8 rzeczy bardziej niebezpiecznych niż podszewka na suwak

Jak już pisaliśmy na tym blogu, ponieważ ziplining nie jest regulowany przez władze federalne, nie ma jednego organu rządowego, który śledziłby wskaźniki urazów. To powiedziawszy, według Robson Forensic, wskaźnik urazów podczas jazdy na tyrolce wynosi 11,64 na milion osób. W latach 1997-2012 zgłoszono do 3600 urazów. Czy ten wskaźnik urazów jest wysoki? Co jeszcze jest bardziej ryzykowne niż ziplining?

Wiele rzeczy jest bardziej niebezpiecznych niż ziplining, w tym:

  • Spadochroniarstwo
  • Napędowy
  • Jazda motocyklem
  • Korzystanie z windy
  • Oświetlenie fajerwerków
  • Kupowanie przekąski z automatu
  • Zabawa na placu zabaw
  • wspinaczka górska

Czekaj, naprawdę? Korzystanie z automatu z napojami stanowi większe zagrożenie dla zdrowia niż jazda na tyrolce? Zgadza się i mamy statystyki, które to potwierdzają. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego te codzienne czynności mogą nie być tak bezpieczne, jak myślisz. Ziplining wkrótce wyda Ci się o wiele bezpieczniejszy!

Te 8 rzeczy jest bardziej niebezpiecznych niż ziplining

Spadochroniarstwo

Ziplining i skoki spadochronowe mogą być dwiema czynnościami związanymi z niebem, ale nie można ich porównać pod wieloma innymi względami. Cóż, z wyjątkiem La Tyrolienne we francuskim ośrodku narciarskim Val Thorens, który jest najwyższą tyrolką na świecie. Wychodzisz z platformy na zdumiewającej wysokości 820 stóp w powietrzu, osiągając wysokość 10 600 stóp. Podczas skoku spadochronowego Twoja wysokość wyjściowa może wynosić od 10 000 do 14 000 stóp.

Większość tras tyrolskich nigdy nie osiągnie wysokości zbliżonej do tej, którą dostajesz podczas skoków spadochronowych, więc nie jest niespodzianką, że jest to o wiele bardziej ryzykowny sport między tymi dwoma.

Według Stowarzyszenie Spadochronowe Stanów Zjednoczonych lub USPA, w 2019 roku 3,3 mln osób uprawiało skoki spadochronowe. Spośród tych osób zmarło 15 z nich, co stanowi wskaźnik śmiertelności około 1 na 220 301.

Chociaż chcielibyśmy porównywać jabłka do jabłek, śmiertelność na suwakach jest jeszcze gorsza niż statystyki obrażeń na suwakach. Nie oznacza to, że zgony nie zdarzają się od czasu do czasu, ale po prostu nie możemy nakreślić pełnego obrazu tego, jak wiele zgonów zdarza się z roku na rok.

To, co wiemy na pewno, jak pisaliśmy wcześniej, to że 16 zgonów podczas ziplinów miało miejsce w latach 2006-2016, czyli w okresie 10 lat.

Tak więc w ciągu jednego roku 15 osób zginęło podczas skoków spadochronowych w porównaniu do 16 osób, które zginęły podczas skakania na linie w ciągu 10 lat. To wiele mówi o bezpieczeństwie tego ostatniego sportu.

Napędowy

Wśród najniebezpieczniejszych rzeczy, jakie robisz każdego dnia, jest wsiadanie do samochodu i prowadzenie pojazdu. Nie ma znaczenia, czy biegniesz do sklepu na rogu, czy wybierasz się na wycieczkę poza stan, National Highway Traffic Safety Administration czy NHTSA kiedyś powiedziano że jest jeden wypadek samochodowy na minutę.

USA dziś opublikował artykuł w 2021 r. na temat statystyk wypadków drogowych za rok wcześniej. Chociaż pandemia COVID-19 i późniejsze blokady ograniczyły liczbę osób na drogach w dowolnym momencie przez cały rok 2020, liczba zgonów w wypadkach samochodowych wciąż wzrosła o osiem procent.

Dane te pochodzą dzięki uprzejmości Narodowej Rady Bezpieczeństwa, która twierdzi, że w 2020 r. w wypadku samochodowym zginęło 42 060 osób. Ten wzrost liczby zgonów jest najwyższy od ponad dekady od 2007 r. W tym roku zgłoszono 43 945 śmiertelnych wypadków drogowych.

Te liczby są tysiące razy wyższe niż liczba śmiertelnych wypadków na tyrolce, o których wiemy. Niezależnie od tego, czy jest to nadmierna prędkość, wysyłanie SMS-ów podczas jazdy, czy jazda w niepogodę, jazda samochodem na tyrolkę jest większym zagrożeniem niż sama jazda tyrolką.

Jazda motocyklem

Jeśli powyższe liczby sprawiły, że pomyślałeś o alternatywnych opcjach transportu, z których możesz zacząć korzystać, wiedz, że jazda motocyklem nie jest o wiele bezpieczniejsza. ten Instytut Informacji Ubezpieczeniowej lub III przytacza dane z NHTSA, które zebrało dane dotyczące wypadków motocyklowych i ofiar śmiertelnych w latach 2010-2019.

Najpierw zaczniemy od danych dotyczących kontuzji. W 2019 roku NHTSA zarejestrowała 8 596 314 motocykli, a 84 000 kierowców zostało rannych. Na każde 10 000 zarejestrowanych motocykli jest to wskaźnik obrażeń wynoszący 975.

Wiemy, że w latach 1997-2012 odnotowano 3600 wypadków na tyrolce. To o 80 400 mniej obrażeń podczas jazdy na tyrolce niż podczas jazdy motocyklem. Ponadto nie można zapomnieć, że statystyki dotyczące wypadków na tyrolce są skumulowane w ciągu 15 lat, podczas gdy dane dotyczące wypadków motocyklowych to tylko rok.

III podaje, że wśród tej samej liczby zarejestrowanych motocyklistów, 5014 z nich zginęło w 2019 roku z powodu jazdy na motocyklu. Na każde 100 000 zarejestrowanych motocykli jest to śmiertelność 58,33. To o wiele więcej zgonów niż zjazdy na tyrolce.

Korzystanie z windy

Czy wiesz, że przeciętny użytkownik windy jeździ windą cztery razy dziennie? To według Połączenia Winda, firma zajmująca się konserwacją wind. Każdego dnia windy podnoszą i opuszczają ludzi do miejsca przeznaczenia 3,25 miliona razy.

Można by pomyśleć, że jazda windą to przyjemne i bezpieczne doświadczenie, ale jest powód, dla którego niektórzy ludzie boją się windy. ten Elektroniczna Biblioteka Budownictwa, BHP lub ELCOSH we współpracy z Center for Construction Research and Training lub CPWR zebrali dane dotyczące obrażeń i zgonów związanych z windą, zgodnie z danymi dostarczonymi przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich i Biuro Statystyki Pracy USA.

W USA co roku dochodzi do 17 000 urazów windy. Z liczby osób rannych 30 z nich może doznać śmiertelnych obrażeń. Większość zgonów – około 14 rocznie – to technicy wind. Osoby te znajdują się najbliżej wind i mogą spaść z szybu windy lub utknąć między ruchomymi częściami windy. Jednak zwykli jeźdźcy też mogą zostać zranieni.

Pamiętaj, że urazy na tyrolce w latach 1997-2012 wyniosły 3600, podczas gdy ludzie doznają obrażeń w windach 17 000 razy co roku rok. Śmiertelność jest również wyższa, ponieważ 16 osób zginęło na zjazdach w ciągu 10 lat, podczas gdy rocznie 30 osób umiera w windzie lub wokół niej.

Oświetlenie fajerwerków

Od Dnia Pamięci do Święta Pracy to sezon fajerwerków. Jeśli zdecydujesz się na zabawę fajerwerkami na swoim podwórku, może to być bardziej szkodliwe niż jazda na tyrolce. Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich Raport roczny 2019 Fajerwerki stwierdza, że ​​co najmniej 12 osób zginęło od użycia fajerwerków w tym roku.

Raport wyjaśnia, że ​​dwie zgony były spowodowane późnym zapłonem fajerwerków, a siedem z powodu niewłaściwego użycia fajerwerków. Szczegóły pozostałych zgonów nie były znane w momencie składania raportu.

W raporcie wspomniano również, że w 2019 r. fajerwerki doprowadziły w USA do 10 000 obrażeń, które były na tyle poważne, że zapewniały opiekę na izbie przyjęć w szpitalu. Na 100 000 osób jest to wskaźnik kontuzji 3,1.

Wskaźnik obrażeń na ziplinach na milion osób wynosi 11,64, co jest znacznie niższym wskaźnikiem. Nawet jeśli w raporcie rocznym dotyczącym fajerwerków z 2019 r. nie uwzględniono wszystkich ostatnich obrażeń spowodowanych przez fajerwerki z tego roku (co sugeruje język raportu), to i tak są tysiące więcej obrażeń spowodowanych użyciem fajerwerków.

Ponownie musimy podkreślić, że 3600 zgłoszonych obrażeń na linach miało miejsce w ciągu 15 lat, podczas gdy 10 000 obrażeń od fajerwerków miało miejsce tylko w ciągu jednego roku. To powinno sprawić, że w najbliższym czasie ponownie zastanowisz się nad rozpalaniem fajerwerków w domu!

Kupowanie przekąsek z automatu

Kiedy jesteś głodny i masz ochotę na przekąskę, idziesz do automatu w swoim biurze, prawda? Jeśli chodzisz do szkoły, automaty są wszędzie, gdzie nie spojrzysz. Jednak tylko dlatego, że są obfite, niekoniecznie są bezpieczne.

Prawdopodobnie myślisz „naprawdę? Automaty ze wszystkimi rzeczami są niebezpieczne? Do tego mówimy tak! 2020 Średni Artykuł powtarza statystykę, którą można łatwo znaleźć w całym Internecie, że automaty sprzedające zabijają każdego roku cztery razy więcej niż rekiny.

Artykuł Medium przypisuje tę statystykę Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich. Chociaż raport pochodzi z 1995 roku, jego dane sięgają prawie dwóch dekad wcześniej, począwszy od 1978 roku. W tym czasie Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich stwierdza, że ​​113 obrażeń i 37 zgonów miało miejsce w automatach sprzedających. Rocznie to 2,18 zgonów.

Twoje szanse na śmiertelne ugryzienie przez rekina wynoszą około 1 na 250 milionów, podczas gdy ryzyko śmierci z automatu wynosi 1 na 112 milionów. Szalony, prawda?

Teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, w jaki sposób dochodzi do śmierci automatów sprzedających. Pochodzi od ludzi, którzy trzęsą się lub w inny sposób nadużywają automatu, co może spowodować jego przewrócenie. Ponieważ przeciętny automat sprzedający waży 636 funtów, tak duża masa spadająca na wierzch z pewnością może być śmiertelna.

Więc tak, żeby było jasne, automaty sprzedające nie tylko powodują więcej obrażeń niż liny, ale są bardziej prawdopodobne niż śmiertelne ukąszenie rekina!

Gra na placu zabaw

Okej, ten nie jest dla dorosłych, ale jest mnóstwo dzieciaków, które uwielbiają jeździć na podszewce z suwakiem. Ponieważ komercyjne firmy zajmujące się zjazdami na tyrolkach witają jeźdźców w wieku nawet siedmiu lat, a amatorskie tyrolki są prawie wyłącznie dla dzieci, pomyśleliśmy, że musimy spojrzeć z odpowiedniej perspektywy również na dzieci.

Widzisz place zabaw w każdym parku i szkole, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie są bezpieczne? Okazuje się, że odpowiedź nie jest zbyt duża. Zasoby dotyczące PTSD i urazów mózgu Mózg udostępnił niektóre statystyki ThinkFirst National Injury Prevention Foundation dotyczące urazów na placu zabaw.

Według danych co roku ponad 200 000 dzieci będzie musiało udać się na pogotowie z powodu obrażeń odniesionych podczas zabawy na placu zabaw. Dzieci również mogą umrzeć z powodu wyposażenia placów zabaw, a co roku dochodzi do 15 zgonów.

Większość obrażeń to upadki, mówi BrainLine, łącznie 79 procent. Spośród wszystkich najpoważniejszych obrażeń na placu zabaw 90 procent ma związek z upadkiem. Kolejne 58 procent urazów na placu zabaw wynika z uduszenia.

Ponieważ urazy na placu zabaw są w sześciu liczbach, a mamy tylko 3600 zgłoszonych urazów na tyrolce w latach 1997-2012, może być lepiej, jeśli zbudujesz dla swoich dzieci tyrolkę DIY niż zabierasz je do parku na zabawę.

Wspinaczka górska

Wspinaczka górska to popularna aktywność, która pozwala cieszyć się zapierającymi dech w piersiach wysokościami, podobnie jak zjazd na linie. Według zasobów poszukiwaczy przygód Pasaż Odkrywcydo 800 osób rocznie będzie próbowało wspiąć się na Mount Everest.

Jednak nawet jeśli twoje cele wspinaczkowe nie są do końca na poziomie Everestu, nie czyni to tej aktywności bezpieczną. Ten raport 2020 z International Journal of Environmental Research and Public Healthstwierdza, że ​​każdego roku podczas wspinaczki skalnej zrani się od 3023 do 3816 osób.

Na każde 10 000 godzin wspinaczki to 5,6 kontuzji. Na 1000 wspinaczy wypadkowość wynosi 2,5.

Trzeba przyznać, że wskaźnik urazów 3000+ jest bardzo podobny do liczby wypadków na ziplinach… cóż, które zostały zgłoszone w ciągu 15 lat. Nawet gdybyśmy użyli niższego oszacowania urazów podczas wspinaczki górskiej rocznie, która wynosi 3023, w tym samym czasie, byłoby to 45 345 urazów wspinaczkowych!

Końcowe przemyślenia

Ziplining może być przerażający, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Ten moment, w którym masz zamiar zejść z platformy, może Cię sparaliżować ze strachu. Jednak kiedy już zrobisz ten pierwszy, najważniejszy krok i pozwolisz, by grawitacja poprowadziła Cię w dół liny, zdajesz sobie sprawę, jak ekscytujące może być to doświadczenie.

Czy ziplinowanie jest najbezpieczniejszym sportem? Nie, ale żaden sport nie jest całkowicie bezpieczny. Z drugiej strony podszewka zapinana na zamek jest o wiele mniej podatna na kontuzje niż sporty takie jak wspinaczka górska i skoki spadochronowe. Nawet codzienne czynności, takie jak prowadzenie samochodu, kupowanie jedzenia w automacie lub jazda windą, są bardziej niebezpieczne niż jazda na tyrolce.

Mamy nadzieję, że ten artykuł uspokoi Twój umysł, abyś Ty i Twoja rodzina mogli cieszyć się ekscytującą, bezpieczną jazdą na tyrolce!