15 wskazówek dotyczących finansowania zakupu skutera wodnego

Posiadanie skutera wodnego może być świetnym sposobem na urozmaicenie dnia na plaży lub nad jeziorem. Ale z przedziałem cenowym, który może osiągnąć ponad 15 000 USD, jak go kupić? Łatwo założyć, że większość ludzi nie ma kilku tysięcy dolarów w gotówce, ale to nie znaczy, że nie możesz sobie na nie pozwolić.

Jeśli kiedykolwiek dokonałeś poważnego zakupu, takiego jak samochód, dom lub czesne w szkole, zakup skutera wodnego nie różni się od tego. Jeśli masz takie doświadczenie, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Wybierz odpowiedni model

Jak wspomniano powyżej, skutery wodne mogą być drogie. Patrząc na stronę Kawasaki, sugerowana cena producenta modelu Jet Ski Ultra 310LX z 2019 roku wynosi około 18 000 USD. Dla niektórych ta kwota jest osiągalna bez większego problemu. Inni mogą pomyśleć, że byłoby szaleństwem wydawać tyle na skuter wodny. Na szczęście są tańsze opcje.

Pierwszym krokiem do zakupu skutera wodnego jest wiedza, który model kupić. Oczywiście 18 kawałków jest droższe. Nieco starsze używane modele można znaleźć w cenie od 1000 do 5000 USD. Dostępny bardziej przystępny cenowo nowy model to Yamaha EX, którego sugerowana cena detaliczna wynosi od 6700 do 6900 USD.

Zrób budżet

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem oceny aktualnej sytuacji finansowej jest sporządzenie budżetu. Jeśli masz już budżet, ten ważny krok minął. Jeśli nie, możesz zastanowić się nad zrobieniem takiego.

Zasadniczo budżet to oszacowanie dochodów i wydatków na określony czas. Osoby fizyczne zazwyczaj tworzą budżet co miesiąc. Zacznij od tego, ile pieniędzy otrzymasz w ciągu miesiąca z pracy lub innych źródeł, takich jak czynsz lub odsetki. To jest twój miesięczny dochód. Następnie zacznij rozkładać koszty.

Z reguły koszty nigdy nie powinny przekraczać Twoich dochodów. Jeśli zauważysz, że tak, masz inną pracę do wykonania przed zakupem skutera wodnego. To nie jest lekcja wiedzy finansowej, ale przed podjęciem decyzji o dokonaniu dużego zakupu, takiego jak ten, powinieneś upewnić się, że jesteś w bezpiecznym finansowo miejscu.

Obniż koszty

Jeśli po stworzeniu budżetu okaże się, że Twoje finanse wydają się być w porządku (ponownie, co oznacza, że ​​co miesiąc napływa więcej pieniędzy), możesz zacząć szukać innych sposobów na zakup skutera wodnego.

Przeanalizuj swój budżet i zdecyduj, którą z kategorii kosztów najłatwiej byłoby zmniejszyć. Przychodzą mi na myśl takie rzeczy, jak jedzenie w restauracjach i chodzenie do kina. Są to zabawne zajęcia i nie ma w tym nic złego, ale jeśli masz tendencję do robienia ich więcej niż kilka razy w miesiącu, mogą być dużym wydatkiem.

Innym łatwym sposobem na obniżenie kosztów jest dokładniejsze monitorowanie zużycia mediów. Zamiast brać prysznic przez 10 minut dziennie, skróć ten czas do 7 minut. Upewnij się, że masz włączone światła tylko wtedy, gdy jesteś w tym pokoju.

Możesz również zajrzeć do zabezpieczenia swojego domu przed warunkami atmosferycznymi. Ulepszona izolacja może znacznie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania lub chłodzenia, w zależności od pory roku.

Czytać  Najlepsze miejsce do trzymania ryb podczas korzystania z kajaka

Ponieważ ceny gazu prawie zawsze się zmieniają, może być trudno określić, ile na niego wydasz. Rozważ mniej podróżowania lub skorzystaj z innych metod, takich jak wspólne przejazdy, korzystanie z transportu publicznego lub jazda na rowerze. Możesz również pomyśleć o oddaniu zaoszczędzonych tutaj pieniędzy na benzynę, której będziesz potrzebować do korzystania z skutera wodnego.

Jeśli jesteś kupującym impulsywnie, może to być najtrudniejsza część wszystkiego, co możesz zrobić. Spacerując po sklepie, może być kuszące, aby kupić nową parę butów, ponieważ są one na wyprzedaży, nawet jeśli nie wyruszyłeś z takim zamiarem. Po prostu przypomnij sobie, na co oszczędzasz i całą zabawę, jaką będziesz mieć na wodzie.

Po dokonaniu tych korekt dobrym pomysłem może być dodanie płatności Jet Ski do swojego budżetu. Nawet jeśli nie masz jeszcze tych płatności, możesz zacząć zastanawiać się, jak będą one pasować do innych Twoich finansów. Możesz oszacować te płatności, gdy masz pomysł na opcje finansowania, które omówię poniżej.

Podejmij dodatkową pracę

Jeśli opcja jest dostępna, wykonanie większej ilości pracy jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie większej ilości pieniędzy. Jeśli w Twojej pracy nie ma nadgodzin lub jesteś pracownikiem najemnym, zawsze istnieją inne sposoby na zarobienie kilku dodatkowych dolarów.

Oferuj usługi swoim sąsiadom i znajomym. Praca w ogrodzie i kształtowanie krajobrazu to oczywiste odpowiedzi. Jeśli wiesz, że ktoś ma zamiar pomalować swój dom, możesz zaoferować pomoc. Bądź dostępny, ale upewnij się, że wiedzą, że Twoje usługi mają swoją cenę.

Jeśli zauważysz, że masz dużo dodatkowych rzeczy leżących w domu lub w garażu, rozważ zorganizowanie wyprzedaży, z której dochód trafi bezpośrednio do twojego funduszu Jet Ski.

Umieść pieniądze na skuterze wodnym w określonym miejscu

Teraz, gdy masz te wszystkie dodatkowe pieniądze, co powinieneś z nimi zrobić? Możesz włożyć go do materaca lub do słoika z napisem „Pieniądze na skuterze wodnym”, ale nie są to najlepsze opcje, jeśli planujesz trochę zaoszczędzić. Wracając do budżetu, możesz stworzyć nową kategorię kosztów o nazwie „Jet Ski” lub coś podobnego.

Umieść wszystkie dodatkowe pieniądze w tej kategorii jako wizualny symbol funduszu. Jeśli chodzi o to, gdzie włożyć pieniądze, nie zaszkodzi otworzyć nowe konto bankowe dedykowane specjalnie na ten cel. Jeśli pieniądze nie mają na co się podziać, i tak znikną w innych wydatkach twojego życia.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Przy finansowaniu czegokolwiek, twoja zdolność kredytowa ma kluczowe znaczenie. Wpływa na wszystko, od tego, o jakie karty kredytowe możesz się ubiegać, od tego, kto pożyczy Ci pieniądze, po oprocentowanie tych pożyczek, które zaciągasz. Jeśli chodzi o ocenę kredytową, wyższa jest zawsze lepsza.

Jeśli nie wiesz, jaka jest Twoja zdolność kredytowa, możesz to sprawdzić online za pośrednictwem witryn wspieranych przez rząd. Masz prawo do jednego bezpłatnego czeku z każdej z tych stron każdego roku.

Aby uruchomić raport kredytowy, przejdź do https://www.annualcreditreport.com/index.action

Stamtąd możesz uruchomić raport z dowolną kombinacją trzech firm Transunion, Equifax i Experian. Oznacza to, że jeśli chcesz, możesz poprosić wszystkie trzy firmy o przeprowadzenie czeku lub po prostu zlecić to jednej. Dobrym pomysłem jest robienie tego pojedynczo, aby kilka razy w roku bezpłatnie sprawdzić swój wynik.

Czytać  Kiedy wynaleziono skuter śnieżny?

Porozmawiaj ze swoim bankiem o pożyczce

Po sprawdzeniu swojego wyniku i ustaleniu, że jest on wystarczająco wysoki, aby otrzymać dobrą pożyczkę, możesz zacząć szukać, gdzie można uzyskać pożyczkę. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest Twój własny bank.

Wiele banków i SKOK-ów oferuje tak zwaną pożyczkę powersport lub pożyczkę na skuter wodny.

Przeszukanie własnego banku w celu uzyskania pożyczki jest często dobrym pomysłem, ponieważ jest on już zaznajomiony z tobą. Znają Cię i jak bardzo możesz na Tobie polegać, a ponieważ jesteś klientem, chętnie pomogą Ci uzyskać najlepszą ofertę, jaką oferują. Wygodne jest również posiadanie pożyczki i pieniędzy w tym samym miejscu.

Przykładem jest Mountain America Credit Union. Oferują pożyczki na skutery wodne już od 5,49% stałej RRSO na okres do sześciu lat. Nie gwarantuje to, że otrzymasz taką stawkę, ale daje wyobrażenie o miejscu wyjścia dla banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

Upewnij się również, że Twój bank nie jest jedynym, z którym rozmawiasz. Możesz znaleźć lepszą ofertę w innym banku.

Porozmawiaj z dealerem na temat finansowania wewnętrznego

Jeśli kupujesz od lokalnego dealera, często oferują one finansowanie wewnętrzne. To może być duży plus, ponieważ czasami mają najlepsze oferty. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, możesz odwiedzić sklep, w którym zamierzasz kupić lub stronę internetową sklepu.

Jako przykład sprawdziłem sklep w East Idaho o nazwie Rexburg Motorsports. W Internecie mówi się, że średnia stopa finansowania wewnętrznego wynosi 6% APR przez 60 miesięcy. Na stronie znajduje się nawet kalkulator kalkulacji płatności.

Gdy już wiesz, ile kosztuje jednostka, którą będziesz kupować i jakie będzie oprocentowanie, powinieneś skorzystać z kalkulatora płatności, aby mieć pojęcie, ile będziesz musiał zapłacić miesięcznie. To wraca do dodania go do budżetu, jak wspomniano powyżej.

W przypadku finansowania wewnętrznego należy wziąć pod uwagę oferty sezonowe. Wybrany model może nie być dostępny w najlepszej cenie, gdy jesteś gotowy do zakupu, ponieważ dealer prowadzi sprzedaż innych rzeczy. Upewnij się, że jesteś na bieżąco z sezonowymi ofertami i wyprzedażami, które mogą Cię zainteresować.

Finansowanie kartą kredytową

Inną opcją finansowania jest karta kredytowa. Jest to ogólnie odradzane ze względu na wyższe stawki związane z kartami kredytowymi. Często oferują 0% RRSO przez pierwsze 12 lub 18 miesięcy, ale potem stawka może wzrosnąć do 16% do 24%.

Inną wadą korzystania z karty kredytowej jest to, że wiąże ona dużą ilość kredytu dostępnego na tej karcie.

Z drugiej strony, jeśli masz już kartę gotową do użycia, nie będzie potrzeby wypełniania wniosku o kolejną pożyczkę.

Ogólnie rzecz biorąc, inne opcje będą lepsze niż korzystanie z karty kredytowej.

Dokonaj największej możliwej zaliczki

Korzyści z wpłacenia dużej zaliczki na skuterze wodnym są takie same, jak zapłacenia dużego zadatku na samochód lub dom.

Czytać  Jak zachować ciepło podczas wędrówki z plecakiem?

Im więcej płacisz z góry, tym mniejsza będzie Twoja pożyczka. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ mniejsza pożyczka oznacza, że ​​możesz ją spłacić szybciej, a to oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić mniej ogólnych odsetek.

Dokonaj dodatkowych płatności na zasadzie pożyczki

Jeśli przez cały okres trwania pożyczki okaże się, że masz dodatkową gotówkę pod ręką, skierowanie tej gotówki na pożyczkę jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy.

Pomysł jest taki sam, jak dokonanie dużej zaliczki. Im szybciej zasada zostanie zmniejszona, tym mniej odsetek zapłacisz.

Unikaj opóźnień w płatnościach

Ważne jest, aby co miesiąc dokonywać płatności na czas.

Podobnie jak w przypadku innych pożyczek, spóźnione płatności na skuterze wodnym mogą zwiększyć opłaty i kary do i tak już znacznej kwoty, którą płacisz.

Używany a nowy

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, zakup używanego skutera wodnego będzie tańszy niż zakup zupełnie nowego. Nie tylko cena jest inna, ale możliwe jest, że oferowane są różne stawki pożyczki w zależności od tego, czy skuter wodny jest nowy, czy używany.

Przy podejmowaniu tej decyzji należy wziąć pod uwagę gwarancję, która najprawdopodobniej będzie się różnić w zależności od stanu maszyny.

Rozważ podejście timeshare

Słowo „w oznaczonym czasie” może mieć z tobą negatywne skojarzenia. Możesz pomyśleć o długich nudnych prezentacjach, które próbują skłonić Cię do zakupu czegoś, o czym wiesz, że naprawdę nie powinieneś. Nie o to tutaj chodzi. Jeśli wolisz nie finansować w ogóle, możesz dokonać zakupu z grupą krewnych lub znajomych.

Takie podejście ma swoje plusy i minusy. Jeśli ty i niektórzy znajomi lub krewni macie wystarczająco dużo pieniędzy, aby dokonać zakupu od razu, nie będzie potrzeby uzyskiwania zgody na pożyczkę ani poświęcania czasu na oszczędzanie środków. Może to potencjalnie zaoszczędzić duże pieniądze, eliminując zainteresowanie z równania.

Jednak, tak jak w przypadku użytkowania nieruchomości w oznaczonym czasie, nie będziesz wyłącznym właścicielem Jet Ski. Ty i twoja grupa będziecie musieli wymyślić system sprawiedliwego dzielenia się pojazdem wodnym. Może to oznaczać, że zawsze zabierasz skuter wodny razem lub zmieniasz, kto z niego korzysta w każdy weekend.

Pojawia się też kwestia kosztów utrzymania. Skutery wodne wymagają okresowej pracy, podobnie jak samochód, a z tym wiążą się koszty. Jeśli się zepsuje, będziesz musiał zdecydować, czy wszyscy powinni się zgłosić, czy tylko osoba, która w tym czasie z niego korzystała, powinna zapłacić. To tylko kilka rzeczy do rozważenia.

Skoncentruj się na celu

Moim zdaniem jazda na skuterze wodnym to jedna z najfajniejszych aktywności wodnych. Szybowanie nad wodą z prędkością 40 lub 50 mil na godzinę jest ekscytujące. Mogą być również używane do innych czynności, takich jak wędkarstwo lub rurki.

Jeśli zniechęcasz się i myślisz, że nigdy nie będzie cię na to stać, wyobraź sobie, jak zataczasz się na dużą rybę lub lecisz na odosobnioną wyspę na piknik. To może nie być łatwe, ale przyjemność, którą otrzymasz, będzie tego warta.