lub do holowania za sobą narciarzy wodnych i/lub wakeboardów. Dziś skutery wodne są jednymi z najczęściej używanych przez rodziny jednostek pływających.

Podstawowa obsługa skutera wodnego

Gdy masz przed sobą skuter wodny, podejmij wszelkie niezbędne środki ostrożności.

Czytać  Prawny wiek uprawniający do jazdy skuterem wodnym na Florydzie

Zanim jeszcze uruchomisz skuter, upewnij się, że:

1. Załóż kamizelkę ratunkową (tak jest prawo)

2. Noś odpowiednią odzież, taką jak kombinezon piankowy, wodoodporne buty i sprzęt do ochrony oczu

3. Posiadać ważne prawo jazdy

4. Miej na pokładzie tytuł skutera wodnego i wszelkie inne potrzebne dokumenty

5. Mieć zatwierdzoną gaśnicę, urządzenie sygnalizacyjne (gwizdek lub klakson), GPS i dodatkowe paliwo.

Gdy będziesz bezpieczny i gotowy do pracy, wykonaj poniższe czynności.

Jak jeździć skuterem wodnym

  • Przymocuj mocno smycz, na której znajduje się kluczyk, do nadgarstka i przekręć kluczyk w stacyjce
  • Powoli naciskaj na przepustnicę
  • Oddal się od linii brzegowej z powolną, płynną prędkością od 5 do 10 mil na godzinę
  • Gdy znajdziesz się w bezpiecznej odległości od innych łodzi, wygodnie zwiększaj prędkość w stopniowym tempie
  • Podczas skręcania przyspieszaj powoli i wychyl w kierunku, w którym skręcasz
  • Gdy poczujesz się komfortowo ze swoją prędkością, przeskocz kilka wake’ów i baw się dobrze!

Narty wodne dla początkujących

Oto 6 popularnych marek i modeli nart wodnych, które są idealne dla początkujących, którzy są gotowi do nurkowania!

Kawasaki Ultra 310X

Ten skuter wodny znany jest z niskich obrotów (obrotów na minutę) i wielu opcji ekologicznej mocy. Ten skuter wodny może rozpędzić się do prędkości około 100 mil na godzinę i będzie stabilny, gdy to zrobisz.

Yamaha Waverunner FX Cruiser SVHO

Yamaha Waverunner to dobrze znany rodzinny cruiser, który może pomieścić do 3 osób. W tym pojeździe jest tempomat, który może pomóc Twojej rodzinie skupić się bardziej na zabawie.

Sea-Doo RXP-X 260

Świetne dla niedoświadczonych rowerzystów ze względu na większą kontrolę nad mocą wyjściową. W zestawie osłona przeciwbryzgowa, która sprawia, że ​​Twój skuter wodny wygląda ostro.

Kawasaki STX-15F

Do perfekcji opanowali ulepszenia tego dziecka, które ma 160 koni mechanicznych i czterosuwowy, czterocylindrowy silnik.

Czytać  Prawny wiek uprawniający do jazdy skuterem wodnym na Hawajach

Yamaha Waverunner SuperJet

Jeśli chcesz wstać podczas jazdy, to jest dla Ciebie. Posiada ergonomiczną i bardzo wygodną kierownicę.

Sea-Doo Spark

Ten Spark jest niedrogi, lekki i świetnie nadaje się do użytku osobistego. Możesz wykonać wiele trików, ale nie możesz przekroczyć 50 mil na godzinę.

Ludzie mają inne hobby, które lubią z nartami wodnymi, a jeśli twoja rodzina lubi ciągnąć za sobą rurkę, wakeboard lub nartę wodną, ​​będziesz szukał zupełnie innego skutera wodnego niż rodzina, która chce jeździć na nartach dla jednej osoby .

Plusy i minusy skuterów wodnych

Być może zastanawiasz się, czy ten skuter wodny jest dla Ciebie, czy nie. Jest kilka rzeczy, które wziąłbym pod uwagę przed zakupem skutera wodnego.

  • Masz dużą czy małą rodzinę?

Ci, którzy mają mniejsze rodziny, zwykle bardziej lubią narty wodne, ponieważ mogą zmieścić na nich całą rodzinę w ciągu jednej do dwóch rund, a nie czterech lub więcej. Łodzie są świetne dla większych rodzin, ponieważ mogą spędzać razem czas przez cały czas.

  • Czy masz młodsze czy starsze dzieci?

Małe dzieci nie powinny jeździć na skuterze wodnym, ponieważ duże prędkości i zakręty mogą je łatwo zdmuchnąć. Starsze dzieci mają siłę do trzymania i będą się bawić bardziej niż strach na skuterze wodnym.

  • Mieszkasz w miejscu, w którym masz dostęp do pobliskiego jeziora lub oceanu?

Są szanse, że nie pojedziesz nad jezioro lub ocean, jeśli mieszkasz dalej niż godzinę lub dwie. Przed podjęciem decyzji o zakupie skutera wodnego zastanawiałem się, jak często można realistycznie podróżować nad jezioro lub ocean. Jeśli nie widzisz, że często wychodzisz nad jezioro, pomyślę o zainwestowaniu w coś, z czego będziesz częściej korzystać z rodziną.

  • Jak za to zapłacisz?
Czytać  Przewodnik po skręcaniu i sterowaniu kajakami

Średni koszt skutera wodnego to około 10 000 USD. Czy znajdujesz się finansowo w miejscu, w którym możesz sobie pozwolić na zapłacenie tak dużej kwoty do rachunku?

Decydując się na zakup skutera wodnego, należy pamiętać, że nie jest to coś, co każdy lubi. Musisz być trochę ćpunem adrenaliny, aby naprawdę pokochać jazdę na skuterze wodnym z super prędkością.