Bass Boat vs Fishing Boat: Jaka jest różnica?

Jeśli byłeś ciekawy różnicy między łodzią do okonia a łodzią rybacką, nie szukaj dalej. Po napawaniu się tymi informacjami będziesz mógł mieć pewność, że dokonasz wyboru dotyczącego swojej łodzi.

Główną różnicą między łodzią basową a łodzią rybacką jest przestrzeń. Na łodzi rybackiej jest więcej miejsca dla ludzi niż na łodzi basowej. Często łodzie basowe mają lepszą opcję, jeśli chodzi o studnie mieszkalne i przestrzeń magazynową.

Ale co jeszcze jest inne? Skąd wiesz, czy wybierasz łódź do okonia, czy łódź rybacką? Jedynym sposobem na odpowiedź jest ciągłe przewijanie tego artykułu, w którym znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Postaramy się poruszyć główne części, które są ważne przy wyborze łodzi, którą chcesz kupić.

Zakwaterowanie

Jeśli próbujesz znaleźć coś, co będzie miało lepszą opcję do wyjścia na wodę i łowienia ryb, to jest całkiem oczywiste, dlaczego trafiłeś w to miejsce. Jeśli chodzi o niektóre zakwaterowanie, to jest zupełnie inaczej między nimi.

Z łodzią basową mają platformy zarówno z przodu, jak i z tyłu łodzi, które umożliwiają tam rzucanie. Są też miejsca, w których można dodać krzesła wędkarskie. Chociaż najwięcej, co można wygodnie zmieścić, to trzy. Jest też miejsce do przechowywania sprzętu i innego sprzętu.

Większość łodzi basowych zawiera napowietrzany pokładowy zbiornik na ryby. Jest to więc zdecydowanie świetny dodatek do posiadania, gdy wybierasz się na wodę, aby zrobić dobre wędkowanie.

Przesiadając się na łódź rybacką, jest zdecydowanie więcej miejsca, aby móc mieć więcej ludzi. Łodzie rybackie są w stanie wygodnie pomieścić osiem osób na łodzi. Zwykle mają też ochronną przednią szybę. Większość z tych łodzi jest powszechnie używana do uprawiania sportów wodnych lub dziennych rejsów. Są zdejmowane elementy, a także wiele miejsc do przechowywania. To sprawia, że ​​poruszanie się jest nieco łatwiejsze.

Inne rzeczy, które możesz uzyskać dzięki łodzi wędkarskiej / narciarskiej, to wbudowane stojaki na narty, podwyższone platformy, a nawet możesz dodać lub usunąć kilka krzeseł wędkarskich, w zależności od sportu, który zamierzasz robić dzień.

Składowanie

Kiedy patrzysz na układ zarówno basu, jak i łodzi rybackiej / narciarskiej, możesz zauważyć, że z pewnością jest o wiele więcej miejsca przydzielonego w łodzi rybackiej.

Łódka basowa ma schowek, który jest przeznaczony głównie na główny sprzęt, który zamierzasz zabrać ze sobą na wodę. Obejmuje schowek na wędki, schowek na sprzęt, szafki i studnie. Ogólnie rzecz biorąc, schowki na łódź basową mogą pokryć większość pleców, jeśli nie ma więcej niż kilka osób na łodzi. Z drugiej strony zależy to również od modelu łodzi basowej.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w łodziach do okonia jest miejsce do przechowywania złowionych ryb, więc jest to coś, z czym ta druga łódź niekoniecznie jest wyposażona, chyba że masz jakąś specjalną łódź.

W przypadku łodzi rybackich jest wiele miejsc, które wybrali do przechowywania, co pomogło w zwiększeniu przestronności łodzi rybackich / narciarskich. Zwykle, ponieważ są one wykorzystywane do uprawiania sportów wodnych, będzie dużo miejsca na kamizelki ratunkowe, czasami przekąski i flagi. Może być również miejsce na wędki.

Kiedy patrzysz między nimi, tak naprawdę zależy to od tego, czy wybierasz się na turnieje, czy też używasz tej łodzi na trochę czasu z rodziną. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania w celach rozrywkowych, to łódź rybacka jest miejscem, do którego chcesz się udać. Na turnieje z pewnością byłaby to łódź basowa.

Moc

Kiedy zamierzasz poszukać mocy, która kryje się za łodzią, przekonasz się, że łódź basowa będzie miała silnik do trollingu o dużej mocy. Ponieważ są mniejsze, zapewnią ci moc, której potrzebujesz, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz w odpowiednim czasie. Idealne, jeśli jesteś kimś, kto szuka tej dziury.

Łodzie basowe zazwyczaj mają silniki zaburtowe na wypadek, gdyby trzeba było zabrać ze sobą na wodę inną osobę.

Dzięki łodziom wędkarskim/narciarskim będziesz wiedział, że będziesz mieć komfortową jazdę bez względu na prędkość, z jaką jedziesz. To z pewnością będzie również potężne, ale wystarczająco elastyczne, aby mieć narciarzy lub bulwy za łodzią wzdłuż wody.

Zazwyczaj nie chcesz przekraczać 150 koni mechanicznych, jeśli chodzi o silnik, szczególnie w odniesieniu do tych, którzy są ciągnięci z tyłu. Nie chcesz iść za daleko ani za nisko, ponieważ to z kolei może spowodować więcej obrażeń niż w rzeczywistości pomóc ci dotrzeć tam, gdzie potrzebujesz.

Dlatego upewnij się, że kiedy planujesz zakup łodzi – zwłaszcza jeśli jest ona używana, sprawdź etykietę po wewnętrznej stronie łodzi, która pokazuje maksymalną pojemność, jaką możesz mieć w odniesieniu do mocy.

Manewrowość

Kiedy cofasz się i patrzysz na opcje, o których już mówiliśmy, jedna rzecz, która prawdopodobnie jest najważniejsza, to zwrotność łodzi. W związku z tym istnieje wiele opcji.

Jeśli chodzi o płytkie i wzburzone wody, najlepszą opcją będzie łódź basowa. Kiedy zaczyna się wzburzona woda, łódź wędkarska / narciarska nie jest tak solidna i niezawodna jak druga. W związku z tym równie ważne jest, aby pamiętać, że łódź na ryby / narty będzie lepsza w poruszaniu się po wodzie w odniesieniu do ostrzejszych zakrętów.

Łodzie F/S są powszechnie używane do sportów wodnych, więc na pewno ma sens, aby były w stanie dobrze skręcać w porównaniu z innymi łodziami. Łodzie rybackie są w stanie dobrze ślizgać się w locie, ale mają też prawdopodobieństwo odbijania się od wody w trakcie rejsu, po prostu ze względu na kształt kadłuba i wyważenie sprzętu.

Małe łodzie basowe są mocne i lepiej reagują na wzburzoną wodę, zwykle dzięki dodatkowej płycie podnośnika, która umożliwia zmianę głębokości śruby napędowej. Możesz również dodać płytę podnośnika do swojej łodzi F/S, ale zazwyczaj do łodzi dodaje się kilka stojaków na sprzęt i inne rzeczy. Upewnij się więc, że znasz miejsca, w których wszystko pójdzie, zanim zdecydujesz się zainstalować płytę podnośnika.

Dokonaj wyboru

Jak to zostało powiedziane, gdy czytaliśmy ten artykuł, to naprawdę będzie zależeć od tego, dokąd zmierzasz z łodzią. Jeśli wybierasz się na jakieś turnieje, to jest coś, dla czego chciałbyś zajrzeć do łodzi basowej. Zapewniają odpowiednią pojemność, a także moc i przestrzeń, których potrzebujesz, aby uzyskać najlepsze wrażenia basowe.

Jeśli szukasz łodzi, z której będziesz korzystać z rodziną do uprawiania sportów wodnych lub po prostu wybierz się na przejażdżkę, aby wypłynąć i obejrzeć zachód słońca lub po prostu spędzić trochę czasu na wodzie , to będzie najlepszy zakład. Jeśli od czasu do czasu łowisz ryby, to również jest świetna opcja. Widząc, jak byłoby to wykorzystywane głównie do rozrywki niż do wędkowania.

Wybór należy do Ciebie, ale w rzeczywistości nie ma możliwości popełnienia błędu, jeśli wiesz, jaki będzie cel Twojej łodzi. Dzięki temu możesz podjąć pewną decyzję, że wybierzesz odpowiednią dla siebie łódź.

Pływanie łódką jest zdecydowanie bardziej relaksujące niż inne zajęcia, które możesz wykonywać na świeżym powietrzu. Tak więc, czy to dla rodziny, czy do użytku osobistego, każdy znajdzie coś dla siebie i to jest wspaniała cecha tych łodzi. Możesz znaleźć łódź, którą będziesz miał przez wiele lat.