9 najlepszych napędów napędowych dla początkujących, które są niedrogie i niezawodne

Jeśli dopiero zaczynasz kupować napędy, to zrozumiałe, że kupując napęd nie będziesz wiedział od czego zacząć. Istnieje wiele napędów napędowych i większość producentów powie, że ma najlepsze.

Oto 9 napędów, które są świetnymi silnikami na początek:

 1. Nitro 200
 2. Minisamolot górny 80
 3. Parajet Zenith
 4. Maverick
 5. Tom 3
 6. Falco
 7. Skaut Jeden
 8. Przygoda Skauta NXT
 9. Vittorazi Moster 185*

Jeśli potrzebujesz napędu, który jest niedrogi i niezawodny, skonsultuj się ze swoim trenerem – jeśli taki posiadasz. Większość akademii treningu paramotorowego chce, aby ich uczniowie byli bezpieczni, dlatego zawsze zasugerują najlepszy ruch początkujący.

Mają też duże doświadczenie w wyborze najlepszego i najbardziej niezawodnego silnika dla siebie. Wiedzą, o czym mówią.

Jeśli jednak nie masz trenera, oto niektóre z najpopularniejszych silników. Istnieją różne modele i ulepszenia w zależności od marki.

Teraz wiele osób wskazuje na tę listę i podnosi brew na fakt, że żadna z nich nie jest używana. Paramotoring to sport ekstremalny, który jest również bardzo drogi i naprawdę nie jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie działalności z ograniczonym budżetem. Mając to na uwadze, możesz znaleźć mnóstwo używanych napędów, które są w świetnym stanie, ale bądź ostrożny, gdzie możesz zaufać. Możesz dostać naprawdę stary sprzęt, na którym postawisz swoje życie.

Nitro 200

To świetny silnik! Super niezawodny. Ten silnik jest bardzo lekki. To jest o 55 funtów z paliwem w środku. (bez paliwa chodzi o .) 42-45 funtów.) Dobrze utrzymany, ten silnik może wytrzymać około 175 godzin bez czkawki. Nie gwarantuje to, że Twój silnik wytrzyma tak długo, ale jest to możliwe.

Nitro 200 ma limit wagi około 230 funty. Nawet jeśli prawdopodobnie może pomieścić więcej, jakość twojego lotu spadnie, jeśli będziesz cięższy.

Ten silnik jest świetnym rozrusznikiem, ponieważ jest nie tylko lekki, ale ma również dobry ciąg; w zależności od modelu.

Notatka: Każdy nowy silnik będzie kosztował około $7000-9000 $. Skrzydła kosztują około 3000-4000 USD Nowy.

Różne modele Nitro 200

Nowe Nitro 200

 • Koszt (Nowy) : 6 795 $
 • Pchnięcie: 165 funtów
 • Masa silnika: 25 funtów
 • Całkowita waga maszyny: 42 funty

Podwozie magnezowe Nitro 200 „Delta”

„Delta” ma podobną charakterystykę do Nowego Nitro, z zaledwie kilkoma poprawkami i funkcjami. Nadal jest lekki, ale materiały użyte do jego budowy są tylko nieco inne.

Należy pamiętać, że zakupiony samolot musi być dostosowany do Twojego waga wzrost, i twój poziom siła. Jeśli jesteś dużym mężczyzną, będziesz potrzebować czegoś z nieco większą siłą.

Jeśli jesteś osobą mniejszą, potrzebujesz czegoś lżejszego z delikatnym pchnięciem. Chociaż te modele są świetnymi modelami, wszystko będzie zależeć od tego, z czym jesteś w stanie sobie poradzić.

„Ta magnezowa rama jest sztywniejsza i mocniejsza niż aluminium lotnicze, a jednocześnie zaprojektowana z myślą o pilotach nastawionych na budżet, którzy nadal cieszą się niezawodną maszyną o wysokim stosunku mocy do masy, która jest zarówno estetyczna, jak i ergonomiczna. “

PrzygodaToyStore.com

 • Koszt (Nowy): 7150-8050 USD
 • Masa silnika: 44-47 funtów
 • (Inne pomiary są mniej więcej takie same jak w przypadku Nowego Nitro)

Podwozie Nitro 200 Titanium „Race V2”

Będzie to wyglądać bardzo podobnie do „Delty”. Będzie kilka zmian w wadze i koszcie, ale jest stosunkowo to samo. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę różnicę w masie silnika.

Pamiętaj, waga jest ważna, ponieważ niektórzy ludzie są silniejsi od innych i sprawniejsi. Stosunek wagi do siły powinien być w stanie poradzić sobie z każdym napędem, z którym się poruszasz.

Po wylądowaniu trudno będzie utrzymać się na nogach, jeśli silnik jest zbyt ciężki.

 • Koszt (Nowy): 7945-8745 USD
 • Masa silnika: 42-45,5 funta
 • (Inne pomiary są mniej więcej takie same jak w przypadku Nowego Nitro)

„…[has]…wyprofilowane drążki mocowania silnika dla lepszego komfortu i mniejszego przenoszenia drgań, lepsza geometria, mocniejsze i prostsze mocowanie drążków wahacza oraz zwiększone marginesy bezpieczeństwa śmigła.”

PrzygodaToyStore.com

Minisamolot górny 80

Ten silnik jest bardzo lekki, co oznacza, że ​​jest świetny dla tych, którzy nie mogą nosić tak dużo. Chodzenie z nim na plecach to pestka i bardzo ułatwia start.

Notatka: Jeśli używany silnik jest sprzedawany za mniej niż połowę ceny rynkowej, prawdopodobnie tracisz na jakości. Nie kupuj skrzydła za mniej niż 1500$ lub silnik za mniej niż 4000 dolarów.

 • Koszt (Nowy): około $5200
 • Masa silnika: 39,5 funta
 • Pchnięcie: 128 funtów

Miniplane Top 80 to całkiem niezawodny model. Przy odpowiedniej konserwacji wytrzyma bardzo długo. Jest to stosunkowo popularny model ze względu na niskie wibracje i niskie zużycie paliwa. Jego części są również łatwo dostępne.

Parajet Zenith

Wspaniałą rzeczą w Zenith jest to, że jest bardzo przenośny. Jest znacznie lżejszy niż Volution 3 i posiada ramę w całości wykonaną na maszynie CNC.

W Zenith nie ma ręcznie robionych części. Wszystko za pomocą maszyny, która jest dobra, bo zapewnia bezpieczeństwo i precyzję.

 • Koszt (Nowy): 4 575,00 $ – 9 300,0 $
 • Pojemność paliwa: 12,5 l (3-3,5 godz.)

Możesz go zdemontować na tyle, aby zmieścił się w samochodzie, lub możesz go zdemontować całkowicie bez użycia narzędzi.

Dobrą rzeczą jest to, że podczas podróży można je rozłożyć w kilku walizkach, aby dopasować je do specyfikacji podróży samolotem. Więc świetnie nadaje się do podróży.

Przykładem tych wspaniałych funkcji jest zginanie lub łamanie jakichkolwiek elementów, (o ile masz zapasowe) można je łatwo wymienić na polu, ponieważ nie ma potrzeby używania żadnych narzędzi

Maverick

Montaż tego napędu jest prosty. Rama jest bardzo sztywna i wytrzymała, mimo że jest nieco cieńsza niż zwykle.

Rama wykonana jest z tytanu, który prezentuje się naprawdę dobrze. Zwróć uwagę, że producent podaje, że ten model jest dla osób na poziomie średniozaawansowanym.

Jest jednak na tej liście ze względu na to, jak wspaniały jest to model. Masz również wybór silnika, który zmienia się niezależnie od tego, czy jest pośredni, czy nie.

 • Koszt (Nowość): 8 125 USD
 • Pojemność paliwa: 10 l (2-2,5 godz.)
 • Masa silnika: 54 funty

Przy dokonywaniu wyboru należy wziąć pod uwagę wiele różnych marek i modeli napędów. Wszystkie wymienione napędy są nie tylko sprzedawane przez ich producentów, ale również sprzedawane z drugiej ręki.

Warto zastanowić się nad zakupem używanego napędu, gdyż napęd został już dotarty i będzie łatwiejszy w nauce dla początkującego. Nowy warto kupić tylko, jeśli jesteś doświadczonym pilotem.

Notatka: Maverick to jeden z najwyższej jakości napędów, jakie można kupić i lata jak marzenie.

Za aktualną cenę Maverick Paramotor kliknij tutaj.

Tom 3

Ten jest naprawdę mocny, więc miej to na uwadze, gdy szukasz napędu do zakupu. Z tego powodu jest świetnym początkującym, ponieważ może poradzić sobie z wieloma dużymi uderzeniami.

 • Koszt (Nowy): $4328
 • Pojemność paliwa: 14 l (3-3,5 godz.)
 • Masa silnika: 66 funtów

Nie jest zbyt lekki, więc może to stanowić problem. Jednak niektórzy twierdzą, że dobrze jest zacząć od silnika, który jest cięższy, aby nabrać siły w nogach. Przekonasz się, że po przełączeniu silników możesz latać lepiej niż wcześniej, ponieważ silnik nie jest tak ciężki.

Dla aktualnej ceny i dostępności Tom 3 kliknij tutaj.

Falco

Falco wyróżnia się spośród innych, ponieważ ma koła. Istnieje również możliwość posiadania dwóch miejsc zamiast jednego. Falco to trójkołowiec i chociaż jest drogi, $3150 warto kupić.

Może się okazać, że trudniej jest latać z dwiema osobami niż z jedną, ale jest to dobra opcja, jeśli nie masz nic przeciwko lataniu z inną osobą – lub chciałbyś z kimś pojechać.

To może być dobra opcja dla początkujących, zwłaszcza dla tych, którzy boją się latać po raz pierwszy na motoparalotniach. Możesz nie chcieć tego modelu, jeśli chcesz doświadczyć biegania, w którym twoje stopy z gracją unoszą się nad ziemią.

Zaletą tego specjalnego modelu jest to, że nie musisz biegać, aby wystartować. Niektórzy ludzie wolą nie mieć czegoś przypiętego na plecach podczas biegu. Falco jest świetny dla osób, które chcą latać bez ciężaru. Jest bardziej relaksujący i dużo mniej stresujący.

Wiele osób naprawdę kocha trójkołowiec, a ja wiem, że go wolę. To sprawia, że ​​przejście z ziemi na niebo jest dużo łatwiejsze dla twojego ciała.

Za aktualną cenę Parajet Falco kliknij tutaj.

Skaut Jeden

Skaut ma świetne opinie na temat paralotni, dobrą ergonomię, zbalansowaną konstrukcję, a Twój lot jest szybszy. Trwa to długo i możesz też później dokonać ulepszeń, jeśli chcesz.

 • Koszt: $3750
 • Pojemność paliwa: 12-18 L

„Muszę przyznać, że latanie było jak narkotyk. Latałem tym tylko raz, ale nie mogłem przestać o tym myśleć i po prostu czułem, że jest WŁAŚCIWY. Czuję się tak blisko swobodnego latania, jak bym się kiedykolwiek spodziewał po silniku. Bardzo bardzo dobrze.”

Klient Scout

Scout One ma kierownicę hybrydową. Kierownice hybrydowe świetnie nadają się do freestyle, acro i termalingu. Wielu twierdzi, że uczucie latania jest jak najbardziej zbliżone do latania swobodnego.

Widziałem faceta, który jeździł na przełaj w jednym z nich i poszło świetnie. Jeździł cały dzień i zatrzymywał się tylko po benzynę i jedzenie. Był dość zmęczony po uderzeniu w turbulencje, ale niektóre pomniejsze napędy nie byłyby w stanie poradzić sobie z taką podróżą. Jeśli wybierzesz skauta na swój pierwszy napęd, nie będziesz zawiedziony.

Model ten posiada również duży wybór silników, które można na nim umieścić. Oto twój wybór silnika do tego:

 • Vittorazi Moster Plus (wspomniany nieco wcześniej bardziej szczegółowo)
 • Atom 80
 • Polini 250
 • Corsair Blackbull 235

Aby bliżej przyjrzeć się i zobaczyć aktualną cenę Scout One Paramotor kliknij tutaj.

Przygoda Skauta NXT

Ten model jest ulepszeniem do Scout One. Rama jest idealnie pionowa, dzięki czemu czujesz się komfortowo przed startem. Po zdjęciu rama pozostaje pod kątem dla wygody.

 • Koszt: $4850
 • Pojemność paliwa: 19 L

Wybór początkowego napędu napędowego zależy od Twoich preferencji. Większość napędów jest bardzo podobna w działaniu z niewielkimi zmianami w zakresie komfortu, prędkości, wagi itp.

Chodzi o to, z czym sobie poradzisz i czego szukasz.

Do tego modelu łatwo się wsiada i wysiada. Główny pasek deski siedziska przesuwa się przez szeklę umożliwiając całkowite złożenie siedziska. Siedzisko będzie podążać za tobą, gdy podniesiesz kolana, aby wsiąść i wysiąść.

Ciężar w tym modelu został przeniesiony na talię, a nie na wysokość ramion. To sprawia, że ​​plecak wydaje się lżejszy.

Ze względu na rozkład masy możesz biegać szybciej. Możesz biegać szybciej i szybciej wznosić się w niebo.

Możesz znaleźć Scout NXT Paramotor tutaj.

Vittorazi Moster 185

Jest to tylko silnik, ale wiele napędów ma możliwość zainstalowania na nim tego silnika. Wiem, że ten nie jest samodzielnym napędem, ale ponieważ jest stosowany w wielu modelach, poświęciłem chwilę, aby to wyjaśnić.

Jeśli chcesz jeździć w dobrym stylu, ten model jest cichszy i wykonany tak, aby ciała obce nie mogły dostać się do wnętrza i zniszczyć silnika. Jest to zabezpieczenie dla Ciebie, a także funkcja, która zwiększy żywotność Twojego napędu.

Notatka: Kupując używany silnik, musisz uważać na to, jak nisko zapłacisz za zakup. Nie chcesz kupować silnika, którego cena spadła o ponad połowę.

Unikalną cechą Vittorazi jest konstrukcja śmigła. Ze względu na swoją budowę kręci się znacznie szybciej niż przeciętne śmigło. Kształt pozwala śmigłu poruszać się z większą prędkością.

Ten model jest gładki, nieskazitelny i po prostu fantazyjny. Dobrze jeździ i jest pożądanym wyborem dla silnika.