10 rzeczy bardziej niebezpiecznych niż parasailing

Parasailing wygląda na świetną zabawę, a filmy, które widziałeś na YouTube, przedstawiające ludzi, którzy to robią, sprawiają, że wydaje się to łatwe. Trzeba przyznać, że masz pewne obawy, ok, zrób z tego wiele obaw. Jesteś tak wysoko na niebie, a pod tobą tylko woda! A jeśli coś się stanie? Czy parasailing jest tak niebezpieczny, jak się wydaje?

Oto 10 rzeczy bardziej niebezpiecznych niż parasailing:

 • Napędowy
 • Wędrówki
 • Jadąc na kolejkę górską
 • Jazda motocyklem
 • Wspinaczka skałkowa
 • Wybierasz się na rejs
 • Posiadanie broni
 • Spadochroniarstwo
 • Korzystanie z windy
 • Nurkowanie

Czekaj, te rzeczy są naprawdę bardziej niebezpieczne niż parasailing? Tak, na pewno! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego tak jest, aby twój umysł był bardziej spokojny!

10 rzeczy bardziej niebezpiecznych niż parasailing

Według Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) Parasailing Safety Report z 2014 roku, od 2009 do 2014 roku, miało miejsce osiem „poważnych” wypadków podczas parasailingu. Rok 2009 był rokiem, w którym NTSB zaangażowało się w śledzenie tych wypadków, więc mogło być ich więcej wcześniej, ale nie były one rejestrowane w ten sam sposób.

Mimo to dziewięć wypadków w ciągu siedmiu lat! To imponujące. NTSB twierdzi, że w większości wypadków awaria sprzętu prowadziła do obrażeń, a w niektórych przypadkach nawet do śmierci.

Jeśli nadal odczuwasz niepokój, oto 10 rzeczy, które robisz – niektóre prawdopodobnie często – które mają większe ryzyko śmierci niż parasailing.

Napędowy

Rzadko mija dzień, kiedy nie jedziesz samochodem lub ciężarówką do pracy, na siłownię, do kina, do sklepu spożywczego lub tu, tam i gdziekolwiek. Jesteśmy pewni, że nie musimy mówić, że jazda jest ryzykowna, zwłaszcza w porównaniu z parasailingiem.

Departament Transportu Stanów Zjednoczonych Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego lub NHTSA wydał raport w 2019 roku na temat bezpieczeństwa jazdy. Dzięki systemowi raportowania śmiertelności (FARS) dowiedzieliśmy się, że w 2018 r. w Stanach Zjednoczonych doszło do 36 835 śmiertelnych wypadków samochodowych, a w 2019 r. do 36 096 wypadków.

Liczby zaczęły wyglądać dobrze pod koniec 2019 roku, ale Samochód i kierowca mówi, że pandemia koronawirusa w 2020 r. uczyniła ludzi bardziej lekkomyślnymi na drogach, z większą liczbą ofiar śmiertelnych na każde 100 milionów przejechanych kilometrów.

Bez względu na to, na który ostatni rok patrzysz, jazda prowadzi do tysięcy zgonów więcej niż parasailing.

Wędrówki

Czy myślisz o wędrówce w przyszły weekend? Nawet jeśli nie planujesz odkrywać obciążonego śmiercią Mount Everest, wędrówka może być z natury ryzykowna. Ten artykuł 2020 z Wtajemniczony mówi, że co roku w Wielkim Kanionie zginęło 12 osób. W Australii rezerwat Diamond Bay doprowadził do dwóch zgonów w ciągu sześciu miesięcy. Aha, io Mount Everest. Można to przypisać ponad 300 zgonom.

Insider podał statystykę z National Park Service, powołującą się na 160 osób rocznie umierających w parku narodowym. Na każdy milion odwiedzających przypada 0,57 zgonów, więc nie jest to zbyt ryzykowne. Mimo to wizyta w parku narodowym prowadzi do większej liczby zgonów niż parasailing.

Jeśli zastanawiasz się, jak ludzie umierają podczas wędrówek, to na różne sposoby. Niektórzy wędrowcy postanawiają zrobić sobie selfie na szczycie i rzucają się na śmierć. Inni gubią się, są zdezorientowani i głodują. Niektórzy ludzie ślizgają się na stromym zboczu.

Jadąc na rollercoasterze

Kolejki górskie to bicie serca, dreszczyk emocji, nikt nie może temu zaprzeczyć. Nawet jeśli jesteś przypięty ładnie i ciasno, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad ryzykiem wypadku podczas jazdy swoją ulubioną kolejką górską? To może się zdarzyć i zdarza się cały czas.

Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Atrakcji lub IAAPA corocznie publikuje Raport Bezpieczeństwa Jazdy, zawierający najnowsze dane z 2018 roku Ankieta dotycząca urazów spowodowanych jazdą rozrywkową w miejscu stałympoinformowali, że w 2018 r. roczne urazy związane z jazdą wyniosły 1256 z 3,7 miliona uczestników.

A co ze śmiercią kolejek górskich? W latach 1987-2000 na kolejkach górskich zginęło 4,5 osoby, ale w latach 1990-2004 52 osoby. To wciąż sprawia, że ​​jazda kolejką górską jest większym ryzykiem niż parasailing.

Jazda motocyklem

Wiesz już, że prowadzenie samochodu lub ciężarówki wiąże się z większym ryzykiem niż parasailing, ale co powiesz na spokojną przejażdżkę motocyklem? To prawie tak samo niebezpieczne!

ten Instytut Informacji Ubezpieczeniowej lub III mówi, że w 2014 roku w wypadkach motocyklowych zginęło 4594 osób. W 2015 roku było to 5029 motocyklistów, w 2016 roku było to 5337 motocyklistów, a w 2017 roku było to 5172 motocyklistów. Trzecia mówi, że według najnowszych danych wskaźnik śmiertelności wynosi 59,34 na 100 000 motocyklistów.

Problemem może być brak kasków. W 2000 roku III stwierdza, że ​​71 procent motocyklistów zgłaszało noszenie kasków. Liczba ta gwałtownie spadła w 2005 r., kiedy tylko 48 procent zawracało sobie głowę ratującymi życie nakryciami głowy.

Na szczęście w 2019 roku liczby te ponownie się poprawiły, a 71 procent motocyklistów zobowiązało się ponownie nosić kaski. Mimo to liczba ta powinna wynosić 100 procent!

Wspinaczka skałkowa

Być może zamiast wspinać się po zboczach gór, wolisz je skalować. Nie powinno dziwić, że wspinaczka skałkowa jest bardziej ryzykowna niż parasailing. W raporcie ze stycznia 2020 r International Journal of Environmental Research and Public Health, dane ujawniły, że śmiertelność wspinaczki skałkowej wynosi od poniżej 1 do 41 procent. Raport mówi dalej, że lód i upadki są dwiema głównymi przyczynami zgonów podczas wspinaczki.

Biorąc rejs

Być może lubisz bardziej relaksujące rodzaje aktywności, takie jak pozostawienie wszystkich problemów za sobą i wybranie się w rejs. Z pewnością jest to bezpieczniejsze niż parasailing, prawda? Właściwie źle.

Witryna o odpowiedniej nazwie Zgony statków wycieczkowych rejestruje wszystkie statystyki związane z ofiarami śmiertelnymi podczas tych podróży wakacyjnych. Oto ich archiwum z 2019 r., z których dziewięć zgłoszonych zgonów znajduje się na pierwszej stronie samych wyników. Jeśli będziesz kontynuować, liczby po prostu się sumują.

W tym przypadku wykluczamy dane z 2020 r. Ze względu na wysoki wskaźnik epidemii COVID-19 i prawdopodobnie związanych z nimi zgonów na statkach wycieczkowych. Mimo to nawet liczby z 2019 r. są straszne. Zgony statków wycieczkowych klasyfikują nawet zgony według zatonięć, pożarów, utonięć, katastrof, przedawkowania, zaginięć, zgonów w portach, chorób, przypadkowych zgonów, zgonów naturalnych, samobójstw, morderstw i ludzi za burtą. Tak.

Posiadanie broni

Niektóre zagrożenia są związane z domem, na przykład posiadanie broni. ten Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom lub CDC ma interaktywny wykres przedstawiający zgony z użyciem broni w USA w 2018 r. Oto lista stanów z największą liczbą zgonów z powodu broni palnej:

 • Teksas – 3552 zgonów
 • Arkansas – 3040 zgonów
 • Floryda – 2902 zgonów
 • Gruzja – 1680 zgonów
 • Pensylwania – 1654 zgonów
 • Ohio – 1555 zgonów
 • Karolina Północna – 1416 zgonów
 • Illinois – 1382 zgonów
 • Michigan – 1310 zgonów
 • Tennessee – 1228 zgonów
 • Arizona – 1147 zgonów
 • Wirginia – 1035 zgonów

Nawet jeśli spojrzysz na stan z najmniejszą liczbą zgłoszonych zgonów w 2018 r. – Rhode Island z 37 zgonami – śmierć z broni palnej w tym stanie w samym tylko tym roku jest nadal wyższa niż liczba wypadków związanych z parasailingiem w latach 2009–2014.

Spadochroniarstwo

OK, tak, kiedy lecisz na spadochronie, jesteś na niebie podobnie jak podczas skoków spadochronowych, ale nie jesteś tak wysoko. Podczas parasailingu wznosisz się między 250 a 500 stóp i pamiętaj, że masz pod sobą wodę. Jeśli skaczesz ze spadochronem, skaczesz z 18 000 stóp, mając pod sobą tylko zimną, twardą ziemię.

Ten Jak działają rzeczy Przewodnik podaje, że 19 osób zginęło podczas skoku spadochronowego w 2012 roku w USA. Na każde 100 000 skoków zginęła tylko jedna osoba, ale to i tak czyni tę czynność bardziej niebezpieczną niż parasailing.

Korzystanie z windy

Często jeździsz windą? Być może w ten sposób dostaniesz się do swojego biura na czwartym piętrze. Chociaż wszyscy zawsze myślą, że najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć w windzie, to utknięcie, niektórzy ludzie umierają w windach.

Opublikowano CDC i Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy lub NIOSH raport z 2006 roku, w którym dokonano przeglądu incydentów z windą i częstotliwości zgonów. Według tego raportu w Stanach Zjednoczonych każdego roku 17 000 osób wytrzyma obrażenia związane z windą, a 30 osób umrze. To sprawia, że ​​codzienność, jak wsiadanie do windy, jest bardziej niebezpieczna niż parasailing.

Jeśli zastanawiasz się, jak możesz umrzeć w windzie, to niekoniecznie ludzie jeżdżący windą są zagrożeni, ale raczej ci, których zadaniem jest konserwacja windy. Naprawa i instalacja wind prowadzi do około 14 z tych zgłaszanych zgonów każdego roku. Niezależnie od tego, czy ludzie wpadają do szybu windy, czy nawet zostają odcięci między ruchomymi częściami (przepraszam, ale tak się dzieje), śmierć windy może być przerażająca.

Nurkowanie

Jeśli wybierasz się na morze, możesz być bezpieczniejszy niż podczas jazdy po drogach, ale nie aż tak dużo. Parasailing nad oceanem jest lepszym wyborem niż przebywanie w nim, zwłaszcza jeśli lubisz nurkowanie. Od nurkowań komercyjnych po naukowe i rekreacyjne, wcześniejsze problemy zdrowotne, złe warunki, utknięcie w czymś lub awaria sprzętu to główne przyczyny zgonów podczas nurkowania.

ten Divers Alert Network America lub DAN śledzi zgony związane z nurkowaniem. Według ich statystyk, na każde 100 000 osób, które rocznie nurkują, umiera 16,4 z nich. Nie jest to wcale duża liczba ofiar śmiertelnych, ale i tak jest gorsza niż liczba zgłoszonych przypadków parasailingu.

Dane z 2015 r. z Medycyna nurkowa dla nurków wymienia przyczyny zgonów z powodu nurkowania w następujący sposób:

 • Obciążanie się ciężkimi przedmiotami, takimi jak pas balastowy – 90 procent
 • Nurkowanie samotnie lub gubienie się – 86 proc.
 • Niezastosowanie kompensatora pływalności – 50 proc.
 • Zgony powierzchniowe – 50 procent
 • Trudności na powierzchni – 25 proc.
 • Problemy medyczne, które powinny uniemożliwić im nurkowanie – 10 proc.
 • Nadal trenujesz do nurkowania w chwili śmierci – 10 proc.
 • Nurkowanie jaskiniowe – 5 proc.
 • Ratowanie innych nurków – 1 proc.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chciałeś uprawiać parasailing, ale powstrzymałeś się, ponieważ wydaje się to ryzykowne, mamy nadzieję, że ten artykuł dowodzi, że istnieje o wiele bardziej niebezpiecznych rzeczy. Nie chodzi o to, aby przestraszyć Cię, abyś zaprzestał tych czynności, ale raczej o poinformowanie Cię, abyś mógł podejmować świadome decyzje dotyczące tego, jak żyjesz. Przy odrobinie szczęścia, wliczając w to parasailing!