Co to jest łowienie pod lodem (prosta odpowiedź ze zdjęciami)

Co to jest wędkarstwo podlodowe? Większość z nas słyszała o tym lub widzieliśmy to na filmie, ale tak naprawdę nie wiemy, jak to jest i jak to zrobić. Moim celem jest po prostu nauczyć cię, czym jest wędkarstwo podlodowe.

Wędkarstwo podlodowe to sport, w którym wiercisz dziurę w lodzie na jeziorze i używasz różnych narzędzi do łowienia pod lodem, aby łowić ryby. Może to być niebezpieczna czynność, ale przy dobrym planowaniu i zrozumieniu może być satysfakcjonująca.

Rozumiem. Łowienie pod lodem to zbyt duży wysiłek. Chcę wyjaśnić wędkarstwo podlodowe w sposób, który ma sens i pokazuje, jakie może być doświadczenie wędkarstwa podlodowego.

Co to jest wędkarstwo podlodowe? Czy to przyjemne?

Wędkarstwo podlodowe można łowić samemu lub z przyjaciółmi!

Pomyśl o tym, jesteś na jeziorze w środku zimy i masz wędkę i sprzęt. Możesz już wywiercić dziurę w jeziorze, a potem się do niej dostać! Brzmi fajnie, prawda? Cóż, może nie wszystkim, ale widziałem pewne korzyści i rzeczy, które sprawiają mi przyjemność.

Po pierwsze, jeśli lubisz być sam, może to być coś, co cię interesuje. Lubię nazywać to „zajęciem Rona Swansona”. Ron Swanson to fikcyjna postać, która lubi spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu w samotności bez ingerencji człowieka. Taką czynnością może być wędkarstwo podlodowe.

Wędkarstwo podlodowe może być również jego przeciwieństwem. Może to być aktywność, którą cieszą się z kumplami, przyjaciółmi, rodziną itp. Myślę, że ten sposób jest ogólnie bezpieczniejszy, ale dla każdego z osobna. Zabierz znajomych i miłego dnia nadrabiania zaległości, czekając, aż ryba złapie przynętę.

Jeśli jesteś nowy w wędkarstwie podlodowym i chcesz się uczyć, znajdź przyjaciela, który chce cię zabrać. To może być wspaniałe doświadczenie łączące. Zawsze jestem fanem poznawania kogoś lepiej, a jaki jest lepszy sposób na nawiązanie więzi niż łowienie ryb?

Ogólnie rzecz biorąc, jedną z moich ulubionych rzeczy w wędkarstwie jest ciężka praca na połów, a następnie słodkie zwycięstwo, jakim jest zjedzenie złowionego posiłku. Niezależnie od tego, czy łowi się latem, czy zimą, nie ma nic takiego.

Istnieje planowanie związane z łowieniem pod lodem. Latem o wiele łatwiej jest po prostu wypłynąć łodzią z licencją na zatwierdzone wody i czekać, aż ryby zgłodnieją. Miesiące zimowe wymagają dużo bardziej starannego planowania.

Czytać  Dlaczego balony na ogrzane powietrze latają rano?

Mogą wystąpić bolesne i/lub niebezpieczne konsekwencje wynikające ze złego planowania i przygotowania, więc porozmawiajmy o tym, co możesz zrobić, aby cała sytuacja była bezpieczniejsza.

Bezpieczeństwo połowów pod lodem

Ponieważ prawdopodobnie jest to dla ciebie nowa aktywność, zacznij od małych rzeczy. Mam na myśli chodzenie do miejsc, które znasz. Pozostań lokalny. W ten sposób możesz uzyskać pomoc od znajomych na wypadek kłopotów. Szukaj popularnych obszarów. W liczbach jest bezpieczeństwo.

Jeśli lód ma mniej niż 4 cale grubości, to nie ma sensu.

Nie zapychaj się jednak innymi wędkarzami. Znajdź swoje miejsce i obserwuj, jak mistrzowie wykonują swoją pracę. Społeczność wędkarzy podlodowych jest często bardzo przyjazna, więc nie daj się zastraszyć innym wędkarzom! Zadawaj pytania i bądź chętny do nauki. Uzyskaj informację zwrotną, od czego powinieneś zacząć swoje nowe hobby.

Przynieś dużo ciepłego sprzętu. Mam całą sekcję na ten temat nieco niżej w artykule, jeśli chcesz to sprawdzić. Również, przynieść dużo ciepłych płynów. Dzięki temu Twoje ciało będzie ciepłe i przyjemne w chłodny zimowy dzień.

Jeśli lód ma mniej niż 4 cale grubości, to nie ma sensu. Uratuj się od tej kłopotliwej sytuacji i idź gdzie indziej. Unikaj miejsc z tonami płynącej wody. Obszary te nie są tak zamarznięte jak wody stojące.

Zwróć uwagę na obszary z dużą ilością śniegu. Śnieg wywiera większy nacisk na lód i w połączeniu z ciśnieniem, które wytwarzasz, może być potencjalnie niebezpieczny. Śnieg również izoluje. Może rozgrzać lód i spowolnić proces zamrażania wody.

Jeśli usłyszysz pękanie lodu, przenieś się gdzie indziej. To tylko dane. Nauczysz się rozumieć, jak to brzmi i na czym polega różnica.

Jaki sprzęt jest używany do łowienia pod lodem?

Porozmawiajmy o specyfice wędkarstwa podlodowego i o rodzaju sprzętu, którego będziesz używać.

Wędki podlodowe bywają dużo mniejszy niż zwykłe wędki. Większość ma od 24 do 36 cali. Nie martw się, tak mają być. Wędkarstwo podlodowe jest bardziej „intymnym” sportem, jeśli chodzi o fizyczną przestrzeń między tobą a rybą niż zwykłe łowienie.

Czytać  Lista najlepszych strzelnic łuczniczych w rejonie Dallas/Fort Worth

Istnieje wiele różnych wędek i kołowrotków o długościach, stylach i innych czynnikach dla określonych gatunków ryb lub wersji łowienia podlodowego.

Jeśli szukasz miejsca, po prostu weź ze sobą pięciogalonowe wiadro. Jest prosty, wszechstronny i każdy ma go w pobliżu. To wszystko, co mam do powiedzenia o siedzeniach.

„Jak wyciąć dziurę w lodzie?” możesz zapytać. Używasz czegoś, co nazywa się „świder do lodu.„Są naprawdę przydatnym spiralnym narzędziem tnącym, które tworzy otwory o średnicy od 4 do 8 cali.

Będziesz chciał rzucić światło na linki i przynętę. Ryby są wolniejsze i mniej reagują zimą, więc nie potrzebujesz ciężkiej linki.

Możesz kupić świder akumulatorowy lub zasilany gazem. Są przydatne do oszczędzania energii, ale są dość drogie.

Słyszałem o czymś zwanym ostrzem lazer do cięcia lodu. Możesz się temu przyjrzeć. Nie możesz się jednak pomylić z świdrem do lodu.

Będziesz zmęczony długim trzymaniem wędki. Uchwyty na wędki to świetny sposób, aby po prostu odpocząć i pozwolić, aby coś się wydarzyło. Możesz znaleźć takie, które pasują do wiadra o pojemności pięciu galonów lub takie, które stoją samodzielnie i trzymają wędkę.

Upewnij się, że masz sprzęt końcowy. Dzielone ciężary strzałów pomogą szybciej ściągnąć przynętę. Do wyboru są różne rodzaje ciężarków. Zbadaj rodzaj haczyków, których potrzebujesz, dla gatunków ryb, które chcesz zdobyć.

Inne przydatne narzędzia

Napiwki są niesamowitym narzędziem, aby wiedzieć, kiedy ryba przyczepiła się do przynęty. Jest to mechanizm, który znajduje się na otworze i ma flagę sygnalizującą, kiedy ryba złapała przynętę. Kup kilka z nich.

Odpieniacze są dobrym narzędziem do trzymania rąk w cieple i z dala od lodu. Jest to w zasadzie kij z kubkiem na dole, aby wyłowić kawałki lodu i wszystko inne, co przeszkadza w łowieniu. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie mógłbyś zrobić własny.

Ubrania do wędkowania pod lodem

Będziesz potrzebować warstw na warstwach. Nie żartuje.

Pierwsza warstwa powinna być blisko ciała. Unikaj czegoś luźnego. Pot może sprawić, że będzie ci naprawdę zimno i może doprowadzić do hipotermii. Ponieważ nie chcę, abyś dostał hipotermii, sugeruję noszenie pod spodem materiału, który odprowadza wilgoć.

Czytać  Zalecana żyłka do łowienia surfingowego

Zakryj tym materiałem całe ciało. Koszula, spodnie, skarpetki, wkładki z rękawiczkami i cokolwiek innego, co przyjdzie ci do głowy. Przynieś dodatkowe skarpety, wkładki do butów i wkładkę na rękawiczki, jeśli są dostępne.

Ja robię nie polecam bawełnę. Jeśli bawełna zmoknie, pozostanie mokra. Tkaniny takie jak poliester czy polipropylen, które są syntetyczne, są naprawdę dobre i właśnie tego powinieneś szukać. Wełna merynosowa to również świetna opcja, jeśli wolisz coś, co ma naturalne włókna.

Druga warstwa musi zapewnić ciepło. Wełna wykonuje w tym dobrą robotę. Innym materiałem, który się sprawdza, jest polar. Również kurtka puchowa to naprawdę świetny wybór. Te materiały mają zapewnić ciepło w chłodne dni.

Wiatrówka to ostatnia warstwa, której będziesz potrzebować. Świetnie sprawdzą się w tym celu również kurtki puchowe. Po założeniu wszystkich pozostałych warstw uzupełnij ją nylonową powłoką rip-stop chroniącą przed wiatrem.

Twoje stopy będą potrzebować dużo wsparcia, aby zachować ciepło. Skarpety wełniane są świetne. Zdobądź buty, które są wodoodporne i dobrze izolowane. Chroń swoje stopy najlepiej jak potrafisz i noś skarpety zapasowe.

Ok, więc nie było tony warstw, ale ważne jest, abyś dobrze się ubrał. Możesz dodać więcej lub zmodyfikować w oparciu o osobiste doświadczenia.

Ważna wskazówka: Upewnij się, że nie spocisz się w drodze do miejsca, w którym będziesz łowić ryby. Rozpinaj kurtki, jeśli zaczniesz robić się gorąco lub spocić. Jadąc na miejsce, trzymaj buty luźne.

Powiązane pytania

Gdzie mogę łowić ryby pod lodem? Będziesz musiał spojrzeć na swoje indywidualne stany. Wody stojące lub nawet mniejsze zbiorniki wodne to najlepsze rozwiązanie, ponieważ lód w tych obszarach będzie grubszy. W Stanach Zjednoczonych można łowić ryby w wielu jeziorach.

Czy potrzebuję licencji na ryby podlodowe? Potrzebujesz licencji na łowienie pod lodem. Jeśli musisz mieć licencję na łowienie ryb, musisz mieć licencję na łowienie pod lodem. Możesz zbadać prawa w swoim obszarze, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat przepisów dotyczących rybołówstwa.