7 najlepszych przyrządów do pomiaru głębokości pływaka, które są łatwe w użyciu

Wykrywacz głębokości rurki pływakowej jest również znany jako wykrywacz ryb. Urządzenie wykorzystuje nawigację dźwiękową i pomiar odległości lub SONAR, aby określić, gdzie może znajdować się ryba. Echosondy są ogromną pomocą dla każdego wędkarza, zarówno początkującego, jak i wytrawnego wędkarza. Jakie są najlepsze mierniki głębokości rurki pływaka?

Oto 7 najlepszych i łatwych w użyciu przyrządów do pomiaru głębokości rur pływakowych:

  • Garmin Striker 4
  • Przenośny lokalizator ryb Venterior
  • Wykrywacz ryb Humminbird 5
  • Deeper START Smart Fish Finder
  • LOWRANCE Hook2 4x echosonda
  • Ryba HawkeyeTrax
  • LUCKY Kayak Przenośny wykrywacz głębokości ryb

W tym przewodniku po miernikach głębokości rurki pływakowej omówimy funkcje i specyfikacje każdego z urządzeń z powyższej listy. Dostarczymy również kilka instrukcji użytkowania, abyś mógł szybko dowiedzieć się, gdzie są ryby!

7 najłatwiejszych w obsłudze przyrządów do pomiaru głębokości pływaka

Garmin Striker 4

Czy korzystasz już z nawigacji Garmin w swoim samochodzie lub ciężarówce? Następnie spróbuj ich Napastnik 4 Wyszukiwarka ryb oparta na GPS.

Striker 4 to 3,5-calowa echosonda z przetwornikiem sonaru CHIRP, która wykorzystuje 77 do 200 kHz (kHz) do przesyłania 200 średniej kwadratowej lub RMS mocy, która wynosi 1600 watów międzyszczytowych.

Technologia sonaru CHIRP może również wysyłać wiele częstotliwości jednocześnie. Po powrocie częstotliwości sonar interpretuje każdą z nich, aby poprawić odczyt rybiego łuku. Lepsza jest również separacja celów.

Skanowanie Clear Vu, które również wykorzystuje sonar, działa z wysoką częstotliwością, aby tworzyć obrazy, które są praktycznie fotorealistyczne. Będziesz w stanie łatwo określić, co znajduje się wokół ciebie w wodzie, w tym, co jest rybą, a jaką konstrukcją lub obiektem.

Interfejs Garmin Striker 4 zawiera klawisze i przyciski ułatwiające obsługę. Rozmiar ekranu wyświetlacza wynosi do siedmiu cali, ale możesz również zmniejszyć ekran do 3,5 cala, jeśli chcesz mieć kieszonkową wersję Striker 4.

Dzięki mapowaniu punktów orientacyjnych możesz ustawić lokalizacje od doków po pniaki i stosy zarośli na głębokości 750 stóp w wodzie słonej i 1600 stóp w wodzie słodkiej. Szybkość pobierania wynosi 0,23 ampera i 12 woltów. Przez cały czas Striker 4 będzie wyświetlał prędkość Twojej łodzi.

Dołączony flasher umożliwia przeglądanie danych sonaru podczas jigowania w pionie lub łowienia pod lodem w widoku flashera.

Przenośny lokalizator ryb Venterior

ten Przenośna wyszukiwarka ryb to kolejna świetna wyszukiwarka głębokości rurek pływakowych, którą możesz mieć na swojej krótkiej liście.

Nadający się do łowienia na molo, łowienia z brzegu, łowienia kajakiem, łowienia pod lodem i nie tylko, Venterior ma przewód o długości 25 stóp z reduktorem sonaru na końcu, aby określić, gdzie znajdują się ryby przy 200 kHz sonaru. Przetwornik zawiera pływak, który można usunąć.

Dzięki projektowi Venteriora, możliwe jest teraz używanie echosondy z mostu lub doku! Wystarczy włożyć jego przetwornik do wody. Wyświetlacz włączy się automatycznie i wskaże głębokość ryby oraz głębokość wody (w stopach lub metrach).

Podczas korzystania z Venterior możesz przełączać się między kilkoma trybami. Alarm ryb będzie sygnalizował dźwiękowo, kiedy ryba będzie przechodzić; wyłącz to, aby łowić ciszej. Tryb podświetlenia włącza żółte podświetlenie, dzięki czemu możesz łowić ryby nawet po zachodzie słońca.

Tryb oszczędzania baterii ma na celu dłuższe działanie echosondy. Możesz także dostosować czułość wykrywania ryb.

Venterior będzie łowił ryby znajdujące się 100 metrów lub 328 stóp pod przetwornikiem sonaru przy kącie wiązki 45 stopni. Miernik głębokości rurki pływakowej działa na czterech bateriach AAA i będzie działał przez cztery do pięciu godzin na zacisku.

Wykrywacz ryb Humminbird 5

Chociaż jest droższy niż inne wykrywacze ryb, które omawialiśmy, Koliber 5 jest jednym z najbardziej znanych sond do pomiaru głębokości rur pływakowych, dlatego zasługuje na miejsce na tej liście.

Jako część serii G2 Humminbird, Humminbird 5 ma wszystkie najnowsze i najlepsze funkcje wykrywaczy ryb, w tym pięciocalowy wyświetlacz przy 800H przy 480V w jakości HD. Panoramiczny wyświetlacz jest również kolorowy, więc znajdowanie ryb nigdy nie było prostsze!

Podobnie jak echosonda Garmin, Humminbird 5 opiera się na cyfrowym sonarze CHIRP. Posiada również sonar do obrazowania, który wykrywa warunki aż do dna jeziora lub rzeki.

Jak tylko wyjmiesz Humminbird 5 z pudełka, możesz zacząć korzystać z mapy bazowej Humminbird. Mapa bazowa przytacza dane z National Oceanic and Atmospheric Administration lub NOAA i LakeMaster, aby zapewnić aktualne warunki w słodkiej wodzie. Mapa bazowa Humminbird nie tylko wykrywa warunki wodne, ale także mariny, boje i zagrożenia.

Odbiornik GPS/WAAS odczyta kierunek i obecność ryb do 2,5 metra. AutoChart to kolejna świetna funkcja Humminbird 5, ponieważ zapewnia aktualne mapy wody i może rejestrować dane do ośmiu godzin.

Tworzona mapa zawiera kontury głębokości, twardość dna i roślinność, więc jest to pełna, zróżnicowana część danych.

Down Imaging wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia ujęcia typu rybie oko skał, pali mostowych, zarośli, drewna i innych. Obrazowanie boczne wykorzystuje wąską wiązkę do wykrywania położenia łodzi po obu stronach, a następnie generuje obraz zwrotny.

To nie wszystko. Humminbird 5 wykorzystuje DualBeam do wykrywania szerokiej wiązki i SwitchFire w trybie Clear lub Max, aby poprawić szczegółowość odczytów ryb.

Deeper START Smart Fish Finder

Oto wykrywacz ryb Wi-Fi, Głębszy START. Został zaprojektowany z myślą o korzyściach związanych z łowieniem na brzegu, brzegu i dokach.

START to inteligentny czujnik głębokości pływaka, który wykorzystuje sonar i bezprzewodowy Internet. Wygląda jak przynęta wędkarska i można ją rzucić do wody jak przynętę. Dzięki dołączonej aplikacji możesz otworzyć telefon, aby przejrzeć podwodną roślinność, ukształtowanie dna i głębokość zawieszenia do 165 stóp.

Deeper zaprojektował aplikację START, aby była przyjazna dla użytkownika. Wizualizacje są przejrzyste, dzięki czemu można je rozszyfrować bez zamieszania. W interfejsie możesz wybierać spośród takich trybów, jak alarm ryb lub tryb surowy. Ten tryb umożliwia tworzenie łuków rybnych za pośrednictwem aplikacji.

Przed użyciem START sprawdź, czy jest naładowany. START podłącza się do portu USB i ładuje w dwie i pół godziny. Po naładowaniu START działa przez sześć kolejnych godzin, zanim będzie wymagał ponownego naładowania. Możesz robić przerwy i przedłużyć żywotność baterii jeszcze dłużej.

Dzięki obrotowemu bębenkowi będziesz mógł pewnie zamontować START na swojej żyłce. Jak tylko to zrobisz, włączy się automatycznie. Następnie otwórz aplikację na telefonie i rozpocznij skanowanie. To takie proste!

LOWRANCE Hook2 4x echosonda

Zwiększ swoją grę wędkarską dzięki LOWRANCE Hook2 4x wykrywacz rybtania, ale bardzo skuteczna opcja dla wędkarzy.

Hook 2 4x ma wspornik szybkiego zwalniania, który można zamontować, aby go zainstalować. Można go również ustawić z przodu. Wtedy jesteś gotowy do rozpoczęcia korzystania z szerokokątnego szerokopasmowego sonaru Lowrance. Specjalna klawiatura i podstawowe menu ułatwiają wprowadzanie żądanych poleceń, takich jak automatyczny sonar.

Ekran SolarMAX ma cztery cale i jest ukształtowany po przekątnej, aby pomóc Ci zobaczyć wszystkie szczegóły jeziora lub rzeki oraz znajdujące się w nich ryby. Wyświetlacz ma rozdzielczość 480 na 272.

LOWRANCE Hook2 4x jest wodoodporny IPX7 i ma maksymalną głębokość szerokopasmowego łącza wynoszącą 152 metry lub 500 stóp.

Ryba HawkeyeTrax

Intuicyjny, Ryba HawkeyeTrax to kolejna z najlepszych sond pływakowych dla początkujących.

W trybie Multi FishTrax 1C można użyć wyświetlacza VirtuView TFTN do pełnokolorowych odczytów w wysokiej rozdzielczości. Dostępne moduły to Ice-Mode Digital Flasher, Data i Fish Finder.

Tryb Echosonda wskazuje sygnały zwrotne sonaru, tryb danych generuje aktualizacje echa sonaru FixTrax, a cyfrowy migacz w trybie lodowym pokazuje aktualizacje w czasie rzeczywistym tego, co dzieje się pod wodą.

FishTrax można rozbudować, dzięki czemu można go używać podczas łowienia na doku, brzegu, kajaku, kajaku lub łodzi. Inteligentny sonar FishTrax generuje zakresy głębokości na kilku poziomach, a także śledzenie gruntu z automatycznym zoomem.

Ekran LCD jest wyposażony w podświetlenie LED i matrycę punktową VirtuView, która ogranicza odblaski.

LUCKY Kayak Przenośny wykrywacz głębokości ryb

Ostatnim miernikiem głębokości pływaka na naszej liście jest LUCKY kajakowa wyszukiwarka ryb.

Pomimo nazwy, ten jasnożółty wykrywacz głębokości rurki spławikowej działa we wszystkich rodzajach scenariuszy wędkarskich, od łowienia z brzegu po łowienie pod lodem i łowienie z łodzi. Dotyczy to zarówno połowów morskich, jak i słodkowodnych.

Echosonda LUCKY ma pięć zakresów czułości do określania wielkości ryb w wodach spokojniejszych i bardziej wzburzonych. Tryb podświetlenia emituje niebieskie światło na ekranie LCD, dzięki czemu można kontynuować odczytywanie danych w ciemności. Jest też włączany alarm ryb.

Ta echosonda wykorzystuje cztery baterie AAA i może działać nieprzerwanie do pięciu godzin. Jeśli korzystasz z trybu oszczędzania energii, Twoje baterie pójdą dalej.

Echosonda LUCKY wykorzystuje przetwornik sonaru, który wytwarza kąt wiązki 45 stopni, aby odczytać zawartość wody do 328 stóp lub 100 metrów. Gdy zbierzesz lokalizację ryby, sonda głębokości spławika LUCKY również wskaże pobliskie skały, piasek i chwasty.

Końcowe przemyślenia

Posiadanie przy sobie wykrywacza głębokości spławika to świetny sposób na zwiększenie liczby ryb przywożonych do domu. Wszystkie siedem z tych doskonałych echosond jest przeznaczone dla początkujących. W mgnieniu oka staniesz się mistrzem wyszukiwania ryb!