7 najlepszych kombinacji wędki muchowej i kołowrotka dla początkujących

Kiedy próbujesz nauczyć początkującego latać na ryby, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie i dla nich, jest wybranie świetnej wędki. Nauka jest wystarczająco skomplikowana bez posiadania wędki, która jest trudna w użyciu dla doświadczonej osoby.

Jest tak wiele kombinacji wędki muchowej i kołowrotka. Należy również wziąć pod uwagę wiele innych rzeczy. Przejdę przez każdą wędkę i kołowrotek, aby dać Ci jak najlepsze informacje, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru.

1. NetAngler Fly Combo

Ta wędka jest lekka, ale niezwykle wytrzymała. To naprawdę najlepsze z obu światów. Wykonany jest z węgla. Dokonano tego poprzez formowanie wysokociśnieniowe o zwiększonej gęstości włókien. Jest zbudowany z grafitu, co zmniejsza wagę, ale wzmacnia trwałość.

Dzięki temu możesz cieszyć się nie podnoszeniem czegoś szalenie ciężkiego za każdym razem, gdy łowisz, a jednocześnie możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twój kij nie załamie się w nurcie ani nie będzie walczył z holowaniem ryby.

Został również zaprojektowany tak, aby można go było z łatwością wymieniać między lewą i prawą ręką. Jest to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto próbuje używać obu rąk, dla leworęcznych, którzy mają problem ze znalezieniem dobrego kija, lub dla rodziców, którzy kupują jeden kij dla wszystkich swoich dzieci do nauki.

Jeśli chodzi o kołowrotek, jest z nim wiele funkcji. Hamowanie jest bardzo płynne, a przełożenie wynosi 1:1. Jeśli chodzi o wędkarstwo muchowe, im płynniej, tym lepiej. To wszystko ma związek z castingiem. Nie chcesz zarzucać czegoś, co nie jest gładkie, ze względu na siebie i rybę. Z tym kołowrotkiem i wędką to się nie wydarzy.

Kołowrotek wykonany jest ze stopu aluminium. To sprawia, że ​​jest niezwykle wytrzymały, aby służył Ci przez długi czas. To naprawdę miłe, ponieważ nawet kupując rzeczy w zestawach, nadal może to być duża inwestycja. A dzięki tej kombinacji kołowrotka i wędki nie będziesz tracić pieniędzy na bezużyteczną inwestycję.

Ten konkretny kołowrotek jest niezwykle lekki, 5,2 uncji. Została stworzona specjalnie do wyważania lekkich wędek muchowych.

Rękojeść tej wędki wykonana jest z korka, aby zapewnić wygodę Twojej dłoni. Posiada również regulowany uchwyt kołowrotka wykonany z aluminium i dwie nakrętki blokujące.

Występuje w czterech częściach i mierzy do 8 'lub po rozłożeniu 27 ″.

Pierścień prowadzący jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Gwarantuje to, że nie uszkodzi używanej żyłki. Ta konfiguracja kosztuje około 100 USD za wszystko, co jest przyzwoitą ceną, biorąc pod uwagę wszystko, co jest wliczone w cenę.

Aby przyjrzeć się bliżej tej niesamowitej kombinacji wędki i kołowrotka, możesz ją zobaczyć tutaj na Amazon.

2. Zestaw muchowy Osage River

Jedną z najlepszych części tego kołowrotka i wędki jest to, że jest specjalnie zaprojektowany dla początkujących! Kolejną niesamowitą rzeczą jest to, że kołowrotek jest wstępnie nawinięty, więc czas konfiguracji będzie znacznie krótszy. Jest to szczególnie miłe dla tych rybaków, którzy jeszcze nie opanowali tego trudnego i żmudnego zadania.

Wędka jest wykonana z grafitu, aby zapewnić jej lekkość. Jak wspomniano powyżej, posiadanie lekkiej wędki jest jedną z najlepszych rzeczy, których możesz szukać przy zakupie zestawu wędki i kołowrotka. Gdy wędka jest lżejsza, wszystkim innym łatwiej manewrować.

Kołowrotek wykonany jest z aluminium. Pomoże to kołowrotkowi pozostać solidnym, wytrzymałym i sprawnym, ponieważ walczy nawet z największymi zdobyczami.

Kolejną naprawdę fajną rzeczą przy zakupie Osage River Combo jest to, że zawiera dodatki, które sprawiają, że to doświadczenie jest jeszcze lepsze.

Jest dostarczany z materiałem przyponowym, plastikowym pudełkiem na muchy i dziewięcioma różnymi muchami, które pozwolą Ci wyprzedzić grę. Posiadanie tych dodatków w zakupach combo pozostawia ci dodatkową ekscytację i odrobinę ulgi w stresie, usuwając inne rzeczy z listy, które jako początkujący i tak musiałbyś kupić osobno.

Nie wszystkie pakiety combo zawierają niesamowite dodatki, ale ten ma! Zawsze fajnie jest otrzymywać produkty bonusowe i musisz je wszystkie wchłonąć.

Ta wędka i kołowrotek są niezwykle łatwe do spakowania i bezproblemowe. Umieszczasz go w kompaktowej wannie, która ma również kieszeń na pudełko na muchy. Po długim i męczącym dniu wędkowania na muchę będziesz chciał po prostu wyskoczyć z wody i szybko się spakować, aby móc wrócić do domu ze złowionymi zdobyczami.

Sprawdź tę niesamowitą, kompleksową konfigurację na Amazon, klikając tutaj!

3. Piscifun Torrent Casting Reel and Rod Combo

Tę wędkę i kołowrotek można zamówić dla osób leworęcznych lub praworęcznych. Jest również dostępny w wersji średniej 6’9 ″ i średnio-ciężkiej 7 ’. Wiadomo, że jest to wszechstronnie dobra wędka dla początkujących. Nie wszystkie wędki i kombinacje kołowrotków mogą spełnić to twierdzenie.

Wędka wykonana jest z grafitu i włókna szklanego, dzięki czemu jest dobrze wyważona oraz niezwykle wytrzymała i długowieczna. Równowaga jest ważniejsza, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Podczas łowienia będziesz potrzebować dużej stabilności, aby nie stracić przyczepności z powodu szybkich prądów lub zwiotczałych ryb.

Ze względu na swoją lekkość pomaga poprawić zakres ruchu i zapobiega nadmiernemu zmęczeniu. Wiele wędek może być zbyt ciężki, gdy są wykonane ze sprzedanego metalu, więc jest to naprawdę fajny dodatek.

Wędka składa się z dwóch części i jest bardzo łatwa do złożenia. Często wędki są w zestawach składających się z wielu elementów, a to może być przytłaczające, jeśli po raz pierwszy łączysz wędkę. Ale mając do czynienia tylko z dwoma elementami, jest to dość oczywiste i w zasadzie bezproblemowe.

Ta wędka i kołowrotek zapewnićs, że nie będziesz stale doświadczać „czy robię to dobrze”.

Biorąc pod uwagę wagę, długość i to, czy szpula jest wstępnie nawinięta, może to mieć ogromne znaczenie. Jako początkującemu nie są to rzeczy, które zawsze przychodzą Ci do głowy podczas przygotowań do wyprawy na ryby. Śledzenie wszystkich elementów może być trudne, ale staraj się trzymać je na pierwszym planie.

Ta kombinacja jest również uznawana za świetną opcję jakości dla nowych i doświadczonych rybaków bez rozbijania banku. Ponieważ nie znasz jeszcze swoich pełnych preferencji, ponieważ jesteś tak nowy, możesz nie chcieć wydawać szalonych ilości pieniędzy.

Z drugiej strony warto zastanowić się nad dobrą inwestycją, a ta kombinacja to dobry początek.

Wędka ma również uchwyt z pianki EVA, który jest naprawdę wygodny, ale także mocny i pomoże Ci walczyć z każdą rybą przed ucieczką. EVA to materiał na bazie pianki. Bardziej pasuje do dłoni i zapewnia większą wygodę niż inne uchwyty.

Rolka jest wykonana z materiałów antykorozyjnych. Dzięki najwyższej jakości przekładni i niesamowitej jakości stali nierdzewnej jest to kołowrotek, z którym każdy wędkarz może być pewny, że zaczyna.

Kołowrotek wykonany jest z hamulcem magnetycznym. To sprawia, że ​​jest niezwykle skuteczny i dokładny, z niezbędnymi regulacjami w locie. Pomaga również zapobiegać czkawkom, na które mógłby wpaść kołowrotek.

Posiada również podwójne wały nawojowe, które zwiększają nie tylko trwałość, ale i stabilność.

Rękojeść korby wykonana jest z aluminium, co pomoże wciągnąć każdą rybę bez uszkadzania kołowrotka lub wędki. W końcu nikt nie chce uszkodzonego kołowrotka lub wędki po dokonaniu poważnej inwestycji.

4. Icewei Travel Fly Combo

Ta kombinacja wędki i kołowrotka ma również wiele wspaniałych rzeczy do zaoferowania!

Wędka wykonana jest ze stalowego i ceramicznego strippingu oraz włókna węglowego, aby zapewnić trwałość i wytrzymałość. Pomaga to w zmniejszeniu tarcia i ciepła podczas rzucania i rozbierania.

Jednym z największych problemów wędkarzy jest tarcie i ciepło uszkadzające ich kołowrotki. Dzięki temu środkowi zapobiegawczemu prawdopodobieństwo takiego zdarzenia drastycznie spada.

Rękojeść wykonana jest z jasnozielonego syntetycznego złota i została zaprojektowana tak, aby zapewnić dobry chwyt, nawet gdy jest mokra. Może nie jest to pierwsza cecha, której szuka wielu doświadczonych rybaków, ale jest to świetna opcja dla dzieci lub każdego, kto szuka czegoś bardziej eleganckiego i efektownego.

Uchwyt kołowrotka jest odporny na wilgoć, a także ma dwie nakrętki blokujące, które zapewniają bezpieczeństwo kołowrotka. Posiadanie uchwytu kołowrotka jest niezwykle ważne. Jego celem jest utrzymanie kołowrotka wyśrodkowanego w miejscu, w którym kładziesz go na wędce. Przy wilgoci ryzykujesz, że nawet trochę przesunie się z miejsca i zaszkodzi twojej grze wędkarskiej. Więc to naprawdę świetna funkcja.

Masz dwie opcje, jeśli chodzi o długość i wagę. Opcje długości to 7,5″,8,85″ i ważą 100 lub 120 gm.

Wędka składa się z 4 części, dzięki czemu jest niezwykle przenośna i łatwa w transporcie lub przechowywaniu w ciasnych miejscach. Oprócz tego, że jest w stanie go rozłożyć, ma torbę tubową, która ułatwia transport i pudełko z muchami, które pomogą Ci rozpocząć nowe hobby.

Kołowrotek ma konstrukcję z hamulcem tarczowym i doskonałe wafle teflonowe. Obecnie coraz więcej osób woli używać przeciągania dysku.

Hamulec tarczowy zapewnia opór, gdy kołowrotek zaczyna się obracać, gdy ryba, która go łapie, wystartuje. Zaleca się, aby opór był większy niż mniejszy, tak abyś mógł szybciej zauważyć, że złapałeś i jest mniej prawdopodobne, że uciekną.

Kołowrotek jest ogólnie dość lekki, 5,2 uncji.

Kołowrotek wykonany jest z anodyzowanego aluminium i może być używany na lewą lub prawą rękę.

5. Lekki zestaw muchowy Plusinno

Zaletą Plusinno Lightweight Fly Combo jest to, że ma całkiem sporo oferowane w ramach zakupu.

Kupując to otrzymujesz kołowrotek, wędkę muchową, futerał, muchy i żyłkę. To miłe, ponieważ będąc tak nowym hobby, możesz nie być pewien wszystkiego, czego potrzebujesz, a w tej sytuacji znajdziesz to wszystko w jednym miejscu!

Wcale nie jest ciężki! I jest naprawdę łatwy w obsłudze, więc może być idealną opcją dla początkujących.

Wędka jest niezwykle wytrzymała, lekka i cienka, z dużą dozą elastyczności. Żyłka pozostaje bezpieczna dzięki pierścieniom ze stali nierdzewnej, przez które jest podawana.

Wędka ma 8′ długości, waży 4 uncje. i można podzielić na 4 części.

Kołowrotek wykonany jest z wyjątkowo wysokiej jakości aluminium. Szpula została zaprojektowana z odlewanego ciśnieniowo dużego trzpienia. Jest prosty w obsłudze i nie załamie się.

6. Zestaw muchowy Redington Crosswater

Redington Crosswater Fly Combo jest niezwykle wytrzymały i niezwykle lekki. Jest to ogromna korzyść, ponieważ nie będzie przeszkadzać ani nie przeszkadzać, ponieważ jest ciężka, ale jest również zbudowana w taki sposób, że organizmy wodne nie mogą go uszkodzić, gdy działają przeciwko tobie.

Innym problemem może być uszkodzenie kołowrotka przez prąd. Ta kombinacja została zaprojektowana, aby temu zapobiec.

Ta wędka ma dwa ciężary. Twoja cięższa opcja jest dostarczana z wędką wykonaną z anodowanego aluminium. Lżejsza wersja wędki jest wyposażona w drewniane prawdziwe siedziska.

Obie te opcje są wspaniałe! Są naprawdę zbudowane dla różnych rybaków i twoich osobistych preferencji. Znajdź to, co lubisz Najlepsza waga mądry, zejście do lokalnego sklepu na świeżym powietrzu i trzymając jeden. Zobacz, co jest nieco łatwiejsze.

Gdy wejdziesz w huśtawkę swojej gry wędkarskiej, będziesz mógł lepiej ocenić, co lubisz, a czego nie.

Jest również wyposażony w kropki wyrównania. To sprawia, że ​​ustawienie wędki jest szybkie i łatwe oraz zapewnia punktowe i łatwe, przewiewne rzuty. Kropki wyrównujące naprawdę zmienią Twoją grę wędkarską i pomogą Ci przekroczyć krzywe uczenia się. Pomoże ci to dowiedzieć się, co naprawdę próbujesz osiągnąć, kiedy ustawiasz wędkę.

W ten sposób w przyszłości gołym okiem będziesz mógł zobaczyć, czego dokładnie szukasz, przygotowując wędkę i kołowrotek na cały dzień zabawy.

Ta wędka to poważna 9′ 5″.

Można go podzielić na cztery części i przechowywać w tubie. Ta tuba ma przegródki na wędki, które pozwalają szybko i bez bałaganu przechowywać kołowrotek i wędkę.

7. Fenwick Nighthawk Fly Combo

To niesamowity zakup!

Posiada 4 łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej. Wraz z kołowrotkiem ma obrabianą maszynowo aluminiową szpulę z portami i podwójnie anodowaną plecionką. Łożyska kulkowe po prostu pomagają maszynom kołowrotka pracować płynniej niż bez nich.

Rękojeść jest aluminiowa i posiada miękkie w dotyku pokrętło.

Posiada płynny wielotarczowy układ hamulcowy z podkładką ze stali nierdzewnej i naoliwionego filcu.

Wyposażony jest w gwintowaną konstrukcję głównej przekładni, która eliminuje luzy w rękojeści. I łatwo jest zamieniać prawą i lewą ręką.

Wędka posiada rękojeści TAC i EVA oraz przelotki ze stali nierdzewnej. Wykonana jest z klasycznymi akcjami Fenwicka.

Zostały zaprojektowane tak, aby były bardzo wszechstronne dla wszystkich różnych poziomów wiedzy wędkarskiej.