9 małych narzędzi ratujących życie, których potrzebujesz do każdej aktywności na świeżym powietrzu

„Bądź przygotowany” i „oczekuj nieoczekiwanego” to dwa znane zwroty, które prawdopodobnie słyszałeś wcześniej, ale są one szczególnie ważne, jeśli chodzi o wędrówki, biwakowanie lub inne zajęcia na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby znać podstawy (przyprowadź kumpla, miej plan awaryjny i przygotuj się na pogodę) i miej pod ręką te małe narzędzia do ratowania życia, na wypadek, gdybyś ich potrzebował. W końcu lepiej mieć te rzeczy i ich nie potrzebować, niż potrzebować tych rzeczy i ich nie mieć.

Służba Parku Narodowego sugeruje: przynosząc dziesięć niezbędnych rzeczy z tobą, gdy wybierasz się na jakąkolwiek wycieczkę lub wycieczkę na świeżym powietrzu. Wśród tych niezbędnych elementów są ochrona przeciwsłoneczna (okulary przeciwsłoneczne, krem ​​​​przeciwsłoneczny i czapka), izolacja (kurtka, czapka i rękawiczki) oraz schronienie awaryjne (namiot, plandeka lub biwak).

Małe narzędzia ratujące życie:

Oto kilka sugestii dotyczących narzędzi ratujących życie, które warto mieć przy sobie na świeżym powietrzu.

1. Gwizdek ratunkowy
2. Narzędzie wielofunkcyjne
3. Apteczka
4. Pasta ognista lub kostki do rozpalania
5. Tabletki do dezynfekcji wody
6. Racje żywnościowe lub przetrwania
7. Kompas i mapa topograficzna
8. Lustro sygnału
9. Latarka lub latarka czołowa
Małe narzędzia ratujące życie

Źródło obrazu: Pixabay

Gwizdek ratunkowy

Gwizdki są nie tylko dla sędziów, ale są również dla osób, które potrzebują prostego, malutkiego narzędzia, które pomoże w każdej awaryjnej sytuacji na zewnątrz, gdzie ludzie są nieliczni i daleko. Ostrzeże każdy zespół ratowniczy o twoim niebezpieczeństwie. Nie kupuj jednak tylko starego gwizdka; kup taki, który jest pozbawiony grochu, w jasnych kolorach (co jest dobry dla widoczności) io jakości sędziowskiej, abyś mógł być słyszany w dowolnym miejscu. Upewnij się, że trzymasz go przy sobie lub swoim sprzęcie, aby mieć do niego łatwy dostęp.

Czytać  7 najlepszych ubezpieczeń podróżnych obejmujących piesze wycieczki

Narzędzie wielofunkcyjne

Kiedy do tego dojdzie, będziesz chciał mieć jakiś nóż lub narzędzie wielofunkcyjne w Twojej torbie. Niektóre narzędzia wielofunkcyjne są dostarczane z nożem, ale to osobista decyzja, czy kupisz narzędzie wielofunkcyjne z nożem, czy bez. Posiadanie jednego przy sobie, bez względu na to, co pomoże ci wyjść z trudnej sytuacji, na więcej niż jeden sposób. Może to być na przykład narzędzie do rozpalania ognia lub narzędzie do samoobrony, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Apteczka

Apteczka

Źródło obrazu: Pixabay

W przypadku każdej aktywności na świeżym powietrzu ważne jest, aby mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy. Upewnij się, że masz jeden z podstawowymi: krem ​​antyseptyczny, gąbki szybkoschnące, bandaże elastyczne, ibuprofen lub aspiryna, tabletki antyalergiczne, pęsety i szynę SAM. Apteczkę możesz odebrać w dowolnej lokalnej aptece. Jeśli zdarzy się, że doznasz obrażeń lub zachorujesz (lub jeśli skończysz w wypadku), posiadanie jednego z nich pod ręką może mieć ogromne znaczenie. Powinieneś również rozważyć dołączenie jakiegoś rodzaju pomocy medycznej w nagłych wypadkach do swojej apteczki, na wypadek, gdyby pojawiła się jakaś nieznana sytuacja medyczna, z którą możesz się spotkać.

Pasta ognista lub kostki do rozpalania

Małe narzędzia ratujące życie

Źródło obrazu: Pixabay

Umiejętność rozpalenia ognia jest uniwersalnym kluczem w sytuacjach przetrwania, aby utrzymać ciepło, sygnalizować ratownikom, odpędzać niebezpieczne drapieżniki, oczyszczać i gotować wodę, gotować jedzenie, bezpiecznie spać i wiele więcej. W połączeniu z odpornymi na warunki atmosferyczne zapałkami lub zapalniczką (dwa ważne narzędzia ratujące życie na zewnątrz), pasta ogniowa lub kostki podpalające sprawiają, że stary proces pocierania dwóch patyków między dłońmi należy do przeszłości. Pasta ogniowa jest elastyczna i może przyklejać się do każdej powierzchni, a kostki rozpalające mogą przejść długą drogę, jeśli tylko trochę odłupisz i użyjesz jej jako podpałki. Dodatek? Zarówno pasta ogniowa, jak i kostki podpalające są odporne na warunki atmosferyczne i wiatr.

Czytać  Jak unikać węży podczas wędrówek

Tabletki do dezynfekcji wody

Przeciętny człowiek może wytrzymać bez wody tylko trzy dni. To pokazuje, że woda jest ważna, zwłaszcza gdy jesteś w sytuacji przetrwania. Oprócz posiadania przy sobie butelki z wodą wielokrotnego użytku, weź ze sobą kilka tabletek do dezynfekcji wody. Tabletki do dezynfekcji wody ułatwią proces oczyszczania wody. Po prostu wrzuć jedną z tych tabletek do wody, odczekaj wymaganą ilość czasu (zwykle około 30 minut, w zależności od instrukcji na opakowaniu), a otrzymasz wodę gotową do picia, oczyść wszelkie rany i napraw sprzęt lub gotować jedzenie.

Racje żywnościowe lub przetrwania

Racje żywnościowe lub przetrwania

Źródło obrazu: Pixabay

Często nie myślimy o jedzeniu jako o narzędziu, ale tak jak o wodzie potrzebujemy pożywienia, aby przeżyć. Pamiętaj, aby spakować jedzenie na co najmniej dodatkowy dzień, a to oznacza produkty, które mają wysoką wartość odżywczą i energetyczną, takie jak jabłka, mieszanka szlaków, orzechy i batoniki muesli. Racje przetrwania również są dobre, a możesz je podzielić na kilka dni.

Kompas i mapa topograficzna

Kompas i mapa topograficzna

Źródło obrazu: Pixabay

W dzisiejszym świecie urządzeń elektronicznych i GPS kompas i mapa topograficzna mogą wydawać się obcymi narzędziami, ale są to narzędzia niezbędne do przetrwania. Możesz używać tych narzędzi samodzielnie lub razem, aby pomóc Ci rozpoznać swoją lokalizację. Sugeruje się jednak, aby wziąć udział w zajęciach, które pomogą ci nauczyć się posługiwać kompasem i mapą topograficzną.

Lustro sygnału

Istnieje wiele sposobów sygnalizowania pomocy, a jeśli nie masz telefonu lub innych elektronicznych metod sygnalizacji, dobrym narzędziem jest lustro sygnałowe. Po prawidłowym wycelowaniu lustro sygnałowe może skierować wiązkę światła słonecznego na odległość do 10 mil, tworząc błysk światła, który przyciągnie uwagę każdego, kto cię szuka.

Latarka lub latarka czołowa

Latarka lub latarka czołowa

Źródło obrazu: Pixabay

Jesteśmy przyzwyczajeni do posiadania aplikacji latarki na naszych telefonach, ale co jeśli nie mamy przy sobie telefonu? Ważne jest, aby mieć przy sobie latarkę kieszonkową lub czołówkę, aby móc nawigować, zwłaszcza po zmroku.

Czytać  Nie pozostawiaj śladów etyki outdoorowej

Wniosek

Piesze wycieczki, biwakowanie i inne zajęcia na świeżym powietrzu są zabawne, ale ostrożność nigdy nie zaszkodzi. Upewnienie się, że masz narzędzia ratujące życie, o których mowa w tym artykule, pomoże ci uspokoić umysł i pomoże ci lepiej się bawić. Daj nam znać, co myślisz, a także daj nam znać, czy masz przy sobie jakiekolwiek inne narzędzia ratujące życie.

Jordan McDowell

Jordan McDowell

Jordan McDowell jest pisarzem i obrońcą praw drugiej poprawki. Jako dumny orędownik odpowiedzialnego prawa do posiadania broni w całym kraju, pisze o polowaniach rekreacyjnych, a także o najnowszych zmianach w ustawodawstwie stanowym i krajowym.

Jordan McDowell ‧ Współtwórca