Chińskie kołowrotki wędkarskie: czy są tego warte?

W ostatnich latach pojawiło się wiele chińskich kołowrotków wędkarskich, które trafiły na internetowe rynki wędkarskie, a ludzie zastanawiają się, czy warto kupić te tanie komponenty do ich wędek. Chińska produkcja nie cieszy się dobrą opinią pod względem jakościale kołowrotki zazwyczaj można kupić za bardzo niską cenę, która kusi wędkarzy z ograniczonym budżetem.

Czy chińskie kołowrotki wędkarskie są tego warte? W większości przypadków chińskie kołowrotki wędkarskie nie są warte zachodu ze względu na słabą kontrolę jakości i ich podatność na korozję, szczególnie w warunkach słonej wody. Jednak do codziennego, lekkiego lub okazjonalnego użytku chińskie kołowrotki mogą być opcją, w której jakość nie jest tak ważna.

Chińskie kołowrotki wędkarskie mogą być warte wypróbowania w niektórych sytuacjach, ale w innych lepiej jest kupić kołowrotek wędkarski marki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o chińskich kołowrotkach wędkarskich i czy warto go kupić.

Chińskie bębny są łatwe do znalezienia w Internecie

Jeśli wejdziesz na jakikolwiek duży rynek cyfrowy, taki jak eBay, Ali Baba czy Amazon, znajdziesz wiele dostępnych kołowrotków wędkarskich, które nie mają rozpoznawalnej nazwy marki, mimo że podejrzanie przypominają koniec kołowrotków wędkarskich.

Te kołowrotki często są po prostu podawane jako numer modelu, a nie nazwa marki (link do Ali Baby) i będzie pochodzić z różnych chińskich firm produkcyjnych. Będą również przyciągać wzrok, ponieważ zwykle kosztują jedną trzecią ceny swoich podobnych do siebie konkurentów.

Chińskie bębny mają zwykle ceny w przedziale od 10 do 25 USD, podczas gdy ich markowi konkurenci biegają wszędzie od 50 dolarów do setek dolarów (porównaj ceny na Amazon).

Ci rybacy, którzy szukają ogólnie dobrej okazji, mogą kupić chiński kołowrotek właśnie tam, gdy tylko zobaczą cenę i poczują się szczęśliwi w tej okazji, ale mądrze jest oprzeć się impulsowi i zrobić trochę więcej kopania. Istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę w przypadku chińskich kołowrotków wędkarskich, poza ceną.

Czytać  Czy ryby częściej gryzą w słoneczne lub pochmurne dni?

Chińskie kołowrotki wyglądają dobrze, ale działają słabo

Chińskie kołowrotki wędkarskie mogą być kuszącym wyborem podczas przeglądania kołowrotków wędkarskich online ze względu na ich elegancki wygląd zewnętrzny, który naśladuje droższe kołowrotki, ale wygląd to nie wszystko, a każdy, kto kupi jeden z tych kołowrotków, może przekonać się o tym z pierwszej ręki. Istnieje kilka ogólnych powodów, dla których chińskie kołowrotki wędkarskie działają gorzej niż inne typy:

  • Słabe materiały budowlane: Chińskie kołowrotki wędkarskie są często uważane za tandetne, ponieważ są wykonane z tanich materiałów, takich jak plastik, a nie obrabianego aluminium lub mosiądzu. Metal, który zawierają, jest cienki i łatwo ulega uszkodzeniu.
  • Tolerancje: Chińskie kołowrotki wędkarskie nie są tak tolerancyjne w trudnych warunkach wędkarskich, jak kołowrotki wyższej jakości, takie jak strefy surfowania w słonej wodzie. Te kołowrotki szybko korodują pod wpływem słonej wody ze względu na tańsze metale zawarte w ich produkcji.
  • Długość życia: Ogólnie rzecz biorąc, chińskie kołowrotki wędkarskie nie wytrzymują tak długo, jak ich markowi konkurenci i są bardziej podatne na awarie we wczesnym okresie życia, zmuszając wędkarza do ich przedwczesnej wymiany. Niektóre z tych bębnów są objęte gwarancją, ale w przypadku wielu ofert jest to przypadek kupujących, strzeż się.

Oprócz ogólnych problemów jakościowych dotyczących chińskich kołowrotków wędkarskich, są one również narażone na poważne wady, takie jak przyklejanie się guzików czy przyklejanie hamulca. Są to problemy, które mogą ostatecznie doprowadzić wędkarza do zgubienia zdobyczy lub złamania wędki.

Kiedy chińskie kołowrotki nie mają wartości

Dla tych rybaków, którzy planują dużo łowić kołowrotkiem przez cały rok w różnych środowiskach, chiński kołowrotek nie ma tak dużej wartości.

Kiedy zagłębisz się w hobby, będziesz szukał sprzętu wyższej jakości niż zazwyczaj oferują chińskie kołowrotki, i nie dostaniesz wysokiej jakości kołowrotka baitcaster za trzydzieści dolców, niezależnie od kraju pochodzenia. Dzieje się tak, ponieważ trudno jest wyprodukować skomplikowane mechanizmy stosowane w kołowrotku baitcaster za niską cenę przy użyciu dobrych materiałów.

Czytać  Czy możesz używać wędki z jeziora w oceanie?

Jeśli masz zamiar dużo łowić, chińskie kołowrotki nie będą warte zachodu, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał je wymienić, a podróbki kosztują więcej w zamianach niż kupowanie przyzwoitego, ale droższego kołowrotek musiałby na początku kosztować.

Chińskie kołowrotki są również kiepskie, jeśli jesteś wędkarzem słonowodnym, ponieważ te niższej jakości materiały użyte do budowy tych kołowrotków nie wytrzymują dobrze w warunkach słonej wody i istnieje duże prawdopodobieństwo, że w rezultacie będziesz walczył z korozją.

Chińskie kołowrotki wędkarskie nie są bezużyteczne

Pomimo kiepskiej reputacji, podróbki chińskich kołowrotków wędkarskich nie są całkowicie bezużyteczne. Istnieje wiele przypadków, w których chciałbyś mieć zapasowy kołowrotek wędkarski, ale nie chcesz raz płacić najwyższego dolara. Oto kilka scenariuszy, które byłyby odpowiednie do zakupu kilku chińskich kołowrotków wędkarskich:

  • Kołowrotki zapasowe: Jeśli gościsz duże grupy w domku nad jeziorem lub domku na plaży i potrzebujesz mieć gotowe wędki dla gości, chińskie kołowrotki mogą być dobrym sposobem na zamontowanie wielu wędek na raz bez konieczności wydawania mnóstwa pieniędzy.
  • Kołowrotki dla dzieci: Dzieci mogą wyrosnąć z łowienia ryb jako hobby lub łatwo zgubić wędki za burtą, ucząc się prawidłowego rzutu. Wyposażenie wędzisk dziecięcych w tanie kołowrotki oznacza, że ​​jeśli kołowrotek zostanie uszkodzony lub zgubiony, nie stracisz tak dużo pieniędzy.
  • Wędkarstwo okazjonalne lub okazjonalne: W przypadku kołowrotków wędkarskich, które nie będą obciążone lub nie będą używane bardzo często (może kilka razy w roku), łatwiej jest użyć tańszych chińskich kołowrotków wędkarskich, ponieważ raczej nie zauważysz dużej różnicy w zarzucaniu, podczas gdy bardziej doświadczony lub doświadczony rybak byłby bardziej wymagający.
  • Lekkie wędkarstwo słodkowodne: Chińskie kołowrotki wędkarskie mogą być odpowiednim wyborem do łowienia małych ryb panfish, takich jak bluegill lub crappie, ponieważ nie są one zmuszone do znoszenia dużego obciążenia roboczego i nie są narażone na korozyjne środowisko morskie.
Czytać  Czy wrzucanie rybich wnętrzności do wody jest nielegalne?

Alternatywy dla kupowania chińskich kołowrotków wędkarskich

Dla tych wędkarzy, którzy łowią w warunkach, do których chińskie kołowrotki nie byłyby odpowiednie, dostępne są inne opcje, w których można kupić lepszy kołowrotek, a mimo to zaoszczędzić pieniądze.

Oto kilka alternatyw dla zakupu taniego chińskiego kołowrotka wędkarskiego:

  • Kup używane: Rybacy cały czas ulepszają swój sprzęt i są szanse, że uda Ci się znaleźć wysokiej jakości kołowrotek ze znaczną zniżką. Ogłoszenia w gazetach i ogłoszenia online, takie jak Craigslist lub rynki Facebooka, są dobrym miejscem do szukania sprzętu używanego. Jednak prawdopodobnie nie otrzymasz żadnej gwarancji.
  • Sprzedaż w sklepach outdoorowych: Kiedy pojawiają się nowe modele kołowrotków, nieco starsze modele są często wycofywane z produkcji, a następnie sprzedawane z dużym rabatem w detalicznych sklepach sportowych. Często sprawdzaj wyprzedaże, aby uzyskać dobre oferty lokalnie. Z paragonem z lokalnego sklepu nie powinieneś mieć problemu z uzyskaniem zwrotu pieniędzy lub wymiany, jeśli masz problemy.
  • Sprawdź online: Chociaż możesz znaleźć wiele tanich chińskich bębnów online na stronach takich jak eBay lub Amazon, są też często używane bębny marki dostępne w dobrym stanie od renomowanych dostawców.

Chińskie wędki są rzucane, w zależności od Twoich potrzeb wędkarskich

Chińskie wędki mogą być dobrą wartością dla tych, którzy nie wymagają wysokiej jakości sprzętu wędkarskiego, takich jak dzieci lub okazjonalni rybacy. Ale dla poważnych wędkarzy, którym zależy na mocnych, trwałych materiałach i kontroli jakości podczas procesu produkcyjnego, powinni szukać swoich kołowrotków gdzie indziej.