11 najlepszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa wędrówek niedźwiedzi

Ujrzeć! Ten szczyt sezonu, w którym wszyscy pakujemy się, aby wybrać się na wędrówkę w niesamowitych miejscach! Te kilka wierszy wskazówek dotyczących bezpieczeństwa wędrówek niedźwiedzi uratuje Cię przed katastrofalnym spotkaniem z niedźwiedziami. Wszyscy kochamy wędrówki, kto nie! Tak, to wszystko jest ekscytujące i fascynujące, szczególnie w lipcu i sierpniu. Wędrujesz w te miejsca, które sprawiły, że chciałeś tam być. Nareszcie tam jesteś!

Niedźwiedź bezpieczeństwa

Więc jesteś w tym pięknym tempie wędrówki i nagle… niedźwiedź! To będzie bardzo interesujące wiedzieć, co byś zrobił w tak niesamowitym scenariuszu. Ale oto co, jeśli znajdziesz się na tej samej arenie z niedźwiedziem, bardzo ważna jest znajomość gatunku niedźwiedzia.

Niedźwiedzie są podzielone na 3 gatunki: niedźwiedź polarny (znajdujący się powyżej koła podbiegunowego), niedźwiedź brunatny i niedźwiedź czarny. Jeśli wędrujesz po górnym kole podbiegunowym, to tylko wtedy, gdy będziesz miał spotkanie z niedźwiedziem polarnym, w przeciwnym razie po prostu spotkasz tych dwóch. Czarny niedźwiedź występuje w różnych kolorach kruczoczarnym, białym, czekoladowym, cynamonowym i blond. Ale większość to roślinożercy!

Niedźwiedzie brunatne dzielą się na 2 kategorie: grizzly i niedźwiedzie brunatne. Co więcej, niedźwiedzie brunatne (1000 funtów) są większe niż grizzly (200-800 funtów). Podobnie niedźwiedzie brunatne są większe od niedźwiedzi czarnych i mają garby na ramionach.

piesze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa niedźwiedzi

Jak zniechęcić niedźwiedzie w obozie?

Niedźwiedzie stają się śmiałe i unikają ludzi tak bardzo, jak tylko mogą. Dlatego podczas wędrówek upewnij się, że bezpiecznie obozujesz. Czy wiesz, że większość spotkań z niedźwiedziami kończy się w pokojowy sposób, bez żadnej szkody! Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi wskazówek dotyczących bezpieczeństwa wędrówek niedźwiedzi, a będziesz dobry, chociaż bezpieczeństwo nie jest całkowicie zapewnione. Ale po pierwsze, najbezpieczniejszym sposobem zapobiegania atakowi niedźwiedzia jest nigdy nie spotykanie się z żadnym niedźwiedziem.

11 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa wędrówek Niedźwiedzie

1. Niech twoje jedzenie z plecakiem nigdy nie zostanie zdobyte przez niedźwiedzie. Gdy niedźwiedź zdobędzie pożywienie, wówczas wysiłki, aby zdobyć więcej, będą bardziej agresywne. Wszelkiego rodzaju pokarmy dla ludzi i zwierząt, oleje i kosmetyki przyciągają niedźwiedzie i trafią do dodatkowy zakres niszczenia samochodów i łamania rzeczy, aby je zdobyć. Wymienione przedmioty należy przechowywać w miejscach, do których niedźwiedzie nie mogą dotrzeć, np. w schowku na żywność (niedźwiedzie pojemniku) odpornym na niedźwiedzie, schowku oferowanym na kempingach oraz wysokim spichlerzu. konstrukcja zawieszona 10-20 stóp nad ziemią.

Czytać  Jak wybrać idealny nóż survivalowy?

2. Nie noś na noc ubrań, które miałeś podczas gotowania.

3. Zawsze śpij w namiotach kempingowych.

4. Brak jedzenia w namiocie kempingowym.

5. Żadnych aromatycznych potraw, takich jak ryby, kurczak i bekon.

6. Wypakuj wszystkie resztki jedzenia i śmiecibez grzebania!

7. Przywiązuj zwierzęta podczas odpoczynku.

8. Miej latarkę w nocy.

9. Śpij z dala od miejsc gotowania.

10. Nie obozuj w pobliżu jagód, szlaków, świeżych znaków niedźwiedzia, i tusze.

11. Kiedy niedźwiedź zbliża się do twojego obozu, po prostu idź w bezpieczniejsze miejsce. Zgłoś to tamtejszym funkcjonariuszom.

Planujesz wędrówkę po krainie niedźwiedzi

Planujesz wędrówkę po krainie niedźwiedzi

Podobnie, gdy wędrujesz, zaleca się, aby znać trasę, po której będziesz się wędrować. Szlak nie powinien być gęsty od krzaków, zarośli pasternaku i jagód. Oprócz znajomości szlaku turystycznego nie chodź do miejsc z głośnymi strumieniami lub ślepymi zakrętami.

  • Zawsze bądź czujny na ruchy niedźwiedzia i dźwięki.
  • Zostaw słuchawki douszne.
  • Hałasuj tak głośno, jak potrafisz, krzycz, jodłować, śpiewać klaskanie.
  • Wybierz się na wycieczki groupie.
  • Miej spray na niedźwiedzie.

Co robić i czego nie robić podczas spotkania z niedźwiedziem

Szczerze mówiąc, nie uciekaj, gdy zobaczysz niedźwiedzia. Uciekaj, a równie dobrze mógłbyś uzasadnić jego myśl, że jesteś zagrożeniem dla jego panowania. To ich imperium! Jeśli chce zabić, na pewno to zrobi. Po prostu sprintuje do 35 mil na godzinę, a także pokona 100 jardów w 7 sekund.

1. Szczerze mówiąc, nie uciekaj, gdy zobaczysz niedźwiedzia. Uciekaj, a równie dobrze mógłbyś uzasadnić jego myśl, że jesteś zagrożeniem dla jego panowania. To ich imperium! Jeśli chce zabić, na pewno to zrobi. Po prostu sprintuje do 35 mil na godzinę, a także pokona 100 jardów w 7 sekund.

2. Jeśli niedźwiedź nie będzie miał pojęcia o twojej obecności, spokojnie odejdź. Nie zbliżaj się do zrobienia zdjęcia.

Czytać  Jak ostrzyć scyzoryk za pomocą kamienia?

3. Czy jest świadomy Twojej obecności? Mów do niego spokojnie, ponieważ twoje ramiona są rozłożone na bok, gdy powoli przesuwasz je w dół i w górę. W ten sposób będzie wiedział, że jesteś człowiekiem bez złych intencji.

4. Brak kontaktu wzrokowego! Jednak spójrz na jego ruch. Może uciekać, patrzeć na ciebie i przypuszczać, zbliżać się do ciebie lub odchodzić. Jeśli to nie dotyczy, odejdź bez odwracania się.

5. Więc kiedy zbliża się do ciebie, bądź spokojny. Nie uciekaj! Będzie warczeć, blefować, skowytać, szczękać zębami, machać głową w przód iw tył, ślinić się, mlaskać, uderzać o ziemię przednimi stopami i nagle szarżować. Po prostu porozmawiać. Kiedy nie jest przekonany, udawaj martwego, bez oddychania, bez ruchu, dopóki nie zniknie.

6. Jeśli nie jest agresywny, krzycz na niego, uderzaj go w głowę, nawiązuj kontakt wzrokowy i bądź agresywny.

Niedźwiedź w sprayu

Niedźwiedź w sprayu do wędrówek

Myślisz, że broń pomoże ci w walce z niedźwiedziem? Proszę, zapomnij! Statystyki pokazują, że zginęło 50% osób, które próbowały strzelać do niedźwiedzia.

Oto pomocna dłoń. Niedźwiedź w sprayu! TAk, spray niedźwiedzia na pewno będzie twoim zbawicielem, jeśli masz spotkanie z niedźwiedziem. Teraz osoby, które kiedykolwiek używały tego produktu, bez wątpienia będą mnie wspierać. Ta zawartość składa się z substancji chemicznej obecnej w pieprzu znanej jako kapsaicyna, która wynosi 1%. Cudem ten pieprz podrażnia płuca, gardło, oczy, nos i usta. Nie tylko go odstrasza, ale także sprawia, że ​​niedźwiedź „mdleje”. Spryskaj tylko agresywne niedźwiedzie. Nie spryskiwać ubrań ani ludzi. To nie spray na owady.

Kupując spray na niedźwiedzie, zwróć uwagę na:

  • Wyraźnie stwierdzając, że to tylko dla niedźwiedzi.
  • Minimum 7,9 uncji zawartości netto. Większe puszki są lepsze.
  • Spray musi pozostawić z puszki rozszerzającą się chmurę. Musi wychodzić na co najmniej trzydzieści stóp
  • Powinien posiadać znak firmowy zarejestrowanej i certyfikowanej firmy.
  • Musi mieć numer rejestracyjny. Potwierdzi to, że produkt jest certyfikowany. Potwierdzi również, że został przetestowany.
Czytać  Lista sprzętu do wędrówek na następny plecak

Ostateczny werdykt

Podsumowując, szlaki turystyczne to siedliska niedźwiedzi. Nie zabijaj ich, proszę. To proste, unikaj niedźwiedzi, a one zrobią podobnie. Masz spotkanie z jednym, poznaj swojego niedźwiedzia. Przeczytaj jego emocje. Traktuj go jak normalnego zwierzaka, rozmawiaj z nim i uspokój się. To nerwowe i przerażające, że jesteś zagrożeniem. Jeśli jest agresywny, użyj sprayu lub działa martwy. Jeśli to obojętne, odejdź. Pokaż mu, że kochasz tylko jego siedlisko i tylko przechodzisz obok. Zaufaj mi, to naprawdę przyniesie ci korzyść.