7 doskonałych sań do wędkowania pod lodem

Gdy zabierasz swoje niezbędne rzeczy na wyprawę wędkarską pod lodem, sanki znacznie ułatwiają to zadanie. Sam szukasz sań do wędkowania pod lodem. Wolisz, żeby sanki były lekkie, miały dobrą zdolność holowania i nie łamały przechyłu. Na jakie sanki do łowienia pod lodem powinieneś zajrzeć?

Oto 7 fantastycznych sań do wędkowania pod lodem:

  • Sanie Shappell Jet Ice Fishing
  • Pelikan NOMAD 40
  • Sanie Shappell Camo Ice Fishing Sanki + Pokrowiec
  • Elastyczna ulotka Winter Trek Pull Sled
  • Frabill Universal Shelter Hak holowniczy
  • Shappell JSR Jet Sled Jr.
  • Sportowe sanki Beavertail

Chociaż każdy z powyższych 7 sań do wędkowania pod lodem jest sam w sobie świetną opcją, potrzebujesz tylko jednego. Przedtem pomożemy Ci wybrać idealne sanki do wędkowania pod lodem, omawiając specyfikacje, materiały, nośność i cenę. Nie będziesz chciał tego przegapić!

7 najlepszych sań do wędkowania pod lodem

Sanie Shappell Jet Ice Fishing

Na początku naszej listy są nasze najbardziej polecane sanie do wędkowania pod lodem, Shappell Jet. Na tej liście mamy kilka sań do wędkowania pod lodem Shappell, a to dlatego, że marka znana jest z wysokiej jakości sań.

Jet waży 12 funtów i mierzy 54 cale długości, 10 cali szerokości i 25,5 cala wysokości. Produkowany w Stanach Zjednoczonych (a konkretnie w Michigan) model Jet ma podstawę z polietylenu o ultrawysokiej masie cząsteczkowej lub UHMWPE.

UHMWPE jest uwielbiany za swoją wytrzymałość (do 40 procent silniejszy niż i tak już bardzo wytrzymała przędza aramidowa) i odporność na zużycie (która jest 15 razy lepsza niż nawet stal węglowa). Materiał raczej nie pęka, czego szukasz w saniach do łowienia pod lodem.

W dolnej części Jet są uformowane płozy, aby zwiększyć jego stabilność na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach. Ci biegacze również dodają tym sańom do wędkowania pod lodem jeszcze większej wytrzymałości, dzięki czemu możesz polegać na Jetu, który spełni wszystkie Twoje codzienne potrzeby związane z łowieniem pod lodem.

Shappell zaleca używanie Jet przede wszystkim do łowienia pod lodem, ale przydaje się również do przenoszenia paszy, pułapek, drewna opałowego i dużej upolowanej zwierzyny, takiej jak jelenie. Użytkownicy stwierdzili, że można go transportować po piasku, ale zalecamy trzymanie się lodu i śniegu.

Pelikan NOMAD 40

Za mniej niż 50 USD Pelikan NOMAD 40 to doskonałe sanki do łowienia pod lodem. Sanie mierzą 40 cali na 22,5 cala na 7 cali.

Jego konstrukcja z polietylenu o dużej gęstości lub HDPE zapewnia NOMAD 40 wystarczającą sztywność, aby sanki mogły wytrzymać, ale nie na tyle, aby były nieelastyczne. HDPE jest zwykle odporny na promieniowanie UV, więc Twoje sanki do wędkowania pod lodem powinny zachowywać swój czarny kolor przez wiele nadchodzących sezonów.

Najwyższa dopuszczalna nośność dla NOMAD 40 wynosi 90 funtów. Nawet jeśli podczas łowienia pod lodem nie podróżujesz lekko, nie powinieneś zostawiać w domu żadnych niezbędnych rzeczy przy tak dużym udźwigu.

Ściany tych sanek wędkarskich są wyższe niż przeciętne, aby zapobiec przewracaniu się przedmiotów po załadowaniu. Pelikan mówi nawet, że NOMAD 40 to odpowiednie sanki do ciągnięcia dzieci po podwórku lub w lokalnym parku ze względu na te bezpieczne wysokie strony.

Szyny śledzące są uformowane, aby zapewnić proste postępy. W końcu, gdy taszczysz swój sprzęt do łowienia pod lodem, ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest martwienie się saniami zjeżdżającymi z toru.

Produkowane w Kanadzie sanki wędkarskie NOMAD 40 zawierają linkę boczną przeznaczoną do mocowania ładunków.

Sanie Shappell Camo Ice Fishing Sanki + Pokrowiec

Powiedzieliśmy wam, że zobaczycie na tej liście kilka sań Shappell do wędkowania pod lodem. Kolejny jest ich Morskie sanki do wędkowania pod lodemktóre możesz zdobyć za mniej niż 100 USD.

Lodowe sanki Shappell moro mają 54 cale długości, 25 cali szerokości i 10 cali wysokości. Posiada polietylenową podstawę, co odróżnia ją od sań Jet Ice, od których zaczęliśmy naszą listę.

Polietylen to nie do końca HDPE, ale jest blisko. Twoje kamuflażowe sanki do łowienia pod lodem nie powinny się zakleszczyć, jeśli wpadniesz na drzewo lub skałę. Wyprofilowana płoza pod saniami zapewnia jej wytrzymałość i łatwość w transporcie.

Realistyczny wzór kamuflażu może nie być przydatny do łowienia pod lodem, ale jeśli masz przy sobie upolowaną zwierzynę, docenisz ten wzór o wiele bardziej.

Naszą ulubioną częścią tych lodowych sań Shappell jest to, że zawiera osłonę. Pokrowiec mierzy 25 cali szerokości i 54 cale długości i zawiera poliester 600 den. Shappell zaleca używanie pokrowca do ochrony sprzętu przed śniegiem, błotem pośniegowym i deszczem.

Elastyczna ulotka Winter Trek Pull Sled

Prawdopodobnie dorastałeś z saniami Flexible Flyer lub dwoma. Ufasz marce za niezawodność, więc dlaczego nie spróbować ich Zimowe sanki Trek dla Twoich potrzeb związanych z łowieniem pod lodem? Te sanki są produktem Amazon’s Choice i są dostępne za mniej niż 100 USD.

Mierzący 60 cali (5,5 stopy) długości, 6 cali wysokości i 20 cali szerokości, sanki Winter Trek ważą tylko 7 funtów. Jego konstrukcja z żywicy może na pierwszy rzut oka wydawać się delikatna, ale Flexible Flyer obiecuje, że materiał nie pęka. To powinno dać ci trochę spokoju.

Zewnętrzna krawędź jest wzmocniona, aby poprawić stabilność i wytrzymałość ścian bocznych. Wzdłuż spodu znajdują się uformowane rowki, które zapewniają stabilność i pewność śledzenia. Rowki dodają też sankom Winter Trek większej wytrzymałości, co zawsze jest dobrą rzeczą.

Dołączony sznurek ułatwia holowanie sań tu, tam i gdziekolwiek. Flexible Flyer sugeruje użycie sań Winter Trek do transportu ładunku podlodowego, a także do przewożenia drewna opałowego.

Oczywiście, jeśli masz ochotę na zabawę z rodziną, te sanki Flexible Flyer z łatwością pomieszczą dwie osoby dorosłe lub troje (lub więcej) dzieci, aby bawić się na podwórku.

Frabill Universal Shelter Hak holowniczy

Co powiesz na holowanie sań pod lodem na haku holowniczym pojazdu ciągnącego? W takim przypadku powinieneś polubić Uniwersalny hak holowniczy Frabill shelter.

Ten hak holowniczy ma uniwersalną konstrukcję, dzięki czemu można go podłączyć za pomocą tylko jednego kołka. Mierzy 35,4 cala na 6,6 cala na 2,2 cala i jest wyposażony w sworzeń i hak holowniczy do łatwego mocowania go do skutera śnieżnego lub quada. Możesz wtedy ruszyć w drogę!

Shappell JSR Jet Sled Jr.

Być może spodobał Ci się Shappell Jet, o którym mówiliśmy wcześniej w tym artykule, ale zdecydowałeś, że jest za duży jak na Twoje potrzeby. W takim przypadku powinieneś sprawdzić Shappell JSR Jet Sled Jr.który jest odpowiednio nazwaną mniejszą wersją.

Jet Sled Jr. ma wymiary 21 cali na 43 cale na 8 cali, dzięki czemu jest jeszcze lżejszy i bardziej przenośny. Waży zaledwie 6,2 funta, więc transportowanie go na wszystkie wyprawy podlodowe nie powinno być problemem.

Należy zauważyć, że Jet Sled Jr. nie jest wykonany z UHMWPE, jak oryginalne sanki do łowienia pod lodem Shappell Jet, ale raczej z polietylenu. Omówiliśmy już zalety polietylenu, więc przejście z UHMWPE na polietylen wcale nie jest degradacją.

Polietylen jest również formowany rotacyjnie, łącznie z prowadnicami. Te płozy zwiększają stabilność i wytrzymałość Jet Sled Jr., podobnie jak w przypadku OG Jet.

Wysokie boki oznaczają, że Jet Sled Jr. zabezpieczy cały Twój ładunek do łowienia pod lodem. Shappell wspomina, że ​​te sanie są również doskonałym wyborem do przewożenia drewna opałowego i sprzętu myśliwskiego. Kiedy nie przewozisz ładunku, możesz również użyć Jet Sled Jr. do ciągnięcia dzieci po śniegu.

To powiedziawszy, sanki nie zawierają liny ładunkowej.

Sportowe sanki Beavertail

W niektórych przypadkach podczas łowienia pod lodem wystarczy zabrać ze sobą tylko trochę ładunku. ten Sanie sportowe Beavertail przydaje się w takich sytuacjach.

Ważące 6 funtów i mierzące 22 cale szerokości, 44 cale długości i 9 cali wysokości, te małe sanie do wędkowania pod lodem są wykonane z dziewiczego polietylenu. Oznacza to, że sanki są wyposażone w nietknięte wcześniej pelety z polietylenu.

Beavertail mówi, że jednoczęściowa konstrukcja ich sań sportowych została zaprojektowana z myślą o trwałości, wytrzymałości, elastyczności i sztywności, kiedy i gdzie tego potrzebujesz. Kolor Marsh Brown jest trudny do zgubienia na śniegu, co jest kolejnym plusem.

Agresywna krawędź natarcia pomaga ciągnąć sanki do wędkowania pod lodem przez głęboką i niespokojną pogodę i teren, nie martwiąc się o utratę stabilności. Beavertail przetestował nawet sanki sportowe pod kątem ekstremalnych warunków pogodowych, zarówno w zimne, jak i gorące!

Sanie są wyposażone w linkę holowniczą, która ułatwia transport w dowolnym momencie.

Końcowe przemyślenia

Lodowe sanie ładunkowe nie muszą kosztować ręki i nogi, czego dowodem jest 7 sań, o których tutaj dzisiaj rozmawialiśmy. Każdy sanek kosztuje około 100 dolarów i chociaż niektóre są droższe, to niewiele. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sanki do łowienia pod lodem Shappell, Beavertail lub Flexible Flyer, nie możesz się pomylić!