10 wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy podczas przechowywania kampera

Zakup kampera, niezależnie od tego, czy jest to samochód kempingowy, przyczepa podróżna, kamper czy siodełko, to ekscytujący czas. Wszystkie miejsca, do których możesz teraz podróżować, aby uciec przed stresorami tego życia. Jeśli jesteś poprzednim właścicielem kampera, wiesz, że koszty jego posiadania nie kończą się, gdy zjedziesz z parkingu. Chociaż istnieje wiele przedmiotów i narzędzi, których będziesz potrzebować podczas korzystania z RV, w tym artykule omówimy, co musisz zrobić podczas przechowywania RV. Niewłaściwe przechowywanie samochodów kempingowych może często kosztować tysiące, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo.

Prawidłowe przechowywanie kampera może zaoszczędzić 5000 USD lub więcej. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi oszczędzania pieniędzy podczas przechowywania RV.

Kiedy mój mąż i ja kupiliśmy naszą pierwszą przyczepę podróżną, nie mieliśmy pojęcia, jak ważne jest podjęcie dodatkowych kroków w celu prawidłowego przechowywania kampera, zwłaszcza w tych zimowych miesiącach. Po tych pierwszych dwóch latach zaczęliśmy dostrzegać uszkodzenia naszej przyczepy i sumę kosztów związanych z tymi naprawami.

Wskazówki dotyczące przechowywania pojazdów kempingowych, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę

1. Sprawdź szwy RV, w tym uszczelniacze okien.

2. Upewnij się, że tkanina markizy jest czysta i sucha.

3. Przechowuj kampera w bezpiecznym i chronionym miejscu.

4. Napompuj opony i osłonę.

5. Upewnij się, że w kamperze nie ma otworów, aby zapobiec przedostawaniu się gryzoni.

6. Upewnij się, że baterie są przygotowane do przechowywania.

7. Usuń całą żywność i wyczyść wnętrze.

8. Oczyścić zewnętrzną część przyczepy, w tym podwozie.

9. Winterize system wodny.

10. Utrzymaj silnik (jeśli dotyczy)

Przyjrzyjmy się teraz nieco głębiej każdej z tych 10 wskazówek dotyczących przechowywania pojazdów kempingowych i wyjaśnijmy, dlaczego z czasem zaoszczędzisz pieniądze.

Sprawdź szwy RV

Wszędzie, gdzie wytwórca wycina otwór w ścianie bocznej kampera, może dojść do wycieku. Polecam sprawdzanie wszystkich uszczelek i uszczelniaczy dwa razy w roku, zwłaszcza przed przechowywaniem kampera na jesień i zimę.

Sprawdź, czy w szczeliwie nie ma pęknięć lub separacji, przez które potencjalnie może przesiąknąć woda. Jeśli widoczne są jakiekolwiek pęknięcia, należy usunąć szczeliwo i ponownie uszczelnić szczeliwem silikonowym do sidingu z włókna szklanego i aluminium. używałem Geocel Pro Flex Crystal Clear Elastyczny uszczelniacz RV i okazało się, że wykonał świetną robotę. Pamiętaj, że jeśli Twój kamper ma gumowe zadaszenie, nigdy nie używaj na nim żadnych produktów na bazie ropy naftowej.

Upewnij się, że tkanina markizy jest czysta i sucha

Dbanie o markizę RV jest niezbędne, jeśli chcesz, aby służyła Ci rok po roku. Wymiana jednego może być kosztowna w zależności od rozmiaru, którego potrzebujesz i jakie funkcje chcesz mieć. Duża, zmechanizowana markiza może kosztować około 3500 USD, podczas gdy mała ręczna markiza wysuwana kosztowałaby tylko około 500 USD.

Jeśli więc nie chcesz wymienić markizy, upewnij się, że jest czysta i sucha. Próbowałem używać mydła i wody do czyszczenia mojego i to nie do końca działa, zwłaszcza, że ​​często mam na sobie pleśń podczas naszych wycieczek na plażę. Używanie środka do czyszczenia markiz, takiego jak Środek do czyszczenia markiz do kamperów Star Brite jest pomocny. Użyłem go i działa dobrze, aby usunąć cały brud, pleśń i osady.

Przechowuj samochód kempingowy w bezpiecznej i chronionej przestrzeni

Istnieje kilka opcji przy podejmowaniu decyzji, gdzie przechowywać kamper. Najlepiej jest gdzieś w pomieszczeniu, gdzie jest chroniony przed warunkami atmosferycznymi, ale odkryłem, że są to rzadkie i drogie miejsca. Następny najlepszy jest w miejscu na zadaszonym obszarze. Jeśli te opcje nie są dla Ciebie dostępne, polecam zakup wysokiej jakości pokrowca na kampera wykonanego z oddychającego materiału, aby zapobiec pleśni i pleśni.

Teraz dla lokalizacji, jeśli masz szczęście mieć możliwość przechowywania go na swojej nieruchomości, to gratulacje! Niezależnie od tego, czy Twój dom ma dostęp do kampera, czy możesz zaparkować go na podjeździe, jest to świetny sposób, aby mieć go na oku i szybko sprawdzić.

Jeśli nie możesz go przechowywać w domu, inną opcją jest znalezienie magazynu w pobliżu domu. Polecam znalezienie takiego z dobrą bramką/systemem bezpieczeństwa i kamerami monitorującymi podczas badania miejsc. Moi teściowie wielokrotnie włamali się do ich piątego koła w magazynie bez nadzoru. Kamery nie tylko omijają przestępców, ale policja może również wykorzystać materiał filmowy w przypadku włamania.

Na koniec, jeśli korzystasz z magazynu, spróbuj negocjować cenę. Udało nam się uzyskać zniżkę, jeśli zapłaciliśmy z rocznym wyprzedzeniem.

Napompuj opony i osłonę

Napompuj opony do ciśnienia zalecanego przez producenta i zaparkuj opony na klocku. Polecam zakup pokrowce na opony aby chronić je przed szkodliwymi promieniami słonecznymi UV oraz ekstremalnym ciepłem i zimnem. Obiecuję, że przedłużą one żywotność twoich opon.

Upewnij się, że w kamperze nie ma dziur, aby zapobiec przedostawaniu się gryzoni

Sprawdź, czy pod kamperem nie ma dziur lub luk, w które mogą wejść gryzonie. Mysz może przejść nawet przez otwory wielkości dziesięciocentówki. Uzupełnij te luki za pomocą Dobry blok na szkodniki. Jest to pianka natryskowa, która z łatwością wypełni wszelkie widoczne otwory. Dodatkowo, jeśli nadal masz problemy ze szkodnikami, w tym mrówkami, robakami lub myszami, możesz kupić środki odstraszające szkodniki. Używamy Nie zbliżaj sięi nie mieliśmy żadnych gryzoni ani robaków w naszym kamperze.

Upewnij się, że baterie są przygotowane do przechowywania

Najlepszą opcją przechowywania baterii jest wyjęcie ich z kampera i przechowywanie ich w domu na zimę, zwłaszcza jeśli mieszkasz w zimnym miejscu. Pamiętaj, aby nosić rękawiczki i okulary podczas ich obsługi, ponieważ kwas może spowodować oparzenia i ślepotę.

Jeśli nie jest to możliwe i musisz przechowywać baterie w swoim kamperze, upewnienie się, że naładujesz rozładowaną baterię w odpowiednim czasie, pomoże zapobiec zasiarczeniu baterii. Dodatkowo częściowo naładowany akumulator łatwiej zamarza zimą.

Nawet jeśli odłożysz w pełni naładowaną baterię do przechowywania, będzie ona samoczynnie rozładowywać się w tempie 10-20 procent miesięcznie. To znaczące, jeśli siedzi przez chwilę. Możesz zobaczyć, jak ważne jest ich okresowe sprawdzanie i upewnianie się, że są w pełni naładowane. Dzięki temu Twoje baterie będą działać znacznie dłużej.

Następnie chcesz sprawdzić poziom wody w bateriach. Woda musi przynajmniej zakrywać talerze w środku. Jeśli zauważysz, że bateria ma niski poziom wody, wlej tylko trochę wody destylowanej. Jeśli użyjesz wody z kranu, może to spowodować zasiarczenie wapnia, co nie jest dobre. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, gorąco polecam obejrzenie poniższego filmu.

Usuń całe jedzenie i wyczyść wnętrze

Gorąco polecam usunięcie całej żywności z RV po każdym użyciu. Pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić wnętrze, posprzątać wszelkie okruchy ukryte pod stołami lub w szafkach. Nie potrzebujesz niczego wabiącego gryzonie ani mrówki. Niezbędne jest wyczyszczenie lodówki i zamrażarki oraz pozostawienie lekko uchylonych drzwi, aby nie rozwijała się pleśń ani pleśń.

Czyste na zewnątrz kampera

Ważne jest, aby regularnie myć swój kamper, zwłaszcza przed przechowywaniem go w miesiącach zimowych. Ponieważ brud gromadzi się i osadza na kamperze, może uszkodzić lakier lub z czasem spowodować przebarwienia.

Używanie długiego pędzla może pomóc w dotarciu do tych wysokich obszarów. Tutaj jest jeden Odkryłem, że to działa świetnie. Jest lekki, ma długą rączkę, która może sięgać 20 stóp. Włosie jest miękkie, dzięki czemu nie niszczy lakieru zewnętrznego.

Nie zapomnij o podwoziu. Za każdym razem, gdy jedziesz, zanieczyszczenia są wyrzucane z drogi i mogą z czasem powodować ich erozję. Dodatkowo mycie usunie chemikalia i oleje, które również powodują erozję. Chociaż czyszczenie spodu jest uciążliwe, jest to ważny obszar do utrzymania w czystości.

Gdy twój kamper jest całkowicie czysty i wysuszony, polecam użycie wosku, aby dodatkowo chronić farbę przed gromadzeniem się brudu i uszkodzeniami słonecznymi. Jest ich wiele. używam i polecam Meguiars Flagship RV/Marine Wax.

Zimowanie systemu wodnego

Zimowanie kampera jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą do zrobienia podczas przechowywania kampera na zimę. Chroni Twój samochód kempingowy w zimnych miesiącach przed zamarzniętymi rurami wodociągowymi, co sprawia, że ​​na wiosnę można dokonać kosztownych napraw. Zimowanie to proces opróżniania wszystkich rur i przewodów w kamperze i powinien zająć mniej niż godzinę. Możesz udać się do lokalnego dealera samochodów kempingowych, który zwykle pobiera około 200 USD lub możesz zrobić to sam za ósmą część kosztów.

Konserwacja silnika (jeśli dotyczy)

Jeśli posiadasz samochód kempingowy, musisz zadbać o jeszcze jedną ważną rzecz: silnik. Przed przechowywaniem samochodu kempingowego chcesz wymienić olej i filtr oleju. Zapobiegnie to gromadzeniu się kwasu w silniku, co prowadzi do korozji łożysk silnika.

Jeśli planujesz siedzieć w kamperze przez kilka miesięcy, zatankuj paliwo i dodaj do niego środek konserwujący paliwo. Pozwól silnikowi pracować wystarczająco długo, aby środek konserwujący przeszedł przez układ paliwowy. Nawet z konserwantem, nadal zalecam, aby twój kamper trochę pobiegał każdego miesiąca.

Końcowe przemyślenia

Jeśli jesteś nowym właścicielem kampera, ta lista może wydawać się długa, a uwierz mi, jest tam więcej wskazówek i sztuczek. Radzę nie dać się przytłoczyć i zacząć robić notatki dla siebie. Oglądanie filmów na YouTube może pomóc, jeśli jesteś osobą bardziej wizualną. Posiadanie i opieka nad kamperem to proces uczenia się, więc nie stresuj się i ciesz się nowymi przygodami w swoim kamperze.