Co robi płyta Jack na łodzi basowej?

Kiedy wybierasz się na łódkę, zdecydowanie chcesz mieć to, co możesz, co pomoże ci uzyskać najlepsze uderzenie, jakiego potrzebujesz, zwłaszcza jeśli bierzesz udział w turnieju. Więc co może zrobić płyta jack, aby pomóc ci poprawić szczęście?

Podnośnik to układ hydrauliczny, który może podnieść silnik, umożliwiając korzystanie z niego na płytkich wodach. Czyni to, tworząc przestrzeń między silnikiem a pawężą, a także odsuwając śmigło dalej od turbulencji kadłuba, pomagając w ugryzieniu i optymalizacji śmigieł.

Teraz, gdy znasz już standardową odpowiedź na pytanie, czym jest płyta podnośnikowa, co dokładnie może zrobić dla Twojej łodzi? Będziemy nadal odpowiadać na Twoje pytania, przeglądając ten artykuł. Przyjrzymy się, z czego możemy skorzystać dzięki płytce jack. Od pływania po wzburzonej, płytkiej wodzie, dziurach i nie tylko. Czytaj dalej, aby się uczyć.

Co robi płyta podnośnika dla wydajności Twojej łodzi?

Kiedy masz podnośnik, który jest ustawiony z dala od pawęży, znacznie ułatwi to obsługę łodzi. Gdy opuszczasz silnik tak nisko, jak tylko pozwala na to płyta podnośnika, pomaga to zwiększyć przyczepność śmigła w wodzie.

Po podniesieniu silnika możesz zmniejszyć opór i pomóc śmigle uniknąć turbulencji łodzi, gdy płyniesz po wodzie. Kiedy nie masz dużego oporu na łodzi, pomaga to zużywać mniej paliwa niż normalnie z oporem.

Możesz kupić podnośnik hydrauliczny lub elektryczny, który pomoże ci zmienić pozycję silnika, gdy płyniesz na różne rodzaje wód i tym podobne.

Płyty podnośnikowe mogą również pomóc ustabilizować łódź podczas pływania po wodzie. Więc jeśli przejrzysz wszystkie te rzeczy, przez które przeszliśmy do tej pory, naprawdę nie ma nic złego, gdy myślisz o zainstalowaniu płyty jack. Istnieje wiele innych sposobów, w jakie płyta podnośnikowa może pomóc również Twojej łodzi. W tym w różnych warunkach wodnych.

Inną rzeczą jest to, że gdy chcesz zdobyć tę dziurę w turnieju, kiedy podniesiesz swoją płytkę jack do maksymalnej wysokości, możesz wystartować szybciej i zdobyć tę dziurę.

Fakt, że jesteś w stanie uzyskać lepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki w odniesieniu do paliwa. Dzięki podnośnikowi są w stanie uczynić go jeszcze bardziej przyjaznym ekonomicznie i możesz mieć pewność, że nie będziesz marnował pieniędzy po zainstalowaniu podnośnika. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz uzyskać, dodając coś do swojej łodzi. Lepszy przebieg.

Chociaż może być konieczne wyregulowanie podnośnika, gdy jesteś na wzburzonej wodzie, możliwość pływania po gładkiej wodzie z podniesionym silnikiem pomoże w spalaniu paliwa. Dzięki możliwości regulacji długości i głębokości możesz poruszać się w czystszej wodzie, co również pomoże. To jest coś, z czego zawsze możesz skorzystać – przepłynięcie czystej wody i przepuszczenie jej przez silnik.

Jedna rzecz, która została powiedziana na floridasportfishing.com, brzmiała: „Obserwuj swoje wskaźniki, a zauważysz, że nieznaczne podniesienie płyty podnośnika bez zwiększania przepustnicy zwiększy obroty i ogólną prędkość”. Fakt, że możesz po prostu zwiększyć prędkość, podnosząc płytę, jest czymś, co moim zdaniem jest całkiem genialne.

Kiedy jesteś na wodzie, niekoniecznie martwisz się, jak dotrzesz do określonego miejsca. Martwisz się o znalezienie odpowiedniego miejsca do wędkowania i zrobienie tego, co musisz, aby tam dotrzeć. Dzięki podnośnikowi będziesz w stanie dotrzeć tam szybciej i zużywając mniej paliwa.

Ale tak jak zostało powiedziane wcześniej, musisz być świadomy wszystkiego, co dzieje się wokół ciebie, jeśli chodzi o ciśnienie wody, wysokość podnośnika, głębokość, po prostu bycie ostrożnym to dobry pomysł. Kiedy jesteś ostrożny, nie ma czegoś takiego jak przesadne przygotowanie.

Jak płyta podnośnikowa pomaga w wzburzonej wodzie?

Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy sprawy przybiorą zły obrót, zwłaszcza jeśli nie wyglądało to tak, jak gdyby przed wyjazdem sprawdziłeś pogodę. Tak więc podnośnik z pewnością może ci pomóc, gdy jesteś na wzburzonej wodzie.

Jeśli skrócisz płytę jack, będziesz w stanie utrzymać łuk w górze, zachować płynność i uniknąć uderzania w niektóre fale, które mogłyby spowodować więcej problemów, jeśli nie masz płyty jack.

Dzięki płycie podnośnika będziesz mieć większy zasięg również w wzburzonej wodzie, co pomoże ci zachować kontrolę i kontynuować poruszanie się do przodu przez wodę.

Niektórzy sugerują, że gdy jesteś na wzburzonej wodzie, płyń i upewnij się, że dziób łodzi jest bardziej uniesiony, aby móc płynąć samolotem i po prostu wiedzieć, że wszystko będzie dobrze.

Możesz również uzyskać więcej brania, gdy jesteś na wzburzonej wodzie i ufać, że będziesz w stanie nad tym popracować i uzyskać lepszy strzał z dziury. Sposób, w jaki śmigła współpracują z płytą podnośnika, pomaga w płynnym poruszaniu się po wodzie.

Oczywiście, jeśli możesz uniknąć wzburzonej wody, na pewno chcesz to zrobić. Nawet jeśli myślisz, że jest szansa, że ​​uda ci się przebić ze swoim jack-plate lub po prostu z łodzią, nie ryzykuj. To naprawdę zdrowy rozsądek, ale czasami wszyscy musimy o tym przypominać. Z płytą podnośnika opuścisz się do wody, pozwalając na większy opór, który może pomóc Ci zwolnić i ustabilizować się na wzburzonych wodach.

Jak talerz jack pomaga w płytkiej wodzie?

Jeśli jesteś ciekawy, w jaki sposób płyta podnośnikowa może ci pomóc w płytkiej wodzie, jest kilka rzeczy, które prawdopodobnie chciałbyś wiedzieć. Jeśli masz podnośnik, pozwala to na zanurzenie się w jeszcze płytszej wodzie niż standardowe mocowanie silnika.

Kiedy dostrajasz silnik, posiadanie płyty podnośnika daje opcję jeszcze lepszej oszczędności paliwa, a także pomaga utrzymać najlepszą wydajność łodzi. Płyty podnośnikowe są w stanie skierować ciąg w najlepszym kierunku pod względem oszczędności paliwa.

Jeśli nie masz podnośnika i płyniesz na płytką wodę, musisz pamiętać, że śruba napędowa reprezentuje najniższą część łodzi na wodzie. Zwykle musisz popchnąć przepustnice do przodu, mocno skręcić kierownicą, a następnie użyć trymerów, aby iść do przodu.

Polegasz na sile śmigła, która pomoże ci wrzucić się na samolot i wydostać się z płytkiej wody z pełną prędkością. Z podnośnikiem jest to zdecydowanie łatwiejsze, niż gdy masz zamontowany podnośnik na łodzi.

Dzięki podnośnikowi nie musisz się martwić o przechylanie silnika. To jest coś, o co musisz się martwić, jeśli nie masz płyty jack. Możesz uruchomić swój śmigło i uruchomić na jeszcze płytszych głębokościach, niż ci się wydawało. Oznacza to, że nie zniszczysz dolnego siedliska wody ani nie uszkodzisz sprzętu.

Podnośnik daje Ci szansę na podniesienie stropu i śmigła łodzi wyżej, co jest świetnym sposobem na upewnienie się, że nie uszkodzisz łodzi ani domów tych stworzeń poniżej.

Kiedy jesteś na płytkiej wodzie, to normalne, że chcesz wytrymować silnik tak, aby nic się nie stało ze śmigłem. Ale kiedy to robisz, powoduje to, że pchnięcie niekoniecznie idzie w kierunku, w którym chcesz. Tak więc naprawdę musisz uważać, gdy jesteś na płyciznach.

Z tego powodu są zdecydowanie pewne korzyści, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa. Podnośnik pozwala na łatwiejszy dostęp do płycizn oraz bezpieczne wstawanie i wydostawanie się z płycizn.

Jeśli ryba, której szukasz, wypłynie na płyciznę, teraz wiesz, że będziesz w stanie podążać tam, gdzie idą, i nadal będziesz w stanie zdobyć „dużą rybę”. Podnośnik pomaga uniknąć uderzania śmigłem o dno łóżka, mieszając osad i powodując utratę przejrzystości, gdy próbujesz złapać tę rybę.

Czy jack plate poprawia moją prędkość?

Zależy to od wielkości Twojej łodzi, ale po zainstalowaniu tej płyty podnośnika możesz zauważyć, że Twoja łódź osiąga wyższe prędkości maksymalne. Powodem tego jest to, że jesteś w stanie dostosować podpórkę i jak głęboko lub płytko chcesz ją w wodzie.

Jeśli jesteś w dość spokojnej wodzie, chcesz wyciągnąć rekwizyt bardziej z wody, to pomoże ci uzyskać większą prędkość. Pomoże to nie tylko w zwiększaniu prędkości, ale także w zużyciu paliwa. Co jest zawsze korzyścią dla każdego żeglarza.

Ponieważ płyta podnośnika umożliwia podnoszenie i opuszczanie śmigła i silnika, pomaga to w zwiększeniu prędkości. Nie tylko będziesz mógł jechać szybciej, ale gdy masz podniesione śmigło, możesz zanurzyć śmigło w czystszej wodzie, co z kolei pomoże Twojemu silnikowi pracować jeszcze lepiej.

Dzięki podnoszeniu i opuszczaniu możesz uniknąć rzeczy w wodzie, które mogą potencjalnie spowodować uszkodzenie sprzętu, a także możesz dość szybko dostosować prędkość, korzystając z hydrauliki i/lub elektroniki . To urządzenie, które pomoże poprawić ogólne wrażenia na wodzie.

Połączenie płyty jack z kilkoma trymerami może jeszcze bardziej pomóc, gdy chcesz uzyskać większą prędkość i większą elastyczność na wodzie. Tak jak mówiliśmy wcześniej z czystą wodą, jest to coś, co naprawdę możesz zauważyć na swojej łodzi, zwłaszcza na płytkiej wodzie. Więc sprawdź to!

Jakie inne korzyści uzyskam z płyty jack?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób masz zamiar umieścić Power Pole z tyłu łodzi, ponieważ masz teraz tę płytkę przymocowaną do łodzi, nie martw się. Do płyty możesz przymocować Power Pole! Więc to może ci pomóc, jeśli martwisz się, że nie możesz mieć tej funkcji.

Szczerze mówiąc, kupując podnośnik, nie musisz się martwić o niektóre incydenty, w których potencjalnie może zostać złamany wał napędowy. To zdecydowanie nie jest coś, czego chcesz. Zwłaszcza jeśli kupujesz nową łódź.

Płyty Jack można dodać do nowych lub starych łodzi, dzięki czemu możesz już dodać je do swojej nowej łodzi lub możesz kontynuować swoją starą łódź i po prostu nauczyć starego psa nowych sztuczek.

Dzięki płytce podnośnika jest również bardzo pomocne w tworzeniu lepszego wyczucia i płynniejszej pracy. Musisz jednak uważać, bo jeśli podnosisz podnośnik zbyt wysoko, musisz mieć oko na ciśnienie wody, bo możesz ryzykować smażenie silnika, a to zdecydowanie coś, czego nie chcesz mieć się zdarzają, zwłaszcza jeśli masz nową łódź.

Podnieś swoją wydajność

Jak widzisz, jeśli jesteś kimś, kto pytał, czy powinieneś dostać jack plate, czy nie, istnieje wiele powodów, dla których powinieneś. W tym artykule powiedziano, że może to przynieść korzyści nie tylko Twojej łodzi, ale także Twojemu portfelowi.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz hydraulicznego czy elektronicznie zasilanego podnośnika, to zależy od Ciebie. Ale w oparciu o dostarczone informacje, nadal będziesz czerpać korzyści z manewrowania przez płycizny w sposób, o którym nigdy nie myślałeś, że możesz.

Jeśli jesteś duży w dołku, jest to również korzyść. Szybkość, oszczędność paliwa, zasięg, głębokość, wszystkie te rzeczy są dodawane do twoich doświadczeń, gdy jesteś na wodzie, szukając idealnego miejsca do łowienia, chcąc wygrać w turnieju, wszystko to z pewnością może pomóc w tych aspektach.

Wychodzenie na wodę to uspokajająca rzecz i zdecydowanie chciałbyś wiedzieć, że możesz ufać, gdy idziesz dalej i mieć nadzieję, że dostaniesz to, za co zapłaciłeś.

Jeśli jesteś kimś, kto chce odważyć się na płycizny i zobaczyć, co wcześniej przegapiłeś, nie ma nic lepszego niż ta płyta. Możesz poruszać się do przodu, a nawet umieścić swoje Power Pole z tyłu. Dzięki temu możesz wiedzieć, że będziesz mieć sprzęt, którego potrzebujesz, a także możliwość udania się w miejsca, o których nigdy nie myślałeś, że będą potrzebne.