3 niezbędne sprzęty do przetrwania w dziczy do uprawiania turystyki pieszej

Jeśli jesteś turystą lub planujesz wkrótce nim zostać, możesz rozważyć zakup sprzętu ochronnego na wypadek, gdyby sprawy przybrały najgorszy obrót. Być może zastanawiasz się, na co zwracać uwagę, gdy dopiero zaczynasz, ale wszystko zależy od terenu i pogody. Wiele osób jest po prostu zdezorientowanych co do tego, co powinni mieć przy sobie na wypadek sytuacji awaryjnej. Ten artykuł pomoże ci wyjaśnić i miejmy nadzieję, że pomoże ci wybrać odpowiedni sprzęt do przetrwania w dziczy dla potrzeb pieszych wędrówek.

Poznaj funkcje Gear

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest kupowanie niepotrzebnego i ciężkiego sprzętu, który będzie cię tylko ściągał w dół. Istnieje wiele różnych rodzajów sprzętu do uprawiania turystyki pieszej; niektóre z nich będą lepsze od innych pod względem potrzeb i pragnień. Kiedy prowadzisz badania dotyczące wędrówek, musisz mieć pewność, że rozumiesz funkcje i jak z nich korzystać. Nie chcesz podejmować żadnych pochopnych decyzji w połowie szlaku, jeśli jesteś przygotowany. Wiele osób jest w porządku z tym, co ma na swojej drodze, podczas gdy inni szukają droższego i „luksusowego” sprzętu, który nie jest potrzebny.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz wiedzieć, gdy szukasz wędrówek, jest to, że jest ich wiele online zasoby sprzętu przetrwania do dyspozycji. Cokolwiek zrobisz, upewnij się, że rozumiesz i wiesz, jak z niego korzystać, np. Radio awaryjne, apteczki lub kompas. Upewnij się, że masz najlepszy sprzęt, aby przygotować się na wypadek, gdyby coś poszło nie tak, oto tylko kilka przykładów przedmiotów, których będziesz potrzebować.

Sprzęt do przetrwania w dziczy

Źródło obrazu: Pexels

Niezbędny sprzęt do przetrwania w dziczy:

Radio przetrwania – bądź przygotowany!

W rzeczywistości te radia przetrwania odgrywają ważną rolę, gdy jesteś w dziczy i cieszysz się Matką Naturą. Zastanów się, co byś zrobił, gdybyś utknął w ciemności bez żadnej usługi w telefonie. Jeśli masz usługę, możesz jej użyć, aby wezwać pomoc, ale są szanse, że lasy mają zwykle kiepski zasięg, przez co Twój telefon jest bezużyteczny. Tak więc noszenie go w zestawie ze sprzętem turystycznym nigdy Cię nie zawiedzie w nagłych wypadkach.

Czytać  Jak prowadzić dziennik wędrówek

Zawsze staraj się wybierać radio o najlepszej jakości odbioru na rynku. Występują w różnych formatach, takich jak; istnieją radia przenośne, kieszonkowe, krótkofalówki, radia samochodowe, a nawet telefony satelitarne. Możesz wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Zawsze powinien mieć dialer o dużej głośności, który umożliwia szybkie i łatwe wybieranie od jednego do wielu numerów. Powinien mieć również duży głośnik, który pozwoli Ci usłyszeć transmisje które są przekazywane w sytuacjach awaryjnych.

Główną cechą, której należy szukać w radiu survivalowym, jest moc baterii. Powinny mieć długo działającą baterię, którą można łatwo naładować, gdy są używane w razie potrzeby.

Wiele radiotelefonów zawiera baterie, które będą przechowywane w zewnętrznym pudełku w celu łatwego odzyskania, jeśli nie, możesz poszukać baterii z ręczną korbą. Te ręcznie zasilane radiotelefony są idealne w tego typu sytuacjach.

Jak wybrać odpowiedni kompas?

Kompas

zdjęcie zrobione przez Anastazja Pietrowa na Unsplash

Kompas przetrwania może być bardzo przydatnym przedmiotem, ale szczególnie ważne jest, aby nauczyć się rozumieć rodzaje północy i korzystać z kompasu. Chociaż możesz spędzać czas na biwaku lub wędrówkach przez dłuższy czas, zawsze istnieje niebezpieczeństwo wędrówki w dzicz i oddzielenia od cywilizacji.

Może to skutkować poważnymi konsekwencjami, jeśli nie znajdziesz drogi powrotnej. Kompas ratunkowy w połączeniu z innymi urządzeniami, takimi jak GPS i radio, to idealny sposób na pozostanie blisko domu w przypadku katastrofy.

Jaki prosty kompas ratunkowy byłby potrzebny na wycieczkę w plener? Jeśli jesteś na kempingu, potrzebujesz kompasu, który będzie prawidłowo ustawiony, gdy temperatura przekroczy 90 stopni Fahrenheita.

Jeśli biwakujesz w pobliżu strumieni lub jezior, pamiętaj o zabraniu ze sobą małego kieszonkowego kompasu przetrwania, aby zrozumieć kierunek, w którym podróżujesz. Jest wystarczająco kompaktowy, aby przechowywać go w dowolnym miejscu, które nie będzie miało znaczenia, ale pamiętaj, aby go przywiązać.

Czytać  Jak sprawić, by wędrówka była zabawą dla całej rodziny?

Kompas ratunkowy i inna technologia GPS powinny być istotną częścią zestawu ratunkowego, o ile są zawsze widoczne i zawsze będą poprawnie odczytywane.

Apteczki pierwszej pomocy

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz mieć przy sobie podczas wędrówek, jest apteczka pierwszej pomocy. Te zestawy mają być twoją pierwszą linią obrony, jeśli kiedykolwiek doznasz kontuzji. Mają na celu zapewnienie pomocy medycznej tak szybko, jak to możliwe, zanim rany się pogorszą. Oznacza to natychmiastowe zastosowanie opieki, abyś mógł dostać się do szpitala i zaspokoić swoje potrzeby medyczne, jeśli sytuacja się pogorszy.

Podstawowa apteczka powinna zawierać takie materiały, jak m.in.:

 • Bandaże
 • Maści antyseptyczne
 • Leki przeciwbólowe
 • Środki dezynfekujące
 • Tabletki przeciwbiegunkowe
 • Tabletki przeciwwymiotne
 • Odtrutki na powszechne choroby
 • Bandaże antyseptyczne
 • Maść antybiotykowa
 • Łachmany
 • Gaziki
 • Nożyce

Oto niektóre z rzeczy, które zawsze będziesz musiał mieć pod ręką. Jeśli wędrujesz przez wiele dni, możesz rozważyć posiadanie dodatkowych bandaży i ochraniaczy z gazy, ponieważ być może będziesz musiał jak najszybciej wymienić te elementy. Najlepiej mieć kilka dodatkowych zestawów w torbie, na wypadek, gdyby znaleźli się Państwo lub inni w nagłym wypadku, a w pobliżu nie ma szpitala.

Wniosek

Zestawy pierwszej pomocy powinny być niezbędne podczas każdej przygody na świeżym powietrzu, są łatwe do przechowywania, kompaktowe i lekkie. Koniecznie zapoznaj się z rozmieszczeniem komponentów, aby nie trzeba było przeszukiwać torby, aby znaleźć to, czego szukasz. Ponadto, podobnie jak inny sprzęt turystyczny, noszony przez Ciebie sprzęt survivalowy powinien być niezawodny i łatwy w użyciu.