7 Niezbędnych Wędrówek dla Początkujących

Zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt ma kluczowe znaczenie dla każdego rodzaju wędrówki. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na prostą jednodniową wędrówkę, czy trekking po trudnej górze, będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi i niezbędnych rzeczy. Oto prosty przewodnik po ważnym sprzęcie, który musisz zabrać ze sobą na każdy szczyt. Zawsze sprawdzaj tę listę niezbędnych dla początkujących wędrówek, przygotowując się do następnego szlaku.

Podstawy wędrówek dla początkujących: Lista kontrolna wędrówek

1. Niezawodny plecak
2. Pierwsza pomoc
3. Urządzenie nawigacyjne (GPS, mapy i kompas)
4. Narzędzia wielofunkcyjne, scyzoryk i taśma klejąca
5. Jedzenie z plecakiem
6. Wystarczająca ilość wody
7. Obuwie
Niezbędne wędrówki dla początkujących

Plecak

Plecak turystyczny będzie Twoim głównym wyposażeniem podczas wędrówek. Niezbędne jest posiadanie plecak który pomieści cały twój sprzęt. Jego pojemność będzie zależeć od długości Twojej wędrówki. Jeśli wybierasz się na jednodniową wędrówkę, wystarczy 20-litrowy plecak, ale będziesz potrzebować czegoś większego, jeśli zamierzasz wybrać się na dłuższe szlaki i obozować na noc.

Plecaki turystyczne są zazwyczaj wodoodporne i mają boczne kieszenie na butelki z wodą. Ważne jest, aby spakować się mądrze. Należy unikać zapychania torby nadmiernymi rzeczami. Im cięższa torba, tym trudniej będzie ją zabrać ze sobą podczas wędrówki.

Pierwsza pomoc

najlepsza apteczka do wędrówek z plecakiem

Apteczka jest niezbędna, gdy wybierasz się na wędrówkę. Niezależnie od tego, czy zbierasz własne artykuły medyczne, czy kupujesz gotowy zestaw, dobrze jest być przygotowanym na wszelkie sytuacje awaryjne po drodze. Jeśli nie masz pewności co do zawartości apteczki, oto podstawowe elementy, które możesz uwzględnić: mydło, środek do dezynfekcji rąk, krem ​​przeciwsłoneczny, balsam do ust, środek przeciwbólowy, leki przeciwhistaminowe, bandaże, gaziki, taśmy agrafki i pincety.

Urządzenie nawigacyjne

najlepszy tracker GPS do wędrówek

Dziś standardem jest wyposażenie smartfonów w system nawigacji. Chociaż wciąż istnieją ograniczenia z tymi urządzeniami. Bateria jest ograniczona, nie mogą się zamoczyć, a sygnał może być słaby w zależności od tego, gdzie jesteś. Wraz z postępem technologii urządzenia GPS stają się bardziej wytrzymałymi i niezawodnymi urządzeniami nawigacyjnymi. Pomocne będzie zabranie ze sobą power banku USB, aby uzupełnić baterię urządzenia GPS.

Czytać  Przygotowanie do pierwszej wędrówki o wschodzie słońca

Chociaż urządzenia GPS są wygodne i zapewniają ogromną liczbę informacji, dobrze byłoby mieć mapę i kompas jako kopię zapasową. Jeśli Twój GPS jest zagrożony, Twoja mapa i kompas przydadzą się, aby nie zgubić drogi.

Narzędzia wielofunkcyjne i taśma klejąca

najlepszy scyzoryk za te pieniądze

Na wędrówki warto zabrać ze sobą wielofunkcyjne narzędzie lub szwajcarski scyzoryk. Multi-narzędzia i szwajcarskie noże wojskowe zawsze będą poręcznymi narzędziami, które mogą wykonywać różne zadania w kilku sytuacjach. Możesz być nawet zaskoczony, że wykorzystałeś wszystkie cechy swojego szwajcarskiego noża wojskowego lub narzędzia wielofunkcyjnego, od śrubokręta krzyżakowego po otwieracz do puszek. Dowiedz się więcej o scyzorykach.

Taśma klejąca to doskonałe narzędzie, które warto zabrać ze sobą, zwłaszcza jeśli wędrówka potrwa dłużej niż dzień lub dwa. Może wydawać się to niesamowite, ale taśma klejąca jest świetnym narzędziem do naprawy niektórych urządzeń. Jeśli Twój namiot kempingowy jest rozdarty, przebity plecak podczas wędrówki lub złamane kijki, taśma klejąca może z łatwością rozwiązać te problemy.

Żywność

najlepsza kuchenka kempingowa do wędrówek z plecakiem

Twoje przygotowanie do wędrówki powinno obejmować posiłki i przekąski, które zabierzesz ze sobą na wędrówkę. Najlepiej byłoby zabrać ze sobą wysokokaloryczne potrawy. Podczas wędrówki będziesz zużywać wykładniczą ilość energii. Będziesz potrzebować wszystkich potrzebnych składników odżywczych i pożywienia.

Batony energetyczne lub dowolne przekąski barowe będą jednym z najlepszych produktów do zabrania ze sobą. Tego typu przekąski są zwykle wysokokaloryczne. Na śniadanie, obiad i kolację można zapakować trochę konserw i chleba. Możesz zrobić kanapki na gęsty kaloryczny posiłek.

Woda

najlepsze przenośne oczyszczacze wody

Podczas wędrówki ważne jest, abyś był odpowiednio nawodniony. Nigdy nie pozbawiaj swojego ciała wody. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia zapewnia, że ​​wszystkie funkcje organizmu działają na optymalnym poziomie. Woda może również pomóc regulować temperaturę ciała.

W ciągu 24 godzin zaleca się wypicie co najmniej 4 litrów wody. Pamiętaj, że woda może być jedną z najbardziej kłopotliwych rzeczy do przyniesienia. Bądź praktyczny i nie zabieraj ze sobą zbyt dużej ilości wody. Podczas wędrówki trzymaj wodę w butelkach nawadniających, które są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać określone uderzenia. Nigdy nie chcesz zmarnować ani kropli wody lub, co gorsza, uszkodzić aparatu do picia.

Czytać  Różne sposoby na urozmaicenie wędrówek

Obuwie

Na co zwrócić uwagę w butach trekkingowych

Na rynku dostępne jest obuwie przeznaczone tylko do biegania w terenie i wędrówek pieszych. Są buty turystyczne i buty do biegania. Buty trekkingowe są wytrzymałe, wodoodporne i zapewniają niesamowitą przyczepność na luźnych nawierzchniach. Zapewniają również wsparcie kostki, aby zapobiec potencjalnym kontuzjom.

Z drugiej strony buty trailowe są lekkie i mają świetną przyczepność. Chociaż buty trailowe nie mają wsparcia kostki, są bardzo zwinne i wygodne w noszeniu. Ostatecznie w obuwiu turystycznym chodzi o to, aby móc postawić stopy na ziemi bez poślizgu. Maksymalizacja przyczepności ma ogromne znaczenie.

Zabrany klucz

To są podstawowe rzeczy do zabrania ze sobą. Wszystko to sprawi, że będziesz gotowy na twoje piesza przygoda. Zawsze pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i czujności podczas wędrówki. Zawsze dobrze jest znać podstawowy sprzęt, który należy zabrać. Gdy zdobędziesz doświadczenie w wędrówkach, możesz zacząć opracowywać własną listę kontrolną wędrówek na zamówienie w oparciu o to, gdzie i kiedy masz zamiar wędrować.