10 najlepszych wskazówek i sztuczek z plecakiem

Szukasz wskazówek dotyczących plecaka dla początkujących? Czy słyszałeś, jak ludzie wspominają o relaksującej zabawie, jaką może być podróż z plecakiem, ale brzmi to zniechęcająco, ponieważ nie masz doświadczenia ani sprzętu?

No cóż, możesz być pewien, że każdy może mieć kilka wskazówek i wskazówek, których należy przestrzegać. Wykonaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak ważna jest organizacja, praca zespołowa i właściwe techniki pakowania plecaka. Niektóre wskazówki są dłuższe niż inne, ale wszystkie są przydatne. Wtedy zanim się zorientujesz, będziesz na swojej pierwszej udanej wyprawie z plecakiem i będziesz zadawał sobie pytanie, dlaczego nie spróbowałeś tego wcześniej! Właściwie te wskazówki pozwolą Ci wygodnie korzystać z plecaka.

Porady dotyczące plecaków

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami

Potrzebujesz tych wskazówek, ponieważ jesteś początkującym i (trochę) zagubionym! Bez wątpienia eksperci potrzebują tych samych wytycznych, aby bezpiecznie korzystać z atrakcji na świeżym powietrzu.
1. Bądź pozytywny.
2. Kolejność pakowania
3. Słuchaj swojego ciała.
4. Miej otwarty umysł.
5. Pracuj razem ze swoją grupą.
6. Zaplanuj nieznane.
7. Poznaj główne strefy pakowania.
8. Będziesz ciężko pracować.
9. Zawsze bądź bezpieczny.
10. Przygotuj i postępuj zgodnie z listą kontrolną dla podróżujących z plecakiem.

1. Bądź pozytywnie nastawiony!

Wyrusz w swoją pierwszą podróż z plecakiem z nastawieniem na to, co zrobisz!

2. Kolejność pakowania:

Zawsze staraj się przestrzegać kolejności pakowania się na pierwszą podróż z plecakiem. Kiedy podejmujesz decyzję o rozpoczęciu swojej pierwszej podróży z plecakiem, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

i. Jak dużo ludzi jest na ścieżka?

Po pierwsze, ile osób jedzie z tobą, będzie to ważne, aby określić, ile paczek jest w grupie i kto będzie niósł co użyć, gdy przestaniesz wybierać kemping.

ii. Jak długo będziesz na szlaku?

Następnie musisz określić, jak długo zostaniesz i jeśli planujesz zrobić pranie podczas podróży, w ten sposób możesz zdecydować, ile elementów garderoby przywieźć.

iii. Prognoza pogody dla szlaku

Po pierwsze, wiesz, ile osób jedzie i na jak długo. Następnie musisz sprawdzić lokalną pogodę, aby zobaczyć, jakie ubrania należy zabrać, a także wagę swojego sprzętu do spania. Zawsze pamiętaj o odpowiednim zaplanowaniu, aby się nie przegrzać lub odwrotnie: hipotermia!

Czytać  Wskazówki dotyczące wędrówek z plecakiem w chłodne dni

Podróżowanie z plecakiem dla początkujących będzie znacznie łatwiejsze, jeśli zaczniesz od planu. Właściwie to pozwala wiedzieć, kto, co i gdzie, a następnie iść naprzód z kompletnym planem.

3. Słuchaj swojego ciała:

Właściwie, jeśli czujesz się zmęczony i chcesz zrobić sobie przerwę. Bez wątpienia słuchaj tego, co mówi ci twoje ciało, nikt nie jest ekspertem od pierwszego dnia!

4. Miej otwarty umysł:

Odtąd próbuj nowych rzeczy i ciesz się pełnym doświadczeniem, nie żałuj, że jesteś zdenerwowany. Oczywiście, w takim czy innym czasie wszyscy byliśmy początkującymi!

5. Pracuj razem ze swoją grupą:

Słuchaj, nie ma potrzeby, aby wszyscy w twojej grupie podróżującej z plecakiem przynosili prasę do kawy, ani nie ma powodu, aby wszyscy przynosili patelnię lub scyzoryk. Może dwa noże, ale na pewno nie dwa duże garnki do zagotowania wody- co jeśli ktoś ma oczyszczacz wody, to trzeba koordynować!!

Wiem, że to jest dla początkujących. Jednak gdy już wyjdziesz z niedrogim plecakiem, zrozumiesz, dlaczego praca zespołowa jest kluczem do Twojego doświadczenia na świeżym powietrzu. Jeśli w jednym namiocie z plecakiem zmieszczą się dwie osoby, nie każdy musi go mieć.

Oszczędź swojemu ciału trochę stresu i lepiej spędzaj czas, rozkładając między sobą ciężkie przedmioty i nosząc lżejsze pojedyncze ładunki! W tym momencie, jeśli planujesz wędrówkę ze szczeniakiem, podziel się niezbędnymi rzeczami dla psa w plecaku dla psa. Przed rozłożeniem obciążenia upewnij się, że niesie tylko 20-25% masy ciała. Praca zespołowa!!

6. Zaplanuj nieznane:

Nawet jeśli prognoza mówi, że nie będzie deszczu, weź ze sobą ponczo! W rzeczywistości powinieneś być gotowy na każdą trudną pogodę lub dziką przyrodę w dowolnym momencie. Gotowy stawić temu czoła, nie bój się żadnej ewentualności. W końcu piesze wędrówki to połączenie przygody i przyjemności.

7. Główne strefy pakowania:

Jakie są główne strefy pakowania i jak najlepiej je wykorzystać!

W porządku, plecak ma strefy i są one następujące: strefa dolna, strefa rdzenia, strefa górna, kieszenie na akcesoria i pętle narzędziowe lub lash na punkty. Zastanawiasz się, jak najefektywniej wykorzystać każdą strefę? Mamy cię objęte!

Czytać  Jak jeść zdrowo i zachować formę do wędrówek?

a. Strefa dolna:

Dolna strefa służy do przechowywania dużych przedmiotów, do których nie będziesz potrzebować dostępu przed rozbiciem obozu. W szczególności obejmuje to (ale nie ogranicza się do) śpiwór, podkładkę do spania, dodatkowe warstwy odzieży, dodatkowe skarpetki lub cokolwiek, czego będziesz używać do spania.

b. Strefa rdzenia:

Strefa rdzenia służy do przechowywania sprzętu, którego będziesz potrzebować przed pójściem spać, ale nie będziesz potrzebować do niego dostępu podczas wędrówki. Aby wyjaśnić, obejmuje to (ale nie ogranicza się do) żywność, której będziesz używać na obiad, kuchenkę kempingową i przybory kuchenne, zbiornik na wodę i pojemnik na niedźwiedzie.

Zawsze umieszczanie ciężkiego sprzętu w środku lub rdzeniu ma sens nie tylko z punktu widzenia osi czasu plecaka, ale ma to sens. Na dłuższą metę umieszczanie najcięższych przedmiotów na środku plecaka równoważy środek ciężkości i jest najbardziej wybaczający na plecach podczas wędrówki!

c. Strefa górna:

Co powinno być na szczycie twojej paczki? Niezbędne przedmioty, których będziesz potrzebować podczas wędrówki i w podróży, to przedmioty, które wydają się być lekkie. Bardzo ciepła kurtka polarowa, kurtka przeciwdeszczowa, przekąski na szlak, dodatkowa sucha para skarpet, artykuły toaletowe, takie jak papier toaletowy lub mokre ścierki, lub środek do dezynfekcji rąk. Możesz również zdecydować się na umieszczenie plandeki lub lekkiego namiotu na szczycie plecaka, gdy prognozowany jest deszcz i musisz szybko znaleźć schronienie.

d. Kieszenie na akcesoria:

Twoje kieszenie na akcesoria służą właśnie do tego: akcesoriów. Możesz zabrać ze sobą: mapę, okulary przeciwsłoneczne, balsam do ust, krem ​​przeciwsłoneczny, środek odstraszający owady, latarkę czołową, butelkę wody, dodatkowe przekąski, kluczyki do samochodu, pieniądze i dowód osobisty.

mi. Zewnętrzne pętle narzędziowe:

Wreszcie, co zachować w swoich pętlach narzędziowych? Pętle na narzędzia są przydatne do wspinania się po linie, kijkach trekkingowych, krześle kempingowym, dużej podkładce do spania i kijkach do namiotu. Ponownie, to tylko sugestie, może się okazać, że nie potrzebujesz sprzętu przeciwdeszczowego lub że nie planujesz zostać na noc. Zawsze znajdź to, co jest odpowiednie dla Twojej początkującej podróży, ale ten podstawowy przewodnik będzie dla Ciebie dobrym zarysem!

Czytać  W co się ubrać Wędrówki na wiosnę

8. Będziesz ciężko pracować:

Przede wszystkim przynieś dodatkowe jedzenie, będziesz spalać dodatkowe kalorie i będziesz potrzebować paliwa, aby iść dalej!

9. Zawsze bądź bezpieczny:

Ponadto na wszelki wypadek przekaż członkowi rodziny lub przyjacielowi plan, w którym będziesz wędrować, oraz oś czasu. Zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie!

10. Przygotuj i postępuj zgodnie z listą kontrolną dotyczącą plecaków

Musisz mieć kilka list kontrolnych dla siebie i swojej grupy. Kiedy już znajdziesz się na szlaku zmierzającym do pierwszego obozu, to nie jest czas, by pytać kogoś z twojej grupy, czy przyniósł konkretny przedmiot. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zaplanowanie i wyznaczenie, kto ma przywieźć jakie przedmioty.

Kiedy masz już listę przedmiotów, za które jesteś odpowiedzialny, weź tę listę i zacznij pakować swój plecak (może nawet korzystając z naszego powyższego przewodnika). Ponadto, gdy wkładasz przedmioty, zaznacz je na swojej liście. Miej swoją listę przy sobie na szlaku w celach informacyjnych, a także odpowiedzialności. Twoja początkująca wycieczka piesza przebiegnie znacznie sprawniej dzięki zorganizowanemu i zespołowemu podejściu.

Ostateczny werdykt

Teraz, gdy masz kilka wskazówek, jak rozpocząć podróż dla początkujących. Do tej pory powinieneś czuć się pewniej, jeśli chodzi o zainteresowanie wędrówkami. W rzeczywistości przebywanie z naturą jest niezwykle satysfakcjonujące fizycznie i psychicznie.

Krótko mówiąc, przeżyj czas „odłączony” od zgiełku codziennego życia. Oczywiście dlatego wiele osób jest zainteresowanych powrotem do natury. Nie martw się, będziesz się uczyć na podstawie swoich doświadczeń i osób wokół ciebie. Po kilku wycieczkach będziesz miał swój własny, niepowtarzalny rytm planowania i nie będziesz już uważał się za początkującego! Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z ta strona.

Ruszaj na szlak i ciesz się!