10 najlepszych porad dotyczących ultralekkiego plecaka

Zmniejszenie ilości sprzętu niezbędnego do ukończenia podróży z plecakiem jest kluczem do przyjemnej i triumfalnej podróży.

To jest coś, nad czym wielu turystów pracuje przez lata. Znajdują lżejsze produkty i sposoby na uzyskanie tych samych wyników przy braku niektórych narzędzi, które kiedyś uważali za konieczne.

Wymaga to czasu, praktyki i zwykle trochę inwestycji.

W tym artykule podzielimy się 10 najlepszymi wskazówkami dotyczącymi ultralekkiego plecaka. Każdy z nich pomoże w pozbyciu się tych ważnych kilogramów z paczki.

Ultralekkie wskazówki dotyczące plecaków

1. Wytnij nieistotne przedmioty

Najważniejszym punktem wśród najlepszych lekkich wskazówek i sztuczek z plecakiem jest usuwanie przedmiotów, których nie potrzebujesz. Jeśli masz standardowy list przewozowy, sprawdź go ponownie. Nie każda podróż z plecakiem wymaga tych wszystkich przedmiotów.

Następnie oceń użyteczność każdego pakowanego przedmiotu. Potrzebujesz tych dodatkowych butów turystycznych?

Najlepiej sporządzić listę wszystkich przedmiotów, których nie używałeś podczas ostatniej wędrówki. Następnie możesz je skreślić podczas następnej wędrówki.

Dość często turyści pakują więcej przedmiotów w oparciu o swoje obawy. Może to być strach przed zimnem lub głodem. Chociaż musisz być przygotowany na stawienie czoła nieoczekiwanemu, pamiętaj, aby spakować się w oparciu o fakty, a nie o swoją wyobraźnię.

Jednocześnie jest kilka rzeczy, które musisz nosić bez względu na wszystko. Należą do nich leki i apteczki, narzędzia nawigacyjne i nóż.

2. Noś mniej wody

Oczywiście na szlaku trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie. Ale woda to jeden z przedmiotów, który sprawia, że ​​twój plecak jest cięższy. Ilość potrzebnej wody zależy od długości i charakteru szlaku.

Jeśli po drodze są źródła wody, nie musisz przeładowywać plecaka 2 lub 3 litrami wody. Dzięki lekkim i wydajnym filtrom wody na rynku, picie bezpośrednio ze strumieni lub jezior jest realną opcją.

W większości przypadków noszenie litra wody powinno wystarczyć na cały dzień, jeśli istnieją możliwości uzupełnienia. Jednak na suchych obszarach i pustyniach trzeba będzie mieć więcej wody. Najlepiej byłoby zaplanować trasę w oparciu o niezawodne źródła wody, aby zminimalizować nośność.

Czytać  Czy powinienem kupić buty lub buty na wędrówki?

3. Użyj wagi

To proste. Nie wiedząc, ile nosisz, nie możesz zmniejszyć wagi.

Dlatego pamiętaj, aby zważyć każdy przedmiot w plecaku, aby zidentyfikować cięższe przedmioty. Ważne jest, aby nie ignorować ułamków. Gdy przedmiot waży 3 funty i 5 uncji, nie odrzucaj tych dodatkowych 5 uncji.

Nie popełnij tego błędu. Te dodatkowe uncje mogą szybko się sumować, zwiększając wagę bazową paczki.

Jaka jest podstawowa waga paczki?

To ostateczna waga twojego plecaka, pomniejszona o wodę, jedzenie i paliwo.

Więc kiedy już wymienisz wszystkie przedmioty z ich wagą w arkuszu kalkulacyjnym, wybierz te, bez których możesz się obejść.

4. Zarządzanie najcięższym trio

Trzy z najcięższych przedmiotów na plecach to namiot, śpiwór i sam plecak.

Spośród nich namiot jest najcięższy. Wybór odpowiedniego namiotu w zależności od pogody i wysokości trasy ma kluczowe znaczenie. Jeśli chodzi o namioty dwuścienne, istnieje kilka ultralekkich modeli, które ważą blisko 2 funty. Możesz także wypróbować znacznie lżejsze namioty brezentowe i namioty w stylu piramidy.

Wybierając śpiwór, należy wziąć pod uwagę temperaturę i poziom komfortu. W nocy może być naprawdę zimno, więc najlepiej weź ze sobą koc kempingowy Również. Idealnie śpiwór powinien mieć wagę od 1,5 do 1,75 funta. Uwaga, musisz również spakować lekką podkładkę do spania.

Możesz pokusić się o wybranie mocno wyściełanego plecaka ze stabilnymi ramami wewnętrznymi. Ale najlepiej zrównoważyć trwałość z ogólną wagą. Dobrym wyborem będzie lżejsza konstrukcja, która waży od 1,5 do 2 funtów.

5. Zaplanuj jedzenie

Zaplanuj swoje jedzenie

Jedzenie to jedna rzecz, która może sprawić, że plecak będzie ciężki. Idealnie byłoby, gdybyś ułożył plan posiłku po posiłku na każdy dzień. Zapewni to, że nie nosisz za dużo ani za mało.

Jedną z opcji jest noszenie odwodnionych posiłków z plecakiem. Zmniejsza to kłopoty z gotowaniem, a także sprawia, że ​​ładunek jest lżejszy.

Czytać  Czy warto wybrać się na wycieczki integracyjne?

Uwaga: produkty spożywcze o większej zawartości wody, takie jak owoce i świeże warzywa, zwiększą wagę opakowania. Produkty takie jak batony białkowe, orzechy, czekoladki i suplementy w proszku mogą być dobrymi opcjami.

Jeśli chodzi o naczynia kuchenne, spróbuj użyć przedmiotów, które mogą służyć dwóm celom. Teraz może nie być możliwe całkowite porzucenie pieca we wszystkich sytuacjach i spożywanie „zimnego” jedzenia. A więc wybierając kompaktową, ale wydajną kuchenkę. Zanotuj najlepsza kuchenka z plecakiem jest nie tylko lekki, ale także optymalizuje zużycie paliwa.

6. Wybierz odpowiednie materiały

Jedna z najlepszych wskazówek dla ultralekki plecak to dobór odpowiednich materiałów. Materiały takie jak tytan są drogie, ale mogą być doskonałym wyborem do zmniejszenia masy. Od stelaży do plecaków po śledzie namiotowe, można ich używać niemal wszędzie.

Również pakowanie niektórych tkanin syntetycznych będzie lekkim wyborem. Schną też szybciej niż bawełna. Inne opcje obejmują użycie materiałów, takich jak silnylon 30D lub Tyvek. Są nie tylko ultralekkie, ale także trwałe i niedrogie.

Wybierz odpowiednie materiały

7. Przepakowywanie przedmiotów

To zależy od długości Twojej podróży z plecakiem. W większości przypadków nie musisz nosić w plecaku całej paczki przyborów toaletowych. Na przykład zamiast nosić całą tubkę kremu przeciwsłonecznego lub pasty do zębów, możesz nosić je w małych butelkach wielokrotnego użytku.

To samo można zrobić z artykułami spożywczymi. Pakowanie artykułów spożywczych, takich jak suszone owoce, do plastikowej torby zamykanej na zamek, pomoże usunąć niepotrzebne opakowanie i zmniejszyć wagę. Poza tym sprawi to również, że przedmioty będą bardziej kompaktowe, co ułatwia pakowanie.

8. Wymiana starego sprzętu

Chociaż puszczenie ulubionego sprzętu z plecakiem może być czasami trudne, jest to konieczne. Po prostu nowy sprzęt jest lepiej zaprojektowany i lżejszy od starszych.

Co więcej, nowy sprzęt jest również w wielu przypadkach trwalszy. Zatem wymiana starego namiotu lub śpiwora na nowszy, lżejszy to inwestycja zapewniająca większy komfort i mniejsze obciążenie mięśni.

Czytać  Wskazówki dotyczące tworzenia zestawu medycznego do podróżowania z plecakiem

To powiedziawszy, może to być niewykonalna opcja dla podróżnych z ograniczonym budżetem. Dlatego upewnij się, że równoważysz czynnik komfortu z budżetem.

9. Ogranicz elektronikę

Kiedy jesteś na łonie natury, staraj się być prymitywnym. Spakuj tylko niezbędne artykuły elektroniczne, których będziesz potrzebować. Zachowaj dodatkowe ładowarki i akumulatory. Używaj również baterii litowych, ponieważ są lżejsze. Przed wyjazdem naładuj akumulatory latarki czołowej, aby nie nosić ze sobą części zamiennych.

Poza tym możesz podzielić się obciążeniem z zespołem. Być może nie potrzebujesz dwóch urządzeń GPS, lustrzanek cyfrowych itp. dla zespołu składającego się z 2-3 osób podróżujących razem. Najlepiej jest skonsolidować swoje zasoby i rozłożyć wagę wspólnych elementów między członków grupy.

10. Kontynuuj naukę

Nawet jeśli jesteś weteranem z plecakiem, zawsze jest możliwość nauczenia się czegoś nowego. Wraz ze wzrostem doświadczenia możesz eksperymentować z nowymi pomysłami, aby zmniejszyć ogólną wagę paczki.

Możesz także nauczyć się kilku ultralekkich wskazówek i sztuczek dotyczących pakowania od innych napotkanych turystów.

Zasadniczo im więcej wyruszasz, tym więcej dowiadujesz się o swojej skali komfortu i konieczności. Dzięki temu możesz spakować się jeszcze lżej na następną podróż.

Oto niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących ultralekkiego podróżowania z plecakiem, które możesz wykorzystać podczas następnej podróży.

Z lżejszym sprzętem będziesz bardziej zwinny na szlaku i mniej zmęczony po długim dniu wędrówki. Sekret polega na tym, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i wygodę bez zbędnego pakowania.

I pamiętaj: „To, czego chcesz, znacznie różni się od tego, czego potrzebujesz”.