7 najlepszych korzyści z samotnych wędrówek i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa

Jest to droga mniej uczęszczana. Ale jeśli myśl o noszeniu dużego plecaka wędrującego jak żądny przygód hobbit jest kusząca, powinieneś się na to zdecydować. Powinieneś jednak wiedzieć, że będzie ciężko. Drgawki są normalne. W pewnym momencie pożałujesz, że nigdy nie zacząłeś. Jednak pod koniec każdej wędrówki docenisz swoją decyzję o samotnej wędrówce.

Po pierwsze, dlaczego wybierasz się na samotne wycieczki? Z doświadczeń tych, którzy przeszli szlak przed Tobą, korzyści z tego płynące obejmują:

Korzyści z wędrówek solo:

Szybka lista korzyści:
1. Rozwój duchowy i zdrowie
2. Zmierzysz się ze swoimi lękami bezpośrednio
3. Możliwość zdobycia umiejętności na świeżym powietrzu
4. Jest elastyczny
5. Jesteś jednością z naturą
6. Możesz rzucić sobie wyzwanie
7. Zrzucanie dodatkowych kilogramów
Wędrówki w pojedynkę
Wędrówki solo — przewodnik dla początkujących po wędrówkach w pojedynkę

Rozwój duchowy i zdrowie

Samotność jest największym motorem dla samotnych turystów. Samotnie na szlaku masz nieprzerwany czas na relaks i samokontrolę. Będziesz medytować, kontemplować i wychodzić bez. To pozwala ci połączyć się z twoim wnętrzem i naturą. Wywołuje również duchowe przebudzenie.

Stawisz czoła swoim lękom

Boisz się samotności, wysokości, dzikich zwierząt, burz, owadów lub ciemności? Wybierz plecak solo. Jakikolwiek jest twój strach, po prostu zmierz się z nim sam.

Możliwość zdobycia umiejętności outdoorowych

Bycie samotnym oznacza zastanawianie się, jak przetrwać na wolności. Więc spakuj wszystkie niezbędne przedmioty przetrwania i przygotuj się na eksplorację. Po drodze nauczysz się nowych rzeczy, a w przyszłości będziesz mógł ratować siebie i innych.

Jest elastyczny

Bycie częścią zespołu wędrowców oznacza podążanie za ich harmonogramem. Jako samotny turysta możesz zmienić swój harmonogram. Możesz chodzić szybciej, wolniej i wybrać miejsce biwakowania. Wreszcie możesz robić przerwy tak często, jak chcesz.

Jesteś jednością z naturą

Oprócz medytacji i samopoznania, wędrówki w pojedynkę pozwalają odetchnąć i napić się na łonie natury. Możesz bez obaw oglądać ptaki i dzikie zwierzęta. Możesz patrzeć w niebo i po prostu być jednością z naturą. Nie musisz też głośno mówić o roślinach, chyba że chcesz!

Możesz rzucić sobie wyzwanie

Rozwój osobisty polega na stawianiu sobie wyzwań. Czy możesz wędrować szybciej? Czy masz odpowiedni poziom wytrzymałości? Poradzisz sobie z burzami i nieprzyjemną pogodą? Podejmowanie wyzwań to najlepszy sposób, aby stać się lepszym i silniejszym.

Zrzucanie dodatkowych kilogramów

Możesz spojrzeć na te wycieczki jako na sposób na poprawę kondycji. Z pewnością zrzucisz kilka kilogramów i staniesz się sprawny fizycznie na każdym szlaku, który wybierzesz.

Czytać  10 najlepszych porad dotyczących ultralekkiego plecaka

Tak więc, weź udział w samotnym plecaku w poszukiwaniu duszy, siły, wytrzymałości, utraty wagi i prostej satysfakcji z tego, że możesz to zrobić!

Bezpieczeństwo osobiste dla samotnych turystów

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dla samotnych turystów

Poza tym, że ma ogromne zalety, nie jest odporny na wypadki. Na szlaku wszystko może się zdarzyć. Jak więc zachować bezpieczeństwo? Możesz dowiedzieć się tutaj.

Bądź gotów

Twoja gotowość decyduje o tym, jak dobrze lub źle poradzisz sobie z tym wyzwaniem. Zadaj sobie pytanie: „ile mogę obsłużyć?”

Zacznij mały

Nie możesz zacząć od Appalachów. O ile chcesz szybko zajść daleko, zacznij od całodniowej wędrówki, a następnie idź dalej. Określ także, jak długo trwają wędrówki.

Poznaj teren

Nie musisz fizycznie przeglądać szlaku; Dobrym początkiem jest googlowanie i pytanie innych turystów. Przeczytaj również mapy, aby uzyskać informacje o wysokości i rodzaju roślinności na danym obszarze.

Zameldować się

Teraz to jest krytyczne. Brak ciszy radiowej podczas samotnej wędrówki. Szybki SMS do rodziny lub znajomych, raz na jakiś czas, jest ważny. Komunikacja stanowi różnicę między spokojem ducha a poszukiwaniem i ratowaniem w nagłych wypadkach. Dlatego lepiej wyposażyć się w radiotelefon dalekiego zasięgu.

Sprawdź prognozy pogody

Prognozy pogody mogą się mylić. Jednak wiedza o tym, czy będziesz w burzy, czy będziesz się kąpać na słońcu, decyduje o Twoim bezpieczeństwie i komforcie.

Trzymaj się jednego ruchliwego szlaku

Ruchliwy szlak, ponieważ można rozmawiać z ludźmi, a także dlatego, że można dostać się do wypadku. Trzymanie się jednego szlaku/ścieżki zapewnia, że ​​nie zgubisz się ani nie zdezorientujesz.

Zdobądź duże zapasy

Niezależnie od tego, czy wędrujesz przez cały dzień, czy nie, spakuj wystarczającą ilość warstw, plastrów na pęcherze i jedzenia. Obowiązującą tu zasadą jest ustalanie priorytetów.

wskazówki dotyczące kempingu w hamaku

Lista kontrolna dla samotnego turysty?

 • Przede wszystkim będziesz potrzebować najlepszych plecaków z plecakiem.
 • W co się ubrać podczas wędrówek.
 • Buty – zaopatrz się w odpowiednie buty. Możesz nosić trampki, Vibrams lub buty turystyczne. Powinna tym kierować charakter szlaku.
 • Warto również spakować skarpety, spodnie turystyczne, koszule turystyczne, kurtkę i czapkę.
 • Potrzebny jest również w pełni naładowany telefon komórkowy z przydatnymi aplikacjami do użytku na zewnątrz, takimi jak GPS i urządzenia do śledzenia odległości. Dobrym rozwiązaniem jest również power bank lub ładowarka słoneczna.
 • Noś także aparat, książkę, spray na owady, krem ​​do opalania i pierwszą pomoc.
 • Wrzuć okulary przeciwsłoneczne, scyzoryk, niezawodne narzędzie wielofunkcyjne i wystarczającą ilość jedzenia z plecakiem.
 • Zabierz ze sobą wystarczającą ilość przekąsek, owoców, wody i trochę białka.
Czytać  Jak zapobiegać powstawaniu pęcherzy na piętach od butów?

Jaką trasę wybrać na samotne wędrówki.

Jak wspomniano powyżej, zawsze musisz jechać ruchliwą trasą. O ile szukasz samotności, interakcja międzyludzka zapewni ci zdrowie psychiczne i bezpieczeństwo. W razie wypadku inni wędrowcy z łatwością Cię znajdą i uzyskają pomoc. Ponadto, jeśli się zgubisz, zostaniesz szybciej znaleziony.

Będąc na szlakach turystycznych, przestrzegaj wskazówek dotyczących szlaku i unikaj niebezpiecznych części, jeśli zostaniesz ostrzeżony.

Plusy

 • Możesz sprawdzić swoje umiejętności na świeżym powietrzu
 • Masz elastyczność
 • Ta podróż rzuca wyzwanie i popycha
 • Jest to ważne dla poszukiwania duszy i duchowego wzrostu
 • Bez wątpienia ta aktywność jest satysfakcjonująca
 • Poznasz nowych przyjaciół
 • Jest zdrowy, a Ty schudniesz
 • Bez wątpienia jest to ważne dla samodzielnej eksploracji
 • Buduje siłę i wytrzymałość​​

Cons

 • Bądź ostrożny, możesz doznać kontuzji i nie będziesz mieć nikogo, kto mógłby ci pomóc
 • Możesz nie mieć wystarczającego sprzętu
 • Możesz się zgubić
 • Słabe przygotowanie.

Ostateczny werdykt

Bycie samotnym turystą jest równie ekscytujące, co przerażające. Samotność na pustyni nie jest normalną ludzką rzeczą. Jednak przebywanie na świeżym powietrzu nie tylko sprawia, że ​​jesteś elastyczny, ale także zyskujesz nowe perspektywy na życie i życie. Wędrówka sama w sobie sprawia, że ​​jesteś silny psychicznie i fizycznie. Wspaniale jest osiągnąć cel. Poznasz nowych przyjaciół. Więc zamiast wyjaśniać ludziom, dlaczego idziesz sam, zapytaj zamiast tego, dlaczego nie? Ponadto, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących samodzielnego podróżowania z plecakiem, możesz polecić Stowarzyszenie Szlaku Waszyngtona strona.

Teraz, gdy jesteś gotowy na swoją pierwszą samotną wędrówkę, zrób te

 • Stwórz idealną playlistę na wędrówki
 • Spróbuj pieszych wędrówek po mieście (wysokie budynki)
 • Popraw swoje wrażenia, zawsze celując w górę!
wędrować samotnie

Kilka często zadawanych pytań dotyczących samych wędrówek:

Poniżej znajdują się szczegółowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące samych wędrówek:

Dlaczego miałbyś wędrować sam?

Samotne wędrówki są niesamowite na bezpiecznym szlaku. Podziwiasz niesamowitą przyrodę i widoki, testując swoją wytrzymałość.

Czy podróżowanie z plecakiem w pojedynkę jest bezpieczne?

To jest bezpieczne. Mimo to podróżowanie z plecakiem w pojedynkę może być niebezpieczne, jeśli zawiedziesz swoje bezpieczeństwo. Niemniej jednak nadal możesz mieć bezproblemowe doświadczenie dzięki odpowiedniemu zarządzaniu ryzykiem, odpowiednim przygotowaniu i trzymaniu się swoich ograniczeń.

Czy samotne wędrówki są niebezpieczne?

To zależy od tego, gdzie się wybierasz. Niektóre szlaki można bezpiecznie wędrować w pojedynkę, a inne nie. Ważne jest, aby przed samotnym wyruszeniem przeprowadzić obszerne rozeznanie. Przed przystąpieniem do samodzielnej wędrówki przejdź przez to program bezpiecznego treningu na szlaku przez NPS, przyda się.

Czytać  7 psychologicznych korzyści z wędrówek

Jakich niezbędnych rzeczy potrzebujesz na samotną wędrówkę?

Potrzebujesz plecaka turystycznego pełnego niezbędnych rzeczy. Oprócz tego noś ze sobą GPS i zegarek na wędrówki, które pomogą Ci w wyznaczaniu kierunku. Przydaje się to zwłaszcza na nowym szlaku.

Czy można samotnie wędrować?

Generalnie nie zaleca się wędrówek w pojedynkę. Niemniej jednak nadal można by argumentować, że sama wędrówka ma swoje zalety. Z drugiej strony, sama wędrówka wiąże się z własnymi rysami pleców, głównie związanymi z bezpieczeństwem. Jeśli planujesz wędrówkę sam, upewnij się, że potencjalne miejsce nie jest niebezpieczne. Dodatkowo poinformuj kogoś innego, gdzie planujesz odkrywać. Dodatkowo musisz mieć przy sobie telefon, gwizdek lub inny gadżet, którego można użyć do szukania pomocy, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jak unikać dzikich zwierząt podczas wędrówek?

Na początek ważne jest, aby uważnie przestudiować szlak i dowiedzieć się, czy istnieje jakiekolwiek zagrożenie ze strony zwierząt. Poza tym wędrówka w grupie. Podobnie, jeśli jesteś samotnym wędrowcem, unikaj słuchawek. W ten sposób możesz wiedzieć, kiedy zbliżają się zwierzęta. Idąc dalej, zrób hałas, aby ich odstraszyć. Unikaj również wędrówek we wczesnych godzinach nocnych, a także w kurzu lub świcie. Co najważniejsze, wycofuj się powoli, gdy nieświadomie natkniesz się na dzikie zwierzęta.

Czy wędrówki pomagają schudnąć?

Rzeczywiście, piesze wędrówki to bardzo skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Spacerując i pokonując trudny teren, na pewno spalisz więcej kalorii.

Jak zwiększyć wytrzymałość na wędrówki?

Pobiegaj lub chodź, aby zwiększyć swoją wytrzymałość. Podobnie, spróbuj treningu siłowego, aby zbudować swoją siłę. Poza tym wypróbuj interwały pod górę i popracuj nad techniką oddychania. Na koniec popracuj nad swoją wytrzymałością psychiczną.

Zastrzeżenie

Wszystkie informacje zawarte w tym artykule są podane w dobrej wierze i służą wyłącznie celom edukacyjnym. W żadnym wypadku obrazy, grafiki, teksty i inne materiały stworzone w tym artykule nie mogą być postrzegane jako leczenie, diagnoza lub instruktaż. Zwróć się o profesjonalną poradę medyczną do wykwalifikowanego lekarza w przypadku jakiegokolwiek stanu chorobowego.

Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym lekarzem, aby uzyskać dokładne informacje przed podjęciem decyzji o zmianie stylu życia lub diety w zależności od informacji podanych w tym artykule.