13 najlepszych wycieczek w południowej Kalifornii

Kiedy poproszono mnie o napisanie „13 najlepszych podwyżek w południowej Kalifornii”, miałem problem – jak wybrać tylko 13? Dzięki mnóstwu tras, szerokiej gamie zróżnicowanych krajobrazów i wędrówkom, które mogą trwać od godziny do dnia, So Cal to raj dla miłośników pieszych wędrówek.

Mój redaktor ostrzegł mnie, żebym trzymała się planu „najlepszych 13 podwyżek”, ale nie rozróżniali ten 13 najlepszych wycieczek w południowej Kalifornii i 13 Z Najlepsze wycieczki w Kalifornii. Oto 13 najlepszych podwyżek w południowej Kalifornii i zachęcamy do zgłaszania swoich nominacji w komentarzach.

Dolna pętla Malibu Creek, park stanowy Malibu Creek

Odległość: 8 mil

Średni czas: 4 godziny

Dolna Malibu Creek Loop zabierze Cię w łagodną, ​​meandrującą podróż przez szlaki trawiaste, ekosystemy podmokłe i ładne, zacienione ścieżki nad strumieniami. Jest też wspaniały basen skalny, wiele miejsc do wędkowania i kilka bocznych wędrówek, jeśli chcesz przedłużyć swój dzień.

Mniej więcej ćwierć drogi możesz zatrzymać się na ławce piknikowej ustawionej w miejscu, w którym kręcono M*A*S*H. Jeśli zardzewiałe zabytkowe pojazdy nie są tym, co chcesz zobaczyć, w przeciwnym kierunku czeka na Ciebie wychodnia Goat Buttes.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Park otwiera się o 8 rano, ale jeśli strażnicy przybędą wcześnie, wpuszczą cię.
 • Wiosną park zapełniają ptaki wędrowne.
 • Miejsce przy pierwszym moście jest często wykorzystywane do chrztów w weekendy.

Woodson Mountain Trail, Poway

Odległość: 6.4 mil

Średni czas: 3 do 4 godzin

Trasa z Lake Poway poprowadzi Cię przez granitowe głazy, chaparral i do podstawy samotnego martwego dębu, gdzie możesz odpocząć i podziwiać wspaniałe widoki. W pogodny dzień można nawet dostrzec na horyzoncie centrum San Diego.

Na szczycie Mount Woodson znajdziesz nie tylko spektakularne widoki, ale także słynną Skałę Ziemniaczaną, na której możesz pozować do zdjęć – jeśli się odważysz.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Podczas tej wędrówki nie znajdziesz cienia, więc przygotuj się na dużą ilość wody, kremu przeciwsłonecznego i kapelusza.
 • Trasa jest wymagająca i przeznaczona tylko dla doświadczonych wędrowców.
 • Zacznij o 6 rano, aby uniknąć tłumów.

Szlak interpretacji Salt Creek, Park Narodowy Doliny Śmierci

Odległość: 1-milowa pętla

Średni czas: 30 minut.

Delikatny spacer, a nie wędrówka, Salt Creek Interpretive Trail to ścieżka spacerowa dla wózków inwalidzkich przez słone bagna na wysokości 150 stóp poniżej poziomu morza.

Woda spływa tylko do promenady od około listopada do maja, a najlepszy czas na wizytę to okres od lutego do kwietnia, kiedy to tarło Salt Creek Pupfish.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Nie odwiedzaj między czerwcem a październikiem; jest niebezpiecznie gorąco.
 • Znaki interpretacyjne na szlaku opisują florę i faunę.
 • To delikatny ekosystem, więc psy nie są dozwolone.

Szczyt San Jacinto, Park stanowy Mount San Jacinto

Schronienie w pobliżu szczytu Mount San Jacinto, Las Narodowy San Bernardino w Kalifornii

Odległość: 10,5 mil

Średni czas: 9 godzin

Na szczyt San Jacinto jest kilka długich, wymagających wędrówek, ale najpopularniejszą trasą jest kolejka linowa na początek szlaku. Podłoga tramwaju wykonuje 2 pełne obroty podczas wznoszenia, umożliwiając widok we wszystkich kierunkach.

Między listopadem a marcem najprawdopodobniej napotkasz śnieg i lód, więc mikrokolce są niezbędne. Latem będziesz potrzebował co najmniej 3 litry wody, ponieważ nie ma żadnych udogodnień i mało cienia.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Zarezerwuj z wyprzedzeniem miejsce w tramwaju, w przeciwnym razie będziesz musiał poczekać na wolne miejsce.
 • Odprawa na stacji strażników przed rozpoczęciem wędrówki jest obowiązkowa.
 • Śnieg i lód prawdopodobnie znajdują się na szczycie, więc odpowiednio się przygotuj.

Szlak Przemytników, Park Narodowy Wysp Normandzkich

Odległość: 8 mil

Średni czas: 4 do 5 godzin

Wybierz się na wycieczkę na wyspę Santa Cruz na spektakularną wędrówkę do Zatoki Przemytników. Po zejściu z łodzi zobaczysz wiatrak i tam zaczyna się szlak. Będziesz podziwiać wspaniałe widoki, aw pogodny dzień możesz przejść prosto na stały ląd.

Jeśli nie jesteś szybkim, doświadczonym wędrowcem, nie poradzisz sobie z wycieczką łodzią i całą wędrówką w jeden dzień. Jeśli tak jest, wybierz trasę szybu naftowego, która jest krótsza i pozwala na zwiedzanie opuszczonego, ale zachowanego szybu naftowego.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Na plaży znajdują się toalety.
 • Na zjeździe do zatoki jest dużo luźnych skał.
 • Doskonałe miejsce do przeczesywania plaży.

Szlak do kanionu Solstice, Narodowy Obszar Rekreacyjny Gór Santa Monica

Odległość: 2,6 mil w obie strony

Średni czas: 1 ½ godziny

Ta w większości pozioma trasa zabierze Cię w podróż odkrywczą przez przerywany cień dębów, olch i jaworów z obfitością wiosennych kwiatów. Zobaczysz ruiny Domu Kellera, starej chaty myśliwskiej zniszczonej przez pożar, a jeśli masz szczęście, możesz odkryć ptaki i dzikie zwierzęta.

Na drugim końcu szlaku znajdziesz Tropical Terrace, ruiny Roberts Ranch House. Częściowo zniszczone przez pożary w 1982 roku, możesz zwiedzić ruiny i dowiedzieć się więcej o historii domu z paneli informacyjnych na stronie.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Ostrożnie wspinaj się po stromym szlaku przy wodospadzie i odkryj piękne baseny.
 • Idź zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby uzyskać najlepsze widoki na ocean.
 • Brak zasięgu telefonu komórkowego.

Szlak Yucca Point, rezerwat stanowy Torrey Pines

Odległość: 4-milowa podróż w obie strony

Średni czas: 2 godziny

Szlak Yucca Point to łagodna, dobrze oznaczona trasa, która w najdalszym punkcie oferuje piękną plażę, a jeśli masz dodatkowy czas, możesz spędzić kilka godzin na odkrywaniu brzegu oceanu.

Nie chodzi o to, że pozostała część wędrówki nie jest zainteresowana, wręcz przeciwnie, oszałamiające formacje skalne i delikatne ekosystemy, które odkryjesz, są tak delikatne, że jeśli zastanawiasz się na oznaczonych szlakach, pojawiają się strome grzywy.

Na przykład sosna Torrey jest najrzadszą sosną w USA i można ją zobaczyć tylko tutaj i na Wyspach Normandzkich.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Godzina zamknięcia jest zmienna i jest codziennie wywieszana na bramie parku.
 • Formacje skalne są kruche i podatne na kruszenie – nie wychodź poza barierki.
 • Centrum dla odwiedzających, toalety i parking mogą stać się bardzo zatłoczone.

Most donikąd, Las Narodowy Angeles

Odległość: 9,7 mil w obie strony

Średni czas: 6 godzin

W 1938 r. budowano drogę łączącą Azuzę z Wrightwood. Potężna powódź zmyła drogę, a budowa nigdy nie została wznowiona, pozostawiając most donikąd stojący samotnie.

Przy wysokości zmiany wynoszącej zaledwie 900 stóp nie ma forsownych podjazdów, ale jest wiele nierównych łat i luźnych kamieni, więc nie jest to wędrówka dla nikogo niepewnego.

Wędrówka prowadzi z parkingu na most i z powrotem z wieloma przeprawami przez strumienie i rzeki, więc zapasowy zestaw obuwia to dobry pomysł. Opcja spędzenia czasu w wodzie jest idealna w upalny letni dzień, ale problemem są gwałtowne powodzie, więc przed wyruszeniem w drogę sprawdź prognozę i unikaj tego obszaru, jeśli zbliżają się burze.

Hikespeak.com stanowi doskonały przewodnik po całej wędrówce, a także kilka nieocenionych porad dotyczących tego szlaku.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Skoki na bungee z mostu można rezerwować z wyprzedzeniem.
 • W niektórych miejscach szlak może być niejasny, więc upewnij się, że masz mapę.
 • Parking szybko się zapełnia.

Szlak kanionu Brush, Griffith Park

Odległość: 6,5 mil w obie strony

Średni czas: 3 ½ godziny + więcej na zwiedzanie

Szlak Brush Canyon Trail zabierze Cię do kultowego znaku HOLLYWOOD przez stabilną, ale wykonalną wędrówkę, która zapewni Ci słońce przez całą drogę.

Jest wiele miejsc, w których można się zatrzymać i zbadać, na przykład jaskinie Bronson, które stały się sławne, gdy były używane w serii Batman z lat 60. i były w wielu innych Programy telewizyjne i filmy.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Będziesz potrzebował dużo wody.
 • Prawdopodobnie stracisz zasięg telefonu komórkowego na szlaku.
 • Bramy parku są zamykane o zachodzie słońca.

Skała Czaszki, Park Narodowy Joshua Tree

Skalisty krajobraz w Parku Narodowym Joshua Tree w Kalifornii

Odległość: pętla 1,8 mili

Średni czas: 1 ½ godziny

Łatwy szlak dla nowych wędrowców i zabawny dla doświadczonych, szlak przyrodniczy Skull Rock prowadzi przez pole skał i głazów, obok kempingu Jumbo Rocks i obok amfiteatru. Są łagodne podjazdy i zjazdy oraz wiele odgałęzień, jeśli chcesz spędzić trochę dłużej na eksploracji.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Trasa jest blisko szosy i panuje ciągły hałas uliczny.
 • Popularne miejsce, szlak jest ruchliwy.
 • Jeśli chcesz zobaczyć Skull Rock bez wędrówki, przejdź szlakiem w odwrotnej kolejności, a będziesz tam za chwilę.

Szlak pętli w kanionie El Moro, park stanowy Crystal Cove

Odległość: 5-milowa pętla

Średni czas: 3 ½ godziny

Ta ładna wędrówka z delikatnym pomyciem nagradza Cię wspaniałymi widokami na ocean przy minimalnym wysiłku. Niewielki odcinek pod górę wystarczy, aby Twoje serce zaczęło bić szybciej, ale nie jest zbyt męczące.

Chociaż jest suchy i trochę zakurzony, szlak jest szeroki i łatwy do pokonania. Nie musisz się martwić o nierówne powierzchnie ani luźne podłoże. Jednak latem możesz chcieć go przegapić, ponieważ szlak może być gorący i zakurzony.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Opłata za samochód na parkingu wynosi 15 USD.
 • Zakaz wprowadzania psów.
 • Posiada markery interpretacyjne z kodami QR.

Szlak Laurel Canyon, Park Puszczy Laguna Coast

Odległość: 3,8 mil w obie strony

Średni czas: 2 godziny

W najwyższym punkcie Laurel Canyon Trail nagradza Cię pięknymi widokami na góry Santa Ana, podczas gdy w najniższym możesz przecinać koryto strumienia pod zacienionymi konarami starych dębów. Jeśli przyjedziesz tam zimą, po obfitych opadach deszczu, możesz mieć szczęście, że złapiesz sezonowy wodospad.

Posty na szlaku posiadają numery telefonów. Zadzwoń do nich, a usłyszysz wcześniej nagrane informacje o tym odcinku szlaku.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Opłata parkingowa wynosi 3 USD.
 • Bardzo popularny, więc może być zatłoczony.
 • Park jest otwarty do zachodu słońca, ale parking zamykany jest o 17:00.

Baldy Loop, Las Narodowy Angeles

Odległość: 10,3 mil

Średni czas: 7 godzin

Uważany za jedną z, jeśli nie najtrudniejszą wędrówkę w południowej Kalifornii, Mount Baldy Loop składa się z dwóch tras – Devil’s Backbone i Baldy Bowl Ski Hut Trail. Większość ludzi wybiera jedną ścieżkę w górę, a drugą w dół, a jeśli chcesz wyciąć niektóre wzniesienia, na Diabelskim Kręgosłupu znajduje się wyciąg narciarski, który może ci pomóc.

Zimą szlaki mogą być ośnieżone i oblodzone, co wymaga raków, czekanów, mocnego zimowego obuwia i odpowiedniej odzieży, aby bezpiecznie je pokonać. Wiele osób zginęło na Mount Baldy, więc ważne jest, aby tego nie lekceważyć.

Wiedz przed wyjazdem:

 • Może być lodowato zimno, więc upewnij się, że masz dużo warstw, nawet latem.
 • Topografia powoduje mikrosystemy pogodowe, więc nagłe burze nie są rzadkością.
 • Mapa jest koniecznością.

Wędruj bezpiecznie

Więc masz to, 13 najlepszych wędrówek w południowej Kalifornii, z czymś dla każdego, bez względu na wiek, sprawność fizyczną, doświadczenie w wędrówkach lub zainteresowania.

Jednak jedno słowo ostrzeżenia – nigdy nie lekceważ potencjalnego niebezpieczeństwa pójścia na podwyżkę. Zawsze:

 • Poświęć trochę czasu na zbadanie szlaku przed wyjazdem, a jeśli wędrówka wymaga wiedzy lub umiejętności, których nie masz, wybierz inne miejsce.
 • Sprawdź pogodę przed wyjazdem.
 • Noś odpowiednie obuwie i odzież.
 • Nie zostawiaj szlaku do zwiedzania.
 • Zapakuj więcej wody i przekąski, niż myślisz, że potrzebujesz.

powiązana zawartość

Aby ulepszyć swoje doświadczenie z plecakiem, sprawdź nasz zalecany sprzęt do plecaków. To jest sprzęt, którego używam, gdy chcę spędzić noc na świeżym powietrzu. Pamiętaj jednak, że te przedmioty niekoniecznie są produktami z najwyższej półki. Moim celem na tej stronie jest polecanie sprzętu, który jest naprawdę dobrze wyceniony, a jednocześnie zachowuje wysoki standard jakości. To jest rzecz, której używam.

Jeśli nudzisz się podczas wędrówek i wycieczek z plecakiem, możesz dodać trochę rozrywki, słuchając muzyki/podcastów, grając w gry na szlaku, ustalając osobiste wyzwania i zbierając przedmioty na szlaku. Samotne podróżowanie może być nudne, więc znajdź znajomego lub grupę, która pojedzie z tobą.

Kiedy mówisz o przygodzie na świeżym powietrzu w lesie lub w górach, możesz używać zamiennie słów wędrówka i trekking. Ale po obu wędrówkach i wędrówkach mogę zapewnić, że te dwa słowa odnoszą się do zupełnie innych aktywności na świeżym powietrzu!