5 najlepszych ras psów do wędrówek i biwakowania bez smyczy

Wyprawa na szlak i biwakowanie z futrzanym przyjacielem to popularne hobby w górach. Wiadomo, że psy wspinają się na niektóre z najwyższych szczytów wraz ze swoimi właścicielami. Regularne uprawianie ruchu jest również korzystne dla zdrowia obojga. Niektórzy wędrowcy wykonują nawet kilkudniowe wędrówki. Sprawianie, że nocleg na kempingu jest popularną opcją. Dzięki odpowiedniemu wyszkoleniu i wyposażeniu Twój pies może towarzyszyć Ci w Twoich przygodach w tym roku. Czytaj dalej, aby poznać najlepsze rasy psów do wędrówek i biwakowania bez smyczy.

Najlepsze rasy psów do wędrówek bez smyczy

1. Owczarek australijski

Owczarek Australijski

Owczarki australijskie są świetnymi towarzyszami wędrówek ze względu na ich potrzebę silnych więzi. To powoduje, że podczas wędrówki trzymają się bardzo blisko swojego człowieka. Oczywiście ta rasa znana jest z lojalności wobec swoich właścicieli. Są bardzo wysportowane i przyjazne, a także radzą sobie na długich dystansach. Idealny dla tych, którzy chcą robić dłuższe wędrówki z wieloma milami.

Właściwie w XVI wieku ten pies był używany do wypasu owiec i bydła. Są one powszechnie spotykane na zachodzie, w stanach takich jak Kolorado, Kalifornia, Idaho i Wyoming. Wszystkie bardzo popularne miejsca do uprawiania turystyki pieszej. Nic więc dziwnego, że ten szczeniak jest zwykłym psem na szlakach turystycznych.

2. Husky syberyjski

syberyjski husky
syberyjski husky

Te arktyczne psy są znane ze swoich żywych kolorowych oczu. Husky syberyjskie to oszałamiająca i popularna rasa. Ich gruba sierść czyni z nich fantastyczne psy zaprzęgowe na zaśnieżonych terenach. Uwielbiają pracować w paczkach i świetnie niosą lekkie ładunki. Ważące od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu funtów psy te są lojalne i towarzyskie. Znany również z tego, że czasami jest trochę złośliwy. Są wysokoenergetyczne i nie męczą się łatwo.

Husky to idealne rasy, jeśli szukasz dłuższych wędrówek. Pamiętaj, że nie lubią upałów. Klimaty takie jak Kolorado mają trzysta słonecznych dni i gorące lata. Zimniejsze stany górskie lepiej pasują do tych psów.

3. Berneński pies pasterski

Berneński pies pasterski

Ta rasa ma w nazwie Mountain, więc wiesz, że to świetny pies do zabrania w podróż. Te psy były początkowo psami hodowlanymi pochodzącymi z Niemiec. Mają średnio około stu dziesięciu funtów i dwadzieścia siedem cali wzrostu. Te szczenięta dobrze się rozwijają w chłodne dni i mogą wytrzymać zimną pogodę i zimowe wędrówki.

Są zalecane dla rodzin, ponieważ są łagodne w stosunku do dzieci. Ze względu na swój rozmiar są świetnymi psami, które pomagają nosić część twojego sprzętu. Ponieważ są bardzo łatwe do wyszkolenia, pozostaną przy Tobie bez smyczy. Berneńskie psy pasterskie mogą być onieśmielające z daleka ze względu na swój rozmiar, ale są jedną z najbardziej kochających ras.

4. Border Collie

Psy rasy border collie
Psy rasy border collie

Doskonałym psem dla poszukiwacza przygód byłby Border Collie. Są pełne energii i uwielbiają towarzyszyć właścicielowi na zabawnym szlaku. Mają niską zdobycz, co czyni je świetnymi psami do wędrówek po lesie. Utrzymywanie dystansu od wszelkich zwierząt na szlaku. Do dziś robią fantastyczne psy pasterskie.

Czytać  Jakiej siły lornetki potrzebuję do uprawiania turystyki pieszej i polowania?

Pierwotnie hodowane na pograniczu anglo-szkockim, były używane do hodowli bydła. Owca jest najpopularniejszym zwierzęciem, które złapali. Są bardzo inteligentne i znane są z tego, że próbują nawet zaganiać swoich właścicieli. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w grupach wędrownych, zapewniając, że wszyscy pozostaną razem. Ważą od 27 do 42 funtów i są znane ze swoich kochających i odważnych osobowości.

5. Labrador Retriever

Najlepsze psy do wędrówek Labrador Retriever
Labrador Retriever

Kochająca zabawę i życzliwa rasa, którą zobaczysz na szlakach, to często Labrador Retriever. Ich słodkie twarze i miłe osobowości sprawiają, że są najpopularniejszą rasą psów w Ameryce. Są porywani i pełni energii. Pies średni do dużego, oferujący od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu funtów miłości.

Ich ciekawa osobowość czyni z nich świetnych partnerów do wędrówek ze względu na ich chęć do odkrywania. Dopóki są w dobrej formie, mogą wędrować od dziesięciu do dwudziestu mil na raz. Pamiętaj tylko, aby zatrzymać się i zagrać w aport, aby wydobyć część tej energii z ich systemu. Te psy są świetne na kemping, ponieważ są zwykle bardzo przyjazne i dobre dla dzieci.

Wskazówki dotyczące biwakowania i wędrówek z psem

Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt dla swojego psa. Będziesz musiał przygotować się w taki sam sposób, w jaki przygotowywałbyś się dla siebie. Wędrówki na długich dystansach w różnych warunkach pogodowych zapewnią wiele różnych opcji wyposażenia. Spakowanie szelek i smyczy to zawsze dobry pomysł. Nawet jeśli Twój pies jest fantastyczny bez smyczy, niektóre szlaki tego wymagają. Dużo, dużo wody. Pomyśl, ile pijesz podczas wędrówek i podwój tę ilość, aby Twój pies też był odpowiednio nawodniony. Zwłaszcza w gorące letnie miesiące.

Składane miski to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w plecaku. Zestawy pierwszej pomocy dla psów są tak samo ważne jak ludzkie. Dodatkowe plastikowe torby do zbierania psich odchodów to konieczność. Większe psy mogą nawet nosić swoje odchody we własnym plecaku dla psa. Te paczki kosztują od 15 do 80 USD, w zależności od rasy. Karma dla psów i smakołyki podtrzymują energię Twojego pupila podczas wędrówki. Za każdym razem, gdy zatrzymujesz się na przekąskę lub wodę, pamiętaj, aby dać im to samo. Piesze wędrówki zużywają dużo energii, dlatego tak ważne jest, aby uzupełniać energię przez cały dzień.

Kemping z psami

Niezależnie od tego, czy rozbijasz namiot, czy biwakujesz w samochodzie, Twój szczeniak może Ci towarzyszyć. W przypadku obozowiczów w namiotach zabranie ze sobą legowiska dla psa to świetna opcja, aby uspokoić psa. Poczucie komfortu i zapachu może zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. Co pomoże im nie wariować i szczekać przy każdym najmniejszym odgłosie natury. Chociaż dobrze jest mieć psa w pogotowiu, ze względu na niedźwiedzie i dzikie zwierzęta.

Czytać  Jak prawidłowo czyścić worek nawilżający

Pies może wyczuć zwierzę szybciej niż ty dzięki jego fantastycznemu zapachowi i opiekuńczości. Szczekający pies może zniechęcić niedźwiedzia do obozowiska i odstraszyć go. Twój pies może spać z tobą w namiocie, jeśli będzie mu wygodnie. Namioty dla psów są opcją dla cięższych ras, które nie lubią upału większych namiotów.

Jeśli Twój zwierzak jest agresywny, najlepiej zostawić go w domu. Jeśli biwakujesz na zaludnionych kempingach, pies może czuć się niekomfortowo wśród wielu ludzi. W przypadku biwakowania rozproszonego psy będą miały więcej miejsca, ale mogą wejść w kontakt z innymi turystami. Bezpieczeństwo zabierania psa na nocne wycieczki jest świetne. Dzikie zwierzęta, a nawet niebezpieczni ludzie, zawsze mogą stanowić zagrożenie na odludziu w nocy. Twój szczeniak będzie w stanie Cię chronić i ostrzegać o nadchodzącym niebezpieczeństwie.

Nie zabieraj ze sobą noworodka na piesze wędrówki

Jeśli właśnie dostałeś nowego szczeniaka i jesteś podekscytowany wyjściem na szlak, bądź ostrożny. Musisz poczekać, aż skończą co najmniej szesnaście tygodni i zostaną w pełni zaszczepione. Ciało Twojego szczeniaka musi być w pełni dojrzałe, zanim zacznie się męczyć na wędrówki. W pierwszym roku ich kończyny zaczęły się wydłużać. Intensywne treningi mogą narazić ich na ryzyko kontuzji płytek wzrostu. Które są regionami na końcu ich kości, które stają się twarde, dopóki nie skończą rosnąć. Stają się wrażliwe na duże ilości ćwiczeń. Większość urazów może wystąpić, gdy pies jest młody, do ośmiu miesięcy. Jeśli płytki są uszkodzone, może być konieczna operacja. Zawsze skonsultuj się z weterynarzem, zanim zmienisz szczeniaka w towarzysza wędrówek.

Najlepszy przyjaciel natury

Przygody na świeżym powietrzu są bardzo ważne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa. Dodatkowe ćwiczenia to ogromna korzyść dla zdrowia. Wyjście na świeże powietrze jest fantastyczne dla twojego zdrowia psychicznego i leczenia nudy twojego szczeniaka. Chwyć psa i oddaj się naturze. Psy są fantastycznym towarzyszem wędrówek i biwakowania. Te rasy są stworzone do pracy na świeżym powietrzu i są tak samo podekscytowane, jak Ty. Pamiętaj, aby postępować zgodnie ze wskazówkami, co spakować dla swojego szczeniaka i sprawdzić, czy szlaki są przyjazne psom. Ciesz się wszystkim, co tego lata ma do zaoferowania na zewnątrz ze swoim uroczym i futrzanym najlepszym przyjacielem.

Często zadawane pytania na temat najlepszych ras psów do wędrówek bez smyczy

1. Jaka jest najlepsza rasa psów bez smyczy?

Bez wątpienia Doberman Pinscher to najlepsza rasa psów bez smyczy. Pod względem urody ten pies nie ma sobie równych. Ma uderzające piękno, któremu nie można się oprzeć. Pies jest wysoko ceniony za inteligencję i wyjątkowe posłuszeństwo. Dzięki temu właściciele zwierząt domowych nie będą mieli problemu ze szkoleniem psa.

Wielu kocha tę rasę ze względu na jej łagodny charakter. Doberman Pinscher uwielbia przebywać wśród ludzi. Niemniej jednak jest idealny, aby być twoim kumplem podczas wędrówki bez smyczy.

Czytać  11 najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa wędrówek niedźwiedzi

2. Jaka rasa psa najmniej ucieknie?

Wiele ras psów nie opuszcza swoich podwórek. Ten pies to belgijski malinois, bokser, cocker spaniel, owczarek niemiecki, cavalier king charles spaniel i wiele innych.

Jednak belgijski Malinois jest najlepszy ze wszystkich. Znany również jako owczarek belgijski, jest bardzo responsywny, wytrwały i zabawny. Inteligentna rasa chętna do posłuszeństwa podczas treningu. Mimo że te psy uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu, najmniej prawdopodobne jest, że uciekną. Poza tym to wrażliwe psy.

3. Czy powinienem wędrować z psem bez smyczy?

Tak i nie! Decyzja o wędrówce z psami po szlakach bez smyczy należy do Ciebie. Mówiąc poważnie, pies nie musi schodzić ze smyczy, zanim będzie mógł cieszyć się szlakiem turystycznym i spacerami. Ale wielu turystów uwielbia odkrywać tereny na świeżym powietrzu z psem jako ich towarzyszem.

Jeśli jednak zdecydujesz się na wędrówkę ze swoim zwierzakiem bez smyczy, zapoznaj się z potencjalnymi zagrożeniami z tym związanymi. Aby być po bezpieczniejszej stronie, upewnij się, że dokładnie przestrzegasz zasad wędrówek, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu i psu.

4. Jaki jest najbardziej lojalny pies?

Jeśli chodzi o lojalność, nie szukaj dalej niż Akita. To najbardziej lojalna rasa psów, którą pokochasz. Wielu uważało tego psa za najlepszego ze względu na jego wyjątkowe cechy. Według American Kennel Club jest on opisywany jako „głęboko lojalny”.

Akita jest cichym, inteligentnym i odważnym psem. Ale jest agresywny. Zawsze łączy go nierozerwalna więź z właścicielem. Jednocześnie jest nieufny wobec obcych i bardzo opiekuńczy wobec swoich bliskich.

5. Czy piesze wędrówki są złe?

Nie! Piesze wędrówki to zdrowa rekreacja na świeżym powietrzu dla psów. Ponieważ piesze wędrówki wiążą się z wieloma ćwiczeniami fizycznymi, takimi jak bieganie po polnej drodze, przeskakiwanie przez drzewa i inne, sprawia to, że psy pozostają w dobrej formie. To zmaksymalizowało siłę Twojego psa i sprawiło, że był zwinny.

Podobnie wędrówki pomagają zapobiegać zaburzeniom fizycznym i behawioralnym związanym z nudą. Wzmacnia ich słuch, wzrok, zmysł węchu i wiele innych. Ma również pozytywny wpływ na psy agresywne

6. Czy Vizslas jest dobry bez smyczy?

TAk! Wyżeł jest dobry na wędrówki bez smyczy, zwłaszcza bez smyczy. To trzeci najszybszy pies na świecie w historii. Ponadto Vizslas ma dobry węch. Pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo podczas wędrówek bez smyczy.

Jeśli chodzi o Vizslas Club of America, Vizslas potrzebuje co najmniej 30 minut ćwiczeń dziennie, aby utrzymać stabilność fizyczną i psychiczną. Co więcej, bez smyczy jest dobrym punktem wyjścia. Jeśli nie możesz zabrać psa na spacer, to Vizslas nie jest dla ciebie.