12 kroków do znalezienia najlepszej latarki taktycznej LED

Właściwa latarka może mieć ogromny wpływ na każdą Twoją przygodę na świeżym powietrzu. Latarka taktyczna LED jest idealna, gdy chcesz mieć mocne światło, które oświetli drogę, gdziekolwiek jesteś. Latarki taktyczne doskonale nadają się do wędrówek i biwakowania, dając kompaktową, ale niezwykle przydatną latarkę na każdą wycieczkę. Zapewniają różne tryby światła i mogą tworzyć niesamowicie wyraźną ścieżkę o doskonałej jasności.

Dostępnych jest wiele funkcji, dzięki którym możesz przeglądać gamę latarek LED i znaleźć odpowiednią dla swoich potrzeb. Oprócz tego, że świetnie nadają się do wędrówek i biwakowania, doskonale nadają się do samoobrony lub po prostu do codziennego użytku, niezależnie od tego, czy biegasz, czy spacerujesz z psem.

Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych latarek taktycznych wybór odpowiedniej do swoich potrzeb może wydawać się trudny. Jest jednak kilka rzeczy, o których możesz pomyśleć, aby znaleźć najlepszą latarkę. Wykonaj poniższe czynności, aby zrozumieć, czego powinieneś szukać i jak wybrać latarkę taktyczną.

Znalezienie najlepszej latarki taktycznej LED

1. Rozważ jego cel

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę przy zakupie latarki taktycznej LED, jest to, do czego chcesz jej używać. Niektóre latarki taktyczne są przeznaczone do montażu na broni, inne są ręczne. Są to dwa główne typy, które znajdziesz, ale wtedy możesz chcieć dokładnie zastanowić się, dlaczego myślisz o zakupie latarki taktycznej i do czego jej użyjesz. Są idealne zawsze, gdy wychodzisz w nocy i musisz mieć przy sobie mocne światło. Są wszechstronne i mogą być używane z różnymi trybami oświetlenia do oświetlenia ogólnego, a nawet do samoobrony.

2. Spójrz na jasność

Jasność latarki taktycznej to jedna z pierwszych rzeczy, na które będziesz chciał spojrzeć. Przekonasz się, że światła LED są mierzone w lumenów, który jest obecnie standardowym sposobem pomiaru jasności żarówki. Im wyższy lumen, tym jaśniejsze światło. Standardowa latarka może mieć zaledwie 20 lumenów, podczas gdy jasna latarka taktyczna może mieć od 1000 do 2000 lumenów. Możesz również zauważyć, że niektóre latarki taktyczne mają zmienne lumeny, dzięki czemu możesz wybrać jasność swojej latarki, w zależności od tego, do czego jej używasz.

Czytać  Nie pozostawiaj śladów etyki outdoorowej

3. Sprawdź, jak jest zasilany

Naturalne sposoby na odstraszanie owadów podczas biwakowania

Moc jest kluczowym elementem przy wyborze latarki taktycznej LED. Jakiego typu baterie są potrzebne? Rodzaj baterii używanej przez latarkę ma wpływ na jej żywotność i skuteczność. Możesz spodziewać się baterii jednorazowych (alkalicznych lub litowych), wielokrotnego ładowania baterie litowo-jonowelub zintegrowane akumulatory. Akumulatory są najbardziej ekonomiczną opcją, a akumulatory litowo-jonowe oferują również dużą moc wyjściową. Baterie guzikowe 18650 są powszechną opcją i można je ładować setki razy, dzięki czemu możesz dłużej korzystać z latarki.

4. Jak długo może działać?

Oprócz wiedzy o tym, jakie baterie znajdziesz w latarce taktycznej, musisz wiedzieć, jak długo latarka może działać. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest włączenie go i stwierdzenie, że nie ma już soku. Oczywiście zawsze możesz nosić zapasowe baterie, chyba że masz zintegrowane baterie. Sprawdź, ile godzin dostaniesz na w pełni naładowanych bateriach, aby oszacować, jak długo będziesz w stanie korzystać z latarki. Weź pod uwagę, że nie zawsze możesz uzyskać obiecany pełny czas pracy, ale możliwość wymiany baterii pomaga w tym.

5. Zrozum różne tryby światła

Wiele latarek taktycznych ma różne tryby świecenia, dzięki czemu można ich używać do różnych celów. Gdy szukasz odpowiedniej latarki taktycznej LED, sprawdź, jakie tryby są dostępne, aby wiedzieć, że spełnia Twoje potrzeby. Możesz mieć możliwość wyboru między różnymi mocami, a inne opcje mogą obejmować światła stroboskopowe lub sygnał SOS. Tryb stroboskopowy może być świetny do samoobrony, a tryb SOS wyśle ​​​​kod Morse’a, jeśli jesteś w niebezpieczeństwie. Może się również okazać, że niektóre światła mają tryb beacon, z którego można również skorzystać, jeśli potrzebujesz pomocy.

6. Jakość żarówki

Nie zapomnij przyjrzeć się bliżej żarówce LED zastosowanej w latarce taktycznej, zanim zdecydujesz, czy jest to właściwa dla Ciebie. Musisz wiedzieć, jak długo wytrzyma żarówka, aby z grubsza określić, jak często trzeba ją wymieniać. Żarówki LED zazwyczaj trwają bardzo długo i są bardzo energooszczędne. Możesz spodziewać się dziesiątek tysięcy godzin światła z jednej żarówki LED. Oprócz długiej żywotności i energooszczędności można oczekiwać, że dioda LED będzie emitować niski poziom ciepła, ale wysoką jasność i intensywność.

Czytać  Korzyści zdrowotne związane z wędrówkami i trekkingiem

7. Czy ma funkcję powiększania?

Funkcja zoom w latarce taktycznej pozwala na skupienie światła w jednym punkcie. Regulowany obiektyw zmiennoogniskowy umożliwia celowanie w światło, niezależnie od tego, czy znajduje się ono z bliska, czy w oddali. Jest to przydatna funkcja do wielu rzeczy, niezależnie od tego, czy próbujesz rozbić namiot i chcesz zobaczyć coś konkretnego, czy chcesz wyróżnić coś daleko. Może być również przydatny w sytuacjach awaryjnych, umożliwiając skierowanie światła dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Niektóre latarki taktyczne od EcoGearFX.pl mają tę doskonałą funkcję.

8. Spójrz na inne cechy projektu

Latarka taktyczna LED

Inne cechy konstrukcyjne i funkcje są często zawarte w taktycznych latarkach LED. Może się okazać, że niektóre latarki taktyczne mają filtry świetlne zmieniających kolor diod LED. Możesz je również kupić osobno. Jedną z przydatnych funkcji, którą możesz rozważyć, jest klips na smycz. Ułatwia trzymanie i śledzenie latarki. Kiedy owiniesz smycz wokół nadgarstka lub nawet nosisz ją na szyi, mniej prawdopodobne jest, że upuścisz latarkę lub odłożysz ją i zapomnisz. Niektóre latarki mogą samodzielnie stać i stać się lampami.

9. Czy to jest trwałe?

Trwałość to podstawa latarki taktycznej LED. Potrzebujesz wystarczająco wytrzymałej latarki, aby przeżyć przygody na świeżym powietrzu. Zobacz, z czego wykonana jest latarka, aby upewnić się, że jest przystosowana do trudnych warunków. Przydaje się również, jeśli latarka jest wodoodporna lub wodoodporna, dzięki czemu nie musisz się martwić, że się zamoczy. Inne cechy, na które należy zwrócić uwagę, to odporność na ścieranie i wstrząsoodporna konstrukcja, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoja latarka taktyczna wytrzyma różne warunki pogodowe, upuszczenie lub cokolwiek innego, przez co możesz ją przeżyć. Wiele latarek taktycznych jest zbudowanych z myślą o wytrzymałości.

Czytać  Jak czyścić plecak turystyczny
Latarka

Zdjęcie z Pexels – licencja CC0

10. Oceń rozmiar

Wielkość latarki taktycznej też ma znaczenie. Być może szukasz latarki, która jest kompaktowa, dzięki czemu z łatwością zmieścisz ją w podróży lub nosisz podczas chodzenia. Mniejsza latarka też będzie lżejsza. Z drugiej strony możesz potrzebować nieco większej latarki, która zapewni jaśniejsze światło i większą moc. Na szczęście nawet większe latarki taktyczne są zaprojektowane tak, aby były kompaktowe, dzięki czemu można je bez problemu przenosić. Dostaniesz również więcej funkcji z większej latarki. Wszystko powyżej około sześciu cali jest uważane za duże.

11. Sprawdź akcesoria

Latarki taktyczne LED mogą być wyposażone w szereg akcesoriów, które mogą się przydać i sprawić, że latarka będzie łatwa w użyciu. Na przykład może się okazać, że w zestawie znajdują się akcesoria, takie jak smycz, pierścień taktyczny, zaczep do paska lub kabura noś swoją latarkę i upewnij się, że trzymasz go w ryzach. Jeśli latarka korzysta z akumulatorów, dobrze jest mieć ładowarkę do akumulatorów, a także niezbędne akumulatory. Futerał do przechowywania baterii lub być może futerał do przechowywania samej latarki jest przydatny do przechowywania wszystkiego i trzymania wszystkiego razem. Etui na baterie przydaje się również na zapasowe baterie.

12. Miej na uwadze swój budżet

Pamiętaj, aby pomyśleć o swoim budżecie, gdy szukasz odpowiedniej latarki taktycznej LED. Możesz znaleźć szeroki zakres cen, od mniej niż 20 USD do ponad dziesięciu razy więcej. Najdroższa latarka taktyczna niekoniecznie jest najlepsza lub taka, jakiej potrzebujesz. Możesz otrzymać niedrogą latarkę taktyczną LED z różnymi trybami, jasnym światłem, akcesoriami i wszystkim, czego potrzebujesz od swojej latarki. Wybór odpowiedniej opcji zasilania może również wpłynąć na Twój budżet. Możesz zaoszczędzić pieniądze na bateriach dzięki trwałym akumulatorom litowo-jonowym, których nie będziesz musiał wymieniać tak często, jak baterii jednorazowych.

Wszystkie te kroki pomogą Ci znaleźć najlepszą latarkę taktyczną LED. Zacznij od ustalenia, czego szukasz od latarki, abyś wiedział, co wybrać.