Co to jest lot na parasail w tandemie?

Chcesz uprawiać parasailing, a czytanie tego bloga pomogło ci się przygotować. To powiedziawszy, gdy wielki dzień zbliża się coraz bliżej, twoja nerwowość wzrosła. Byłoby miło, gdybyś mógł wznieść się w przestworza z ukochanym przyjacielem, partnerem lub członkiem rodziny u boku. Czy możesz?

Tak, poprzez tandemową przejażdżkę parasailingiem, czyli rejs parasailingowy dla maksymalnie dwóch osób jednocześnie. Chociaż zależy to od firmy zajmującej się parasailingiem, loty tandemowe na parasailingu mogą być ograniczone do limitu wagi 425 funtów, co oznacza, że ​​każdy zawodnik nie może ważyć więcej niż około 212,5 funta.

Nadal możesz mieć więcej pytań dotyczących parasailingu w tandemie. Na przykład, czy możesz siedzieć obok swojego partnera? Czy doświadczenie parasailingu jest inne, gdy dwie osoby są w powietrzu jednocześnie? Na wszystkie te pytania i nie tylko odpowiemy w tym artykule, więc czytaj dalej!

Co to jest lot na parasail w tandemie?

Jeździć w tandemie oznacza, że ​​dwie osoby robią to jednocześnie. Być może słyszałeś o kolarstwie tandemowym, które polega na jeździe na długim, dwumiejscowym rowerze dla dwojga, który pedałujesz razem. Parasailing w tandemie jest mniej pracochłonny, ponieważ siedzisz w gondolce, zapinasz pasy, a kapitan zajmie się resztą.

Odkąd czytasz bloga, prawdopodobnie wiesz już, jak działa parasailing. Jeśli nie, ten artykuł może być Twoim przewodnikiem. Obejmuje wszystkie części parasail, a także to, jak prędkość kapitana łodzi i spadochron (technicznie nazywany skrzydłem parasail) mogą dać ci siłę.

Jak wygląda parasailing z drugą osobą? Właściwie to wcale nie jest takie inne! Ponieważ podczas dokonywania rezerwacji musisz ujawnić swoją wagę (i oczekuje się od ciebie również uczciwości), twój kapitan będzie wiedział, z jaką wagą pracuje. Te informacje pomogą kapitanowi uczynić twoje doświadczenie tak bezpiecznym, jak to tylko możliwe.

Podczas parasailingu w tandemie kluczowe znaczenie ma ten sam rodzaj sprzętu, który nosisz jako pojedynczy kierowca. Obejmuje to przynajmniej dobrze dopasowaną kamizelkę ratunkową lub kamizelkę. Niektóre firmy zajmujące się parasailami mogą wymagać noszenia kasku, chociaż wiele z nich tego nie robi.

Czy podczas parasailingu w tandemie nadal można wybierać między uprzężą (wisząca) a gondolą (w pozycji siedzącej)? Możliwe, chociaż parasailorzy w tandemie częściej siedzą niż wiszą.

Rodzaje tandemowych przejażdżek parasailingowych

Oprócz wyboru między uprzężą lub gondolą, parasailing w tandemie daje jeszcze jeden wyjątkowy sposób siedzenia, ponieważ masz do wyboru dwa style. Są to jeden parasailer z przodu, a drugi z tyłu lub siedzący obok siebie. Omówmy teraz oba typy, a także niektóre zalety i wady każdego z nich.

Parasailing w tandemie przód-tył

Jak sama nazwa wskazuje, parasailing w tandemie przód-tył polega na tym, że jeden jeździec siedzi twarzą do łodzi kapitana, a drugi siedzi z dala. Oto kilka zalet tego stylu:

 • Obaj parasailers mają wyjątkowe punkty obserwacyjne, zwłaszcza osoba siedząca z tyłu, ponieważ widzą tylko otwartą wodę!
 • Masz poczucie niezależności, którą cieszyłbyś się podczas parasailingu w pojedynkę, a także pewność, że masz przy sobie inną osobę na niebie.
 • Ten styl siedzenia może mieć lepszy rozkład masy.

Przyjrzyjmy się teraz wadom parasailingu przód-tył:

 • Zazwyczaj podczas parasailingu w ten sposób musisz siedzieć w fotelu gondoli, co daje jedną opcję mniej.
 • Jeśli boisz się samodzielnego parasailingu, parasailing może sprawić, że poczujesz się samotny, ponieważ nie zobaczysz drugiej osoby.
 • Nie możesz prowadzić rozmowy na niebie, jeśli chcesz, ponieważ wiatr i styl siedzenia mogą utrudniać wzajemne słyszenie.

Parasailing w tandemie obok siebie

Drugą opcją, o którą możesz poprosić podczas rezerwacji czasu na niebie, jest parasailing w tandemie side-by-side. Jest to opcja, w której Twój partner do jazdy jest tuż obok Ciebie. Oto kilka zalet tego układu siedzeń:

 • Jest to bardziej standardowy rodzaj parasailingu w tandemie, co czyni go bardziej preferowanym wyborem dla początkujących.
 • Bliskość pozwala Tobie i Twojemu partnerowi na parasailing cieszyć się każdą chwilą podróży razem.
 • Jeśli lecisz na parasailingu z dzieckiem lub nerwowym partnerem, możesz z łatwością sprawdzać ich przez cały czas, czego nie możesz powiedzieć, siedząc przodem do tyłu.

To powiedziawszy, nie zapomnij o tych wadach:

 • Siedzenie w gondoli jest znacznie bardziej powszechne w przypadku parasailingu w tandemie obok siebie i może być jedyną opcją siedzenia.
 • Jeśli podoba Ci się pomysł posiadania trochę miejsca, nie dostaniesz tego, siedząc tuż obok partnera do jazdy. Nie możesz podnieść rąk do końca, a nawet do połowy, nie uderzając nikogo, kto jest obok ciebie!

Jaki jest limit wagi dla lotu na parasail w tandemie?

Poruszaliśmy to już kilka razy, ale teraz nadszedł czas, aby bardziej szczegółowo omówić limity wagowe w parasailingu w tandemie. Tak jak pojedynczy jeźdźcy muszą mieć określoną wagę, aby kwalifikować się do podróży na parasailing, to samo dotyczy jeźdźców tandemowych (i potrójnych jeźdźców).

Jaki jest maksymalny limit wagi dla dwóch parasailerów? Różni się w zależności od firmy parasailingowej. Jeśli wrócisz do naszego artykułu na temat limitów wagowych w parasailingu, przytoczyliśmy kilka przykładów. Oto kilka z nich w celach informacyjnych:

 • Pinky’s Parasailing Adventures w Lake George, Nowy Jork – 550 funtów dla grup
 • Paradise Parasail w Fort Myers Beach na Florydzie – 500 funtów dla grup
 • Point Pleasant Parasail w Point Pleasant, New Jersey – 500 funtów dla grup
 • Adventure Parasail w Virginia Beach, Virginia – 600 funtów dla grup
 • Island Water Charters w Avalon, Kalifornia – 450 funtów dla grup
 • South Beach Parasail w Miami na Florydzie – 450 funtów dla grup
 • Parasailing Long Beach w Koutsounari, Lasithi, Grecja – 450 funtów dla jeźdźców w tandemie
 • OC Parasail w Ocean City, Maryland – 400 funtów dla grup
 • Dewey Beach Parasail w Dewey Beach, Delaware – 425 funtów dla grup
 • Marina del Rey Parasailing w Marina del Rey, Kalifornia – 450 funtów dla grup
 • Traverse Bay Parasail w Traverse City, Michigan – 450 funtów dla grup

Problem z powyższymi listami polega na tym, że poza Long Beach Parasailing w Grecji wszystkie wymienione limity wagowe dotyczą grup. Ponieważ największa liczba osób, które możesz zabrać ze sobą na wycieczkę parasailingową to trzy osoby, możemy więc założyć, że grupa to trzy, a nie dwie osoby.

Jednak nie zawsze tak jest. Po prostu ześlij mnie parasail w Destin na Florydzie wspomina na swojej stronie internetowej, że ich limit wagi dla jeźdźców tandemowych, a nie grup trzyosobowych, wynosi 425 funtów.

Użyjmy tego jako naszego przykładu. Dzieląc 425, otrzymujesz 212,5 funta, co byłoby maksymalną dopuszczalną wagą dla każdego indywidualnego parasailera, który chce jeździć w tandemie.

Jeśli limit wagi dla jeźdźców w tandemie wynosi 450 funtów, to każdy parasailer nie powinien ważyć więcej niż 225 funtów. Nawet jeśli firma parasailingowa zaoferowała dość hojny limit wagi dla dwóch jeźdźców, około 500 funtów, to każdy parasailing nie może przekroczyć 250 funtów.

Omówiliśmy to w naszym artykule o wadze parasail, ale teraz chcemy o tym wspomnieć. Personel firmy parasailingowej nie wyciągnie wagi i nie poprosi o wejście na nią przed wyruszeniem w jazdę. Oczekują, że waga podana w dokumentacji rejestracyjnej jest dokładna.

Jeśli nie, to na linii jest twoje bezpieczeństwo. Lina parasail lub lina holownicza może wytrzymać ciężar od około 600 do 800 funtów w zależności od rodzaju liny. Twoja firma parasailowa nie skąpi na linie holowniczej i używa taniego sprzętu, ale nawet wytrzymała, wzmocniona lina może wytrzymać tylko tak duże obciążenie, zanim się zerwie. Powiedz prawdę o swojej wadze!

Czy zawsze można parasailować w tandemie?

Podczas romantycznego wypadu z partnerem lub na wakacjach z rodziną, będziesz miał serce nastawione na grupową przejażdżkę na parasailu. Musimy jednak wspomnieć, że w niektórych przypadkach przybędziesz na swój dzień parasailingu, a kapitan powie ci, że może przyprowadzić tylko jednego z was na raz.

W wietrznych warunkach kapitan musi zredukować wagę parasailera. Mogą polecać grupy składające się z dwóch, a nie trzech lub nawet pojedynczych jeźdźców. Limit wagi dla pojedynczych jeźdźców może zostać nieco obniżony dla twojego bezpieczeństwa.

W takiej sytuacji niewiele możesz zrobić. Jasne, zawsze możesz spróbować poprosić o zwrot pieniędzy, co może, ale nie musi, działać. W przyszłości lepiej sprawdzać pogodę przed wyjazdem. Jeśli zadzwonisz z odpowiednim wyprzedzeniem, możesz przełożyć parasail, jeśli prognoza pokazuje, że nadchodzi wyraźnie wietrzny dzień.

Ile kosztuje parasailing w tandemie?

Ponieważ dodajesz kolejnego zawodnika, możesz oczekiwać, że parasailing w tandemie będzie droższy, ale o ile dokładnie droższy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, odsyłamy do naszego postu o kosztach parasailingu.

Większość firm zajmujących się parasailingiem wycenia swoje usługi na podstawie czasu przebywania w powietrzu, podczas gdy inne podają cenę za pasażera. Korzystając z tych ostatnich kryteriów, oto ile możesz zapłacić za parasail w tandemie:

 • Marina del Rey, Kalifornia – 95 USD za sztukę
 • Walt Disney World – 200 USD za sztukę
 • Fort Myers Beach, Floryda – 75 USD za sztukę

Podczas parasailingu w Marina del Rey Twoja średnia cena za lot parasailingiem wyniesie 190 USD za przejażdżkę w tandemie. W Walt Disney World wydasz 400 dolarów na parasailing dla dwojga, ale to Disney, więc możesz oczekiwać, że wszystko będzie droższe. W Fort Myers lot na parasailing w tandemie może kosztować około 150 dolarów.

Końcowe przemyślenia

Przejażdżki parasailingiem w tandemie to cudowne przeżycie dla dwóch osób. Możesz siedzieć obok siebie ze swoim partnerem lub nawet jeździć tyłem do siebie, w zależności od twoich preferencji i oferty firmy parasailingowej.

Stare powiedzenie „im więcej, tym weselej” jest zdecydowanie prawdziwe podczas parasailingu. Teraz musisz wybrać wyjątkową osobę, z którą możesz pojechać na parasailing w tandemie!