13 najlepszych plaż do łowienia surfingu w południowej Kalifornii 

Południowa Kalifornia jest uwielbiana za piękne krajobrazy, wśród których na pierwszym miejscu są plaże. Bardziej niż tylko do łapania opalenizny lub pluskania się na falach, plaże SoCal są również doskonałe do łowienia surfingu. Jakich plaż powinieneś szukać?

Oto najlepsze plaże południowej Kalifornii do wędkowania:

 • Plaża stanowa El Capitan
 • plaża w Newport
 • Huntington Beach
 • Plaża stanowa w południowym Carlsbadzie
 • Plaża Redondo
 • Plaża Mugu
 • Plaża misyjna
 • Plaża Coronado
 • Plaża stanowa San Onofre
 • Plaża stanowa Santa Monica
 • Plaża Karmel
 • Plaża stanowa Playa Del Rey
 • Czy Rogers State Beach?

Jak pokazuje powyższa lista, nie brakuje opcji wędkowania, jeśli mieszkasz lub odwiedzasz SoCal. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o każdej z tych niesamowitych plaż, a także o tym, co możesz złowić, jeśli planujesz dzień surfowania. Nie będziesz chciał tego przegapić!

13 plaż znanych z wędkarstwa surfingowego w całym SoCal

Plaża stanowa El Capitan

W hrabstwie Santa Barbara w pobliżu Golety znajduje się El Capitan State Beach, która jest częścią kalifornijskiego systemu parków stanowych.

Nazwana na cześć emerytowanego kapitana armii hiszpańskiej Jose Francisco Ortegi, El Capitan State Beach jest popularnym miejscem jesienią, gdy gromadzą się tu liczne motyle monarchy.

Podobnie wędkarze gromadzą się przez cały rok, ponieważ El Capitan State Beach to fantastyczna plaża do wędkowania.

W wodach oceanicznych pospolitym połowem są tu okonie. Jeśli lubisz sztuczne przynęty, wędkarze polecają pędraki okoniowe w kolorze czerwonym lub brązowym. Mniejsze haki są lepsze, podobnie jak lekki sprzęt.

plaża w Newport

Piaszczysta linia brzegowa i krystalicznie czysta woda w Newport Beach w hrabstwie Orange sprawiają, że jest to popularne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Oddalasz się także od wyspy Balboa, którą niektórzy wędkarze nazwali sekretnym miejscem do wędkowania (choć może już nie jest tak tajne!).

Na Balboa Pier znani są surferzy, którzy łowią ryby, takie jak makrela, corbina, sardynki, anchois i bonito, a czasem nawet płaszczki i rekiny. Sama plaża zwykle ma mnóstwo halibuta kalifornijskiego i perkalu.

Huntington Beach

Niewiele plaż SoCal jest tak znanych jak Huntington Beach w Orange County. Niecałe 65 km na południowy wschód od biznesowej dzielnicy centrum Los Angeles, Huntington Beach to urocze miejsce na odpoczynek.

Jeśli wolisz nie zamoczyć sobie stóp, zawsze możesz zatrzymać się przy Huntington Pier i stamtąd łowić ryby. To właśnie robi wielu wędkarzy SoCal. Oczywiście istnieje również możliwość tradycyjnego wędkowania z surfowaniem.

Mnóstwo gatunków ryb, które można łowić w tym obszarze, sprawia, że ​​warto. Gatunki te to między innymi łopatonosy, rekiny, sardynki, płaszczki, okonie, makrele, kamelia, krakacz, corbina i kabezon.

Plaża stanowa w południowym Carlsbadzie

South Carlsbad State Beach w hrabstwie San Diego jest miejscem publicznym, więc przyciąga większe tłumy niż być może niektóre inne plaże, które omówiliśmy do tej pory i o których będziemy mówić w dalszej części tego artykułu.

Możesz nazwać to wczesnym wieczorem wieczorem przed wyprawą wędkarską, aby następnego dnia obudzić się w słońcu.

Powinieneś pokonać innych surfcasterów i większość tłumów. Wtedy będziesz mógł łowić wszystko, od corviny po krakacza żółtopłetwego, płetwala, halibuta, sandacza sandacza i okonia surfera.

Plaża Redondo

Nazwana na cześć hiszpańskiego słowa oznaczającego „okrągła”, plaża Redondo w hrabstwie Los Angeles jest częścią zatoki Santa Monica. Miejskie molo na plaży zabierze Cię daleko na Ocean Spokojny, co może sprawić, że będzie to pożądane miejsce dla surferów.

Nawiasem mówiąc, kiedy mówimy dobrze, mamy to na myśli. Inna nazwa Molo Miejskiego to Molo Nieskończone!

Bardziej powszechne gatunki ryb, które obfitują w wodach Redondo Beach, to płaszczki nietoperze, gitarzysta, krakacze, srebrzyste, kace, okonie, bonito, sardynki i makrela pacyficzna.

Możesz po prostu złapać rekina, labraksa białego, barakudy, okonia piaskowego i halibuta, ale te gatunki są rzadsze.

Plaża Mugu

Plażę Mugu w Malibu znajdziesz w Oxnard, jeśli po minięciu Mugu Rock będziesz nadal kierować się na północ. Ta plaża w hrabstwie Ventura jest częścią większej plaży stanowej Point Mugu.

Oprócz surfcasterów, prawdopodobnie zobaczysz tu także fotografów, ponieważ niektóre zabytki wzdłuż plaży Mugu zapierają dech w piersiach.

Point Mugu przynosi mnóstwo bębenków żółtopłetwych, rekinów lampartów i pręgowanych surferów, więc mamy nadzieję, że masz gotowy sprzęt do surfowania!

Plaża misyjna

Jeśli chcesz bardziej wyluzowanej i chłodnej atmosfery, wybierz się do Mission Beach. Ta część SoCal przyciąga zróżnicowane tłumy siatkarzy plażowych, plażowiczów, pływaków, surferów i wędkarzy.

Masz swój wybór, gdzie będziesz surfować po Mission Beach. Łowić można z pomostu po południowej stronie plaży. Możesz chcieć zbadać Mariner’s Basin po wschodniej stronie lub trzymać się plaży na zachodzie.

Mission Beach i pobliska zatoka są zwykle dobrze zaopatrzone w krakacza żółtopłetwego, turbota, płaszczkę nietoperza, okonia piaskowego, okonia surfera i wytopionego.

Jeśli jest to naprawdę szczęśliwy dzień, możesz skusić się na krótkopłetwą corvina, sculpin, rekiny lamparta, perkal bassy, ​​barakudy, bonito lub halibuty.

Plaża Coronado

Plaża Coronado w San Diego jest znana jako Miasto Korony i nie bez powodu. Możesz wybrać jedną z kilku tutaj plaż, z których wszystkie mają błyszczące piaszczyste plaże (tak, dosłownie błyszczą, ponieważ piasek zawiera mikę) i cudowną, ciepłą wodę.

Jesteśmy pewni, że pomiędzy Glorietta Bay, North Beach i Coronado Central Beach jest mnóstwo rzeczy do złapania podczas wędkowania na desce surfingowej.

Niektóre gatunki ryb, na które należy zwrócić uwagę, to: jacksmelt, labraks biały, rekin lampart, pręgowany okoń surferski, krakacz żółtopłetwy, corbina, żółtoogon kalifornijski, halibut, labraks cętkowany i okoń piaskowy.

Plaża stanowa San Onofre

Popularna plaża SoCal do surfowania, San Onofre State Beach w hrabstwie San Diego obejmuje 3000 akrów naturalnej przestrzeni. To miejsce cieszy się sporym zainteresowaniem odwiedzających, co roku przyciągając ponad 2,5 miliona turystów i Kalifornijczyków.

Ty też możesz wracać raz za razem, gdy zaczniesz łowić kalifornijskimi croakersami, żółtopłetwymi, halibutami i okoniami na swoim sprzęcie do surfowania.

Napiwek od mieszkańców? Użyj krabów piaskowych i/lub małży jako żywej przynęty, zwłaszcza jeśli chcesz zwinąć kilka krakaków.

Plaża stanowa Santa Monica

Wzdłuż słynnej autostrady Pacific Coast Highway znajdziesz plażę stanową Santa Monica.

Na 3,5-kilometrowej plaży znajdują się place zabaw, tereny piknikowe, parki i Muscle Beach. Jeśli nie kusi Cię ta plaża, to molo w Santa Monica z pewnością będzie Cię nazywać surfcasterem!

Wody molo w Santa Monica stają się dość głębokie, zwłaszcza jeśli surfujesz na jego końcu. Falochrony w pobliżu molo sprawiają, że obszar ten jest również doskonałym miejscem do łowienia wielu unikalnych gatunków.

Należą do nich halibut, makrela, bonito, perkal, okoń piaskowy, krakacz, sargo, okoń tęczowy, sandacz, okoń morski i dorsz czarny.

Plaża Karmel

Czego nie kochać w Carmel Beach? To miejsce Carmel oferuje malownicze ścieżki spacerowe, doskonałe fale do surfowania, och, a także jest przyjazne dla psów.

Jeśli nie masz Carmel Beach na swojej krótkiej liście plaż SoCal do wędkowania, powinieneś!

Około dwóch godzin przed rozpoczęciem przypływu wędkarstwo surfingowe jest tutaj świetne. Latem przechodzą przez nie sardynki i ostroboki.

Przez resztę roku można łowić lingcod, cabezon, rockfish, jacksmelt i okonie.

Plaża stanowa Playa Del Rey

Chociaż nie jest to najbardziej znana plaża, czasami to dobra rzecz. Playa Del Rey State Beach w Playa Del Rey (dzielnica LA) oferuje trawiaste parki, utwardzone ścieżki rowerowe i piaszczyste brzegi do gry w siatkówkę, pływania, surfingu lub wędkowania.

Ten obszar wymaga wędki o długości do dziewięciu cali, aby dotrzeć do najlepszych ryb. Na przykład możesz złapać rekina lamparta, halibuta, corbinę, krakacza i okonia surfingowego.

Nie ma przynęty? Nie ma problemu! Personel pobliskiej plaży Dockweiler nie tylko dostarczy przynęty za darmo, ale także zaoferuje wędki bez dodatkowych kosztów!

Czy Rogers State Beach?

Ostatnią plażą SoCal do surfowania na naszej liście jest Will Rogers State Beach.

Ta plaża w Los Angeles w rejonie Pacific Palisades oferuje ścieżkę rowerową, plac zabaw, boiska do siatkówki i mnóstwo otwartych piaszczystych terenów do wędkowania dla surferów.

Ciekawostka: Willa Rogers State Beach była wykorzystywana jako strona internetowa wielu klasycznych filmów i programów telewizyjnych. Słoneczny patrol był kręcony tutaj przez jakiś czas, zanim obsada pojechała na Hawaje, i Stwór z Czarnej Laguny wyróżnia się tym, że został nakręcony w Will Rogers State Beach.

Wędkarze sugerują użycie haczyków nr 4, co najmniej sześciofuntowej żyłki i ośmiostopowej wędki spinningowej oraz lekkiego sprzętu do łapania różnych gatunków ryb, które pływają w tutejszych wodach.

Końcowe przemyślenia

Południowa Kalifornia słynie ze swoich plaż, z których wiele pozwala surfcasterom na założenie odpowiednich zestawów do surfowania i zarzucanie. Zwykle masz możliwość łowienia z linii brzegowej lub nawet z pobliskiego molo.

Chociaż 13 plaż SoCal na tej liście pozwala na surfowanie, nadal powinieneś skontaktować się z lokalnymi parkami i stowarzyszeniem rekreacyjnym lub władzami miasta, aby upewnić się, że możesz łowić ryby, zanim wyruszysz.