7 wskazówek, jak zaproponować małżeństwo balonem na ogrzane powietrze

Proponowanie małżeństwa balonem na ogrzane powietrze jest ŚMIAŁYM posunięciem. Jednak w tak ważnym momencie życia śmiałość jest z pewnością drogą do zrobienia.

Jeśli zastanawiasz się nad propozycją balonu na ogrzane powietrze, musisz wiedzieć o kilku rzeczach! Bycie odważnym może również wiązać się z wyjątkowymi wyzwaniami, a ty Zdecydowanie nie chcę tego zepsuć.

Od przyniesienia dodatkowych chusteczek po elastyczność w harmonogramie, oto 7 wskazówek, jak zaproponować małżeństwo na balonie!

1. Przynieś dodatkowe chusteczki

Czy kiedykolwiek oglądałeś film w samolocie i po prostu nie mogłeś przestać płakać, mimo że film był komedią? Jeśli tak, nie jesteś sam.

Udowodniono, że ludzie są bardziej skłonni do płaczu na większych wysokościach! Jest kilka powodów.

Pierwszy powód dotyczy psychologii. Chociaż możesz tego nie zauważyć, przebywanie na wyższym wzniesieniu zwiększa twoją wrażliwość emocjonalną. Możesz próbować temu zaprzeczyć, ale twój mózg jest naturalnie zaprogramowany na lęk wysokości.

Ze względu na presję kulturową i doświadczenie w powietrzu, większość z nas nie zauważa swojej wrażliwości emocjonalnej podczas lotu. Zamiast tego zakopujemy to głęboko w sobie. Bez względu na to, jak daleko to zakopiemy, ta podatność nadal będzie na nas wpływać.

Drugi powód tego zjawiska jest znacznie bardziej namacalny. Im wyżej jedziemy, tym cieńsze staje się powietrze. Ponieważ nie jesteśmy stworzeni do tak rozrzedzonego powietrza, wiele osób cierpi na formę niedotlenienia lub niedoboru tlenu.

Czasami ten stan może powodować senność, a nawet wyczerpanie. Jednak dla wielu przyczynia się to do naszej podatności emocjonalnej. Dotyczy to zwłaszcza osób mniej doświadczonych na dużych wysokościach.

Proponowanie jest już takim emocjonalnym wydarzeniem, w którym jedna lub obie zaangażowane osoby często ronią łzę lub dwie. Połączenie tego emocjonalnego wydarzenia z wyższymi wysokościami może prowadzić do DUŻO łez.

To nie jest zła rzecz! W rzeczywistości, ze względu na sposób, w jaki pamiętamy rzeczy, kilka łez może pomóc Ci zapamiętać ten moment jeszcze lepiej! Biorąc to pod uwagę, z pewnością dobrym pomysłem jest posiadanie kilku dodatkowych chusteczek higienicznych!

2. Nie zapomnij powiedzieć pilotowi

Ta rada zawiera pewne zastrzeżenie. Możesz to przeczytać i pomyśleć sobie”, ale ja jestem pilot!”. Bez względu na to, jak bardzo jesteś doświadczonym lotnikiem, bycie pilotem i jednoczesne ogłaszanie się to zły pomysł.

Proponowanie to denerwujące wydarzenie (przynajmniej dla tego, kto pyta!). Zaufaj mi, moja żona wciąż się ze mnie naśmiewa, że ​​byłem zdenerwowany, kiedy się oświadczyłem.

Nawet jeśli rozmawiałeś już tysiąc razy o małżeństwie lub znasz swojego partnera od urodzenia, nadal będzie to bardzo silne wydarzenie. Mając te wszystkie dodatkowe nerwy, nie chcesz być również odpowiedzialny za pilotowanie balonu na ogrzane powietrze.

Odkładając to na bok, naprawdę naprawdę musisz wcześniej poinformować pilota o swoich planach. Jest na to mnóstwo powodów.

Pierwsza to zwykła uprzejmość. Prawdopodobnie nie znasz pilota osobiście, a to jest jego balon. Nie chcesz, aby ktokolwiek czuł się nieswojo w dowolnym momencie, więc bądź na tyle uprzejmy, aby dać pilotowi trochę głowy.

Drugim powodem jest to, że pilot jest odpowiedzialny za czas trwania lotu. Pilot faktycznie ma niewielką lub żadną kontrolę nad tym, dokąd leci balon, ale ma dużą kontrolę nad tym, jak długo potrwa lot. Poinformowanie pilota o tym, co robisz, zapewni, że da ci wystarczająco dużo czasu na wykonanie ruchu.

Po trzecie, pilot może naprawdę zrobić wielkiego skrzydłowego (rozumiesz?). Szanse są takie, że pilot wielokrotnie jeździł w Twojej okolicy. Będą wiedzieć, gdzie znajdują się najbardziej malownicze punkty, i mogą mrugnąć okiem, aby poinformować Cię, kiedy jest najlepszy moment.

Ostatnim powodem jest to, że prawdopodobnie będziesz mieć kilka specjalnych próśb, a pilot musi o nich wiedzieć. Za chwilę omówimy więcej o zdjęciach i zaangażowaniu rodziny, ale jest wiele specjalnych próśb, które pilot musi najpierw spełnić!

3. Bądź kreatywny ze zdjęciami

Najprawdopodobniej będziesz chciał tylko siebie, swoją ukochaną i zaufanego pilota w powietrzu. Stworzy to odpowiednią ilość intymności w tej wyjątkowej chwili.

Podczas gdy poziom intymności i prywatności jest ważny, tak samo ważne są zdjęcia. Jest kilka dobrych sposobów, a także kilka niezbyt dobrych sposobów na zrobienie zdjęć swojej niesamowitej propozycji małżeństwa balonem na gorące powietrze!

Jedną z tras, na którą pokonuje wiele osób, jest po prostu proszenie pilota o zrobienie dla nich zdjęć. W niektórych sytuacjach może to być w porządku, ale zdecydowanie nie polecam tego. Piloci już dużo się dzieje i jeśli nie planujesz płacić im za zdjęcia ORAZ lot, pominąłbym tę opcję.

To powiedziawszy, istnieją sposoby, w jakie pilot może pomóc ci robić zdjęcia, nie rozpraszając się ani nie prosząc o zbyt wiele. Wiele zdjęć do propozycji balonu na ogrzane powietrze dotyczy GoPro, więc zdecydowanie rozważyłbym zainwestowanie w taki, jeśli jeszcze go nie posiadasz!

Jeśli wybierasz się na trasę GoPro, zapytaj pilota, czy możesz wcześniej przymocować go gdzieś w koszu lub na ramie. Ukryte ujęcia z kamery to klasyk w fotografii propozycji i wideografii.

Innym sposobem, w jaki pilot może ci pomóc, jest zasugerowanie dobrych miejsc do fotografowania ziemi z niebem. Chociaż na pewno będziesz chciał kilka ujęć zrobionych w balonie na ogrzane powietrze, niektóre ujęcia z ziemi też są fajne. Za chwilę omówimy, w jaki sposób możesz bardziej zaangażować się od podstaw.

Fotografia ziemia do nieba również może się nie udać. Jeśli nie planujesz wcześniej wystarczająco dużo lub nie jesteś przygotowany na pogodę, możesz całkowicie przegapić tę niesamowitą okazję.

Pojawia się rosnąca tendencja do filmowania Twojej propozycji na Twoim telefonie podczas gdy proponujesz. Nie mogę przecenić, jak zły jest ten pomysł! To nie tylko tandetne, ale także zabierze chwilę na zawsze. Chcesz przygotować plan z dużym wyprzedzeniem z pomocą z zewnątrz, abyś mógł po prostu cieszyć się chwilą.

Ostatecznie wystarczy być kreatywnym. Ty najlepiej znasz swoją sytuację. Może pilot jest bliskim przyjacielem! Poproszenie ich o zrobienie kilku zdjęć może być świetnym pomysłem!

A może przeliterowałeś swoją propozycję na ziemi, więc chcesz użyć kija do selfie, aby uchwycić, gdy twoja druga połówka zobaczy to po raz pierwszy. W takim przypadku autofotografowanie może być najlepszym sposobem!

Najważniejsze jest po prostu być kreatywnym.

4. Zaangażuj rodzinę

Ta sekcja zawiera zaangażowanie rodziny, przyjaciół lub kogokolwiek, kogo chcesz wziąć udział w tej magicznej chwili! Bez względu na to, w kogo chcesz się zaangażować, musisz przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Właściwie jest łatwy sposób, aby zaangażować ludzi poza podróżowaniem z tobą balonem na ogrzane powietrze. Jeśli to twoja filiżanka herbaty, idź na nią! Ale jeśli szukasz trochę prywatności, a jednocześnie możesz dzielić się ekscytacją z innymi, oto jak to zrobić.

W przypadku większości pilotów balonów jeden lub więcej członków załogi naziemnej podąża za nimi samochodem. Ta część załogi jest odpowiedzialna za ciągłe obserwowanie balonu i ostrzeganie pilota o zbliżających się zagrożeniach.

Czy wiesz, kto mógłby dołączyć do załogi naziemnej? Zgadza się, twoi przyjaciele i rodzina! Możesz nawet poprosić swojego fotografa, aby śledził go wraz z obsługą naziemną, jeśli chcesz mieć kilka ujęć ziemia-niebo.

Oznacza to nie tylko, że po wylądowaniu czeka na Ciebie przyjęcie powitalne, ale także możesz włączyć swoich bliskich podczas całego procesu.

Pilot może „przypadkowo” pozostawić włączone radio na czas lotu, aby Twoi znajomi i rodzina słyszeli moment, w którym zadajesz pytanie!

Jedyną rzeczą, której należy unikać, jest to, aby wszyscy byli tam, aby zobaczyć ciebie i twoją ukochaną. To martwa gratka za to, co ma się wydarzyć. Ten krok powinien obejmować jak najwięcej tajemnicy. Im więcej niespodzianek, tym lepiej.

5. Nie bądź dołowcem

Ten wpada w osobisty irytujący zwierzak. Podczas gdy wszystkie inne wskazówki są oparte na faktach lub dobrze przetestowanych praktykach, ta wskazówka jest moim zdaniem absolutnie oparta. Czytaj dalej na własne ryzyko!

Jeśli zamierzasz zaproponować małżeństwo balonem na ogrzane powietrze, powinieneś zrobić to w balonie. Jestem zbulwersowana liczbą osób, które oświadczają się na miejscu i następnie wskoczyć do balonu na ogrzane powietrze.

Nie rób tego. Nie bądź przygnębiony.

Proponowanie na ziemi, a następnie wchodzenie w górę jest złe na wielu poziomach. Po pierwsze, połową radości z proponowania jest możliwość podzielenia się nią wkrótce potem ze swoimi bliskimi.

Jest czas i miejsce, aby wskoczyć do balonu na ogrzane powietrze i uciec przed wszystkimi. Wyobraź sobie, że oświadczasz się balonem na ogrzane powietrze, a rok później na weselu ty i twój nowy małżonek opuszczacie imprezę balonem. Jak fajnie by to było?

Ale to nie jest twoje przyjęcie weselne. To twoja propozycja małżeństwa. Uwierz mi, kiedy powiem ci, że będziesz chciał świętować to z innymi.

Być może największym powodem ogłaszania się na antenie jest historia. Wyobraź sobie, że tłumaczysz do końca życia, że ​​miałeś okazję oświadczyć się w balonie na ogrzane powietrze, ale tego nie zrobiłeś. Zamiast tego zaproponowałeś w losowym polu obok balonu na ogrzane powietrze.

Kiepski.

Zrób to we właściwy sposób. Zaproponować w balon na ogrzane powietrze.

6. Zainwestuj w baner

Ta sugestia jest całkowicie zależna od Twojego budżetu. W zależności od usługi balonu na ogrzane powietrze, z której korzystasz, być może wydałeś już dużo pieniędzy na sam lot balonem. Jest też fotograf, GoPro, jeśli wybierasz się tą trasą, i wszelkie koszty podróży, które mogą się z tym wiązać.

Jeśli jednak pieniądze Ci nie przeszkadzają, gorąco polecam zaopatrzenie się w baner. W rzeczywistości możesz zdobyć kilka banerów!

Rozważając zakup banera, pamiętaj o wskazówce nr 2: nie zapomnij poinformować pilota! Przymocowanie banera do balonu na ogrzane powietrze nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli zachowujesz się w tajemnicy. Wcześniejsza komunikacja z pilotem jest nie tylko uprzejma, ale może być również bardzo pomocna!

Jest wiele rzeczy, które możesz umieścić na banerze. Niektóre banery nie muszą nawet znajdować się na balonie. Gdzieś na ziemi można by rozłożyć transparent z pytaniem „czy wyjdziesz za mnie?” Bądź kreatywny ze swoimi banerami!

Jeśli pracujesz z większą firmą zajmującą się balonami na ogrzane powietrze, może się okazać, że zawierają one banery jako część swojego pakietu. Jest to idealny sposób, jeśli to możliwe. To prostsze i bywa tańsze.

Możesz zapytać, co jest takiego fajnego w banerze na Twoim balonie. Czy kiedykolwiek miałeś ochotę wykrzyczeć swoją miłość z dachów? Cóż, to jest Twoja okazja, aby to zrobić!

Wraz z informowaniem całego świata, jeśli masz rodzinę i przyjaciół, którzy podążają za tobą, baner poinformuje ich również, co się tam dzieje. Jeśli nie jesteś fanem sugestii radiowej, którą przedstawiłem wcześniej, jest to świetna alternatywa.

Być może, co najważniejsze, będzie to wzruszający gest dla twojego nowego narzeczonego. Będzie symbolem tego, jak się do nich czujesz!

7. Bądź elastyczny z harmonogramem

Ta wskazówka jest zdecydowanie tą, która najbardziej niepokoi ludzi. Jeśli kiedykolwiek wcześniej latałeś balonem, wiesz, jak bardzo pogoda wpływa na lot.

Planowanie pogody z wyprzedzeniem to dobry pomysł, ale może tylko tyle osiągnąć. Trudna prawda jest taka, że ​​czasami latanie balonem na ogrzane powietrze jest po prostu niebezpieczne.

Twój pilot będzie tym, który dokona ostatecznego sprawdzenia, czy możesz wznieść się na górę. Zaufaj im i nie denerwuj się, jeśli pilot odłoży Twoją przygodę. To dla bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych.

Jeśli twój wielki plan zostanie przełożony, nie poddawaj się! Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to być cierpliwym. Będzie to korzystne dla pilota, Twojej drugiej połówki i dla Twojego zdrowia psychicznego.

Ze względu na to potencjalne ryzyko najlepiej jest dobrze komunikować się ze wszystkimi zaangażowanymi. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżują przyjaciele i rodzina!

W większości przypadków podróż balonem będzie opóźniona tylko o dzień lub dwa. Jeśli twój pilot wie, jak ważne jest to dla ciebie, gwarantuję, że zrobią wszystko, co w jego mocy, aby pomóc.

W niektórych przypadkach podróż będzie opóźniona tylko o godzinę! W każdym razie nie trać nadziei! Twoja wymarzona propozycja małżeństwa balonem na gorące powietrze spełni się i będzie niesamowita!