5 najlepszych przenośnych podgrzewaczy do łowienia pod lodem (i które kupiłbym)

Wędkarstwo podlodowe może brzmieć dla tych, którzy nie są zaznajomieni, jak poważny test na przetrwanie, przeznaczony tylko dla tych, którzy są wystarczająco odważni, aby wytrzymać mrozy, ale w rzeczywistości może to być bardzo wygodne doświadczenie z odpowiednim sprzętem. Kiedy wybierasz się na łowienie pod lodem, możesz nawet zabrać ze sobą przenośny grzejnik.

Dostępnych jest wiele różnych opcji grzałek, więc oto lista pięciu najlepszych grzałek, wraz z tym, który kupiłbym.

Mr. Heater Przenośny podgrzewacz Buddy


To jeden z najpopularniejszych przenośnych grzejników na rynku i nie bez powodu. Jest przenośny, ma atrakcyjny wygląd i jest łatwy w użyciu. Może być stosowany w pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Ten podgrzewacz jest bardzo łatwy do podłączenia do butli z propanem o wadze 1 funta. Wyprowadza od 4000 do 9000 BTU na godzinę, dzięki czemu jest przyjemny i gorący. Oświetlenie to łatwizna: wystarczy obrócić pokrętło na pilot, a następnie wcisnąć. Mechanizm iskrzący uruchomi następnie grzałkę.

Grzejnik ma również zgrabne zabezpieczenia. Posiada mechanizm automatycznego wyłączania w przypadku przypadkowego przewrócenia. Posiada również czujnik, który informuje o wyczerpaniu tlenu w pokoju, więc jeśli umieścisz go w swoim namiocie lub szopie, powinieneś czuć się bezpieczniej, wiedząc, że urządzenie powinno się wyłączyć, gdy poziom tlenu jest niski (nadal zachowaj ostrożność, aby je włączyć przez zbyt długo).

Produkt waży 10,6 funta i ma 14 cali długości, 7 cali szerokości i 14 cali wysokości. Ponieważ ma duży uchwyt na górze, noszenie go jest bardzo łatwe. Butla z propanem jest wygodnie umieszczona z boku.

Jeśli łowisz pod lodem w szantach, będziesz miał całkowity komfort dzięki temu grzejnikowi, który nagrzewa się do 200 stóp kwadratowych.

Pomoże ci również, jeśli łowisz na świeżym powietrzu bez schronienia. Będziesz chciał ustawić go tak, aby przód był skierowany do ciebie. Biorąc pod uwagę, jak jest gorąco, będziesz bardziej niż komfortowy, jeśli to zrobisz.

Ten grzejnik otrzymał wiele pozytywnych recenzji w Internecie. Zdecydowana większość klientów była bardzo zadowolona z jego wyników podczas wykonywania czynności, takich jak łowienie ryb pod lodem w chłodne dni.

Wspomniano jednak o jednym problemie, który stwierdzał, że mechanizm rozrusznika nie działa prawidłowo, co oznacza, że ​​trudno było zapalić grzałkę. Ale wydaje się, że to pechowy przypadek, a nie coś, co przytrafia się każdemu.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna grzałka, która będzie dobrze służyć do łowienia pod lodem. Cena jest bardzo rozsądna, obecnie wynosi zaledwie 77 USD.

Możesz go kupić w tutaj na Amazon.

Podgrzewacz zbiornika Dura Heat 360 stopni


Nazwa mówi „360 stopni” i nie kłamią na ten temat. Palnik tej grzałki jest kołowy tak, że ciepło emitowane jest ze wszystkich stron grzałki.

Wspaniałe w tym projekcie jest to, że duża liczba osób będzie w stanie odczuć ciepło. Jeśli łowisz pod lodem z dużą grupą przyjaciół, może to być grzejnik dla Ciebie.

Należy jednak pamiętać, że ten grzejnik nie powinien być nigdy używany w pomieszczeniach. Użyj go, jeśli zamierzasz siedzieć nad jeziorem bez schronienia. Byłoby zbyt gorąco, aby używać go w zamkniętej przestrzeni, a robienie tego też nie jest bezpieczne.

Ten grzejnik, który waży prawie 5 funtów, jest przeznaczony do stania na szczycie zbiornika propanu o wadze 20 funtów. Nie jest przeznaczony do montażu na mniejszych zbiornikach, więc będziesz musiał użyć 20-funtowego. Z tego powodu nie jest to najbardziej przenośna opcja, ale jest bardzo wydajna i bardzo ciepła.

W rzeczywistości grzałka będzie działać do 14 godzin na 20-funtowym zbiorniku z propanem. Prawdopodobnie będziesz w stanie używać go przez wiele dni łowienia, zanim będziesz potrzebować kolejnego zbiornika.

Musi być również zapalona zapałką, więc pamiętaj, aby zabrać ją na wycieczkę.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, grzałka wyłączy się w przypadku przypadkowego przewrócenia. Powinno to również zapobiec marnowaniu propanu.

Opinie na temat tego grzejnika na Amazon są w większości pozytywne, chociaż kilku klientów stwierdziło, że brakuje trwałości, a grzejnik może z czasem wymagać konserwacji. Jedno jest jednak pewne: dobrze się grzeje.

To świetny grzejnik do łowienia pod lodem na świeżym powietrzu z grupą przyjaciół lub rodziną. Być może z czasem będziesz musiał trochę przy nim majstrować, aby działał poprawnie.

Sprawdź to tutaj na Amazon.

Przenośny podgrzewacz propanowy Texsport Sportsmate


Jest to prawdopodobnie najbardziej przenośna opcja na liście, a także jedna z najtańszych.

Jest mały i ma prostą konstrukcję. Znajduje się na szczycie małego (16,4 uncji) butli z propanem, z którą łączy się w celu uzyskania paliwa. Cylinder znajduje się w podstawie wiosłonogiej. Grzejnik waży zaledwie 2 funty. Naprawdę możesz zabrać ten grzejnik wszędzie.

Nie jest tak naprawdę zaprojektowany, aby ogrzać wielu ludzi naraz, więc nie jest to ten, z którym chcesz iść, jeśli chcesz uszczęśliwić wielu ludzi. Ale jeśli ogrzewasz tylko ciebie, to idź.

Co zaskakujące, grzejnik jest wyposażony w uchwyt na kubek. To może być niesamowita funkcja, jeśli z jakiegoś powodu nie masz gdzie postawić kubków.

Potencjalnym minusem tej grzałki jest wysokość. Jest krótki i podczas łowienia możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Być może będziesz potrzebować czegoś, na czym go położysz.

Jednak ta grzałka kosztuje około 40 dolców, więc jest najtańsza z tych wszystkich.

Wyprowadza do 3000 BTU, więc będzie ci dość ciepło. I powinno się palić przez 6 godzin. Jeśli planujesz długą wyprawę wędkarską pod lodem, może nie używaj jej przez cały czas lub zabierz ze sobą dodatkowe zbiorniki.

Świeci się zapałką, jak większość podobnych przedmiotów, więc koniecznie zabierz ze sobą. Jest wyposażony w automatyczny zawór odcinający na wypadek wygaśnięcia płomienia, więc nie musisz się martwić o marnowanie paliwa.

Recenzje tego produktu online są w większości pozytywne, ale niektórzy zgłaszali awarie, które uniemożliwiały ich działanie. Za mniej niż 50 USD zamówienie tego grzejnika może być warte niewielkiego ryzyka otrzymania wadliwego produktu, ale to zależy od Ciebie.

Możesz to zamówić podgrzewacz z Amazona.

Przenośny gazowy podgrzewacz katalityczny Martin


Ten grzejnik ma bardzo fajny i niepowtarzalny design. O dziwo swoim kształtem przypomina megafon.

Co ważniejsze, ta grzałka jest bardzo wydajna, pracując przez 7 godzin na butli z propanem o wadze 1 funta.

Ponieważ ma elektroniczny układ zapłonowy, łatwo jest zapalić tę grzałkę, mimo że nadal jest na propan.

Ten produkt ma składane stojaki po lewej i prawej stronie, dzięki czemu można go ustawić na ziemi i nadal kierować prosto na siebie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zabrać go na zewnątrz do łowienia pod lodem. Możesz ustawić go w pobliżu krzesła kempingowego i poczuć, jak ciepło płynie w twoim kierunku.

Może to jednak nie być twój pierwszy wybór, jeśli próbujesz utrzymać ciepło dużej grupie na zewnątrz, ponieważ nie jest ona aż tak duża. Ale jeśli łowisz w schronie, powinno to zapewnić ciepło w całym miejscu.

Podobnie jak inne grzejniki na liście, posiada funkcję automatycznego wyłączania w przypadku zgaśnięcia płomienia z jakiegokolwiek powodu. Nie ma czujnika ubytku tlenu, więc bądź ostrożny, używając go w bardziej zamkniętych pomieszczeniach.

Grzejnik jest przeznaczony do pracy tylko z butlami z propanem o wadze 1 funta, ponieważ wykorzystuje on podłączony do niego butlę wraz ze stojakami do podparcia.

Jeśli chodzi o rozmiar, waży 4,45 funta i ma wymiary 11 x 11,2 x 15,4 cala. Ten grzejnik jest bardzo przenośny.

Grzejnik o mocy 3000 BTU jest bardzo gorący, ale jeśli chcesz, możesz znaleźć mocniejszy. Nie jest to najlepsza wartość, ale przy tak ładnej, przenośnej konstrukcji są zdecydowanie powody, aby ją zdobyć.

Recenzje online są w większości pozytywne, ale po raz kolejny niektórzy zgłaszali wadliwe produkty. Prawdopodobnie nie jest to powszechny problem, ale ryzyko nadal istnieje.

Możesz Zamów to na Amazon.

Mr. Heater Przenośny podgrzewacz Big Buddy


Jeśli ten brzmi znajomo, to dlatego, że jest to większa wersja omawianego wcześniej Mr. Heater Portable Buddy.

Po co kupować większą wersję i tak już świetnego grzejnika? Ta grzałka zapewnia znacznie większą wydajność.

Ogrzewa dwa razy więcej miejsca: zamiast 200 stóp kwadratowych może ogrzać do 400. Podczas gdy mniejsza wersja wytwarzała do 9000 BTU, widzimy, że tutaj podwoiła się przy mocy wyjściowej 18 000.

Oto coś, co jest naprawdę fajne: zamiast jednego 1-funtowego cylindra, ten zajmuje dwa. W ten sposób możesz uzyskać od 6 do 12 godzin ciepła (ile godzin dokładnie zależy od ustawionej temperatury).

Lub możesz nawet podłączyć 20-funtowy zbiornik i uzyskać do 120 godzin ciepła. To jest wydajność. Oczywiście noszenie takiego czołgu wymaga więcej pracy, ale może się to okazać bardzo pomocne.

Konstrukcja tego grzejnika jest podobna do jego mniejszego rodzeństwa, z wygodnym uchwytem na górze do przenoszenia. Ciepło pochodzi z jednej strony.

Ma te same funkcje bezpieczeństwa. Wyłączy się, jeśli płomień zgaśnie z powodu przypadkowego przewrócenia. Ma również ten sam czujnik niskiego poziomu tlenu, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w pomieszczeniach.

Ma również taki sam zapłonnik iskrowy, który sprawia, że ​​zapalanie grzejnika jest dziecinnie proste. Wystarczy obrócić pokrętło i wcisnąć.

Ta grzałka ma dodatkową funkcję dmuchawy. Wymaga to baterii typu D-cell, ale jeśli naprawdę chcesz, aby ciepło było dobrze rozprowadzone, włącz ten wentylator.

Oczywiście jest dość duży. Waży 17 funtów, więc może nie jest to coś, co chciałbyś wędrować przez wiele mil, ale prawdopodobnie nie chciałbyś tego robić w przypadku łowienia pod lodem. O ile nie chcesz łowić w bardzo odległym jeziorze, nie powinieneś mieć problemów z przetransportowaniem go do preferowanego miejsca.

Dzięki czystej mocy i wydajności tego grzejnika będziesz w stanie zadowolić duże grupy przyjaciół.

Jedynym minusem tej grzałki jest to, że wydaje się przesadna do łowienia pod lodem. Nawet jeśli korzystasz ze schronu, prawdopodobnie nie jest ono wystarczająco duże, aby uzasadnić korzystanie z tego grzejnika. Ale z drugiej strony, przy takiej wydajności, możesz i tak ją wybrać i nie cieszyć się, że w najbliższym czasie zabraknie Ci paliwa.

To naprawdę najlepszy przenośny grzejnik! Będzie Ci dobrze służyć podczas łowienia pod lodem, ale możesz też wybrać coś tańszego, co prawdopodobnie równie dobrze zapewni Ci ciepło.

Mimo to, sądząc po sporej liczbie pięciogwiazdkowych recenzji w Internecie, jest to fantastyczny grzejnik, który zyskał wielu zadowolonych klientów.

Zobacz to tutaj na Amazon.

Który kupiłbym?

Z tych pięciu grzałek, gdy porównuję cenę, trwałość, moc i konstrukcję wszystkich, jest jeden wyraźny zwycięzca, jeśli chodzi o zakup grzałki do łowienia pod lodem: Mr. Heater Przenośny podgrzewacz Buddy.

Podczas gdy podgrzewacz Big Buddy jest bardziej imponujący i potężniejszy, jest znacznie droższy. W przypadku łowienia pod lodem dodatkowa moc i funkcje, które oferuje, nie wydają się konieczne. Gdybym miał ją zdobyć, prawdopodobnie ustawiłbym ją na najniższe ustawienie. Dzięki dwóm zbiornikom na propan zapewniłby paliwo na długi czas. Jednak pod koniec dnia to nie mój wybór.

Grzejnik Texsport jest bardzo przystępny cenowo. Gdybym chciał zaoszczędzić trochę pieniędzy, to zdecydowanie ten, który bym wybrał. Nie wydaje się jednak, aby był najbardziej niezawodny, więc kupowanie go wiąże się z ryzykiem otrzymania produktu, który przestanie działać.

Grzejnik 360 stopni to również świetny produkt. Kosztuje nieco więcej niż podgrzewacz kumpli i nie powinien być używany w pomieszczeniach, podczas gdy podgrzewacz kumpel może być. Dla mnie konieczność użycia 20-funtowego zbiornika z propanem sprawia, że ​​jest to mniej wygodne niż po prostu możliwość użycia małego 1 funtowego, jeśli chodzi o transport grzejnika.

Martin ma dobry design i jest łatwy w użyciu jak podgrzewacz Buddy. Jest jednak droższy, a jego reputacja nie jest tak dobra. Jednak fakt, że mogłem postawić go na ziemi i wycelować prosto we mnie, sprawia, że ​​jest to fascynujące.

Ogólnie rzecz biorąc, podgrzewacz Buddy oferuje świetny produkt w przystępnej cenie. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się produktów w tej kategorii, który otrzymuje wysokie oceny, potwierdzające niezawodność.

Jeśli chodzi o łowienie pod lodem, z tą grzałką na pewno mógłbym użyć go do ogrzania schronienia, lub po prostu usiąść na zewnątrz i ustawić go w pobliżu. Ponieważ jest bardzo przenośny, nie miałbym problemów z zabraniem go wszędzie, gdzie chciałem łowić, a zabranie ze sobą kilku małych butli z propanem też nie stanowiłoby problemu.

Podczas gdy każda z tych grzałek sprawdzi się do łowienia pod lodem, grzałka Buddy jest zdecydowanie tą, którą bym wybrał.