11 inteligentnych sposobów na pozbycie się zapachu ryb z rąk

Uwielbiasz łowić ryby i nie masz nic przeciwko manipulowaniu rybą po wyjściu z łodzi rybackiej, ale jedna rzecz, której nie możesz znieść, to smród ryb, który zbyt długo utrzymuje się na twoich rękach. Wypróbowałeś mydło i wodę, aby zminimalizować zapach, ale bezskutecznie. Jak pozbyć się rybiego zapachu z rąk?

Oto kilka sprawdzonych i prawdziwych metod usuwania zapachu ryb z rąk:

 • Pasta do zębów
 • Kolendra
 • Pasta z sody oczyszczonej
 • Chusteczki nawilżone
 • Ocet i cytryna
 • Sanityzer dłoni
 • Stal nierdzewna
 • Ziarna kawy
 • Keczup
 • Sól
 • Słone krakersy

Tak, wiemy, jak niekonwencjonalne, a nawet wręcz dziwne są niektóre z tych sugestii, ale bądź z nami. Gdy wypróbujesz je dla siebie, będziesz chciał podzielić się tymi sztuczkami z usuwaniem zapachu ryb ze wszystkimi swoimi kumplami wędkarzami!

Rybi zapach na dłoniach? Wypróbuj te 11 metod usuwania nieprzyjemnych zapachów

Pasta do zębów

Zacznijmy od naprawdę dziwnego, dobrze? Chociaż zazwyczaj używasz pasty do zębów, jest coś do powiedzenia na temat nakładania jej na dłonie.

Aby skorzystać z tej metody, odkręć najbliższy kran lub kran, aby woda była ciepła. Zwilż ręce, w tym plecy. Jeśli twoje ramiona też pachną rybą, zmocz je.

Następnie wyciśnij trochę pasty do zębów z tubki do dłoni. Nie potrzebujesz więcej pasty do zębów niż podczas mycia zębów, chyba że musisz czyścić łokcie. Wtedy można wycisnąć trochę więcej pasty do zębów.

Rozpocznij wcieranie pasty w skórę w taki sam sposób, jak wcierasz balsam lub balsam. Będzie to trochę dziwne, zwłaszcza jeśli twoja pasta do zębów jest bardziej ziarnista niż gładka, ale po prostu idź z nią.

Gdy już dobrze wcierasz pastę do zębów, wsuń dłonie i ramiona pod kran, aż znikną wszystkie pozostałości pasty. Twoja skóra będzie pachnieć świeżością mięty, a zapach ryb będzie już przeszłością.

Więc dlaczego to działa? Pasta do zębów ma za zadanie neutralizować śmierdzące zapachy, takie jak poranny oddech, jednocześnie zwalczając bakterie. Tak się składa, że ​​pasta do zębów jest skuteczna również w przypadku śmierdzących zapachów, takich jak zapach ryb.

Polecamy pastę do zębów z sodą oczyszczoną, aby ryba dobrze pachniała i naprawdę zniknęła.

Kolendra

Tak, dobrze to przeczytałeś, zalecamy używanie kolendry, aby zmniejszyć zapach ryb na skórze.

Kolendra lub kolendra to zioło o ziemistym i cytrusowym aromacie. Aby użyć go do usunięcia zapachu ryb, będziesz potrzebować świeżych liści kolendry, a nie suszu, który znajdziesz w plastikowym pojemniku na półkach w sklepie spożywczym.

Weź liść kolendry i nałóż go tam, gdzie zapach ryby jest najbardziej skoncentrowany. Kiedy skończysz, umyj ręce wodą. Czy czujesz już śmierdzący zapach martwych ryb? Nie myśleliśmy tak!

Ta metoda jest dużo szybsza i mniej brudząca niż czyszczenie pastą do zębów, co czyni ją bardzo atrakcyjną.

Pasta z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona działa jak pochłaniacz zapachów, co wyjaśnia, dlaczego zawsze postrzegasz ją jako składnik odświeżaczy powietrza. To również wyjaśnia, dlaczego zalecamy to tutaj.

Oczywiście nie chcesz po prostu wylać sody oczyszczonej na ręce, a dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz tego robić. Możesz przygotować pastę, a następnie wetrzeć ją w palce, tak jak zrobiłeś pastę do zębów.

Potrzebujesz wody i sody oczyszczonej w mniej więcej równych ilościach. Połącz je, aż utworzą pastę. Następnie weź trochę pasty, przykryj nią jedną rękę i obiema rękami nanieś pianę. Upewnij się, że zakryłeś każdy centymetr kwadratowy swoich dłoni, który pachnie rybą.

Pozostaw mieszankę sody oczyszczonej na skórze przez minutę lub dwie. Następnie zmyj ręce pod kranem i zmyj wszelkie pozostałości sody oczyszczonej. Być może będziesz musiał użyć mydła i wody, jeśli dłonie są lepkie lub pachną jak soda oczyszczona.

Chusteczki nawilżone

Wędkarze powinni zawsze trzymać w pudełku paczkę chusteczek dla niemowląt, ponieważ chusteczki przydadzą się zwłaszcza w przypadku nieprzyjemnego zapachu ryb.

Podobnie jak kilka innych produktów, które omówiliśmy do tej pory, chusteczki dla niemowląt są przeznaczone do neutralizowania zapachów. Chociaż zapachy te są zwykle bardziej kałowe, chusteczki są również zaskakująco skuteczne w usuwaniu zapachów ryb.

Wszystko, co musisz zrobić, to chwycić chusteczkę, przetrzeć nią dłonie i gotowe. Chusteczki dla niemowląt są na tyle delikatne dla skóry, że nie powinny powodować podrażnień, nie trzeba też myć rąk po użyciu chusteczek.

Ocet i Cytryna

Co się stanie, gdy połączysz dwa najsilniejsze środki czyszczące? Pozbędziesz się zapachu ryb, stat. Mówimy oczywiście o occie i cytrynie.

Ocet usuwa nieprzyjemne zapachy nawet z powietrza, a sok z cytryny jest doskonałym neutralizatorem zapachów. Aby wykorzystać zdolności obu, wymieszaj równe ilości składników w płytkiej misce lub misce i wlej jedną kroplę ulubionego mydła do naczyń.

Wymieszaj łyżką i pozostaw składniki na pół godziny. Następnie zanurz ręce i wyszoruj. W celach informacyjnych ocet i sok z cytryny mogą być ostre dla wrażliwej skóry, a wszelkie skaleczenia lub zadrapania na dłoniach będą palić lub szczypać, gdy myjesz je mieszanką octu i cytryny. Mimo to ta metoda z pewnością wykonuje zadanie.

Sanityzer dłoni

Jeśli mydło i woda nie usuwają rybiego zapachu z twoich rąk, to po co miałby dezynfekować ręce? Cóż, to dlatego, że środek do dezynfekcji rąk zawiera składniki, których nie zawiera mydło do naczyń, a wśród nich główny alkohol.

Ponadto środek do dezynfekcji rąk to najskuteczniejszy sposób na umycie rąk, gdy nie masz dostępu do zlewu, na przykład podczas łowienia ryb. Wędkarze powinni nosić środek do dezynfekcji rąk w tylnej kieszeni lub w pudełku na sprzęt lub w torbie na sprzęt. Jeśli twoje ręce nie pachną rybą, możesz założyć się o wolę twojego kumpla! Docenią twoją hojność i pomysłowość.

Stal nierdzewna

Nie, nie mówimy, że powinieneś zacząć pocierać ręce o części swojej łodzi rybackiej ze stali nierdzewnej. Zamiast tego kup trochę mydło w kostce ze stali nierdzewnej.

Na pierwszy rzut oka to mydło nie różni się niczym od mydła w kostce, które możesz mieć w swoim pojemniku pod prysznic, ale tak jest.

Mydło wykonane jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest doskonałym wyborem do pozbycia się silnych zapachów, od ryb po czosnek. Używasz mydła w kostce ze stali nierdzewnej w taki sam sposób, jak każdego mydła.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego stal nierdzewna jest skutecznym środkiem do usuwania zapachów, prawda? Stal nierdzewna może wychwytywać związki siarki z ryb, które są teraz na twoich rękach. Mydło następnie usuwa te związki, dzięki czemu Twoja skóra pachnie świeżo.

Ziarna kawy

Czy masz jakieś nie zaparzone fusy, których zamierzałeś użyć do przygotowania kawy na jutro? Jeśli nie masz nic przeciwko rezygnacji ze świeżej filiżanki i odebrania jej w kawiarni, te niewykorzystane fusy mogą się teraz przydać.

Fusy z kawy są pełne azotu, który zwalcza nieprzyjemne zapachy. Fusów z kawy można używać zawsze, gdy przepis na czyszczenie wymaga sody oczyszczonej. Jednak w przeciwieństwie do sody oczyszczonej, Twoja skóra będzie pachnieć doskonale, gdy użyjesz fusów z kawy jako środka czyszczącego.

Keczup

To kolejna dość niekonwencjonalna metoda czyszczenia, ale zaufaj nam, działa. Ketchup zawiera nie tylko pomidory, ale także ocet. To kwas octowy sprawia, że ​​jest to uwielbiany środek czyszczący w gospodarstwie domowym, więc w wielu zastosowaniach ketchup działa równie dobrze.

Otwórz opakowanie ketchupu lub odkręć butelkę w lodówce. Wyciśnij na tyle, aby zakryć dłonie, ale nie na tyle, żeby bałagan na podłodze w kuchni. Pocieraj keczupem wszystkie palce, a następnie daj mu kilka minut.

Pod bieżącą wodą opłucz ręce cały keczup. Następnie umyj ręce mydłem, bo inaczej Twoje palce będą pachniały bardziej pomidorami niż rybą!

Sól

Wśród wędkarzy ta jest trochę przestarzała, ale to nie znaczy, że jest nieskuteczna. Sól nakładana bezpośrednio na dłonie pachnące rybą ma zniwelować nieprzyjemny zapach. Do tej sztuczki nie potrzebujesz niczego specjalnego oprócz zwykłej soli kuchennej.

Jeśli masz wątpliwości, pozwól nam wyjaśnić, dlaczego to powinno działać. Sól usuwa nieprzyjemny zapach, więc nakładając ją bezpośrednio na śmierdzącą skórę, rybi zapach powinien ustąpić. Kontynuuj i spróbuj!

Słone krakersy

Jeśli myślałeś, że kawa i ketchup to jedyne jadalne sposoby na usuwanie zapachu ryb, mamy jeszcze jedną: słone krakersy.

Oto jak możesz zmienić przeznaczenie krakersów. Kiedy jesteś w domu, umyj ręce pod kranem, używając wody i mydła, tak jak zwykle. Następnie zmiażdż kilka soli i nałóż je na świeżo umyte palce. Pozostaw krakersy na minutę lub dwie, a następnie spłucz pozostałości wodą.

Końcowe przemyślenia

Kiedy twoje ręce śmierdzą rybą, nie jesteś bez możliwości pozbycia się niechcianego zapachu. Spróbuj użyć niekonwencjonalnych, jadalnych metod, takich jak krakersy solone, ketchup lub fusy z kawy. Możesz również polegać na mydle w kostce ze stali nierdzewnej, soli, kolendrze lub paście do zębów.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz zaufać konwencjonalnym środkom czyszczącym, takim jak soda oczyszczona, ocet i cytryna. Powodzenia!