7 najlepszych porad wędkarskich

W tym tygodniu na blogu dużo rozmawialiśmy o wędkarstwie surfingowym, w tym o gatunkach ryb, które można złowić, wskazówkach, gdzie je znaleźć oraz o sprzęcie, którego potrzebujesz do wędkowania. Dzisiaj tworzymy ostateczną listę wskazówek dotyczących wędkarstwa surfingowego. Jakie są wskazówki?

Oto 7 naszych najlepszych porad wędkarskich:

  • Zawsze bądź świadomy swojego otoczenia
  • Zaplanuj wyprawy wędkarskie zgodnie z pływami
  • Posiadać licencję lub zezwolenie (jeśli jest wymagane)
  • Dowiedz się, jak zrobić platformę brzegową
  • Ostrożnie traktuj uwolnione ryby
  • Unikaj overcastingu
  • Jeśli to możliwe, używaj żywej przynęty

W dalszej części omówimy każdą z 7 przykładowych wskazówek dotyczących wędkowania z surfowania powyżej, dostarczając wskazówek i więcej informacji, dzięki którym możesz poprawić jakość surfcastingu lub pomóc w tym samym koledze wędkarzowi. Czytaj dalej!

7 najlepszych wskazówek dotyczących wędkarstwa surfingowego

Zawsze bądź świadomy swojego otoczenia

Ta pierwsza wskazówka może wydawać się nieco oczywista, ale błagamy o różnicę.

Jedną rzeczą jest zwracanie uwagi na otoczenie podczas łowienia w jeziorze lub rzece. To łatwe, ponieważ to otoczenie rzadko się zmienia.

Prąd wodny porusza się, ale drzewa nie. Może jakieś ptaki przelatują lub biega wiewiórka, ale możesz spodziewać się, że rzeczy pozostaną tam, gdzie są.

W przypadku połowów oceanicznych jest odwrotnie. Nic nie pozostaje takie, jakie jest. Fale napływają i odpływają, piasek przesuwa się pod twoimi stopami, a przypływy nieuchronnie się zmieniają. Musisz zachować rozsądek podczas surfowania.

To dla twojego własnego bezpieczeństwa! Zagrożenia obfitują na linii brzegowej w znacznie wyższym stopniu niż podczas podstawowego łowienia na jeziorze lub w rzece.

Płaszczka lub meduza mogą owijać się wokół twoich nóg lub stóp, szczypiąc. Gdyby tak się stało, dzień wędkowania szybko by się skończył.

Znacznie poważniej, Twoje zdrowie, a nawet życie może być zagrożone. Podczas surfowania zaleca się noszenie butów, dzięki czemu masz mniej odsłoniętych powierzchni, które mogą zostać ugryzione, porysowane lub użądlone.

Uważaj na podróżujące muszle, a także pobliskie koralowce lub skały, ponieważ te zagrożenia mogą cię łatwo zranić. Nawet zabłąkane haczyki innych surfcasterów mogą być niezwykle bolesne, gdy przypływ ciągnie ich i wysyła obok ciebie.

Dodatkowo musimy wspomnieć o rekinach. Niektórzy surferzy lubią łapać rekiny, ale wielu nie. Napisaliśmy świetny post na temat unikania rekinów, który pomoże ci być lepiej przygotowanym do surfowania.

Zaplanuj wyprawy wędkarskie zgodnie z przypływami

Czy jesteś przyzwyczajony do wstawania przed słońcem, aby wcześnie wypłynąć na rzekę lub jezioro, pokonując konkurencję? Po przejściu na połowy oceaniczne nie liczy się czas, ale przypływ. To będzie twój czynnik przewodni, kiedy będziesz łowić ryby.

Niektóre z najlepszych okresów na łowienie ryb to dwie godziny przed przypływem, a następnie dwie godziny po przesunięciu się w górę. Wolniejsze, bardziej nieaktywne pływy to ostatnia rzecz, której chcesz, ponieważ ryby również są mniej aktywne.

Nie zrozumcie nas źle, stare nawyki wędkarskie budzące się, zanim słońce może się jeszcze przydać podczas surfowania.

Ryby żerują zwykle o świcie, więc jeśli przybędziesz na plażę, gdy słońce świeci w pełni, będziesz cieszyć się pięknym naturalnym spektaklem i zwykle złowisz też trochę ryb.

Nie przejmuj się zbytnio, jeśli przegapisz poranny pośpiech. Zmierzch to kolejny okres, w którym ryby żerują mocno, więc można wtedy oddać strzał.

To powiedziawszy, ostrzegamy przed pozostawaniem do zmroku. Nie widać pół metra przed sobą, co oznacza, że ​​nie można powiedzieć, jakie zagrożenia mogą czaić się w oceanie. Dodatkowo, jeśli zostaniesz wciągnięty do morza, uratowanie cię byłoby znacznie trudniejsze!

Posiadać licencję lub pozwolenie (jeśli jest wymagane)

Jest to temat, który możemy dokładniej zbadać na blogu w przyszłym poście. Jeśli mieszkasz lub łowisz w stanie, który wymaga licencji lub zezwolenia na surfowanie, z pewnością chcesz mieć przy sobie aktualną kartę, zanim zaczniesz surfować.

Zasady różnią się w zależności od stanu, więc zapoznaj się z lokalnymi przepisami.

Gdy podróżujesz wzdłuż wybrzeża Atlantyku na Florydzie, nie musisz płacić za licencję. Musisz tylko skontaktować się z Komisją Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody Florydy, aby otrzymać swoją. Wtedy możesz łowić na linii brzegowej.

Inne stany mogą pobierać opłaty za licencję, ale opłata ta powinna być dostępna online, abyś wiedział, ile płacisz, zanim zostanie naliczona opłata.

Nierezydenci zwykle będą musieli zapłacić za licencję na połowy w wodach morskich. Zazwyczaj mogą kupić licencję na surfowanie na kilka dni za jednym razem. Ponieważ są nierezydentami, nie ma potrzeby posiadania długoterminowej lub nawet bardziej stałej licencji, chyba że zdecydują się na przeprowadzkę.

Nawet jeśli stan nie wymaga uzyskania licencji, możesz potrzebować rejestracji. Tak to się robi w New Jersey. Musisz zarejestrować się za pośrednictwem Programu Rejestru Rekreacyjnych Słonowodnych New Jersey.

Dowiedz się, jak zrobić zestaw na brzegu

Podczas łowienia na desce surfingowej nie należy po prostu wyrzucać żyłki z przymocowanym hakiem i przynętą na haczyku. Zamiast tego potrzebujesz platformy brzegowej.

Możesz stworzyć zestaw na brzeg w różnych stylach, w zależności od tego, jak lubisz łowić ryby i o której godzinie. Na przykład przypon przypływowy/przypływowy zawiera pętlę z zakraplaczem z przymocowanym hakiem o prostym trzonku, a następnie sześć cali dalej w dół linki, kolejną pętlę z zakraplaczem.

Po kolejnych sześciu calach nadal jest chirurgiczna pętla przywiązana do ciężarka. Cały zestaw jest na żyłce z monofilamentu, która jest oceniana na 40 funtów.

Możesz również zrobić zestaw do namierzania ryb z przyponem do echosondy przymocowanym do wytrząsarki piramidowej, krętlikiem z beczki, od 6 do 30 cali fluorocarbonu (o wytrzymałości do 60 funtów), a następnie węzeł do przyponu i na koniec , hak koła.

Możesz wybrać własne przypony do surfowania i zalecamy wypróbowanie ich jak największej liczby. Możesz skorzystać z powyższych przykładów lub nawet wymyślić własne przypony na brzeg, jeśli czujesz się wyjątkowo kreatywny.

Tak różne, jak to tylko możliwe, najlepsze przypony na ląd mają te same cechy. Zestaw jest aerodynamiczny, dzięki czemu można go rzucać na duże odległości. Haczyki są przedstawione tak, aby mogły łowić rybę, ale nie zakłócać przepływu zestawu. Zestaw powinien również umożliwiać przynęcie naturalne unoszenie się lub utrzymywanie się na dnie morskim.

Ostrożnie traktuj uwolnione ryby

W niektórych oceanach mogą obowiązywać zasady, zgodnie z którymi po złowieniu ryby należy zwrócić do oceanu. Inni mogą dać ci wybór między wypuszczeniem ryb lub zabraniem ich do domu. Jeśli tak, to jest to decyzja, którą będziesz chciał podjąć przed wyruszeniem na wędkowanie na cały dzień.

Jeśli zdecydujesz się pozwolić rybom wrócić do oceanu po ich zacięciu, musisz podjąć pewne środki ostrożności, aby zapewnić zdrowie i długowieczność ryb.

Najpierw zwilż ręce przed przystąpieniem do obsługi ryby. Suche dłonie mogą zerwać ochronną warstwę śluzu ryby, a nie chcesz tego robić.

Trzymaj rybę mocnym chwytem. Następnie wyciągnij hak za jednym zamachem. Trzymaj rybę w dłoni i trzymaj ją bliżej wody. Nie wyrzucaj ryby, jeśli możesz jej pomóc, ponieważ może uderzyć w twarde powierzchnie, takie jak skały i ubity piasek.

Jeśli nie skrzywdzisz ryby, możesz ją zabić.

Co się stanie, jeśli włożysz rybę z powrotem do wody, ale to nie zabierze? Delikatnie popchnij rybę w stronę wody, a jeśli to konieczne, zanurz ją nawet w wodzie. Trzymaj się jego brzucha, robiąc to jedną ręką.

Gdy ryba znajdzie się w wodzie, powinna odzyskać siły i móc wrócić do morza.

Jednak nie zawsze tak się stanie. Walczącą rybę możesz zabrać, jeśli możesz. W przeciwnym razie stanie się pokarmem dla większej ryby, a nawet głodnych mew.

Unikaj overcastingu

Czy kiedykolwiek widziałeś wędkarza rzucającego na bardzo duże odległości podczas łowienia z surfowania tylko po to? To może stać się konkursem, w którym jest najtwardszy lub najfajniejszy wędkarz.

Długie rzuty są w porządku, ale kiedy to robisz, zastanów się, co chcesz osiągnąć. Czy aby dosięgnąć ryby, musisz rzucać z dużej odległości, czy po prostu starasz się wyglądać jak najbardziej imponujący wędkarz z twojej grupy?

Jeśli to drugie, to overcasting nie jest konieczne. Przeciążasz również sprzęt do surfowania podczas zarzucania, co oznacza, że ​​będziesz musiał wcześniej się odwrócić i wymienić. Rzuć tyle, ile potrzebujesz, tylko na to, czego wymaga sytuacja.

Jeśli to możliwe, używaj żywej przynęty

Sztuczna przynęta to opcja podczas surfowania, ale nie są one skuteczniejsze niż żywa przynęta. Podczas burzliwych pływów oceanicznych błystka lub jig mogą zgubić się w tasowaniu. Ryba nie widzi migoczących świateł ani nie słyszy dźwięków.

Poza tym nie ma zapachu, który przyciągałby ryby, a to jest duże.

Żywa przynęta ma zapach, który może wciągnąć rybę, nawet gdy ta już odpłynęła z linki. Mówiliśmy o tym w innym miejscu na blogu, ale żywe przynęty, takie jak krewetki i pchły piaskowe, będą kąsać.

Możesz także użyć kawałków lub kawałków martwej przynęty. Świeża martwa przynęta jest lepsza niż zamrożona, ale jeśli trzymanie martwej przynęty na lodzie zmniejsza jej smród, to sięgnij po nią. Ryba nadal będzie kąsać po rozmrożeniu przynęty.

Końcowe przemyślenia

Skuteczne łowienie z surfowania polega na synchronizowaniu łowienia z pływami i wtedy, gdy ryby są najbardziej aktywne, byciu świadomym otoczenia i stworzeniu wyjątkowego zestawu brzegowego, który wytrzyma fale.

Mamy nadzieję, że te sprawdzone i prawdziwe wskazówki pomogą Ci przyspieszyć przygodę z wędkarstwem surfingowym!