10 najlepszych wskazówek i wskazówek dotyczących wędrówek na udaną wędrówkę

Więc zdecydowałeś się rozpocząć wędrówki. Znakomicie – to niesamowity trening o niskiej intensywności, a poza tym mnóstwo zabawy. Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących wędrówek, które pomogą Ci rozpocząć tę niesamowicie satysfakcjonującą – zarówno fizyczną, jak i psychiczną – aktywność.

1. Jak zaplanować wycieczkę pieszą?

Najlepsze porady i wskazówki dotyczące wędrówek

Więc zdecydowałeś się rozpocząć wędrówkę. Właściwie, planowanie wędrówki będzie najmądrzejszym działaniem, jakie możesz zrobić przed wyruszeniem w podróż. Aby to zrobić, będziesz potrzebować miejsca na wędrówkę. Wybór trasy może być jedną z największych przeszkód dla nowych wędrowców – na początku może wydawać się trochę przytłaczający. Szczególnie dla nowych turystów dobrym pomysłem jest rozbicie tego na łatwiejsze do opanowania części – tak jak robimy to tutaj.

Ale najpierw rzeczy pierwsze; będziesz potrzebować miejsca na wędrówkę. Szybkie wyszukiwanie w Google może skierować Cię do pobliskich parków (zarówno państwowych, jak i stanowych), a także lasów publicznych i innych obszarów nadających się do uprawiania turystyki pieszej. Możesz także wejść na mapy Google i oddalać się, aż zobaczysz duże fragmenty zieleni – może to być świetny sposób na odkrywanie nowych szlaków!

2. Czego potrzebujesz na piesze wędrówki?

Czego potrzebujesz na piesze wędrówki

Przeważnie tylko chęć zrobienia tego! Powiedziawszy to, będziesz potrzebować konkretnych dostaw. Dobre, solidne buty trekkingowe są koniecznością – i ważne jest, aby pasowały! To nie jest miejsce na skąpstwo lub cięcie na rogi; Twoje buty trekkingowe pochłonie wiele kilometrów, więc upewnienie się, że dobrze pasują, są wygodne i trwałe, warto zapłacić trochę więcej, niż mogłeś.

Kiedy już zadbasz o buty, będziesz chciał upewnić się, że masz butelkę z wodą – trudno przecenić znaczenie nawodnienia! To powiedziawszy, nawodnienie nie jest rzeczą „od czasu do czasu” – jeśli planujesz wędrówkę, upewnij się, że jesteś odpowiednio nawodniony z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Czytać  9 małych narzędzi ratujących życie, których potrzebujesz do każdej aktywności na świeżym powietrzu

Niewątpliwie dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w plecak turystyczny z wieloma kieszeniami – załamania energetycznego w połowie wędrówki można uniknąć, mając pod ręką odpowiednie przekąski.

Ale przede wszystkim potrzebujesz determinacji i entuzjazmu.

3. Kroki, które należy podjąć przygotowując się do wycieczki pieszej.

Na początek ważne jest, aby wiedzieć, do czego naprawdę jesteś zdolny (a jeśli chodzisz z innymi, twoja grupa). Nigdy, czy nie chcesz przejść połowy wędrówki, której nikt nie będzie w stanie ukończyć? Bądź ze sobą szczery – wędrówki piesze to fajna aktywność, ale nadal może być trudna.

Upewnij się, że jesteś nawodniony i że jesz wcześniej. Nie jest też złym pomysłem noszenie ubrań w warstwach – długie wędrówki mogą przechodzić przez różne temperatury, więc będziesz chciał mieć możliwość modulowania temperatury ciała podczas całej podróży.

Po tym warto zapoznać się ze swoim szlakiem – witaj ponownie, mapy Google – i sprawdź wcześniej pogodę, a nic tak nie stłumi dobrej wędrówki jak nagła burza.

4. Znajdź dobrego partnera

Znajdź dobrego partnera

Podobnie jak w przypadku większości aktywności fizycznych, większości ludzi znacznie łatwiej jest wejść i pozostać w wędrówce, gdy mają dobrego partnera, a najlepiej dobrą grupę.

Ważne jest, aby dopasować swoje możliwości do siebie – jeśli jedno z was szuka spokojnego, 2-milowego popołudniowego spaceru, a drugie 8-milowej nocnej wędrówki z plecakiem, oboje będziecie rozczarowani.

Dowiedz się, co chcesz robić i do czego jesteś zdolny, i znajdź coś, co spodoba się obojgu, a twoje wędrówki staną się wykładniczo lepsze.

5. Jak zdobyć najlepszy sprzęt turystyczny na wędrówkę.

Zwerbować; to trochę głupi sposób na myślenie o sprzęcie, prawda? Nie jest to jednak zły sposób myślenia – wkraczasz w długą aktywność; chcesz dobrych żołnierzy, którzy przejdą ci grube i chude plecy.

Czytać  Korzyści zdrowotne związane z wędrówkami i trekkingiem

Oczywiście najlepszy plecak turystyczny na plecach rozwiąże wiele problemów związanych z organizacją sprzętu. Dlatego zawsze wybieraj odpowiedni plecak turystyczny na planowaną wycieczkę.

Waga jest problemem – wszystko, co przyniesiesz ze sobą, będzie dodatkową masą, którą nosisz. Mając to na uwadze, nie jest złym pomysłem zabranie ze sobą fizycznej mapy i kompasu – nawet jeśli smartfon może powielić te funkcje, mapa nie zabraknie baterii. Z tego powodu niektórzy turyści zabierają ze sobą również niezależne zegarki GPS i wysokościomierze, chociaż są one opcjonalne.

Krem przeciwsłoneczny, balsam do ust i okulary przeciwsłoneczne do wędrówek mogą chronić Cię przed żywiołami. Będziesz także potrzebował apteczki i czegoś do nawodnienia.

Dzięki tym pięciu wskazówkom będziesz na dobrej drodze do świata wędrówek. Mimo to jest o wiele więcej, więc oto pięć innych rzeczy, o których należy pamiętać:

6. Wejdź w rutynę

Wędrówka wymaga praktyki. Wędrówka raz w tygodniu w lokalnym parku to świetny sposób na przygotowanie się do bardziej wymagających wędrówek.

7. Naucz się odpowiednio nawadniać

Czy już wystarczająco o tym wspominaliśmy? Nic nie wypala ludzi szybciej, więc warto przyjść dobrze nawodnionym i zaplanować spożywanie około 1 litra wody na każde dwie godziny wędrówki.

8. Upewnij się, że ktoś wie, dokąd idziesz

Nawet jeśli wędrujesz z grupą, opłaca się zostawić swój plan przyjacielowi lub krewnemu – osobie, której możesz zaufać. Jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, może to uratować ci życie.

9. Wybierz odpowiednie przekąski

Ogranicz niezdrowe jedzenie i słodycze

Jak na ironię, miks szlaków nie zawsze jest najlepszym wyborem. Tłuste, tłuste pokarmy, takie jak orzechy, są trudne do strawienia, gdy organizm kieruje tlen w inne miejsce – bary sportowe, takie jak Clif Bar, Zone Bars itp., sprawdzą się. Poza tym ciężko jest pokonać stare dobre kanapki z masłem orzechowym i galaretką.

Czytać  Jak ostrzyć scyzoryk za pomocą kamienia?

10. Włam się do butów

Bez wątpienia nigdy nie zabieraj nowych butów na długą wędrówkę. W rzeczywistości zawsze daj im czas na włamanie, zanim naprawdę wyruszysz na dużą wycieczkę, twoje stopy będą Ci wdzięczne przez całą wędrówkę.

Wędrówki to niesamowita aktywność. Dzięki tym wskazówkom i wskazówkom dotyczącym wędrówek powinieneś być na dobrej drodze!