Co mogę zrobić z pudrowym śniegiem?

Ocierając z czoła kropelkę zimnego potu, zatrzymujesz się i podziwiasz swoje dzieło. Cały front Twojej posesji został fachowo odśnieżony. Nie było to zbyt trudne, biorąc pod uwagę, że miałeś puszysty śnieg do pracy. Teraz, kiedy skończyłeś, chcesz zabawiać dzieci. Co można zrobić z puszystym śniegiem?

Oto, co możesz zrobić z puszystym śniegiem:

  • Stwórz śnieżny labirynt
  • Twórz śnieżne anioły
  • Zbuduj iglo
  • Zrób kilka zamków ze śniegu
  • Twórz pyszne szyszki śnieżne
  • Lub lody na śniegu

Chociaż puszysty śnieg nie sprzyja lepieniu bałwanów tak jak bardziej mokry, ubity śnieg, nie jest też całkowicie bezużyteczny. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat powyższych sześciu projektów (z których dwa są całkowicie jadalne), dzięki czemu możesz spędzić śnieżny dzień życia z dziećmi!

6 rzeczy do zrobienia dzisiaj z pudrowym śniegiem

śnieżny labirynt

Jeśli masz bardzo małe dzieci, jesteś w fazie, w której nie trzeba ich wiele zabawiać. Rozkoszuj się tym czasem, ponieważ nie potrwa to zbyt długo.

Gdy na ziemi jest puszysty śnieg, jest to idealny dzień na zrobienie śnieżnego labiryntu. Ponieważ odśnieżałeś już przednie podwórko, użyj podwórka bocznego lub podwórka na labirynt, ponieważ potrzebujesz obszaru z dziewiczym śniegiem.

Używając łopaty, stwórz ścieżkę z jednej strony podwórka aż do drugiej.

Następnie dodaj wiele zwrotów akcji, zakrętów i ślepych zaułków, aby znaleźć wyjście z labiryntu. Jeśli zmoczysz trochę puchu za pomocą węża ogrodowego lub nawet wiadra z wodą i kranu, możesz zbudować wysokie ściany w całym labiryncie, aby dodać dodatkowy stopień trudności.

Jednak nawet bez ścian labirynt śnieżny może nadal wzbudzać podziw Twoich dzieci. Jeśli masz na swojej ulicy inne młode niemowlaki, poproś ich rodziców o zgodę na wypróbowanie śnieżnego labiryntu na twoim podwórku.

Dzieciaki mogły się bawić godzinami przemierzając labirynt, a potem robiąc to ponownie. Upewnij się, że wymyślisz motywującą nagrodę, która zainspiruje dzieci do ukończenia. Duży, parujący kubek gorącego kakao z dużą ilością dodatkowych mini pianek to idealna nagroda dla niejednego dziecka.

Aniołki śnieżne

Puszysty śnieg jest idealny dla śnieżnych aniołów, znacznie bardziej niż wilgotniejszy, cięższy śnieg.

Robienie śnieżnych aniołów to jedno z tych klasycznych zimowych zajęć, którymi mogą się cieszyć zarówno dzieci, jak i dorośli. Znajdź inny obszar niezakłóconego śniegu, który idealnie pasuje do Twojej posesji. Następnie połóż się płasko na plecach.

Na początku trzymaj ręce i nogi przy boku, a następnie rozłóż je jednocześnie, kilka razy machając rękami i nogami. Ten ruch tworzy skrzydła anioła i podstawę ciała anioła.

Kiedy skończysz, powoli i delikatnie usiądź. Wstań i podejdź do miejsca, w którym stworzyłeś swojego śnieżnego anioła, aby nie zmiażdżyć swojego nowego stworzenia. Zawsze możesz pokryć śnieg w miejscu, w którym twoja stopa zrobiła odcisk.

Stworzenie śnieżnego anioła zajmuje około minuty, więc jak sprawić, by niecierpliwe dzieci były dłużej zaangażowane? To proste: udekoruj swojego śnieżnego anioła!

Z bezpieczną dla dzieci farbą w sprayu (którą możesz kupić w każdym sklepie z rękodziełem, a także w Internecie), spryskaj swojego śnieżnego anioła, aby miał trochę koloru. Będziesz mógł zauważyć wszystkie drobne szczegóły swojego śnieżnego anioła po pomalowaniu go sprayem.

Wtedy ty i dzieci możecie na zmianę dekorować swoje śnieżne anioły. Tak jak podczas robienia bałwana, możesz użyć akcesoriów, takich jak wyłupiaste oczy, marchewki, guziki, brokat, a nawet biżuteria, jeśli chcesz, aby Twój śnieżny anioł wyglądał szykownie. Po prostu nie używaj niczego, na czym ci zależy, ponieważ przebywanie na zimnie przez wiele dni nie będzie dobre dla większości biżuterii.

Igloo

Biorąc pod uwagę, że puszysty śnieg jest lekki, sypki i kruchy, nie wydaje się to dobrą bazą do zrobienia igloo. Miałbyś rację, tak nie jest. W tym poście mówimy o zwilżaniu sypkiego śniegu, aby był bardziej solidny. Wtedy opłaca się zbudować igloo.

Podsumowując ten post, zalecamy zbudowanie igloo w pobliżu źródła wody, takiego jak kran. Będziesz potrzebował wiadra z wodą (lub kilku wiader), ponieważ do pracy powinieneś mieć dużo mokrego śniegu.

Aby zbudować igloo, zmierz przestrzeń na swoim podwórku (potrzebujesz co najmniej 12 cali) i narysuj kontur.

Zbuduj podstawę ze śniegu, a następnie układaj mokry śnieg na mokry śnieg, aby utworzyć ściany. Pamiętaj, aby nie budować prostych ścian, ponieważ igloo są zakrzywione. Wejście do igloo powinno być węższe niż podstawa, ale nie tak ciasne, aby dzieci nie mogły bezpiecznie wejść lub wyjść.

Będziesz mamą lub tatą roku, kiedy zbudujesz dla dzieci ich własne igloo. Nie będą mogli się doczekać, aby w to zagrać i chwalić się tym wszystkim swoim znajomym. Nie zdziw się, gdy zajdzie słońce, a dzieci nadal nie będą chciały wychodzić z igloo!

Aby utrzymać igloo w dobrym stanie na drugi dzień zabawy jutro, zalecamy spryskanie zewnętrznej części wężem. To pozwoli igloo zestalić się przez noc.

Zamki śnieżne

Oto kolejna opłacalna aktywność dla młodszych dzieci: twórz zamki ze śniegu. Tak, zgadza się, powiedzieliśmy śnieżne zamki, a nie zamki z piasku.

Jeśli wiesz, gdzie znajduje się Twój letni sprzęt, wyciągnij kilka ulubionych przez dzieci foremek do zamków z piasku. Wypełnij formę śniegiem, a następnie zobacz, jak wyjdzie Twoje dzieło. W przypadku sypkiego śniegu kryształki śniegu mogą nie sklejać się wystarczająco dobrze, aby stworzyć rozpoznawalny kształt.

W takim przypadku przy odrobinie wody śnieg zbierze się znacznie lepiej. Twój śnieżny zamek będzie teraz miał o wiele więcej szczegółów. Podobnie jak w przypadku śnieżnych aniołów, ty i dzieci możecie pomalować śnieżny zamek i go udekorować.

Jeśli mały zamek ze śniegu go nie przetnie, zawsze możesz kupić większe formy, które są przeznaczone do użytku na śniegu. ten Stwórz zestaw zamkowy na Amazon to 10 cali. Forma została zaprojektowana tak, aby tworzyć stabilne kreacje śnieżne, które nie przewrócą się przy pierwszym silnym wietrze dnia.

Szyszki śnieżne

Szyszki śnieżne naprawdę wykorzystują lód jako podstawę, więc dlaczego nie odtworzyć tego przysmaku w zaciszu własnego domu z odrobiną śniegu?

Dzieci będą miały mnóstwo zabawy, przemierzając podwórko w poszukiwaniu śniegu. Zawsze zalecamy zakopywanie się w śniegu na kilka cali, zamiast używania śniegu z powierzchni. Głębszy śnieg jest dużo czystszy.

Sprawdź, czy śnieg na powierzchni jest czysty, tj. bez kamieni ani kawałków lodu. Niech dzieci wniosą śnieg do środka i przechowują go w zamrażarce, dopóki nie będzie potrzebny.

Następnie musisz zrobić syrop. Ponieważ stąd pochodzi smak szyszki śnieżnej, syrop musi być smaczny.

Aby zrobić aromat pomarańczowy, Uniwersytet Łyżka używa prawdziwej pomarańczy. Wyciśnij sok z pomarańczy. Należy zaopatrzyć się w około ¼ szklanki soku. Jeśli chcesz łagodniejszego smaku pomarańczy, użyj mniej soku.

Następnie połącz sok pomarańczowy z ¼ szklanki wody i 1/3r & D szklanka cukru, gotowanie składników w średniej wielkości rondelku. Po około 10 minutach składniki powinny stać się gęste i przypominające syrop.

Zdejmij syrop z płyty kuchennej, pozwól mu ostygnąć i wylej go na śnieg. Następnie podawaj.

Jeśli wolisz używać syropu truskawkowego, blog lifestylowy Mój mini poszukiwacz przygód łączy osiem uncji pokrojonych truskawek z filiżanką cukru i filiżanką wody. Ponownie wymieszaj i gotuj składniki, aż zrobią się syrop.

Aby usunąć kawałki truskawek, syrop można przepuścić przez sito lub sitko. Dla starszych dzieci i dorosłych możesz trzymać kawałki truskawek w środku.

Możesz nadać swoim szyszkom więcej kolorów Day-Glo za pomocą kilku kropli barwnika spożywczego.

Lody na bazie śniegu

Po co zatrzymywać się przy rożkach śnieżnych, skoro można zrobić lody również przy użyciu śniegu? Smaczne lody waniliowe wykorzystują tylko kilka składników, więc są szybkie w przygotowaniu i zdrowsze, ponieważ wiesz, co się z nimi dzieje.

Inspirujące oszczędności, blog lifestylowy, robi lody śnieżne z sześciu do ośmiu filiżanek śniegu. Ponownie ostrzegamy, aby używać tylko czystego, czystego śniegu, który ma kilka cali głębokości w stosie śniegu, jeśli planujesz zużyć śnieg. Potrzebujesz również pół szklanki cukru, łyżeczkę czystego ekstraktu waniliowego, szklankę mleka i posypkę do dekoracji.

Najpierw odmierz składniki, które nie są śniegiem, mieszając je ze sobą. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj bardzo zimnego mleka, a następnie zamroź.

Gdy śnieg znajdzie się w domu, wyjmij miskę do mieszania i zamieszaj śnieg. W miarę dalszego mieszania składniki nabiorą konsystencji lodów. Wrzuć kilka posypek, a następnie podawaj.

Lody na bazie śniegu topią się znacznie szybciej niż te kupione w sklepie, więc nie zwlekaj z jedzeniem, gdy tylko będą gotowe.

Końcowe przemyślenia

Puszysty śnieg jest dobry na dużo, nawet jeśli nie obejmuje to lepienia śnieżek lub bałwanów. Przy odrobinie wody możesz zrobić zamki ze śniegu lub igloo. Nie ma lepszego sposobu na robienie śnieżnych aniołów niż sypki śnieg.

Czuć się głodnym? Konsystencja puszystego śniegu sprawia, że ​​jest idealnym dodatkiem do domowych lodów czy rożków śnieżnych.

Teraz, gdy masz już mnóstwo pomysłów na wykorzystanie puchu, możesz tej zimy połączyć rodzinę w wyjątkowy sposób.