10 błędów pieszych często popełnianych przez początkujących

Wędrówka jest korzystna dla zdrowia, ponieważ może pomóc obniżyć poziom stresu, poprawić nastrój, a nawet lepiej zmniejszyć ryzyko chorób serca. Może również poprawić gęstość kości i zapewnić lepszą kontrolę nad wagą.

Pomimo korzyści płynących z wędrówki, musisz pamiętać o najlepszych praktykach turystycznych, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy wjeżdżasz na szlak. Znajomość najlepszych praktyk związanych z wędrówkami pomoże Ci również uniknąć potencjalnych błędów podczas wędrówek, które mogą zagrozić Twojej karierze.

Jakie są najczęstsze błędy w wędrówkach, których należy unikać?

Jeśli zastanawiasz się nad wyruszeniem na szlak po raz pierwszy, stworzyliśmy ten przewodnik dla Ciebie. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy idziesz solo, czy w grupie.

Po przeczytaniu tego przewodnika poznasz typowe błędy popełniane przez początkujących wędrowców, a co najważniejsze, jak możesz ich uniknąć. Czytaj.

Błędy piesze często popełniane przez początkujących

I. Wybieranie się z tanim sprzętem do wędrówek

Pamiętaj, że jakość wybranego sprzętu turystycznego będzie miała wpływ na rodzaj doświadczenia, jakie otrzymasz na szlaku. Nie oznacza to, że musisz kupować drogi sprzęt turystyczny.

Poza tym niekoniecznie muszą być bardzo tanie, ponieważ cena koreluje również z jakością sprzętu. Cena powinna być rozsądna, a wybrany sprzęt turystyczny powinien być taki, który wytrzyma rygory związane z trudami wędrówek.

W tym przypadku celem jest upewnienie się, że Twój sprzęt turystyczny pasuje do Twojego budżetu i nadal spełnia Twoje oczekiwania. Nie chcesz uzbroić się w ekwipunek, który łatwo się zepsuje, gdy będziesz na szlaku.

Aby tego uniknąć, najlepiej byłoby przeprowadzić szeroko zakrojone badania, zanim zdecydujesz się na sprzęt turystyczny. Naprawdę szybko, oto trzy rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu turystycznego;

  • Recenzje: Sprzęt turystyczny powinien mieć dobre recenzje od innych wędrowców
  • Polityka zwrotów: Firma, od której kupujesz sprzęt turystyczny, powinna mieć korzystną politykę zwrotów.
  • Reputacja: Najlepiej byłoby unikać przypadkowych sprzedawców zaułków i kupować sprzęt turystyczny od firmy o dobrej reputacji. W ten sposób będziesz miał mniejsze ryzyko wyłudzenia pieniędzy.

II. Obciążanie się zbyt dużą wagą

Dla większości początkujących wędrowców ogromny plecak jest tym, co najprawdopodobniej przyjdzie mu do głowy, gdy pomyśli o wędrówce. Nie oznacza to, że nie powinieneś mieć dużego plecaka na przedmioty, których będziesz potrzebować podczas wędrówek.

Czytać  7 najlepszych korzyści z samotnych wędrówek i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa

Skupiaj się tylko na noszeniu plecaka, abyś nie miał problemów z poruszaniem się po terenie. Jest to ważne, ponieważ jeśli od początku nosisz duży ciężar, istnieje ryzyko nadmiernego nacisku na stawy, co oznacza, że ​​masz również większe prawdopodobieństwo doznania kontuzji.

Oczywiście kontuzje, nawet te drobne, nie sprawią, że wędrówka będzie naprawdę udana. Zacznij od noszenia tylko potrzebnych rzeczy i dodawaj dodatkowe tylko wtedy, gdy masz pewność, że nabrałeś formy.

III. Złe nawyki żywieniowe i picie

Pomysły na piesze wycieczki zapewniające długotrwałą energię

Spożywanie mniejszej ilości jedzenia lub picie mniejszej ilości wody to powszechny błąd wśród początkujących turystów. Zasadniczo przed wyruszeniem na szlak upewnij się, że masz dobre zaopatrzenie w żywność i wodę.

Trzeba przyznać, że możesz czuć się tak wyczerpany, nawet przygotowując posiłki po długim dniu wędrówki. Jeśli uważasz, że może to być wyzwaniem, upewnij się, że masz zapakowane posiłki, które możesz zjeść i odpowiednio je przechowywać na szlaku lub w obozach, aby nie przyciągać dzikich zwierząt.

Utrzymuj się zawsze nawodniony. Przekąski podczas wędrówki również byłyby w porządku, pod warunkiem, że podjadasz odpowiednie produkty spożywcze lub napoje.

Pamiętaj, że złe nawyki żywieniowe mogą być napędzane frustracją. Dlatego upewnij się, że zostawisz wszystko dobrze zadbane w domu.

IV. Słabe opakowanie

Nie chcesz wchodzić na szlak tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że nie masz podstawowych rzeczy na wędrówki, gdy jest późno. Dlatego z reguły należy przeprowadzić badania, aby upewnić się, że znasz przedmioty, których będziesz potrzebować na wędrówkę.

Najlepiej byłoby, gdyby trzeba było skontaktować się z innymi doświadczonymi turystami, przeprowadzić badania i mieć listę kontrolną sprzętu na podróż. Upewnij się, że przedmioty, których będziesz potrzebować na szlaku, są spakowane i łatwo dostępne.

V. Z widokiem na pogodę

Kilku początkujących wędrowców popełnia błąd, nie biorąc pod uwagę pogody przed wejściem na szlak. Nie chcesz kąpać się w deszczu, martwić się ekstremalnym mrozem ani nosić niepotrzebnego sprzętu kempingowego.

Aby być po bezpiecznej stronie, najlepiej byłoby zrobić plan wędrówek wokół Prognoza pogody. W zależności od szlaku możesz chcieć zdobywać szczyty wcześnie rano, aby uniknąć uciążliwych deszczów po południu.

Czytać  W co się ubrać Wędrówki na wiosnę

VI. Wędrówki na własną rękę

Wędrówka na własną rękę może być satysfakcjonująca, jeśli masz misję duchowego przebudzenia. Jeśli jednak zamierzasz wędrować na duże odległości, może to nie być najlepszy pomysł.

Dlatego przed rozpoczęciem przygody poświęć trochę czasu na poznanie doświadczonych wędrowców, z którymi możesz się połączyć, aby Cię poprowadzić. Łączenie się z doświadczonymi wędrowcami to świetny pomysł, ponieważ daje największe szanse na poznanie niektórych wskazówek dotyczących sukcesu lub przetrwania na szlaku, nawet gdy jesteś sam.

VII. Nie monitorujesz swojego czasu i tempa

Jeśli wędrujesz po raz pierwszy, Twoje tempo może nie być jednym z najszybszych. To naturalne, więc naprawdę nie powinieneś się tego bać.

Teraz, aby uniknąć nadrobienia czasu, warto poświęcić trochę czasu na oszacowanie harmonogramu, kiedy możesz spodziewać się dotarcia do celu. Ponownie, w tym przypadku może pomóc znajomość wytrawnych wędrowców.

Możesz lepiej ocenić, ile czasu może Ci zająć dotarcie do celu, sprawdzając pogodę i stopień trudności wędrówki. Mając to na uwadze, możesz następnie oszacować liczbę godzin potrzebnych na dotarcie do celu.

Skoncentruj się na zdobyciu szczytu góry i nadal masz wystarczająco dużo czasu na dotarcie do kempingu przed zachodem słońca. Jeśli nie masz pewności, ile mil możesz przebyć co godzinę, może pomóc, jeśli oceniasz tylko jedną milę na każdą godzinę.

VIII. Oddzielenie się od Grupy

Częstym błędem wśród początkujących wędrowców jest wolniejsze poruszanie się, przez co nie są w stanie utrzymać tempa z grupą. Pozostawanie w tyle za grupą jest jak warzenie katastrofy dla siebie.

Jeśli na przykład zostawiłeś tak wiele w tyle i utkniesz w nagłej ciemności, burzy, złym zakręcie lub doznasz kontuzji, próba nawiązania komunikacji z innymi członkami zespołu może być trudna lub, co gorsza, nawet niemożliwa .

Nie chcesz przechodzić przez tę frustrację, zwłaszcza z ryzykiem związanym z takimi komplikacjami. Dlatego, aby być bezpiecznym, staraj się nadążyć za grupą.

Doskonałą strategią, która może pomóc Tobie lub innym wolniejszym wędrowcom uniknąć zostania w tyle, jest uzgodnienie, że cała grupa odpoczywa na każdym skrzyżowaniu szlaków. Alternatywnie, szybko wędrowcy również musieliby zwolnić lub zdecydować się na osobę godną zaufania, która może nadać tempo całej grupie.

Czytać  10 najlepszych porad dotyczących ultralekkiego plecaka

IX. Zapominanie, że pierwsza pomoc jest priorytetem

Spakuj kompaktową apteczkę

Często zdarza się, że początkujący wędrowcy zapominają o pierwszej pomocy, pomimo ryzyka związanego z zapomnieniem apteczki. Oprócz pominięcia apteczki, inni początkujący wędrowcy również noszą w zestawach nadmiar pomocy medycznej.

Pamiętaj, że żadna wędrówka nie jest całkowicie wolna od ryzyka, niezależnie od terenu. Dlatego z zasady należy podawać apteczka tyle samo priorytetu, ile dasz swojemu ubraniu.

Upewnij się, że Twój zestaw wystarczy na całą wyprawę i, co najważniejsze, wielkość grupy, z którą jedziesz. Unikaj noszenia zapasów, których nie będziesz potrzebować, ponieważ zwiększy to tylko ładunek, który nosisz. Co ważne, wskazane jest również, aby mieć przy sobie tylko te przedmioty, z których umiesz korzystać.

X. Ignorowanie otoczenia

Wielu początkujących wędrowców zakłada ochronę środowiska, co na dłuższą metę może być dla Ciebie kosztowne. Naprawdę nie ma znaczenia, jak długo chcesz zostać w regionie.

Pomyśl o dzikiej przyrodzie i zachowaj ostrożność lub odpowiedzialność. Aby przygotować się na spotkanie z dzikimi zwierzętami na szlaku i zminimalizować je, zaleca się, aby podczas wędrówki nie mieć założonych słuchawek.

Jeśli wędrujesz ze swoimi zwierzętami lub dziećmi, pamiętaj, aby mieć je blisko siebie. Wreszcie, pomogłoby również podróżowanie w grupach i hałasowanie.

Jeśli chodzi o odpowiedzialność, w żaden sposób nie wyrzucaj butelek ani opakowań po żywności. Twoje bramy powinny pozostać zamknięte i nie zostawiaj po sobie żadnego śladu.

W zamknięciu

Twoim celem powinno być uzyskanie jak najlepszych wrażeń z wędrówek. Postaraj się ograniczyć błędy do minimum, odpowiednio się przygotowując i dobrze się bawiąc. Nie zapomnij o aparacie, który będzie Ci potrzebny do robienia jednych z najbardziej niesamowitych ujęć na szlaku.

Biografia autora:

Napisz do nas

WSPÓŁPRACOWNIK: Justin Osborne

Justin jest pisarzem podróżniczym dla Wielka Brytania.bestessays.comoraz bloger z Leicester w Wielkiej Brytanii. Lubi dyskutować o podróżach i dzielić się własnymi pomysłami z czytelnikami na różnych blogach i forach. Obecnie pracuje jako redaktor w usługa pisania esejów.