Co robić podczas burzy z piorunami podczas wędrówki?

Chod wędrówki są świetnym ćwiczeniem dla umysłu i ciała, nie są one pozbawione ryzyka. Są pewne czasy, w których należy ją zamienić na inną ulubioną rozrywkę. Burze to jeden z takich momentów. Podczas gdy uderzenie pioruna nie jest szczególnie powszechną rzeczą, wędrówka podczas burzy znacznie zwiększa twoje szanse. W tym artykule omówimy niebezpieczeństwa związane z wędrówkami podczas burzy i co robić podczas burzy z piorunami podczas wędrówki.

Sam grzmot może nie wydawać się wielkim problemem. Zwłaszcza, gdy deszcz jeszcze nie nadszedł, wydaje się to bardziej rozrywką. Ale to także pewny znak, że wokół jest piorun. Szczególnie piorun jest niebezpieczny dla każdego, kto znajduje się w pobliżu i należy go unikać, gdy tylko jest to możliwe.

Podczas gdy można sprawdzić pogodę i dowiedzieć się, kiedy unikać wędrówki, burze mogą czasem nadejść szybko i pozostawić turystę nieprzygotowanego. Więc tutaj omówimy, co zrobić, jeśli zostaniesz złapany w jednym.

Co robić podczas burzy z piorunami podczas wędrówki?

zdjęcie zrobione przez Pixabay z Pexels

Szukać schronienia

Udaj się do schronienia w zamkniętym budynku, gdy tylko usłyszysz grzmot lub zobaczysz nadciągające chmury. To twoja najlepsza ochrona przed piorunami. Gdy schronienie nie jest od razu dostępne, znalezienie schronienia w dolinie, wąwozie lub innych zagłębieniach terenu może również służyć jako schronienie. Mimo to nie jest tak bezpieczna jak pierwsza opcja.

Podziel grupę

Jeśli jesteś w grupie pieszej, najlepiej się rozdzielić, jeśli nie możesz znaleźć schronienia. Im bliżej jesteś innych ludzi, tym większa szansa, że ​​inni doznają kontuzji. Ponadto, jeśli doznasz obrażeń, twoja bliskość może również spowodować obrażenia.

Znajdź ochronę oddzielnie, trzymając się co najmniej 100 stóp od siebie. Pomoże to zatrzymać Ciebie i Twoją grupę tak bezpieczne, jak to możliwe.

Czego unikać

Jest kilka rzeczy, które dobrze przewodzą prąd i należy ich unikać w miarę możliwości podczas wędrówki podczas burzy.

Czytać  Jak naturalnie zapobiegać chorobie wysokościowej

Unikaj stania w promieniu 100 stóp od:

  • Duże zbiorniki wodne
  • Metal
  • Inni ludzie i zwierzęta
  • Samotne drzewa

Przyjmij nawyk przychodzenia w gotowości

W ten sam sposób sprawdzasz, czy masz kijki trekkingowe lub zaopatrzenie w wodę, a także sprawdzasz warunki pogodowe w miejscu, w którym planujesz wędrować. Upewnij się, że masz to, czego potrzebujesz, aby zachować ciepło i suchość. Ale jeśli przewiduje się burzę z piorunami w obszarze, w którym planujesz wędrować, rozważ zrobienie czegoś innego w swoim czasie, co można zrobić w pomieszczeniu.

W ostateczności

Błyskawicy należy unikać za wszelką cenę, ewakuując obszar, gdy tylko zobaczysz oznaki burzy. Czasami jednak nie jest to możliwe.

W takim przypadku zaleca się usiąść na plecaku turystycznym (nie zawierającym metalu) lub przyjmij „pozycję błyskawicy”, przykucnij na podeszwach stóp i zakryj uszy.

Te pozycje pozwalają bardzo małej części ciała dotknąć ziemi, zmniejszając ryzyko uderzenia pioruna. Mimo to pamiętaj, aby trzymać się z dala od samotnych drzew i innych samotnie stojących obiektów w pobliżu. Tę technikę należy stosować tylko w ostateczności.

Często zadawane pytania

Przejrzyjmy kilka często zadawanych pytań podczas wędrówek w rozproszonych błyskawicach i burzach.

Czy wędrówka podczas burzy jest niebezpieczna?

Wędrówka podczas burzy jest bardzo niebezpieczna. Najlepiej jak najszybciej ewakuować się z okolicy, gdy zbliżają się oznaki burzy.

Co zrobić, jeśli podczas wędrówki złapie Cię burza z piorunami?

Jeśli znajdziesz się w burzy, upewnij się, że żaden metal nie dotyka twojego ciała ani w promieniu 100 stóp. Oddal się od samotnych drzew, szukaj schronienia w zamkniętym budynku lub udaj się na niższe wzniesienie w dolinie lub zagłębieniu w glebie. W ostateczności przyjmij wyżej wspomnianą pozycję błyskawicy.

Czego nie robić podczas burzy?

Podczas burzy zdecydowanie zaleca się, aby wędrowcy nie zbliżali się do zbiorników wodnych, nie nosili na nich metalu, nie wchodzili do jaskiń ani nie szukali schronienia pod samotnym drzewem. Te łatwo przyciągają błyskawice. Ponadto im wyżej idziesz, tym większe masz szanse na przyciągnięcie uderzenia pioruna.

Czytać  Jak spakować plecak na wędrówki?

Jak zachować bezpieczeństwo podczas biwakowania podczas burzy?

Upuść wszystkie metalowe przedmioty, które przyniosłeś ze sobą, w tym biżuterię i plecaki w metalowej oprawie. Odsuń się co najmniej 100 stóp od nich i wszelkich dużych zbiorników wodnych. Unikaj też zbliżania się do samotnych drzew.

Jaka jest zasada 30/30 dla błyskawicy?

Zasada 30/30 mówi, aby liczyć sekundy potrzebne do usłyszenia grzmotu po zobaczeniu błyskawicy. Jeśli trwa mniej niż 30 sekund, natychmiast poszukaj schronienia. Po usłyszeniu ostatnich grzmotów pozostań w schronie przez kolejne 30 minut, zanim wyjdziesz na zewnątrz.

Czy grzmot może cię zabić?

Piorun nie może cię zabić. Jednak kiedy słyszysz grzmot, jesteś w zasięgu uderzenia pioruna, które może cię zabić.

Czy w namiocie jest bezpiecznie podczas burzy?

Pobyt w namiocie kempingowym jest niebezpieczną opcją podczas burzy. Piorun może uderzyć w namiot i łatwo uszkodzić jego wnętrze.

Jak przetrwać burzę w lesie?

Chociaż przebywanie w lesie nie jest idealne podczas burzy, zapewnia lepszą ochronę niż wtedy, gdy stoisz obok samotnego drzewa lub dużego zbiornika wodnego. Jak najszybciej znajdź schronienie. Kiedy nie jest to możliwe, upewnij się, że jesteś daleko od jakiegokolwiek metalu i przyjmij pozycję błyskawicy, jeśli w pobliżu nie ma dolin.

Czy warto wędrować w czasie burzy?

Nie, nie powinieneś wędrować podczas burzy, ponieważ zagraża to Twojemu bezpieczeństwu.

Ostateczny werdykt

Chociaż tak naprawdę nie ma całkowicie bezpiecznego miejsca, którego nie mogłaby dotknąć piorun, nazwa gry minimalizuje ryzyko, że zostaniesz uderzony. Korzystanie ze wszystkich lub większości powyższych wskazówek może pomóc uniknąć uderzenia podczas wędrówki w czasie burzy. Mimo to nie eliminują całkowicie ryzyka zranienia podczas burzy.

Jednak takie jest życie. Najlepsze rzeczy nie przychodzą bez ryzyka. Piesze wędrówki pozostają jednym z najlepszych sposobów na ćwiczenie umysłu i ciała. Dopóki ryzyko jest zminimalizowane, jak to możliwe, nie będziesz mieć powodów do obaw podczas wędrówki w czasie burzy. Tylko pamiętaj, kiedy grzmi grzmi, idź do domu.

Czytać  Nie pozostawiaj śladów etyki outdoorowej

Zastrzeżenie

Wszystkie informacje przedstawione w tym artykule są podawane w dobrej wierze i służą wyłącznie celom edukacyjnym. W żadnym wypadku obrazy, grafiki, teksty i inne materiały stworzone w tym artykule nie mogą być postrzegane jako leczenie, diagnoza lub instruktaż. Zwróć się o profesjonalną poradę medyczną do wykwalifikowanego lekarza w przypadku jakiegokolwiek stanu chorobowego.

W nagłych przypadkach należy skontaktować się z najbliższą placówką medyczną w celu uzyskania pomocy. Nie popieramy ani nie rekomendujemy żadnych konkretnych twierdzeń, opinii, procedur lub produktów wyróżnionych bezpośrednio na stronie lub poprzez linki do zewnętrznej strony internetowej.

Zawsze wyprowadzamy niektóre informacje z naszych doświadczeń na świeżym powietrzu, wędrówek lub kempingów i nie udzielamy żadnej gwarancji dotyczącej ich dokładności, kompletności, niezawodności i dokładności. Dlatego wszelkie działania podejmowane w związku z informacjami dostępnymi na tej stronie Hiking Gear Lab są całkowicie na własne ryzyko. Nie będziemy w żaden sposób odpowiedzialni za szkody lub straty poniesione w wyniku polegania na informacjach na naszej stronie internetowej/tym artykule.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym specjalistą medycznym w celu uzyskania dokładnych informacji przed podjęciem decyzji o zmianie stylu życia lub diety w zależności od informacji podanych w tym artykule.