10 niezbędnych akcesoriów dla początkujących łuczników i łowców łuków

Wybór odpowiedniego sprzętu do łucznictwa lub polowania na łuk może być trudny na początku. Z niewielką pomocą dokonanie właściwego wyboru może być tak proste, jak wskaż i kliknij. Nazywam się Michael Aguirre i jestem tutaj, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni sprzęt do rozpoczęcia kariery łuczniczej lub myśliwskiej.

  1. Łuk
  2. Strzałki w prawo
  3. Wydanie
  4. Dalmierz
  5. Kołczan
  6. Stabilizator
  7. Peep wzrok
  8. Osłona ramienia
  9. Światłowodowy celownik łukowy
  10. Cel łuczniczy

Łucznictwo i polowanie z łuku to rozwijający się sport, ale wielu skacze zbyt szybko i wybiera sprzęt, który im nie odpowiada, przez co ich doświadczenie jest poniżej poziomu. Czytaj dalej, aby wyposażyć się w odpowiednią wiedzę, aby wybrać najlepszy dla siebie sprzęt.

1. Łuk

Łuk to najważniejsza część Twojego wyposażenia. Bez dobrego łuku naprawdę nie można grać wystarczająco dobrze, aby odnieść sukces. Do wyboru są trzy bardzo różne rodzaje łuków. W zależności od zamierzonego pragnienia będziesz musiał dokonać mądrego wyboru. Trzy klasy to łuki bloczkowe, tradycyjne łuki refleksyjne i łuki długie.

Kokardki są dostępne w różnych rozmiarach, aby pomóc Ci wybrać łuk, który idealnie do Ciebie pasuje. Po ustaleniu przeznaczenia łuku możesz iść dalej i wybrać swój łuk. Pamiętaj jednak, że przy wyborze łuku powinieneś wiedzieć, że istnieje pewna specyfikacja, jeśli chodzi o długość i siłę naciągu.

Łuki bloczkowe: Łuki bloczkowe są przeznaczone głównie do celów myśliwskich, ze względu na ich niewidzialny charakter.

W przeciwieństwie do łuków refleksyjnych i długich, łuki bloczkowe są wyposażone w różne mechanizmy krzywek i bloczków, które maksymalizują moc generowaną w łuku, jednocześnie zmniejszając napięcie myśliwego i tłumi wibracje i dźwięk. Różne celowniki i akcesoria są montowane zgodnie z preferencjami myśliwego.

Jeśli szukasz solidnego łuku myśliwskiego, zwróć uwagę na sugerowany rozmiar i wagę dla swojej postury. Nie byłoby mądrze, gdyby dorosły bowhunter kupował łuk, którego maksymalna wartość to 30 funtów.

Czytać  Jaka jest średnia waga skutera śnieżnego? (z przykładami najlepszych modeli)

Można śmiało powiedzieć, że jeśli jesteś myśliwym poszukującym precyzji i mocy, łuk bloczkowy jest absolutnie niezbędnym wyborem dla twojego sprzętu.

Łuki refleksyjne: Choć popularny wśród tradycyjnych myśliwych, łuk refleksyjny nie jest najpotężniejszy. Jednak z tego czy innego powodu niektórzy łucznicy po prostu nie mają dość tradycyjnego smaku polowania z łukiem refleksyjnym.

Zamiast smukłego ciała, takiego jak długi łuk, wygięty łuk podwaja się, wymuszając dwa razy większe napięcie na strunie, zapewniając bardziej precyzyjny strzał.

Łuki refleksyjne w Stanach Zjednoczonych mogą być używane do polowania na grubą zwierzynę, ale są bardziej powszechne wśród łuczników.

Długie łuki: W większości stanów długie łuki nie są zalecane do celów myśliwskich. Skonstruowane ściśle do ćwiczeń łuczniczych, duże łuki są dość popularne wśród społeczności łuczniczej i często są ulubionym rodzajem łuków na igrzyskach olimpijskich. Jeśli szukasz łuku tylko do strzelania, jest to idealna opcja dla Ciebie.

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego łuku? W takim razie sprawdź Recurve Bow VS. Długi łuk: 21 plusy i minusy.

2. Strzałki

Istnieją trzy rodzaje strzał, które są obecnie uważane za najpopularniejsze na rynku. Strzałki są oczywiście jednym z obowiązkowych akcesoriów na twojej liście, ale nie są łatwe do kupienia.

Ważne jest, aby strzała odpowiadała sile naciągu i długości naciągu łuku. Aby się tego upewnić, będziesz musiał kupić łuk i strzałę w tym samym czasie lub poszukać eksperta, który ci pomoże.

Wybierając strzałę, upewnij się, że zbadałeś więcej na temat kręgosłupa strzały. Dla twojego bezpieczeństwa i dokładniejszego strzelania, grzbiet strzały powinien odpowiadać sile twojego łuku.

3. Zwolnij

Wyzwalacz to urządzenie, które pomaga łucznikowi lub bowhunterowi bardziej konsekwentnie strzelać za pomocą spustu zamiast palców, aby zwolnić cięciwę. Mechanizm ten eliminuje możliwość zwijania sznurka, dzięki czemu strzały strzelca są znacznie celniejsze.

Czytać  Lista najlepszych strzelnic łuczniczych w Atlancie w stanie Georgia

Zwolnienia występują w dwóch formach, w tym zwolnienie nadgarstka i zwolnienie ręczne, zwane również zwolnieniem uchwytu. Najważniejszym czynnikiem przy wyborze uwalniania jest upewnienie się, że ma odpowiednią długość w oparciu o długość naciągu.

Niektóre zwolnienia są regulowane i zapewniają dodatkowy centymetr długości naciągu, zapewniając słodkie uczucie komfortu w zestawie.

4. Dalmierz

Wysokiej jakości dalmierz zwiększa pewność siebie łucznika, wykonując odpowiedzialność za znajdowanie ujęć kątowych zamiast zgadywania i chybienia.

Kupując dalmierz zawsze upewnij się, że jest bardzo łatwy w obsłudze, a także postaraj się znaleźć dalmierz najwyższej jakości, na który możesz sobie pozwolić. Naprawdę nie możesz się pomylić z zakupem dalmierza.

5. Kołczan

Kołczany to przenośne pojemniki używane do przenoszenia i ochrony strzał, dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Niektóre mają kształt szkieletu, aby zapewnić dużo miejsca przy bardzo małej wadze.

Inne są podobne do rur, dzięki czemu strzały są bardzo dostępne, ale luźne. Niektórzy łucznicy wolą nosić kołczan na plecach, podczas gdy inni wolą przywiązać go do pasa.

Zalecanym typem dla myśliwych są typy szkieletowe, które są zbudowane tak, aby były lekkie i dostępne. Szukając kołczanu, zwróć uwagę na zadanie.

Nie chciałbyś nosić ze sobą kołczanu w kształcie tuby podczas polowania w lesie i ryzykowania utraty wszystkich strzał podczas upadku.

6. Stabilizator

Celem stabilizatora jest utrzymanie stabilnego i stabilnego łuku, zapewniając w ten sposób bardzo dokładne strzały. Stabilizatory łuku myśliwskiego zapewniają również pewne tłumienie dźwięków i wibracji.

Dodaje ciężar z przodu łuku, aby zrównoważyć całkowitą wagę, gdy spust jest naciśnięty, eliminując wstrząsy dłoni.

7. Podglądanie

Przeziernik to otwór w sznurku utworzony przez osadzony plastikowy lub metalowy pierścień. Bez niego łucznik lub łucznik nie będzie miał punktu odniesienia, który mógłby zrównać się z celownikiem.

Czytać  Czy potrzebujesz śladu namiotu do wędrówek z plecakiem?

8. Osłona ramienia

Kiedy celujesz z łuku lub po prostu strzelasz śmiesznie, cięciwa z łuku uderza w wewnętrzne przedramię, powodując poważne otarcia lub skaleczenia.

Ochraniacz na ramię to niezbędny dodatek do Twojego sprzętu, aby zapobiec takim urazom. Często wykonane z twardego plastiku lub skóry, te ochraniacze na ramiona zapewniają wystarczającą ochronę ramienia, jednocześnie umożliwiając ruch.

9. Światłowodowy celownik łukowy

Skonstruowany bardziej dla myśliwych, światłowodowy celownik łukowy jest absolutnie niezbędny dla każdego myśliwego, początkującego lub weterana. Światłowodowe przyrządy celownicze łukowe są zbudowane z wyłapujących światło kabli światłowodowych, które powodują, że piny celownika świecą jasnymi fluorescencyjnymi kolorami.

Często są one wyposażone w wiele szpilek, aby zapewnić dokładne strzały w oparciu o odległość między tobą a twoim celem. To niezbędne akcesorium, jeśli zaczynasz swoją karierę łuczniczą.

10. Cel łuczniczy

Każdy łucznik musi ćwiczyć, aby doskonalić swoją celność strzelecką, co oznacza, że ​​trudno jest być dobrym łucznikiem bez dobrego celu. Cele łucznicze mają różne kształty i rozmiary, takie jak cele w workach, cele blokowe i cele 3D. Oto nasze 5 najtrwalszych celów łuczniczych dla początkujących.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, tarcza łucznicza jest jednym z niezbędnych akcesoriów do łucznictwa, których potrzebujesz, a kiedy już ją kupisz, upewnij się, że kupujesz taki, który jest łatwo widoczny gołym okiem, aby strzelać z daleka.

Najlepiej wybrać tę z fluorescencyjnymi kropkami, które wyróżniają się wśród listowia, aby uzyskać najdokładniejszą melodię podczas celowania z łuku, aby zrekompensować sposób, w jaki celujesz osobiście.